Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Τamam moto gp....

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Αν και μου φανηκε λιγο εξωφρενικο να φυγεις μονος σου εξωτερικο και μαλιστα ΧΩΡΙΣ χαρτες ...

    Ηταν τελικα μαλλον ωραια περιπετεια!



    Για το "προβλημα" στο τελωνειο, δεν ξερω να σου πω.

    Το θεωρω παντως υπερβολικα ριψοκινδυνο αυτο που εκανες ...




    Παντα τετοια !


    ειχα χαρτες ....αλλα αν τους ανοιγα κιολας θαταν καλυτερα

    ΠΑΝΤΑ ειμαι υπερ της οργανωμενης εκδρομης(με κλεισμενα δωματια,διαδρομες,εισιτηρια ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ)

    στην προκειμενη περιπτωση ενω ειχα ριξει την ιδεα στο φορουμ και ενδιαφερθηκαν αρκετα παιδια ,εκανα την βλακεια να μην επικοινωνησω με καποιον απο εδω.

    συν το οτι προσπαθησα να παω οργανωμενα με την εκδρομη του περιοδικου αλλα παλι το αφησα .

    Απο την αλλη με συναρπαζει το αγνωστο και τα απροοπτα που θα μου συμβουν ειτε ειναι καλα ειτε ασχημα.......γιατι στο τελος μονο αυτα θα εχω να θυμαμαι.

    Εχω κανει καποιες τρελλες εκδρομες μονος μου και μαλλον μυαλο δεν εβαλα


    Θυμηθηκα τωρα που πηρα μια φορα κι εναν καιρο το τρενο(interail) και απο την Πατρα που κατεβηκα ,βρεθηκα μεχρι την αγγλια να γυριζω σαν τον τρελλο τουριστα.

  2. #17
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    ειχα χαρτες ....αλλα αν τους ανοιγα κιολας θαταν καλυτερα
    ............................


    Και προτιμησες να χαθεις?


    :rotflmao:




    Εγω ΔΕΝ ειμαι υπερ της "οργανωσης" σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο την "Χαρτογραφικη Προετοιμασια"!

    Ολα τα αλλα μπορει να γινουν μια ευχαριστη περιπετεια, αλλα το να σπαταλας τις ωρες σου γυριζοντας χαμενος απο 'δω κι απο 'κει το θεωρω χαζο το λιγοτερο ... :wacko:


    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Και προτιμησες να χαθεις?


    :rotflmao:




    Εγω ΔΕΝ ειμαι υπερ της "οργανωσης" σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο την "Χαρτογραφικη Προετοιμασια"!

    Ολα τα αλλα μπορει να γινουν μια ευχαριστη περιπετεια, αλλα το να σπαταλας τις ωρες σου γυριζοντας χαμενος απο 'δω κι απο 'κει το θεωρω χαζο το λιγοτερο ... :wacko:


    "γυριζοντας χαμενος" ειναι λιγο υπερβολη που το εγραψα οκ........δουλεψα το συστημα .......σταματω .....ρωτω....και επαιρνα τις κατευθηνσεις μου.

    Και για να μην κουρασω με λεπτομερειες πως γυρνουσα μεσα στην πολη,ειχα βρει αρκετα ξενοδοχεια πριν καταληξω ...απλα το ενα μου ξυνιζε και το αλλο μου βρωμουσε.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    Άπαιχτος - Άπαιχτος..!!!!

    Τι να πω..όσο διάβαζα το post σου κάτι σαν το Εxpress Του Μεσονυχτιου μου φαινόταν....

    Καλά και δεν έβαζες καμμια φωνή που λέει και ο Ξάνθιώτης φίλος...εδώ Αλεξανδρούπολη ΟΕΟ!!!!!

    Πάντως μ` αρέσει το..σκεπτικό σου....
    ''Πάω και μαμακία θα κάνω και πάλι γουστάρω..'':rotflmao: :rotflmao:

    Πάντως στα σοβαρά μια φορά ήθελα να δω πόσο κρατάει η ρεζέρβα στην Εγνατία Ξάνθη-Αλεξανδρούπολη και ο κολλητός μου` λεγε από πίσβ..''βρε στρίψε...βρε στρίψε...''
    Όχι εγώ... μέχρι που βγήκα σε κάτι χωριά τρέχα γύρευε και φοβοόμουν όσο γέμιζα το ντεπόζιτο μη με βιάσουν κιόλας....
    Και... τι λέω...στον κολλητό που με έβριζε από πίσω....:
    ''Ναι αλλά είχε περιπέτεια.., έτσι δεν είναι..??''

    Και για να δεις πως κι άλλοι έχουν γκαντεμιά, διάβασε το post που θα ρίξω....ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ......
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  5. #20
    και να συμπληρωσω κατι σχετικα με την κυριακατικη εκεινη νυχτα στα συνορα.........περνωντας το τουρκικο τελωνειο και αμεσως μετα στο ελληνικο κι ενω μαζευτηκαμε γυρω στις 20 μηχανες στη σειρα (εγω σταματημενος στο μεσον).......................ερχεται κατα πανω μου ενας ενστολος σαν να ειχα ταμπελα "εγω ειμαι".

    Με αυστηρο υφος διεταξε να ανοιξω τις μπαγαζιερες.....τελικα χωρις να ψαξει τιποτα ........αλλα με ψαρωσε κανονικα.

    Εκεινη την ωρα θα μπορουσα να ρωτησω τους ελληνες τελωνες για το συνβαν ,αλλα ειλικρινα νομιζα οτι κατι θα γινει παλι και θα με κρατησουν και αυτοι..........δλδ εβλεπα στολη και "ετρεχα".

    Τελειωνει ο ελεγχος και ξεκινωντας να φυγω στα 100 μετρα με πλησιαζει Ι.Χ. και μου λεει να σβησω την μηχανη.

    Για ακομη μια φορα πηγε η καρδια μου στην κουλουρη,αλλα ηταν 2 ελληνες μεσα(ταξιδιωτες) οι οποιοι ειδαν τα τεκτενομενα στο τελωνειο και μου συνεστησαν να παω αμεσως πισω αλλιως θ αρχισουν να με ψαχνουν οι τουρκοι.

    Φυσικα εκεινη την ωρα λειτουργουσα μηχανικα και το μονο που ειχα στο μυαλο μου ηταν να απομακρηνθω το συντομοτερο δυνατον .



    Μεχρι τωρα δεν εχω παει στο προξενειο.

    Λογικα στα κομπιουτερ τους βρισκομαι ακομη μεσα .......και δεν γνωριζω αν οντος θα αρχισουν να με ψαχνουν.
    Εχω και καποιες αμφιβολιες αν εκανα καλα και τα εγραψα και μεσα στο φορουμ γιατι ποτε δεν ξερεις ποιος τα διαβαζει.

    Το σιγουρο ειναι οτι θα εχω προβλημα σε περιπτωση που θελησω να ξαναπαω και σε διαλογο με τον ελληνα τελωνη στους κηπους:

    τελωνης : "θες να ξαναπας τουρκια?? "

    εγω : " ΟΧΙ"

    τελωνης : " τοτε φυγε και οσο εισαι σε ελληνικο εδαφος μη φοβασαι ,δεν προκειται να σε ψαξουν"


    Y.Γ. σε καμια περιπτωση δεν θεωρω μαγκια η εξυπναδα αυτο που εγινε,ακομη το εχω βαρος στην συνειδηση μου και θα προαπαθησω να το λυσω μια και καλη,ακουγοντας και τις δικες σας αποψεις.

  6. #21
    και κατι ακομη.........


    Βρισκομενος στο τουρκικο τελωνειο και αφου απομακρυνθηκαν και τα παιδια που ηταν στο πλευρο μου(τι να κανουν αλλωστε),πλησιασα τον υπευθηνο (τετ α τετ)μπας και τον πιασω στο φιλοτιμο και εκεινη την ωρα ηρθε κοντα ενας ελληνας αρχηγος αποστολης σε γκρουπ που μιλουσε και την γλωσσα (πανω απο 20 χρονια πηγαινοερχεται τουρκια) .

    Μιλησαν για αρκετη ωρα χωρις να καταλαβαινω τι λενε και οταν εληξε ο διαλογος μου εξηγησε τα εξης:

    "φιλε μου ,αναγνωριζουν οτι ειναι δικο τους το λαθος ΑΛΛΑ δεν προκειται να σε αφησουν να περασεις απο δω.Το προβλημα θα μπορουσε να λυθει με ενα τηλεφωνημα και ενα φαξ,οχι ομως στην τουρκια."

    "Φοβουνται πολυ εδω ,τρεμουν την σκια τους "



    Ο υπευθηνος δεν ηταν σαν τον μπατσο στο "εξπρες του μεσονυχτιου" (ΕΥΤΥΧΩΣ για μενα) ,ηταν πιστευω θυμα του συστηματος που λειτουργουν εκει.



    Και λεω για αλλη μια φορα οτι η " εξοδος " μου δεν ηταν προμελετημενη και φευγοντας απο το γραφειο ημουν 99% να γυρισω πισω ........αλλα υπηρχε στο μυαλο και το 1% να μην το κανω.

    Και στην γενικη τρελλα που επικρατουσε ,λειτουργησα οπως λειτουργησα.

    Και πριν βγει καποιος και με κραξει ,

    (αν και ειμαι σιγουρας οτι το 100% εδω μεσα, ειναι στο πλευρο μου .........οχι του στυλ "μπραβο μεγαλε ,τους πηρες τα μυαλα.....θα το κανω και γω την επομενη φορα" αλλα απο την αποψη οτι.. ναι θα μπορουσε να συμβει στον καθενα)

    ..... οτι χαλαω το ονομα και πως θα παμε εμεις τωρα εκει και θα μας εχουν στην μπουκα,ας ερθει στη θεση μου πρωτα.

  7. #22
    ......και για να γελασουμε και λιγο περαν του σοβαρου της υποθεσης........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00043.jpg 
Προβολές:	411 
Μέγεθος:	35,7 KB 
ID:	33031

  8. #23
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    .................................
    Και στην γενικη τρελλα που επικρατουσε ,λειτουργησα οπως λειτουργησα.

    Και πριν βγει καποιος και με κραξει
    ..................................


    Δεν ειναι το θεμα του "κραξιματος" που πρεπει να σ' απασχολει ...

    Αλλωστε ολοι καταλαβαινουν οτι λειτουργησες υπο φορτιση, ασχετα με το ηταν απαραδεκτη ενεργεια.

    Κι οταν λεω απαραδεκτη, δεν λεω για το οτι "κοροϊδεψες" τους καημενους τους φρουρους, αλλα για το οτι ΔΕΝ σκεφτηκες ΚΑΘΟΛΟΥ τις πιθανες συνεπειες!

    Η πιο απλη ηταν να σε επιανε πιθανο κρυμενο μπλοκο και να τραβιεσαι στα Τουρκικα δικαστηρια (και φυλακες) για να αποδειξεις οτι ΔΕΝ εισαι Ελεφαντας!

    Σκεψου ομως, ακομα χειροτερα, την περιπτωση που σου καρφωναν μια σφαιρα στην πλατη στην προσπαθεια σου να διαφυγεις, οπως (πιθανον) εχουν δικαιωμα απο τους νομους τους ...

    Φυσικα και το (πιθανο) ΜΟΝΙΜΟ προβλημα που θα εχεις πια με τα Τελωνεια αυτης της Χωρας, δεν το συζηταω!


    Εν κατακλειδη, η γνωμη μου ειναι να πας σε μια Τουρκικη Πρεσβεια και να διευθετησεις (αν διευθετηται) το προβλημα, ωστε να μην σε "κυνηγαει" συνεχεια ... :wacko:




    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k





    Εν κατακλειδη, η γνωμη μου ειναι να πας σε μια Τουρκικη Πρεσβεια και να διευθετησης (αν διευθετηται) το προβλημα, ωστε να μην σε "κυνηγαει" συνεχεια ... :wacko:




    λεω να κανω το εξης πριν παω ξεβρακωτος στ αγγουρια.....

    να παω πρωτα σε ενα αστυνομικο τμημα και αν ξερουν να μου πουν τι να κανω.

    Γιατι αν παω πρωτα προξενειο ,να τους πω τι?? οτι περασα ετσι??θα τους κοψουν τα κεφαλια εκει.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    H ταπεινή μου γνώμη είναι η εξής...
    Καλά τώρα περιμένετε όλη η Τουρκία να περιμένει και να κυνηγάει ε΄ναν μοτοσυκλετιστή..???
    Μπορεί και αυτή να το θάψαν το γεγονός για να μη βρουν μπελά...
    Μπορεί και να καταλάβαν ότι φοβήθηκες...

    Φυσικά...δεν το πολυσυνιστώ να ξαναπάς ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΛΟΓΟ...
    Επίσης δεν ξέρω πόσο θα σε βοηθήσουν οι δικοί μας με τη γραφειοκρατία και αν δεν είναι χειρότερα....
    Πλαγίως όμως ρώτα κάνα φίλο...για μια σωστότερη συμβουλή....
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  11. #26
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    ...........................
    Γιατι αν παω πρωτα προξενειο ,να τους πω τι?? οτι περασα ετσι??θα τους κοψουν τα κεφαλια εκει.

    Εδω ΔΕΝ μπορουν να σου κανουν ΤΙΠΟΤΑ!!!

    Το πολυ-πολυ να καλεσουν την Αστυνομια ...

    Πανε ρωτα και πες τους και την ΑΛΗΘΕΙΑ!
    Μη φοβασαι ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  12. #27
    Λογική, όχι σε τουρκικό προξενείο με τίποτα. Είναι τουρκικό έδαδφος.

    Ούτε στην αστυνομία. Δεν θα έχουν ιδέα. Και μέχρι να μάθουν θα σου βγάλουν την ψυχή.

    Περίμενε, μην βιάζεσαι. Αφού είσαι στο σωστό έδαφος μην βιάζεσαι. Ρώτα τον ευατό σου αν πρέπει να ξαναπάς τουρκία, αλλιώς μην το σκέφτεσαι.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Λογική, όχι σε τουρκικό προξενείο με τίποτα. Είναι τουρκικό έδαδφος.

    Ούτε στην αστυνομία. Δεν θα έχουν ιδέα. Και μέχρι να μάθουν θα σου βγάλουν την ψυχή.

    Περίμενε, μην βιάζεσαι. Αφού είσαι στο σωστό έδαφος μην βιάζεσαι. Ρώτα τον ευατό σου αν πρέπει να ξαναπάς τουρκία, αλλιώς μην το σκέφτεσαι.
    καταρχην ευχαριστω για τις συμβουλες ολους σας.......

    συνφωνω με τον smith,δικο τους λαθος ...θα το θαψουν αν ειναι ξυπνιοι ( ???)

    balafoutre,αν γνωριζα την nazli θα σκεφτομουν να ξαναπαω ,οποτε forget it

    και ανφιβαλλω αν το εχουν παρει χαμπαρι μεχρι τωρα τι εγινε

  14. #29
    λοιπον παιδια μολις γυρισα απο την ασφαλεια.....

    ρωτησα πρωτα 3 αξιωματικους της αστυνομιας και μου ειπαν μην ανησυχεις ,εδω δεν εχεις προβλημα. Μετα πιασαμε και κουβεντα για το οδοιπορικο μου συν το οτι μου ειπαν ολοι με απορια...καλα ρε φιλε μονος σου ξεκινησες?

    παω στην ασφαλεια ,σε αλλο οροφο και μου λεει τα ιδια και οτι τωρα που αλλαζουν τα διαβατηρια .........σε περιπτωση που θελησεις να ξαναπας 1.θα εχεις καθαρο διαβατηριο χωρις την μαυρη σφραγιδα πλεον 2.αν παλι το ψαξουν εσυ θα πεις οτι ησουν νομιμος αλλα αυτοι ξεχασαν να στο σφραγισουν τοτε(θα σε καθυστερησουν να περασεις αλλα θα περασεις).

    3. εφοσον ειχες ξαναπαει στους Κηπους και μιλησες με τον πλεον αρμοδιο δεν θα επρεπε να σε προβληματιζει αλλο.

  15. #30
    ThE ArT oF DowNLoAdinG Το avatar του/της crazykiller
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    218
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    λοιπον παιδια μολις γυρισα απο την ασφαλεια.....

    ρωτησα πρωτα 3 αξιωματικους της αστυνομιας και μου ειπαν μην ανησυχεις ,εδω δεν εχεις προβλημα. Μετα πιασαμε και κουβεντα για το οδοιπορικο μου συν το οτι μου ειπαν ολοι με απορια...καλα ρε φιλε μονος σου ξεκινησες?

    παω στην ασφαλεια ,σε αλλο οροφο και μου λεει τα ιδια και οτι τωρα που αλλαζουν τα διαβατηρια .........σε περιπτωση που θελησεις να ξαναπας 1.θα εχεις καθαρο διαβατηριο χωρις την μαυρη σφραγιδα πλεον 2.αν παλι το ψαξουν εσυ θα πεις οτι ησουν νομιμος αλλα αυτοι ξεχασαν να στο σφραγισουν τοτε(θα σε καθυστερησουν να περασεις αλλα θα περασεις).

    3. εφοσον ειχες ξαναπαει στους Κηπους και μιλησες με τον πλεον αρμοδιο δεν θα επρεπε να σε προβληματιζει αλλο.
    Όλα καλά μου ακούγονται εκτός το 2. Δεν παίζει η λογική με τους Τούρκους. Θα έλεγα ότι παίζει ευκαιρία για να κυνηγήσουν (και παραδειγματικά) αν ξαναπάς μέσα. Εδώ είσαι μια χαρά πάντως, μην ανησυχείς καθόλου
    LeT ThE GooD TiMeS RoLL

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Polite Zxr-250 Moto Gp!!!
    από DrkAngel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 22:03
  2. Mugello Moto GP Ιούνιο 2005
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2005, 21:53
  3. Moto Gp
    από Valentino_Ptossi στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 12:30
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 01:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF