Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Απόσυρση Μοτοσυκλέτας

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2019
    Μηνύματα
    13

    Απόσυρση Μοτοσυκλέτας

    Καλησπέρα στο φόρουμ ελπίζω να είναι το σωστό τοπικ.
    Το μηχανάκι μου βγήκε ολική μετά απο τροχαίο με τραυματισμό(Yamaha YS125) και οι δύο κάναμε αρνητική δήλωση. Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ να το σπάσω για ανταλλακτικά και δε νομίζω ότι υπάρχει ζήτηση για ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μηχανάκι οπότε θέλω απλά να το ξεφορτωθώ. Έχουν γίνει όλες οι διαδικασίες απο ασφαλιστική το έχει δει πραγματογνώμονας και ο ασφαλιστής μου είπε οτι το μηχανάκι το κάνω ότι θέλω. Πήρα σε έναν συνεργάτη του ΕΔΟΕ και μου είπε να κάνω μόνος την οριστική διαγραφή στη διεύθυνση μεταφορών όπου έβγαλα τις πινακίδες (το οποίο μου ακούγεται κουλό) και μετά έρχονται αυτοί και με το χαρτί της καταστροφής τους το παραδίδω για σκραπ. Εγώ μένω Αθήνα και οι πινακίδες είχαν εκδοθεί στη Μυτιλήνη. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος αν όντως ισχύει αυτό η γίνεται και εδώ στην Αθήνα γιατί παίρνω και στο υπουργείο αλλά δε το σηκώνει κανείς.
    Τελευταία τροποποίηση από Panos0001; 09/04/2024 στις 13:38. Αιτία: Συμπλήρωση

  2. #2
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.846
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos0001 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στο φόρουμ ελπίζω να είναι το σωστό τοπικ.
    Το μηχανάκι μου βγήκε ολική μετά απο τροχαίο (Yamaha YS125) και οι δύο κάναμε αρνητική δήλωση. Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ να το σπάσω για ανταλλακτικά και δε νομίζω ότι υπάρχει ζήτηση για ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μηχανάκι οπότε θέλω απλά να το ξεφορτωθώ. Πήρα σε έναν συνεργάτη του ΕΔΟΕ και μου είπε να κάνω μόνος την οριστική διαγραφή στη διεύθυνση μεταφορών όπου έβγαλα τις πινακίδες (το οποίο μου ακούγεται κουλό) και μετά έρχονται αυτοί και με το χαρτί της καταστροφής τους το παραδίδω για σκραπ. Εγώ μένω Αθήνα και οι πινακίδες είχαν εκδοθεί στη Μυτιλήνη. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος αν όντως ισχύει αυτό η γίνεται και εδώ στην Αθήνα γιατί παίρνω και στο υπουργείο αλλά δε το σηκώνει κανείς.
    Απλά βρες μια εταιρεία ανακύκλωσης να στο πάρουν ως σκραπ , να πάρεις κάποια χρήματα να εκδώσουν πιστοποιητικό καταστροφής και μετά με αυτό να κάνεις διαγραφή στο υπουργείο.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos0001 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στο φόρουμ ελπίζω να είναι το σωστό τοπικ.
    Το μηχανάκι μου βγήκε ολική μετά απο τροχαίο με τραυματισμό(Yamaha YS125) και οι δύο κάναμε αρνητική δήλωση. Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ να το σπάσω για ανταλλακτικά και δε νομίζω ότι υπάρχει ζήτηση για ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μηχανάκι οπότε θέλω απλά να το ξεφορτωθώ. Έχουν γίνει όλες οι διαδικασίες απο ασφαλιστική το έχει δει πραγματογνώμονας και ο ασφαλιστής μου είπε οτι το μηχανάκι το κάνω ότι θέλω. Πήρα σε έναν συνεργάτη του ΕΔΟΕ και μου είπε να κάνω μόνος την οριστική διαγραφή στη διεύθυνση μεταφορών όπου έβγαλα τις πινακίδες (το οποίο μου ακούγεται κουλό) και μετά έρχονται αυτοί και με το χαρτί της καταστροφής τους το παραδίδω για σκραπ. Εγώ μένω Αθήνα και οι πινακίδες είχαν εκδοθεί στη Μυτιλήνη. Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος αν όντως ισχύει αυτό η γίνεται και εδώ στην Αθήνα γιατί παίρνω και στο υπουργείο αλλά δε το σηκώνει κανείς.
    Φιλαρακι δεν ξερω την περιπτωση σου αλλα σε εταιρεια ανακυκλωσης που ρωτησα για να βγαλω και εγω μηχανακι ολική,
    μου ειπαν οτι το χαρτι της ολικής διαγραφης ενδεχεται (το νωριτερο) να το λαβω σε ενα εξαμηνο
    Οι διαδικασιες ειναι πολύ αργες,οποτε εχε το υποψιν σου και ρωτα την εταιρεια ανακυκλωσης που θα βρεις.

Παρόμοια θέματα

  1. Απόσυρση Αντικλεπτικών
    από skor-billys στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 15:53
  2. Εγκατάλειψη Παλιάς Μοτοσυκλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2003, 21:03
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 11:35
  4. Γιορτή Μοτοσυκλετας
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 00:17
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF