Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Καλοκαιρινο μπουφαν και γαντια

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω ολα αυτα τα χρονια καταλαβα οτι καλοκαιρινα γαντια φουλ διατρητα, αλλα χωρις δερμα δεν βγαζουν 2ετια.
    Πριν 3-4 χρονια αγορασα τα alpinestars carbon SMX σουξουμουξου και τα κλασανε στα 1.5 - αντε χαριστικα 2 χρονια.

    Απο τοτε ξαναγυρισα σε δερματινο (REVIT) και ησυχασα.
    Μπορει να μην ειναι τοσο αεριζομενα οσο τα αλλα με το υφασμα αλλα και καλυτερη προστατσια εχουν και αντοχη σιγουρα στο χρονο.
    Πρωτα κοιτας την ασφαλεια και μετα τα αλλα...καλοκαιρι/ξεκαλοκαιρι θες προστασια.
    Συμφωνω σε οσα λες και η προστασια ειναι το παν. Αλλα γενικα τα χοντρα γαντια με ζοριζουν πολυ. Φαντασου εχω ενα ζευγαρι χειμωνιατικα της nordcap τα οποια ζητημα να τα χω βαλει 10 φορες και αυτο οταν ειχε 7-8 βαθμους. Γιαυτο κοιταω καλοκαιρινα λεπτα αλλα να εχουν και καποια προστασια. Θελω να εχω πολυ καλη αισθηση στο τιμονι. Αυτα της revit που λες πως ειναι σε αυτον τον τομεα;
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  2. #32
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω σε οσα λες και η προστασια ειναι το παν. Αλλα γενικα τα χοντρα γαντια με ζοριζουν πολυ. Φαντασου εχω ενα ζευγαρι χειμωνιατικα της nordcap τα οποια ζητημα να τα χω βαλει 10 φορες και αυτο οταν ειχε 7-8 βαθμους. Γιαυτο κοιταω καλοκαιρινα λεπτα αλλα να εχουν και καποια προστασια. Θελω να εχω πολυ καλη αισθηση στο τιμονι. Αυτα της revit που λες πως ειναι σε αυτον τον τομεα;
    Υπαρχουν γαντια και γαντια.
    Καμια φορα δεν πληρωνεις μονο το ονομα αλλα και την σχεδιαση/εργονομια κλπ κλπ.
    Κανε τις βολτες στα μαγαζια και δες απο κοντα οτι θες.
    Οτι και να σου πουμε εμεις δεν εχει τοσο σημασια. Φορα τα μονος σου να καταλαβεις.
    Αλλιως νιωθει ενας με ενα γαντι που ο αλλος μπορει να μην το αντεχει.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #33
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.642
    Alpinestars celerV2.
    Κοντά, διάτρητα, γεμάτα προστασία,μόνο δέρμα.
    Έχει κι άλλα μοντέλα αντίστοιχων σπεξ η αγορά. Για όλα τα βαλαντια. Είχα ανοίξει ένα θρεντ πριν 2-3 χρόνια όταν έψαχνα.ειχαν αναφερθεί ονομαστικά πολλά μοντέλα, για όποιον θέλει να ψάξει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #34
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Alpinestars celerV2.
    Κοντά, διάτρητα, γεμάτα προστασία,μόνο δέρμα.
    Έχει κι άλλα μοντέλα αντίστοιχων σπεξ η αγορά. Για όλα τα βαλαντια. Είχα ανοίξει ένα θρεντ πριν 2-3 χρόνια όταν έψαχνα.ειχαν αναφερθεί ονομαστικά πολλά μοντέλα, για όποιον θέλει να ψάξει.
    Γι αυτα πηγαινα τοτε αλλα δεν καθοταν καθολου καλα στο χερι.
    Το ενα νουμερο (το σωστο) δεν με αφηνε να δουλεψω τα 2 δαχτυλα και το επομενο ηταν τεραστιο.

    Ειχα παει στον motodirect...και τελικα δεν θα ξαναπαω(ουτε ξαναπηγα) γιατι ειχε και αθλια εξυπηρετηση. Καιρο ειχα να εκνευριστω σε μαγαζι...
    Ride(s) the wind of change...

  5. #35
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    77
    Εκτός από motodirect δεν έχει κανείς άλλος alpinestars; γενικά από ότι βλέπω στη χώρα μας δεν έχει δυνατή παρουσία τουλάχιστον στα μαγαζιά που είναι στο σκρουτζ.

  6. #36
    Δεν εχω εμπειρία απο μοντελα εκτος dainese ,και ημουν κατοχος 2 απο αυτων .
    Το προβλημα που ειχα ειναι οτι αυτα που ειχα στην κατοχη μου, δεν ειχαν την λεπτη αυτη αντιανεμικη μεμβρανη που εχει το airframe και ετσι καποια βραδια μετα τη δουλεια , ενα κρυο το νιωθω...γιατι ειναι εντελως διατρυτα .
    Αν ημουν στη θεση σου , θα επαιρνα ενα οποιασδηποτε μαρκας μονο και μονο αν εχει αυτη τη λεπτη μεμβρανη και σε μαυρο χρωμα .
    Υπαρχουν να ξερεις περιπτωσεις σχεδον καινουρια κομματια σε καλες τιμες σε car.gr και marketplace .
    Eγω τους προτιμω κατα καιρους αν βολευει το παρε δωσε .

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Κρανάκι, μπουφάν και γάντια μηχανής.
    από ChrisNt στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2015, 23:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF