Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 32 από 32

Θέμα: Kako Service V-strom (?)(προβλημα με λεβιε ταχυτητων ρουλεμαν λαιμου κ.α)

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Μήπως γνωρίζεις Theod το κόστος περίπου των ρουλεμάν; Να είναι ακριβά λες;
    Για το στρώμα δεν ξέρω....Σε ένα Τράσαλπ παλιότερα είχαν ακριβούτσικα, αλλά ένα σε ένα ρουλεμανάδικο μεταξύ Βείκου και Δημητρακοπούλου στο Κουκάκι είχα βρεί ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ΚΟΥΟ στην μισή και λιγότερη τιμή από ότι ζήταγε η Χόντα σαν ανταλλακτικό !!!
    Και συνήθως αυτό συμβαίνει όταν αγοράζεις το ρουλεμάν σαν ανταλλακτικό.....

    Τσεκάρισε με τον μηχανικό σου μήπως στις ίδιες πατούρες μπορείς να βρείς στην αγορά κωνικό-ενισχυμένο που να ταιριάζει. Αν ναι, τότε βάλτα και θα δείς ότι θα οδηγείς άλλο μηχανάκι μετά...Τα κωνικά θα "βαρύνουν" λίγο το τιμόνι αλλά θα έχεις τρομερή αίσθηση στα πολλά. Και δεν θα τα αλλάξεις ποτέ. Μια φορά στο τόσο θα τα σφίγγεις λίγο (3 λεπτά δουλειά) και αυτό ήταν....

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από joteo
    Sorry παιδιά που δεν απάντησα τόσες ώρες, είχα μπλέξει άσχημα με την δουλειά μου....

    Το εξουσιοδοτημένο που το πήγα είναι του Καρακώστα στην Κυψέλλη.
    Για να είμαι σωστός, όσον αφορά την αγορά της μηχανής ο άνθρωπος που έχει το μαγαζί ήταν ΑΨΟΓΟΣ και τίποτα λιγότερο ή περισσότερο από αυτό. Μου είχε κάνει την καλύτερη προσφορά σε σχέση με άλλους, την καλύτερη τιμή στην ανταλλαγή της παλιάς μου μηχανής και τα καλύτερα δώρα (που όταν συνήθως όταν γίνετε ανταλλαγή τα δώρα τα σκοτώνουν). Τώρα τα προβλήματα ξεκινάνε στο συνεργείο του το οποίο όμως δεν διευθύνει ο ίδιος αλλά κάποιος άλλος εκεί.

    Δεν σας κρύβω ότι τον άνθρωπο τον συμπάθησα αρκετά από την συνεργασία που είχαμε και στεναχωρήθηκα που οι άλλοι στο συνεργείο κάνουν τους πελάτες να φεύγουν....

    Όπως και να έχει εγώ δεν μπορώ να ξαναπάω εκεί πέρα και δεν ξέρω αν θα ξαναπάω και σε εξουσιοδοτημένο. Μάλλον θα καταλήξω σε άλλον φίλο μου που πήγαινα και την παλιά μου μηχανή και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος (ανεξαρτήτου φιλίας) και ο οποίος μου έχει πει ότι μπορεί να σφραγίζει το βιβλιαράκι μέσω άλλου συνεργάτη του που έχει εξουσιοδοτημένο. Θα το συζητήσω μαζί του και θα δω τι θα κάνω.

    Τώρα μου λέτε εγώ τι να κάνω με την "κόλλα" ; Σκεφτόμουν μήπως έπερνα κανένα τηλέφωνο στον Σφακιανάκη να μου πούνε τίποτα....
    ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ,ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΝ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ.
    auta

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. πρόβλημα με αλλαγή ταχυτήτων
    από nnkos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2013, 13:28
  2. paraeisagwgis v-strom-πρόβλημα με την άδεια
    από camman στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2009, 23:35
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ V-strom Toy 2007
    από V-STROM K-7 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2007, 15:42
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy
    από VSTROMGS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 11:19
  5. Πρόβλημα με κιβώτιο ταχυτήτων
    από tdaf στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF