Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Triumph Daytona 675

  1. #16
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
    δεν ειναι και ασχημο!!!!

    einai koukla


    kai emena me xalaei ligo to teliko alla.... ena oval anthrakonima h' titanio tha eitane ..... slourp slourp
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ωραια μοτοσυκλετα αλλα ΧΑΛΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

    χανουν την μεταπωλητικη τους αξια στην στιγμη και η αντιπροσωπεια και απο service και απο εξυπηρετηση ειναι αξιοθρηνητοι...



    μιλαω απο εμπειρια που μου εχει πει φιλος που εχει το ΤΤ600 και το πηρε καινουργιο πριν 5 χρονια...


  3. #18
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ωραια μοτοσυκλετα αλλα ΧΑΛΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

    χανουν την μεταπωλητικη τους αξια στην στιγμη και η αντιπροσωπεια και απο service και απο εξυπηρετηση ειναι αξιοθρηνητοι...



    μιλαω απο εμπειρια που μου εχει πει φιλος που εχει το ΤΤ600 και το πηρε καινουργιο πριν 5 χρονια...

    Για την αντιπροσωπεία έχεις δίκιο. Έχει τα ίδια χάλια που έχουν όλες στην Ελλάδα. Αλλά εμένα το κατάστημα που πήρα το daytona με έχει εξυπηρετήσει άψογα μέχρι στιγμής.
    Triple 1050


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Για την αντιπροσωπεία έχεις δίκιο. Έχει τα ίδια χάλια που έχουν όλες στην Ελλάδα. Αλλά εμένα το κατάστημα που πήρα το daytona με έχει εξυπηρετήσει άψογα μέχρι στιγμής.

    ξερεις ποιο ειναι το θεμα αδερφε??

    οτι την μοτοσυκλετα την "παντρευεσαι" γιατι δεν κυκλοφορουν πολλα κομματια......κατα συνεπεια καθολου εμπορικη κινηση..................και αν θελεις να την δωσεις μετα απο καποιο καιρο-χρονια....θα στην παρουν κοψοχρονια και μαλλον (απ'οτι μου λεει ο φιλος μου) δεν αξιζει να την δωσεις γιατι ειναι καλο μηχανακι και δεν βγαζει προβληματα.....αλλα απο ανανεωση (αν θες κατι καινουργιο) αστα να πανε!!!!


  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Το "καβάλησα" το 675.Μου άρεσαν τα φρένα,το τράβηγμα από χαμηλά και η εμφάνιση.Δεν μου άρεσε η άβολη αλλά εντελώς πολεμική θέση οδήγισης και το σχετικά όχι τόσο δυνατό τράβηγμα στα ψηλά(αλλά Japan).Είναι πάντως πανέμορφο

  6. #21
    !!!Καλή μέρα!!! Το avatar του/της alex-varadero
    Εγγραφή
    14/12/2005
    Μηνύματα
    109
    παντος η διαφημηση απο τα περιοδικα εινα γιγαντια!!!!!!!!!!!
    Εχω διαβασει ,για το μηχανακι αυτο αρθρα, σε ολα τα περιοδικα του χορου απο 2-3 φορες και ολοι το εκθιαζουν!!!!!!
    Πιστεύω οτι θα εχει μεταπωλητικη αξια παραπανω απο τα γιαπονεζικα για το λογο οτι δεν νομιζω να το αλλαξουν συντομα οι αγγλοι ασε που ο ρυθμος παραγωγης θα το κανει δυσεβρετο.
    Παντως οπως και να εχει το πραγμα ειναι καλο που σπαει το μονοπωλειο των γιαπονεζων στην συγκεκριμενοι κατηγορια και μαλιστα με κατι τοσο καλο και διαφορετικο.
    εγω παντος περιμενω για το 1000αρι τησ triumph οπως και για το rc8 της ktm
    ante na doyme!!!!!!!!!!!!!!!
    marspiedofagos

  7. #22
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Λοιπόν το 675 έχει τα φόντα να αφήσει εποχή στους αγώνες SS. Στις ΗΠΑ στον πρώτο του αγώνα στο ASRA Road America τερμάτισε πέμπτο με αναβάτη τον Mike Himmelsbach τρέχοντας stock μόνο με ένα τελικό arrow και με λάθος γρανάζωμα σύμφωνα με το μηχανικό της ομάδας MartinMoto.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	daytona675.jpg 
Προβολές:	422 
Μέγεθος:	64,7 KB 
ID:	48596
    Triple 1050


  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.641
    να ρωτήσω στους πόσους ευραίους τιμάται η αγγλίδα καλλονή?και ποιος είναι ο αντιπροσωπος στο Ελλαντα?

    ψάχνομαι σαν κερατάς για νέο μηχανάκι και το συγκεκριμένο με έκανε να πάρω τα μάτια μου (για λιγο) απο το 636!!!

    δυστυχώς το μεγάλο πρόβλημα είναι το οικονομικό.


    ρε πούστη μου,οι Αγγλίδες είναι ελλε'ι'νές,ετούτη εδώ πως βγήκε τόσο κουκλί

  9. #24
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ξερεις ποιο ειναι το θεμα αδερφε??

    οτι την μοτοσυκλετα την "παντρευεσαι" γιατι δεν κυκλοφορουν πολλα κομματια......κατα συνεπεια καθολου εμπορικη κινηση..................και αν θελεις να την δωσεις μετα απο καποιο καιρο-χρονια....θα στην παρουν κοψοχρονια και μαλλον (απ'οτι μου λεει ο φιλος μου) δεν αξιζει να την δωσεις γιατι ειναι καλο μηχανακι και δεν βγαζει προβληματα.....αλλα απο ανανεωση (αν θες κατι καινουργιο) αστα να πανε!!!!

    Συγγνώμη που παρεμβαίνω απρόσκλητος ,αλλα ποια μοτο δεν χανει την αξία της σήμερα και δεν ιδρώνει ο κόσμος να την διώξει ??Νομίζω πως καίνουριο μηχανάκι κανένας δεν το παντρέυεται εκτος και έχει την απαίτηση να μην χάσει ούτε χιλιαρίκο . Αν το δαυτονα που έμενα μ'αρεσει σε κανα διο χρόνια αντε τρία το δώσει μισή τιμή λέτε να μην βρέι ? Αν ομώς απο 11 χιλάρικα πα να το δώσει πχ 7-8 θα δυσκολέυτει . Πλεον η ευκόλια που με την οπόια αγοράζονται οι μοτο καινούριες έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίσει ο τόπος απο ελαφρώς μεταχειρισμένες απο ιδιοκτήτες που εκ των υστέρων αισθάνθηκαν το κόστος σύντηρησής+δόσης+γκαράζ+ασφάλειας κλπ . Δεν ξέρω αν ο σνάιπερ και ο τρόπεας τα διώξανε τα δικά τους .Αν δείτε στις αγγελίες με τι τιμές ξεκινάνε οι μοτο και πόσο τελικά σκοτώνονται θα με καταλάβετε . Που μάλλον το ξερετε ήδη ...

    Ωραίο το Δαυτονα πάντως .

    Με την ευχή μου
    Modenas Kriss 125

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
    Συγγνώμη που παρεμβαίνω απρόσκλητος ,αλλα ποια μοτο δεν χανει την αξία της σήμερα και δεν ιδρώνει ο κόσμος να την διώξει ??Νομίζω πως καίνουριο μηχανάκι κανένας δεν το παντρέυεται εκτος και έχει την απαίτηση να μην χάσει ούτε χιλιαρίκο . Αν το δαυτονα που έμενα μ'αρεσει σε κανα διο χρόνια αντε τρία το δώσει μισή τιμή λέτε να μην βρέι ? Αν ομώς απο 11 χιλάρικα πα να το δώσει πχ 7-8 θα δυσκολέυτει . Πλεον η ευκόλια που με την οπόια αγοράζονται οι μοτο καινούριες έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίσει ο τόπος απο ελαφρώς μεταχειρισμένες απο ιδιοκτήτες που εκ των υστέρων αισθάνθηκαν το κόστος σύντηρησής+δόσης+γκαράζ+ασφάλειας κλπ . Δεν ξέρω αν ο σνάιπερ και ο τρόπεας τα διώξανε τα δικά τους .Αν δείτε στις αγγελίες με τι τιμές ξεκινάνε οι μοτο και πόσο τελικά σκοτώνονται θα με καταλάβετε . Που μάλλον το ξερετε ήδη ...

    Ωραίο το Δαυτονα πάντως .

    Με την ευχή μου

    σωστα ολα αυτα που λες...

    αλλα αλλη μεταπωλητικη αξια εχει ενα γιαπωνεζικο και αλλη το αγγλικο!!
    ειναι οπως πανω κατω τα αμαξια...παρε μεταχειρισμενη μπεμπα 5 χρονων και παρε και toyota, fiat, hyundai κ.τ.λ. 5 χρονω να δεις ποσο θα εχουν χασει τα αλλα και ποσο η μπεμπα!!

    επισης το γεγονος οτι πολλοι δεν εμπιστευονται την μαρκα ... την κανει ακομα πιο σπανια!!!

    κακα τα ψεματα....χρειαζεσαι ονομα για να εχεις καλη μεταπωλητικη αξια και το ονομα φτιαχνεται με την κατασκευη καλων μηχανων και καλης φημης (και αυτο μεχρι στιγμης δεν συμβαινει με τα triumph)....

    o ιαπωνaς (μεχρι στιγμης) ειναι ο κυριαρχος στα ss...

    και τα ducati που ειναι κομψοτεχνηματα και φυσικα ακριβα...εχουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ μεταπωλητικη λογω ονοματος (παρ'οτι δεν ειναι τα απολυτα σε αποδοσεις)

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2004
    Μηνύματα
    216
    υπηρχε για test ride 675 στα μεγαρα.Ολοι εβγαιναν με ενα τεραστιο χαμογελο.Μου εκανε εντυπωση ενας φιλος με cbr 600rr που μου ειπε οτι το αισθανθηκε παναλαφρο σε σχεση με το δικο του.
    Ροπη ειπαν ολοι οτι εχει την καλυτερη απο ολα τα 600.Κριμα που δεν καταφερα να το καβαλησω

  12. #27
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584

    Talking

    Κούκλα!!!!
    Και τιμή καλή.... και φαίνεται και στριφτερή...!!!

  13. #28
    Απο πωλησεις σε Ελλαδα ή Παγκοσμιως πως τα παει ?
    Που μπορουμε να δουμε πωλησεις, οπως δημοσιευει το περιοδικο ΜΟΤΟ στις τελευταιες σελιδες καθε μηνα ?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. 2009 Triumph Daytona 675
    από nakedorange στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2008, 10:06
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2008, 09:40
  3. triumph daytona 675 triple(2006)
    από 675 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2007, 04:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF