Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 63

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy

  1. #1
    1000 χρόνια ΗΡΑΚΛΗΣ Το avatar του/της VSTROMGS
    Εγγραφή
    19/12/2005
    Μηνύματα
    30

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΜΟΥ.ΚΑΘΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΡΙΤΗ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    πόσα Κμ έχεις κάνει;Ίσως να θέλει ανέβασμα το ρελαντί ή ρύθμιση ο ψεκασμός.Και το δικό μου έσβυνε καμιά φορά (σπάνια αλλά έσβυνε) και μετά την ρύθμιση του ψεκασμού έστρωσε.
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  3. #3
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89

    Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy

    Αρχικά δημιουργήθηκε από VSTROMGS
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΜΟΥ.ΚΑΘΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΡΙΤΗ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Στο δικό μου κάνει ένα σκάσιμο μια στο τόσο (λες και σκάει γκαζάκι) είτε σε αλλαγή ταχύτητας, είτε σε άνοιγμα του γκαζιού ενώ η μηχανή ρολάρει ενώ πατάω συμπλέκτη. Μάλλον το injection αποβλακώνεται στιγμιαία. Δεν το έχω ελέγξει ακόμα με το μηχανικό μου. Μάλλον θα περάσω από κει μεθαύριο.

  4. #4
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Re: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
    Δεν το έχω ελέγξει ακόμα με το μηχανικό μου. Μάλλον θα περάσω από κει μεθαύριο.
    Μια παρατήρηση :

    Καλό θα ήταν στο ευαίσθητο θέμα των συνεργείων να κοινοποιούμε τις εντυπώσεις μας εδώ - τις θετικές κυρίως για ευνόητους λόγους - ώστε να έχουμε μια ικανή βάση με 2-3 τουλάχιστον μάστορες που αποδεδειγμένα θα ξέρουμε οτι τουλάχιστον δεν είναι άσχετοι με το θέμα V-strom...


    Φιλικά πάντα ε ;;


    Σήμ : Προσώπικά στο επόμενο service που θα είναι στην Αθήνα μέχρι στιγμής με κερδίζει αρχικά ο Σταθόπουλος και μετά ο Μάντης...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  5. #5
    1000 χρόνια ΗΡΑΚΛΗΣ Το avatar του/της VSTROMGS
    Εγγραφή
    19/12/2005
    Μηνύματα
    30
    ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ SUZUKI ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ Η΄ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΟΥ ΒΑΖΩ.ΕΧΩ 2000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 800 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ 1000.ΣΆΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Η΄ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800 ΣΤΡΟΦΕΣ?

  6. #6
    χμμμ κοίτα τώρα τον χειμώνα ίσως να είναι λίγο πεσμένες οι στροφές.

    καλό πάντως είναι (και ειδικά αφού είναι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ το ρύθμισμα του ρελαντί) να το ρυθμίζεις κάθε εβδομάδα (αν υπάρχει απόκλιση φυσικά) έτσι ώστε οι στροφές του με το ξεκίνημα να είναι περίπου 1050 (θεορώντας ότι όταν ζεσταθεί θα είναι περίπου 1200).

    Αν υπάρχει άλλη άποψση να την ακούσουμε!
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  7. #7

    Anevase to relanti!!!!!!!!

    Filaraki to relanti einai standar!!!!
    Ki egw eixa to idio problhma mexri to deutero service opou kai to ekana se eksousiodothmeno sth 8esalonikh (eimai apo syro). O mastoras mou eipe oti h Suzuki toys exei enhmerwsei oti to relanti prepei na ry8mizetai gyrw stis 1300 strofes. Stis 1000 pou douleuei ergostasiaka kanei diakopes, polles apo tis opoies einai ksafnikes (ara kai epikindines...). Apo tote pou to ry8misa mou douleuei roloi akoma kai xeimwna me kryo. Opote mhn trelenesai. kane auto kai 8a ksemperdepseis...
    See ya....

  8. #8
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161

    Thumbs up

    Σωστόςςς ο Μανδραγόρας, έτσι όπως τα λεέι είναι

    800 στροφές ??? που ακούστικε αυτό ρε παιδία σε μοτο? Ούτε τα κουτιά δουλεύουν εκεί ! Μόνο κάτι πετρελαιοκινητα χο χο χο πλάκα κάνω.


    Ακόμα και το μανουαλ λέει 1200-1400 ρπμ (RPM) εσύ που το είδες το 800?


    Drive It Like You Stole It

  9. #9
    1000 χρόνια ΗΡΑΚΛΗΣ Το avatar του/της VSTROMGS
    Εγγραφή
    19/12/2005
    Μηνύματα
    30
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.Η ΒΙΔΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΑΣΜΑΝ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΚΛΕΙΔΑΚΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΩ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Η΄ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?

  10. #10
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489


    Σταυροκατσάβιδο....(είναι αρίστερα όπως κάθεσαι στη σέλα, κάτω ακριβώς από το ρεζερβουάρ. Δες στο manual, τα εξηγεί όλα > σελ.51).


    Ααα... η ρύθμιση γίνεται όταν έχουν βγει και οι τρεις παύλες στη θερμοκρασία και είναι αστεία υπόθεση ενός (αρ:1) λεπτού...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  11. #11
    foul taste of freedom
    Εγγραφή
    16/11/2005
    Μηνύματα
    33
    Χαιρετω την παρεα την καλη !!!

    Ως κατοχος Vstrom 650 '04 ειχα κι εγω ''τσαφ'' στον κινητηρα , αλλα με ανεβασμα του ρελαντι λυθηκε το προβλημα.
    Κανε το μονος σου δεν ειναι τιποτα.

    Ερωτηση τωρα :

    Αν βαλεις μπουζι 2 νουμερα πανω υπαρχει καποιο προβλημα ;
    Αν ναι προσεχετε που πατε για service,
    διοτι οταν τα αλλαξα ειδα τα αδεια κουτακια
    που χρησιμοποιησε ο ''π. μαστορας'' και αφου τον ρωτησα μου ειπε οτι ειναι ενταξει.
    Βεβαια αν δεν το εβλεπα δεν θα μου ελεγε οτι δεν εβαλε το κανονικο που προτεινει η Sutzuki.

    Συγκεκριμενα αντι πχ να βαλει 27 denso εβαλε 31 ή 23 δεν θυμαμαι περασε καιρος απο τοτε(νομιζω πανε ανα 2 νουμερα).

  12. #12

    Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy

    Start up the engine and keep it running at 1 300 rpm by turn- - ing throttle stop screw 3.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	throtl.jpg 
Προβολές:	1514 
Μέγεθος:	15,1 KB 
ID:	32600

  13. #13

    vstrom650 04

    ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 800 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ 1000.ΣΆΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Η΄ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800 ΣΤΡΟΦΕΣ?


    na rotiso? pos einai dinaton na einai krio stis 800 strofes kai otan zestainei paei stis 1000? den exei automato chok? to diko mou otan einai krio ksekina (enoeitai xoris gazi) pio psila kai meta statheropoieeitai stis rithmismenes strofes 1000 peripou
    kapoios milise kai gia venzini kai paizei ena rolo ..
    pantos to diko mou kanena skasimo oute provlima se strofes..

    kali xronia
    ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!

  14. #14
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΤΑ 99% ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΤΟ DPS ΣΤΟ INJECTION.EINAI KATI ΠΟΥ ΣΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΕΝΤΩΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΕ ΤΟ VSTROM ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑ 8500ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 6500ΧΛΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

  15. #15
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89

    Re: vstrom650 04

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouzounos
    ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 800 ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΣ 1000.ΣΆΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ Η΄ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800 ΣΤΡΟΦΕΣ?


    na rotiso? pos einai dinaton na einai krio stis 800 strofes kai otan zestainei paei stis 1000? den exei automato chok? to diko mou otan einai krio ksekina (enoeitai xoris gazi) pio psila kai meta statheropoieeitai stis rithmismenes strofes 1000 peripou
    kapoios milise kai gia venzini kai paizei ena rolo ..
    pantos to diko mou kanena skasimo oute provlima se strofes..

    kali xronia
    Καλή χρονιά σε όλους!

    Ο φίλος μας εννοεί πως όταν πάρει μπροστά ο κινητήρας το τσοκ τον στα8εροποιεί στις 800 και μόλις ζεσταθεί (ανάψει δηλαδή και το τρίτο "κουτάκι" στο δείκτη) πάει στις 1000.
    Η δικιά μου πάντως μόλις την βάλω μπρος είναι στις 1500 και πέφτει σχετικά γρήγορα στις 1200.
    Όταν ζεσταθεί βρίσκεται περίπου στις 1400.
    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι..
    Από κατανάλωση πώς τα πάτε;
    Το δικό μου ρουφάει τα κέρατά του... Τελευταία φορά έβγαλε λιγότερο από 200 χλμ με 14 λίτρα βενζίνη. Η χρήση βέβαια είναι καθαρά αστική και με πολύ κοντινές αποστάσεις..

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. paraeisagwgis v-strom-πρόβλημα με την άδεια
    από camman στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2009, 23:35
  2. Γιατρέ έχω πρόβλημα με την ερωτική πράξη
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2006, 21:30
  3. Πρόβλημα με την αλυσίδα! (CBF-600)
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 16:37
  4. Προβλημα Με Την Σελλα Του Kle 500
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 11:03
  5. Προβλημα Με Την Φορμα Μου
    από Tigas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 13:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF