Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: Έρχονται κλήσεις.....

  1. #1

    Έρχονται κλήσεις.....

    Καλημέρα ,
    Άκουγα πριν ραδιόφωνο και λέει λοιπών ο εκφωνητής (Κάτοχος μηχανής) ότι η
    Αστυνομία ανακοίνωσε ότι ξεκινάει εκστρατεία για τους οδηγούς μηχανής που δεν φοράνε κράνος (έρχεται και Πάσχα έτσι)
    Το νου μας λοιπών ούτε 1 € να μην πάρουνε τα @#!#$$@$...
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  2. #2
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν οι μ@#$!%^&ς!!!!!!

    Πάντως να φας κλήση για κράνος είναι η μεγαλύτερη μ*&@!#^α!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #3
    ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 Το avatar του/της XTMPAM
    Εγγραφή
    19/07/2002
    Μηνύματα
    426

    ΚΑΛΑ ΝΙΚΟ

    ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΠΑΛΙ 1 ΕΥΡΩ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ!!!:rotflmao:
    http://www.new.facebook.com/group.php?gid=29204961236

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    Σήμερα είδα μια κοπέλα πανω σε ενα μαυρο TDM, με μαύρο δερμάτινο Alpinestars και γαντια αλλά κεφάλι απροστάτευτο και γυαλιά ηλίου...
    Βέβαια είχε το κράνος περασμένο στον αριστερό της αγκώνα...Ίσως να το φόρεσε μετα...

    Αλλά, ας το πουμε παλι, πιο δυνατα...



    ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ!!

    όχι μονο για τις κλίσεις αλλα προπαντων για την σωματική μας ακεραιότητα!!
    www.copacampagnia.gr

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Δεν έχουν με τι να ασχοληθούν οι μ@#$!%^&ς!!!!!!

    Πάντως να φας κλήση για κράνος είναι η μεγαλύτερη μ*&@!#^α!
    Συμφωνώ με αυτό λες και σοβαρότερα προβλήματα στους δρόμους δεν υπαρχουν για να καταγραψουν.
    Αλλα το να μην φορας κρανος ειναι μ*&@!#^α!
    www.copacampagnia.gr

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200
    Mακάρι να ήταν μόνιμη η εκστρατεία για όσους δεν φοράνε κράνος!!Και να κυνήγαγαν κάθε μέρα για κράνος μόνο!Αλλά αυτοί ΜΑΣ κυνηγάνε εμάς τους μοτοσυκλετιστές και για ΑΛΛΑ 500 πράγματα!
    Που πάρκαρες?πεζοδρόμιο?πάρτην!, πόσο έτρεχες?,πάρε κλήση με φωτό,πατιλίκι σούζα?πάρε την κλησούλα σου για επίδειξη κτλ κτλ κτλ!!
    Και σε ΟΣΑ μπλόκα έχω δει εγώ προσωπικά ΠΟΤΕ δεν έχουν σταματήσει κωλάμαξο για ζώνη ασφαλείας ή για σφήνες ή γιατί είναι σαράβαλο, ή γιατί δεν έχει φώτα ή φλας ή γενικά!Λογικό θα μου πεις γιατί στην πλατεία π.χ αντί να σταματήσουν 2 αμάξια σταματάνε καμιά 10αριά μοτό, τον ίδο χώρο πιάνουν και τα φράγκα περισσότερα!

    Τεσπα!Γνωστό σε όλους μας και ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει!Αλλά για το κράνος είναι μαλακία να σε γράψουν!Φόρα το το γαμημένο!Ειδικά τώρα που έχει κρύο.Αν και σε καύσωνα πάλι καλύτερα είναι με το κράνος!Ζεσταίνεσαι μεν αλλά δεν τρως όλο τον καυτό αέρα στην μάπα!

  7. #7
    Έτσι είναι …εγώ πάντως το φοράω το κρανακι μου και έχω πάνω από 2 χρόνια να φάω κλήση. Απλά είναι μαλακία να σε γράψουνε για κράνος ξέροντας οτι το μέτρο είναι καθαρά εισπρακτικό και τίποτα παραπάνω(όπως τα έχουμε ξαναπεί αλωστε εδώ μέσα).Όμως όταν πάω πχ. Για καφέ 5 στενά από το σπίτι μου ε δεν το περνώ μαζί μου τι να κάνουμε , .Γιαυτο το έβαλα το ποστ για κάτι τέτοιες περιπτώσεις .
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  8. #8
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    κακως νικολακη μου δεν το φοραμε 5 στενα απο το σπιτι μας διοτι και εκει μπορει να πεταχτει ο μαλακς.
    Το κανω και εγω καμια φορα ιδιως με το παπι αλλα μετα γαμωσταυριζω τον εαυτο μου και ισωνω.

  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Το μεγαλύτερο σπάσιμο στην όλη φάση είναι πως στήνουν τα κ@#$μπλόκα τους σε σημεία που τους βολεύει να σταματήσουν πολύ κόσμο για να γράψουν (μηχανάκια κυρίως τα τελευταία χρόνια) και όχι σε σημεία που πραγματικά είναι επικίνδυνα και χρειάζεται προσοχή.

    Επίσης αν πραγματικά ενδιαφερόταν το κράτος για την ασφάλειά μας θα έπαιρνε προληπτικά μέτρα και όχι κατασταλτικά και εισπρακτικά!!!! Άλλα τι να πει κανείς!!!!

    Το νου μας όπως είπατε....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Eυτυχώς τα τελευταία 2 χρόνια ...

    περίπου μου έχει γίνει συνήθεια το κράνος.

    Όλοι μας ξέρουμε ιστορίες που έχουν γίνει 5 και 3 και ένα στενό από τα σπίτια μας.Τις προάλλες ο κολλητός μου με το GSXR1000 έπεσε ένα στενό από το σπίτι του με 10χλμ γιατί πάτησε χώμα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.Έπεσε με την πίσω πλευρά του κεφαλιού και αν δεν φόραγε κράνος...Το GSXR λίγα πράγματα πολύ λίγα πράγματα!!
    Από την στιγμή που καβαλάς μοτό κράνος οπωσδήποτε.Την ιστορία με το ζευγάρι που ταξίδευε κομπλέ με δερμάτινα και τα όλα τους όλοι την ξέρετε πιστεύω.Που σταμάτησαν για βενζίνη και λένε ας βάλουμε τα κράνη έξω από το βενζινάδικο.Βγαίνουν σταματάνε την μοτό και όπως πάνε να βάλουν τα κράνη παραπατάει ο οδηγός και πέφτουν με 0 χλμ.Η κοπέλα χτύπησε στο πεζοδρόμιο στο κεφάλι και έμεινε επιτόπου.

    Αλλά δεν χρειάζονται ιστορίες.Είναι κάτι προφανές!

    Όπως ξέρουμε ότι τα περισσότερα εδώ μέσα, στην πόλη τυχαίνουν.Γιατί κυκλοφορούν πολλοί και απρόσεκτα και όλοι βιαζόμαστε!Ενώ στο ταξίδι έχεις άλλη ψυχολογία, δεν υπάρχει τόσο κίνηση και γενικά είναι πιο καλά τα πράγματα!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    ...Ετσι ακριβώς το να σε γράψουν για κράνος είναι ένας ΕΥΚΟΛΟΣ τρόπος για να ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ!!!
    Τιποτ'αλλο!
    Τωρα τί μ@λ.. μας λένε για την δική μας ασφάλεια και έτσι...ναι καλα..ιστορίες για μαϊμούδες ειναι αυτα!!
    Απο την στιγμή -ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ- που δεν ενοχλεί στον δρόμο και δεν θετει σε κίνδυνο κανέναν τι σε απασχολει εσενα γιατί δεν φορα κράνος..??

    Αλλά είπαμε...είναι εύκολος και γρήγορος τρόπος...


    www.copacampagnia.gr

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    EGO PALI THA DOSO ENA PONTO..

    SE OLA AYTA TA METRA KAI TA KYNHGHTA POY MAS RIXANE ME TA KRANH...KATHOS TORA..STAMATAS SE FANARI KAI BLEPEIS ELAXISTOYS EOS...KANENAN POY NA MHN FORAEI KRANOS!!
    ANTITHETOS APO PRIN[TA METRA] POY STAMATAGES STO FANARI KAI AN FORAGES KRANOS.. ......PAIZEI NA EISOYNA KAI O MONOS!

    KATI EKANE TO METRO PISTEYO KAI EXOUNE MEIOTHEI APO TI DIABAZA KIOLAS TA THIMATA APO TROXAIA ME MOTO!
    BEBAIOS KAI EINAI TA MPLOKA THS TROXAIAS GIA LOGOYS OIKONOMIKOYS KTL...KAI SYMFEREI NA STAMATANE MHXANES..
    ALA KATI KANANE PISTEYO!

    TORA OSON AFORA TO KAFE TON 5 STENON...NIKOLA THA SOY PROTEINA RE FILE...NA TO FORAS TO KRANAKI KAI STH KAFETERIA..[OTAN KATHESAI] GIATI EISAI POLY ASXHMOS RE PSHLE...KAI DEN EFXARISTIEME TO KAFEDAKI MOY!:rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    κακως νικολακη μου δεν το φοραμε 5 στενα απο το σπιτι μας διοτι και εκει μπορει να πεταχτει ο μαλακς.
    Το κανω και εγω καμια φορα ιδιως με το παπι αλλα μετα γαμωσταυριζω τον εαυτο μου και ισωνω.
    Ναι ρε Στάθη και εγω αυτο κάνω ρε γαμώτο.. και μετά Το μετανιώνω …ΧΑΑΧΑΧΑΧ :P

    Και στη τελική γιατί να φοράμε κράνος ρε ? ΠΟΛΕΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ??
    ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Re: EGO PALI THA DOSO ENA PONTO..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    KATI EKANE TO METRO PISTEYO KAI EXOUNE MEIOTHEI APO TI DIABAZA KIOLAS TA THIMATA APO TROXAIA ME MOTO!
    BEBAIOS KAI EINAI TA MPLOKA THS TROXAIAS GIA LOGOYS OIKONOMIKOYS KTL...KAI SYMFEREI NA STAMATANE MHXANES..
    ALA KATI KANANE PISTEYO!
    Δεν έχεις άδικο.

    Μου χει τύχει αρκετές φορες να ακούσω την φραση "φοραω κρανος γιατι εχουν αυξηθεί και τα μπλοκα και δεν ειμαι να πληρώνω τώρα.."
    www.copacampagnia.gr

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Κράνος

    Σε όσους δεν γνωρίζουν τι μπορεί να συμβεί σε κάποιον που φεύγει απο μηχανή και σκάει στην άσφαλτο προτίνω να πάρει ένα σφυρί και να το κατεβάσει στο κεφάλι του. Όταν ξυπνήσει από το κώμα θα του εξηγήσω ότι αν πέσει από τη μηχανή το χτήπημα θα είναι πιο δυνατό.

    Εκτός κι αν υπάρχουν κάποιοι που πιστεύουν ότι δεν θα πέσουν από τη μηχανή ποτέ οπότε πάσο.........

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Έρχονται οι απόκριες
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2005, 19:18
  2. Απο Που ΕρΧονται Τα Παιδια?
    από melsaltas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 12:03
  3. Για να γιτώνετε τις κλήσεις
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 20:47
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25
  5. Ε, γιορτές έρχονται, ίσως κάποιοι...
    από BICILINDRICO στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 12:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF