Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Kako Service V-strom (?)(προβλημα με λεβιε ταχυτητων ρουλεμαν λαιμου κ.α)

  1. #16
    Sorry παιδιά που δεν απάντησα τόσες ώρες, είχα μπλέξει άσχημα με την δουλειά μου....

    Το εξουσιοδοτημένο που το πήγα είναι του Καρακώστα στην Κυψέλλη.
    Για να είμαι σωστός, όσον αφορά την αγορά της μηχανής ο άνθρωπος που έχει το μαγαζί ήταν ΑΨΟΓΟΣ και τίποτα λιγότερο ή περισσότερο από αυτό. Μου είχε κάνει την καλύτερη προσφορά σε σχέση με άλλους, την καλύτερη τιμή στην ανταλλαγή της παλιάς μου μηχανής και τα καλύτερα δώρα (που όταν συνήθως όταν γίνετε ανταλλαγή τα δώρα τα σκοτώνουν). Τώρα τα προβλήματα ξεκινάνε στο συνεργείο του το οποίο όμως δεν διευθύνει ο ίδιος αλλά κάποιος άλλος εκεί.

    Δεν σας κρύβω ότι τον άνθρωπο τον συμπάθησα αρκετά από την συνεργασία που είχαμε και στεναχωρήθηκα που οι άλλοι στο συνεργείο κάνουν τους πελάτες να φεύγουν....

    Όπως και να έχει εγώ δεν μπορώ να ξαναπάω εκεί πέρα και δεν ξέρω αν θα ξαναπάω και σε εξουσιοδοτημένο. Μάλλον θα καταλήξω σε άλλον φίλο μου που πήγαινα και την παλιά μου μηχανή και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος (ανεξαρτήτου φιλίας) και ο οποίος μου έχει πει ότι μπορεί να σφραγίζει το βιβλιαράκι μέσω άλλου συνεργάτη του που έχει εξουσιοδοτημένο. Θα το συζητήσω μαζί του και θα δω τι θα κάνω.

    Τώρα μου λέτε εγώ τι να κάνω με την "κόλλα" ; Σκεφτόμουν μήπως έπερνα κανένα τηλέφωνο στον Σφακιανάκη να μου πούνε τίποτα....
    Don't follow me, I'm lost too....

  2. #17
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Τώρα μου λέτε εγώ τι να κάνω με την "κόλλα" ; Σκεφτόμουν μήπως έπερνα κανένα τηλέφωνο στον Σφακιανάκη να μου πούνε τίποτα....
    Αμα κρίνω απο τον τεχνικό διευθυντή,
    πρώτα θα προσπαθήσουν να στο διαψεύσουν,
    μετά αν αποδείξεις ότι φταίνε θα σου λένε διάφορα άλλα,
    και τέλος μπορεί να στο φτιάξουν χωρίς να σου καλύψουν φυσικά οποιοδήποτε δικό σου τρέξιμο και ας το ξέραν αυτοί απο την αρχή....

    Πολιτική της Suzuki...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Αμα κρίνω απο τον τεχνικό διευθυντή,
    πρώτα θα προσπαθήσουν να στο διαψεύσουν,
    μετά αν αποδείξεις ότι φταίνε θα σου λένε διάφορα άλλα,
    και τέλος μπορεί να στο φτιάξουν χωρίς να σου καλύψουν φυσικά οποιοδήποτε δικό σου τρέξιμο και ας το ξέραν αυτοί απο την αρχή....

    Πολιτική της Suzuki...
    Trop,συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Το στρομ που έχω κτυπάει από την αρχή που το πήρα κάθε φορά που πέφτει σε λακούβα.Όσες φορές μίλησα με τα κεντρικά η απάντηση ήταν η ίδια:Πλευστοί δίσκοι.Κι όταν την τελευταία φορά του εξήγησα οτί το κτύπημα δεν μπορεί να είναι από τους δίσκους,αφού κρατώντας πατημένο το φρένο το κάνει κάθε που πέφτει σε λακούβα,τσατίστηκε και μου είπε οτί κανονικά δεν έπρεπε να μιλάει μαζί μου,αλλά να απευθυνθώ στο συνεργείο μου.......Τον μα ακα Ε και το συνεργείο μου επιβεβαιωσε οτί είναι τα ρουλεμάν του λαιμού που φταίνε για το χτύπημα.Είναι δυνατόν αυτός ο άνθρωπος με τον οποίο μιλούσα στα κεντρικά να μην ήξερε το πρόβλημα;Και νομίζω μάλιστα οτί ήταν ο τεχνικός διευθυντής.Τόσα στρομ έχουν πουλήσει και δεν το ήξεραν;Το ήξεραν αλλά κάνουν τις πάπιες....Οι τρόμπες....
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  4. #19
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
    Νομίζω οτί η καλύτερη λύση είναι η εξής:Πάρε ρουλεμάν skf και πες του να σου τα αλλάξει στην εγγύηση.Τα μαμίσια πες του να τα κρατήσει.Πλήρωσε δηλαδή μόνο τα ρουλεμαν,κι η εργασία να μπει στην εγγύηση.κατά τη γνώμη μου αν βάλεις τα μαμίσια,θα έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.Εγώ δεν τα έχω αλλάξει ακόμα αλλά έτσι σκοπεύω να το κάνω.
    Βρε mak είμαι άσχετος λέμε : Πώς να τα ζητήσω αφού δεν ξέρω νούμερο και τύπο; Από μαγαζιά με σιδερικά τα παίρνουμε αυτά;;



    Ζμπαθάτε μι το γκάου-μπίου..
    'Ενα Jameson με πάγο...

  5. #20
    ε! τι να πω? Το avatar του/της xtapodias
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    154
    Πάντως για τον Καρακώστα στη Κυψέλη που ανέφερε ο joteo, δεν έχω να πω και τα καλύτερα λόγια. Όταν πήρα το στρομάκι μου στις αρχές του 2004 (τότε είχε 2 μήνες παράδοση), είχα μια λίστα με εξουσιοδοτημένους έμπορους και έπαιρνα τηλέφωνα να δω πόσες μέρες παράδοση είχε ο καθένας για να αποκλείσω κάποιους και να πάω στους υπόλοιπους για να πούμε περί τιμών κλπ. Καθώς μένω Γαλάτσι είπα να πάρω και στον Καρακώστα. Να σημειώσω ότι όσους πήρα πριν απ’ αυτόν ήταν ευγενέστατοι έστω κι αν έβλεπαν ότι δεν μου άρεσαν οι χρόνοι παράδοσης που μου έλεγαν. Όταν πήρα λοιπόν στον Καρακώστα το μόνο που εισέπραξα ήταν ειρωνεία, του στυλ ¨έτσι που ψάχνεις δεν θα το βρεις ποτέ¨, ¨όλοι την ίδια παράδοση έχουν τι το ψάχνεις;¨ κλπ. Δεν ξέρω αν μίλησα με τον ίδιο τον Καρακώστα ή με κάποιον υπάλληλο πάντως……Εννοείτε ότι δεν ασχολήθηκα ξανά με το συγκεκριμένο μαγαζί ούτε με το σέρβις του.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Βρε mak είμαι άσχετος λέμε : Πώς να τα ζητήσω αφού δεν ξέρω νούμερο και τύπο; Από μαγαζιά με σιδερικά τα παίρνουμε αυτά;;



    Ζμπαθάτε μι το γκάου-μπίου..
    Για το μέγεθος ρώτα το μηχανικό σου.Όσο για αγορά τα μαγαζιά με σιδερικά δεν έχουν ρουλεμάν.Ψάξε σε μαγαζιά με ανταλακτικά.
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  7. #22

    ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΙ ΣΠΥΡΟΥ ΠΑΤΣΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΤΗΣ SKF AΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΟΣΟ.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #23
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    thanks παιδιά...να οργανωθούμε σιγά-σιγά... (και άμα βρούμε και τις διαστάσεις και τον τύπο εδώ θα είμαστε..)
    'Ενα Jameson με πάγο...

  9. #24

    ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE ΣΤΟ ΜΑΝΤΗ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΙΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΩ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ SKF ΤΗ ΒΛΕΠΩ
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  10. #25
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MISKIN

    ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ SERVICE ΣΤΟ ΜΑΝΤΗ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΙΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΩ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ SKF ΤΗ ΒΛΕΠΩ
    Μπράβο ρε MISKIN...

    Αν μπορείς γράψε λεπτομέρειες (τύπος ρουλεμάν, μέγεθος, μάρκα, κόστος κτλ)..
    'Ενα Jameson με πάγο...

  11. #26


    Λοιπόν πήγα για service στο Μάντη και μου είπε ότι ο τύπος των ρουλεμάν δε βγαίνει από άλλη εταιρεία(SKF,KOYO,κλπ). Μου τα έσφιξε αλλά ο θόρυβος δεν σταμάτησε τελείως. Πάντως βελτιώθηκε αισθητά. Επίσης μου είπε ότι το κροτάλισμα που ακούω στις χαμηλές οφείλεται στην αλυσίδα. Δε με έπεισε για αυτό οπότε θα πάρω μια δεύτερη γνώμη αυτή τη φορά από το παλιό μου συνεργείο το οποίο δεν είναι εξουσιοδοτημένο
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MISKIN


    Λοιπόν πήγα για service στο Μάντη και μου είπε ότι ο τύπος των ρουλεμάν δε βγαίνει από άλλη εταιρεία(SKF,KOYO,κλπ). Μου τα έσφιξε αλλά ο θόρυβος δεν σταμάτησε τελείως. Πάντως βελτιώθηκε αισθητά. Επίσης μου είπε ότι το κροτάλισμα που ακούω στις χαμηλές οφείλεται στην αλυσίδα. Δε με έπεισε για αυτό οπότε θα πάρω μια δεύτερη γνώμη αυτή τη φορά από το παλιό μου συνεργείο το οποίο δεν είναι εξουσιοδοτημένο
    ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟ DL 650 ( ΚΟΥΟ ) ΕΙΝΑΙ .

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
    ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟ DL 650 ( ΚΟΥΟ ) ΕΙΝΑΙ .
    Όπως και όλα τα εξ΄ανατολής......


    Και κάτι άλλο....Το έστω και λίγο υπερβολικό σφίξιμο στα ρουλεμάν (εκτός αν αυτά είναι κωνικά), είναι σίγουρο ότι μειώνει δραστικά την ζωή τους

  14. #29
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Το έστω και λίγο υπερβολικό σφίξιμο στα ρουλεμάν (εκτός αν αυτά είναι κωνικά), είναι σίγουρο ότι μειώνει δραστικά την ζωή τους
    Μήπως γνωρίζεις Theod το κόστος περίπου των ρουλεμάν; Να είναι ακριβά λες;
    'Ενα Jameson με πάγο...

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΩΝ ΡΟΥΛΕΜΑΝ. ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΩΝΙΩΔΟΥΣ ΕΠΑΦΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΣΦΥΡΙ ΚΑΙ ΚΑΤΣΑΒΙΒΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πρόβλημα με αλλαγή ταχυτήτων
    από nnkos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2013, 13:28
  2. paraeisagwgis v-strom-πρόβλημα με την άδεια
    από camman στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2009, 23:35
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ V-strom Toy 2007
    από V-STROM K-7 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2007, 15:42
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy
    από VSTROMGS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 11:19
  5. Πρόβλημα με κιβώτιο ταχυτήτων
    από tdaf στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF