Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 67

Θέμα: να φοράτε προστατευτικό εξοπλισμό

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παρακολουθείτε κι άλλους "influencers" ή μόνο αυτόν; Έχει κάτι καλούς στο TikTok.
    Θα πετύχαινε το contouring αλλιώς?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Συνέχεια το κάνει, ειδικά τελευταία και πετυχαίνει. (270 crank, counter leaning, etc).

    Σκέψου ότι έχω πετύχει 2-3 να κάνουν βίντεο, για να σχολιάσουν το βίντεο του FN.

    Επίσης ο τύπος, μην ξεχνάμε ότι είναι "μαγαζάτορας", οπότε διακρίνω και "γκρίζα" διαφήμιση σε σημεία.
    "Τούτο λεχθέντος" η ποιότητα των βίντεο του είναι πολύ υψηλότερη και διασκεδαστικότερη του μέσου μότο-βιντεά που είναι σκέτο "σκεπάρνι".
    Cs δεν βλέπω στη λίστα σου
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παρακολουθείτε κι άλλους "influencers" ή μόνο αυτόν; Έχει κάτι καλούς στο TikTok.
    Στο ΣυΣωλήν βλέπουμε μόνο σοβαρά πράγματα. Στο Τικ Τοκ μόνο κώλους (όταν δεν κατεβάζει διάφορα δεδομένα για κάνα κινεζικό σέρβερ)

  3. #18
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zodd
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Παρόλαυτα ο τίτλος του βίντεο ειναι why I stopped wearing motorcycle body armor και με κόκκινα τεραστια γράμματα στο thumbnail "useless ".
    Περνάει το λάθος μήνυμα? Ναι.
    Ασχολείται ο μισός μοτοσυκλετικός πλανήτης μαζί του? Και πάλι ναι.
    Και ο Kubrick έγραψε "How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb " αλλά δεν ξεκινήσαμε να κάνουμε τρυφερό έρωτα σε πυρηνικές κεφαλές...ισώς γι αυτό να ανησυχούμε μη στουκάρουμε πουθενά

    Πέρα από τα αστεία, δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά δεν μπορείς να προστατέψεις τον ηλίθιο από τον εαυτό του και πως να το κάνουμε.. όσοι αποφασίσουν να πετάξουν τους εξοπλισμούς τους μόνο από τον τίτλο και το thumbnail, είναι αξιοι της μοίρας τους. Είναι σαν αυτούς που πάνε τρέχουν και σκοτώνονται στην παραλιακή, τόσες πινακίδες, πρόστιμα και θάνατοι και δεν μπορούν να καταλάβουν οτι βάζουν σε αχρείαστο κίνδυνο και τους εαυτούς τους και τους άλλους.

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    202
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Πάντως στο 05:10 εξηγεί πως δεν είναι τόσο άχρηστος.
    Φαντάζομαι πως κριτικάρει λίγο το μαρκετινγκ και το πως παρουσιαζουν οι εταιρίες τα προιόντα τους.
    Επίσης αναφέρεται μόνο στις προστασίες ώμων κ.λ.π. και όχι σε όλα. Λέει πως η προστασία πλάτης είναι αναγκαία και το μπουφάν. Το ίδιο και το κράνος.

    Εγώ πάντα θα τα φοράω, με έσωσαν είδη μία φορά
    Ακριβώς αυτό. Προσωπικά δεν μου φαίνονται καθόλου περίεργα ο τίτλος που σε προκαλεί να ανοίξεις το βίντεο και το "πικάντικο" thumbnail. Youtuber είναι ο άνθρωπος, αυξάνει τις προβολές/σχόλια και τα κατ' επέκταση τα έσοδά του. Στην τελική αναλύει με στοιχεία γιατί ο ΙΔΙΟΣ δεν τα χρησιμοποιεί, δεν παροτρύνει κανέναν να αφαιρέσει τα προστατευτικά από τον εξοπλισμό του, κάθε άλλο. Τώρα αν κάποιος έχει κάνει τρόπο ζωής/θρησκεία/μέγα δάσκαλο τον FortNine και απλά από τον τίτλο-thumbnail θεωρήσει ότι είναι άχρηστος ο προστατευτικός εξοπλισμός, νταξ, φυσική επιλογή.

    Γενικά nothing to see here.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris19 Προβολή μηνύματος
    nothing to see here.
    https://www.youtube.com/watch?v=aKnX5wci404
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Μια σαβουρα καλουτσικη έχω φάει όλη κι όλη όσα χρόνια οδηγάω δίκυκλα πριν 2 χρόνια στην πίστα με αποτέλεσμα να έχω έναν πρησμένο, μαυρισμένο και με έντονο πόνο αγκώνα για κάνα μήνα. Αν δεν υπήρχε η εσωτερική προστασία σίγουρα θα τον είχα σπάσει. Προφανώς και δεν σε κάνουν άτρωτο αλλά κάτι θα γλιτώσεις.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.030
    εγω δεν καταλαβα που κολλαει ο αεροσακος. τα χερια παλι θα σπασουν

  8. #23
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Καπου εχω φωτο απο πτωση με 150+ low side μπροστινου πανω σε στροφη απο υγρασιες να σας δειξω τι κανει ο εξοπλισμος που αν φοραγα και αεροσακο θα σηκωνομουν χωρις να εχω το παραμικρο..η προστασια στον δεξι ωμο ειχε λιωσει και κρατησε ολη την κρουση οπως και στον πηχη το υφασμα ελειπε και ειχε μεινει η προστασια το τζιν κεβλαρ εκανε τρελη δουλεια ουτε ενα καψιμο σε δερμα τα γαντα επισης γινανε τευχη απ την τριβη αλλα εγω ουτε γρατζουνια...οσο για την αναφορα στον αεροσακο...εσπασα 2 πλευρα απο την κρουση σε σταματημενη μοτοσυκλετα αν τον φοραγα δε θα ειχα απολυτως τιποτα εκτος απο μελανιες.......ας ερθει τωρα ο καθε μπαμπουινος ινφλουενσερ να μου πει περι εξοπλισμου....ΑΑΑ και πουστε στον εξοπλισμο μοτο ισχυει το ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ...εχω σκασει με το shoei σε κολωνα πεζοδρομιο και μετα εχμμμ καπου αλλου και ειχε μονο κατι εκδορες και ειχε φυγει το βερνικι με το χρωμα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    725
    Τι ακριβως ειναι αυτος ο κυριος και εχει καποια βαρυτητα
    η γνωμη του;

  10. #25
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως ειναι αυτος ο κυριος και εχει καποια βαρυτητα
    η γνωμη του;
    Είναι επαγγελματίας influencer.








    Life begins at 45°.

  11. #26
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είναι επαγγελματίας influencer.








    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    327
    Γενικά συμφωνώ στο οτι περίμενα λίγο περισσότερη αίσθηση ευθύνης από τον συγκεκριμένο, η μεγάλη πλειοψηφία των θεατών θα μείνει με την εντύπωση οτι όσοι φόραγαν συμβατικό μπουφάν μηχανής μέχρι τώρα απλά πέταγαν τα λεφτά και τον ιδρώτα τους τζάμπα, όχι οτι φοράνε και πάρα πολλοί ήδη, τουλάχιστον σε πολιτισμενες χώρες σα και τη δική μας.
    Στο αν όσοι επηρεάζονται από youtubers είναι ελαφρόμυαλοι, ναι οκ, όταν ένας νεοεισερχόμενος ειδικά βλέπει ένα κανάλι που έχει απήχηση και αποδοχή, θα επηρεαστεί. Καλώς η κακώς είναι άλλη ιστορία.
    Δεν είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που καταλαβαίνει πια οτι με ένα μικρό θόλωμα στις ηθικές γραμμές σου πληρώνεις πιο άνετα τους λογαριασμούς σου.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως ειναι αυτος ο κυριος και εχει καποια βαρυτητα
    η γνωμη του;
    Καναδός, μοτοσυκλετιστής από τα 11, δημοσιογράφος (ειδικού τύπου), μότο tester, με σπουδές φυσικής και ιστορίας της τέχνης (αν τα θυμάμαι καλά), ανήκει στο προσωπικό μεγάλης εταιρείας ανταλλακτικών και εξοπλισμού του Καναδά (Revzilla τύπου).


    Κοίτα δεν είναι και "Παλαιό μέλος του moto.gr" ή "Αθηνέζος, motovlogger", για να είναι ο λόγος του εγγύηση.
    Με προσοχή πάντα!
    Oldfarts never die

  14. #29
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zodd
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    35
    Μια μικρή παρατήρηση, το να επηρεάζεται κανείς από youtubers (ή οτιδήποτε άλλο) δεν είναι απαράιτητα κακό, ούτε τον κάνει ελαφρόμυαλο. Αρκεί τα συμπεράσματα που καταλήγει να είναι λογικά και να συμβαδίζουν με την πραγματικότητα. Το ίδιο κριτήριο δηλαδή με το οποίο πρέπει να αξιολογούμε κάθε άλλη άποψη/πηγή γνώσης.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    725
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Καναδός, μοτοσυκλετιστής από τα 11, δημοσιογράφος (ειδικού τύπου), μότο tester, με σπουδές φυσικής και ιστορίας της τέχνης (αν τα θυμάμαι καλά), ανήκει στο προσωπικό μεγάλης εταιρείας ανταλλακτικών και εξοπλισμού του Καναδά (Revzilla τύπου).


    Κοίτα δεν είναι και "Παλαιό μέλος του moto.gr" ή "Αθηνέζος, motovlogger", για να είναι ο λόγος του εγγύηση.
    Με προσοχή πάντα!
    Για μενα και οι 2 κατηγοριες μου ειναι αδιαφορες
    Βασικα ο 2ος ισως να ειναι κ περισσοτερο αξιοπιστος
    καθως περα απο την καυλαντα στο μοτο.γρ δεν εχει
    να κερδισει κατι οπως ο αλλος(βλεπε συνδρομες,πιθανες πωλησεις στο μαγαζι του κτλ)

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θέλω να με βοηθήσετε να βρω φτηνό εξοπλισμό για μηχανή
    από BillNaskos13 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2020, 13:31
  2. Να γιατί πρέπει να φοράμε σωστό εξοπλισμό
    από anf125 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2007, 20:02
  3. Που μπορω να βρω εκεινο το προστατευτικο? δεν ξερω πως λεγετε! Δειτε μεσα.
    από vaspiou στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2006, 18:23
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 20:56
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF