Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Τamam moto gp....

  1. #1

    Τamam moto gp....

    βασικα καλησπερα σας....και μια που η τουρκια εγινε φετος δημοφηλης προορισμος παραθετω το συντομο οδοιπορικο μου

    και επειδη μπλα μπλα χωρις φωτο δεν γινεται εβαλα και μερικες .......(ειναι απο καμερα αλλα αναγκαστηκα να το τρεξω στην tv και να τις βγαλω ,οποτε συνχωρεστε με )

    ΦΛΑΣΙΑ

    Σεπτεβρης,καφεδακι με την παρεα και συζητηση για μηχανες(τι αλλο?)και ριχνω την ιδεα για εκδρομη κωνσταντινουπολη.....κοντα ειναι ....ΣΚ ειναι...αντε παμε??
    ναι ναι ...μεσαααααα συμφωνοι ολοι
    μια βδομαδα πριν ξεκινησουμε τους παιρνω τηλ."παμε για την πρασινη?" και εισπρατω την πρωτη φολα "ξερω γω .....επιασε κρυο ...δεν πηρα και την κορντουρα.....αστο καλυτερα" ο ενας.

    νο2 τηλ.."κανονισα με την γκομενα και ενα αλλο ζευγαρι για σπιτι"

    οκ λοιπον και αν με ξαναδειτε γραφτε μου:mad ειπα
    εφοδιαζομαι με τα σχετικα εγγραφα,εξοπλισμο στο φουλ(λαστιχα νεα ,σερβις οκ),νερα,φραπεδες,τσιγαρα και ετοιμος,(ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙΝΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΩ HOTEL) χυμα με λιγα λογια.

    α ναι και δεν ξαναειδα το" εξπρες του μεσονυχτιου"

    εφτασε η παρασκευη για αναχωρηση(1800) ,το μονο ελεγα να μην βρεχει ,κομματια απο την δουλεια εγω αλλα οταν καβαλησα την μηχανη κατι εγινε και το ηθικο στο 110%,ξανανιωσα.


    ΣΤΟΧΟΣ 1
    τι τοθελα και τοπα,ξεκιναω με βροχη απο θεσσαλονικη


    σκοπευα να φτασω ξανθη για διανυκτερευση.........ευτυχως η βροχη σταματησε (μεχρι Ρεντινα σπαστηκα λιγο),και να λοιπον η ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ μπροστα μου. φουλ γκαζια και φτανω γρηγορα στην Καβαλα. Πινω δυο γουλιες γλυκυβραστο και ενα τσιγαρο και ξεκιναω
    ουτε μια μηχανη στον δρομο ,σε λιγο φτανω και Ξανθη.
    αφου εκανα νεο αποφασισα να συνεχισω και να καταληξω Αλεξανδρουπολη,περιπου στις 2200 και κατι .
    Αρχισε να τρυπαει και η υγρασια οποτε.................................
    Βρισκω ενα special hotel εξω απο την πολη με παρκιν(βασικο!) και αραζω(την προηγουμενη μερα ειχαν διανυκτερευσει εκει κομβοι μηχανες οπως εμαθα)........σημερα τιποτα

    ΞΥπναω 0730 ,τρεχω για πρωινο(εφαγα για 2 μερες),τσιμπαω και μερικα φακελακια καφε και την κοπαναω. Η μερα ηταν TELEIA TELEIA για οδηγηση και σε μιση ωρα φτανω στα συνορα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00010(2).jpg 
Προβολές:	1219 
Μέγεθος:	56,3 KB 
ID:	32956

  2. #2

    ερχομαι κουφαλεςςςςςςςςς

    μεσα σε 10 λεπτα εχω περασει (?????)και απο τους τουρκους και αφου δεν συναντησα (παλι ) καμια μηχανη....βουρ για την πολη.

    Με το που βγαινω στην εθνικη?? τους ,σνιφαρω αφτην την παραξενη μυρωδια που επικρατει(κατι απο καμμενο) (η ιδια χαρακτηριστικη και πριν 10 χρονια που ξαναπηγα).
    Κοντερ μεχρι 120 ,καλο τοπιο ,φτανω στο πρωτο χωριο(οι φερετζεδες βγηκαν παγανια) και σταση για wc .

    Xωρις να με σταματησει κανεις(μπλοκο),και παιρνωντας απο τα εναπομηναντα χωρια τυπου μπλοκ(σκετη καταθλιψη ,αλλα ολοι ειχαν δορυφορικες ),φτανω επιτελους.

    Καρφι για taksim μπας και βρω κανα δωματιο αλλα ματαια .Ειχε τοσο μποτιλιαρισμα που αποφασισα να παω να βρω την πιστα πρωτα και μετα να ψαξω:a31: .
    Επιτελους συναντησα και 2 ελληνες που εψαχναν για ξενοδοχειο.
    Τους αφηνω πισω και συνεχιζω,βρισκω το istanbul park ,κοβω εισιτηριο και μπαινω.
    Παρκιν με στρατο ,μια χαρα ,καμια 500 μηχανες απεξω

    Παιρνω την πρωτη δοση απο τα δοκιμαστικα(φασαριααααααα)και μεσημερακι ξεκιναω να φυγω .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00012(2).jpg 
Προβολές:	1192 
Μέγεθος:	52,2 KB 
ID:	32957

  3. #3

    ψαχνε τωρα λακαμα.....

    Λεω ....θα βρω καναν ελληνα μπας και βοηθησει για δωματιο.
    "τυχερος " αφου βρισκω στην εξοδο 2 πουλμαν που πηγαιναν για το ξενοδοχειο τους.
    Βρισκω τον υπευθηνο και μου λεει "ακολουθα φιλε και σου εχω και δωματιο". YES MAN , κολοφαρδε.

    ΝΑΙ ΚΑΛΑ .ελα που ο :a31: δεν γεμισα το ντεποζιτο??
    Σε μια διαδρομη 50κμ ,πεσαμε σε ενα απιστευτο μποτιλιαρισμα...και ο δεικτης βενζινης αρχισε να μου κλεινει το ματι επικινδυνα. "οχι ρε φουστι μου" τωρα?????????

    Ουτε για δειγμα βενζιναδικο,shit,παρακαμπτω μπας και βρω στα γρηγορα και να προλαβω και τα πουλμαν.....αλλα

    Βρεθηκα σε ενα πανεμορφο βουνο,πολυ μακρια απο την εθνικη ,αλλα μπενζιν βρηκα μετα απο μιση ωρα.

    και παλι και φτου κι απ την αρχη.
    Αφου γυρισα την μιση πολη ψαχνοντας , απελπισμενος ,βρισκω εναν τουρκο μηχανοβιο και λεω στοπ και οτι γινει.Τον ακολουθω και με παει σε ενα χοτελ παρακατω.

    Βλεπω και εναν φυλακα απ εξω "ουπς εδω ειμαστε".Διαθεσιμα δωματια οκ 100 λιρες,τζετ. Ηρθαν καπακι αλλες 2 μηχανες (τουρκοι) και αφου ψιλομιλησαμε:hypnotize ,παω για ξαπλα......κομματια (καθε τρεις και λιγο εριχνα και ενα ματι στην μηχανη ,χαζευα το "braveheart" στην tv(στα τουρκικα) ........ωσπου επεσα ξερος..:ZZZ:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00011(2).jpg 
Προβολές:	1175 
Μέγεθος:	51,5 KB 
ID:	32958

  4. #4

    τρεμε Rossi...

    Ξυπναω 0800,η μηχανη υπαρχει ακομη:o ,παιρνω το τσαντακι τυπου neskafe(διαφημιστικο) και παω για πρωινο κυριακατικο.
    Μονο ψητα της ωρας δεν ειχε ,τσιμπαω κατι στα γρηγορα και παω στο δωματιο για φραπε.Περνανε 20 λεπτα και λεω να κατεβω να παρω κατι απο τα μπαγαζια .
    ΑΜΑΑΑΑΑΝ .....που ειναι το τσαντακι οεο? "τωρα την βαμησα ,θα μεινω τουρκια για παντα" ,ολα τα φραγκα μεσα ,κλειδια και δε συμαζευεται.


    Υπαρχει αλλααχ........σκανε οι 2 τυποι με τις μηχανες (καθομασταν απεναντι στο πρωινο) και μου παραδιδουν το σκασμενο:wacko:

    ουφφφφφφφ ετοιμαζομαι να αφησω το ξενοδοχειο με τις καλυτερες εντυπωσεις(μεχρι και το κρανος μου κουβαλουσαν),και ξεκιναω επιτελους για το istanbul park.

    Στο ξεκινημα βρισκω αλλον τουρκο με μηχανη και του κανω νοημα να παμε παρεα στην πιστα ..........αλλα ο :a31: παρανοησε (να τα δωσουμε) και εφυγε ταπα μεχρι που χαθηκε στον οριζοντα.
    Τον ειδα κανα 5 κμ παρακατω σταματημενο να ψαχνει


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00016(2).jpg 
Προβολές:	1160 
Μέγεθος:	48,1 KB 
ID:	32959

  5. #5

    ταπα ....

    Πιστα λοιπον .....χαμοοοοος απο μηχανες και ελληνες,τρελα

    μπυρες ,ψητα ,σταντ ομαδων με αναμνηστικα(honda πανακριβα),γκομενες και πολυκοσμια το σκηνικο απεξω

    Αραξα στην πρωτη αριστερη στροφη,καμερα στο χερι και φραπε στο αλλο.
    Μου σηκωθηκε η τριχα,ξεκινωντας τα 125,μετα τα 250 (με αρκετο ενδιαφερον και μπολικες τουμπες) και να ο ROSSI για ζεσταμα.......εκκινηση και η γη να τρεμει κατω απο τα ποδια μας.

    Δυστυχως ειχε λιγο κοσμο(σε σχεση με την χωρητικοτητα της πιστας),αναμεταδοση στα τουρκικα αλλα το χαρηκα............και αφου πονεσαν τ αφτια μου ,καπου τελειωσε ο αγωνας.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00021(1).jpg 
Προβολές:	1237 
Μέγεθος:	60,7 KB 
ID:	32960

  6. #6

    ουπςςςς




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00027(1).jpg 
Προβολές:	1220 
Μέγεθος:	62,5 KB 
ID:	32961

  7. #7

    του χρονου παλι.....

    .......δρομο τωρα γιατι αυριο δευτερα δουλεια
    λεω "θα βρω καποιον που θα την κοπανησει αμεσως ωστε να παμε και παρεα(γιατι τα παιδια που καθομσταν μαζι (απο τυρναβο) θα πηγαιναν παλι taksim).

    Ενω ξεκιναει το κομβοι της επιστροφης με απειρες μηχανες ,διακρινω πιο μπροστα μια πινακιδα απο thess.
    Πλησιαζω και μου λεει "ακολουθα μας"(μια bmw RT (Φανης )και ενα fazer1000(Σακης) δικαβαλοι με τις γυναικες). Αφου μας οδηγουν 4 τουρκοι για να παμε απο ανδριανουπολη(80κμ παραπανω αλλα καλυτερος δρομος σε σχεση με τα συνορα της IPSALLA που ειχα μπει).

    Παμε για ενα τελευταιο φουλαρισμα και λιγο σπρει αλυσιδας μαζι με σχολια τυπου ......αρε :a31: με τις αλυσιδες..(Φανης) και ξανα εθνικη..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00020(1).jpg 
Προβολές:	1126 
Μέγεθος:	40,6 KB 
ID:	32962

  8. #8

    το κεφαλι μοοοοοοοοοοοο....

    ......υπεροχος δρομος ,ωραιο τοπιο (χαραζε),βενζιναδικο ουτε για δειγμα .... αλλα η παρεα αποφασισε να κινηθει............ μαλλον πολυ γρηγορα για μενα κι ετσι ακολουθουσα με μεσο ορο περιπου 190 κμ. για αρκετη ωρα,ωσπου αφησαμε πισω οτι ειχε ροδες στο δρομο.

    Αφου πιαστηκε το σβερκο μου και εβλεπα μονο μυγακια στην μουρη μου ,νυχτωσε για τα καλα.......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00017(2).jpg 
Προβολές:	1128 
Μέγεθος:	65,5 KB 
ID:	32963

  9. #9

    τον πουλο

    ....μπενζιν τελος ομως και σταση για φουλαρισμα αφου ειχαμε παρει για τα καλα τον δρομο για βουλγαρια ....

    ......πισω παλι ,ευτυχως για 10κμ μονο.....και σε μια ωρα να η ανδριανουπολη.....

    το συνθημα " αντε να βγουμε απο την τουρκια ρεεεεε",
    θα γινοταν πραγματικοτητα.

    Συνοριακο φυλακιο εν οψει.....αναβουμε και παμε για τον ελεγχο.

    Ανετος εγω ,ηταν ακομη 2100 και παω για τσεκ.....ο πρωτος οκ ,2 οκ ,3 και το λουρι της μανας.....ακουγοντας τον τουρκο τελωνη.

    " γιου χαβ ε προμπλεμ..........μπιιιιιιγκ προμπλεμ"

    .....παγωτο ξυλακι εγω ,μου κοπηκαν τα ποδια.

    ....μου παιρνουν στα γρηγορα το διαβατηριο και μου πεταει μια μαυρη σφραγιδα.
    Οι :a31: στην IPSALLA δεν μου σφραγισαν ενα λοκοχαρτο και ως αποτελεσμα θα επρεπε να γυρισω πισω .

    "τωρα την βαμησα for real"
    Αποφασισα να το παιξω cool και να μην κανω σαματα " μεγαλε δεν σε παιρνει"

    Πεσαμε καμια δεκαδα ατομα πανω στον υπευθηνο να μ αφησει εν τελει(μονο που δεν γονατισαμε τον τρομπα).........αλλα πιπες.

    το ρολοι 2200 και ......κανε 100κμ μεσα στην νυχτα ,μονος ,βενζινη που ??και χωρις να ξερω και τον δρομο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00035(1).jpg 
Προβολές:	1114 
Μέγεθος:	56,4 KB 
ID:	32964

  10. #10

    αποδραση τωραααααα

    ..... και του λεω " οκ , i will go back sir"

    ...κανω της παρηγοριας αλλα τρωω φλας και λεω "θα την κανω στη ζουλα".

    καβαλαω την μηχανη υπο τα βλεμματα των τουρκων που ειχαν βγει εξω να με αποχαιρετησουν αλλα κανω πως εχει προβλημα η μηχανη και ψαχνομαι......

    ......σε καποια φαση ......πως γυρναω το βλεμμα και δεν βλεπω κανεναν απο δαυτους.(ειχαν σκασει κι αλλες μηχανες και επικρατουσε ενα μπαχαλο).



    η παρεα εντωμεταξυ...με περιμενε παραδιπλα(στη νοηματικη τα κανονισαμε).


    βαζω μπροστα.......δυο οπλισμενοι φανταροι στην τελικη εξοδο στα 50 μετρα.....μαλλον με ξεχασαν και adios amigos ....

    ...περνωντας το γεφυρι βλεπω την ελληνικη σημαια πολυ κοντα και δυο φανταρια να μας χαιρετουν " μ@λ@κ@ ελλαδα"


    ηταν τετοια η χαρα μου και επισιναπτω την παρακατω φωτογραφια που μου τραβηξαν ......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00040.jpg 
Προβολές:	1111 
Μέγεθος:	46,3 KB 
ID:	32969

  11. #11
    ...και μετα τα burn out.....το ταξιδι συνεχιζεται ευχαριστα αλλα με νεα απροοπτα....

    .....λαδια στον δρομο και στον τροχο του bmw....στην μπαντα και βλεπουμε οτι το διαφορικο ειπε το ποιημα(ρε τι μας εκραζες για τις αλυσιδες?)........αποφευχθηκαν τα χειροτερα (στην πρωτη δεξια θα ειχε φυγει φετα),αλλα ηταν ισιαδι ο δρομος.

    Σταση σε βενζιναδικο ,αφου μας περνουσαν στο δρομο και οι χελωνες και προσπαθεια για επιδιωρθωση της ζημιας.

    Κατι με ετρωγε μεσα μου(σχετικα με την περιεργη εξοδο απο τα τουρκικα συνορα) και αποφασισα να παρω τον δρομο για το τελωνειο των κηπων, μια και ηταν κοντα απο το σημειο που σταματησαμε μπας και ξεκαθαρισω το ζητημα.

    Δινουμε νεο ραντεβου στην Ξανθη,φευγω σφεντονα και σε 20 λεπτα (υπο βροχη) φτανω για αλλη μια φορα στα συνορα

    ....βρισκω τον υπευθηνο,του εξηγω τι και πως και οτι θελω να ειμαι νομιμος και να μην εχω μπελαδες αλλα μου λεει ......." ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΙΣΩ"

    ...με πιανει κρυος ιδρωτος και χωρις να το πολυσκεφτω την κοπαναω για την ξανθη(εχοντας στο νου μου να βρω μια λυση στο προξενειο πλεον)

    Εντελει φτανω πρωτος στο ραντεβου ...αλλα βλεπω μονο το fazer να ερχεται.......ο φανης και η γυναικα του εμειναν τελικα και διανυκτερευσαν διδυμοτειχο μπλουζ(τον πετυχα τυχαια την επομενη βδομαδα στο δρομο .......μεγαλη ταλαιπωρια τραβηξε εκει
    με φορτωτικες και σουξου μουξου μανταλακια).
    .
    :hypnotize


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture00029(1).jpg 
Προβολές:	1084 
Μέγεθος:	49,8 KB 
ID:	32982

  12. #12

    φτασαμε ...ναι

    ........ξεκινησαμε για τα τελευταια 250 κμ χωρις σταματημο με μια απωλεια .

    ...... φτανοντας καβαλα με πιανει η νυστα της αρκουδας ,ισα που κρατιομουν στο τιμονι αλλα τελικα τα καταφερα ,κανοντας διαφορα ακροβατικα πανω στην μηχανη .

    the end και σχεδια για αλλου πλεον....


    πιστευω να μην κουρασα οποιον το διαβασε (εγω κουραστηκα )

    και ρε παιδια ,με την λαλακια που εκανα στα συνορα ξερετε αν θα εχω μπλεξιματα?

    ευχαριστω πολυ

    αλλα να και το οχημα που με ταξιδεψε(μην ξεχνιομαστε)

  13. #13
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αν και μου φανηκε λιγο εξωφρενικο να φυγεις μονος σου εξωτερικο και μαλιστα ΧΩΡΙΣ χαρτες ...

    Ηταν τελικα μαλλον ωραια περιπετεια!



    Για το "προβλημα" στο τελωνειο, δεν ξερω να σου πω.

    Το θεωρω παντως υπερβολικα ριψοκινδυνο αυτο που εκανες ...




    Παντα τετοια !

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  14. #14
    απίστευτος...


    Τα σέβη μου!









  15. #15
    Ντάξει, για να τα λέει έγιναν. Αλλά ρε παιδιά μην κάνετε πειράματα με τους τουρκαλάδες. Είναι αψυχολόγιτοι, ειδικά με τους Έλληνες. Και στο κάτω κάτω όσοι κάνουν τον ταρζάν μόνοι τους στείλτε και κάνα pm σε μας από Θράκη σε περίπτωση που συμβεί κάτι μια και είμαστε κοντά να δόσουμε και ένα χεράκι βοηθείας.

    Μην πάτε σε ταξίδια, ειδικά στην τουρκία, αυτοκτονίας μόνοι σας.

    Είμαι από Ξάνθη και δεν θέλω να πάω τουρκία με τίποτα. Αλλά σε περιπτώσεις που πάτε τουρκία ή περνάτε από Θράκη πέστε σε μένα ή σε άλλους να ξέρουμε τι και πως μη σας συμβεί κάτι και ανησυχούν οι οικογένειές σας άδικα. Δηλαδή το ελάχιστο, ένα μπιτόνι βενζίνη, βρε παιδί μου να έχετε ανάγκη μην ξενερώσετε τζάμπα και βερεσέ. Και πάνω από όλα να μην αισθάνεστε αθοήθητοι.

    Άντε μπράβο.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Polite Zxr-250 Moto Gp!!!
    από DrkAngel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 22:03
  2. Mugello Moto GP Ιούνιο 2005
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2005, 21:53
  3. Moto Gp
    από Valentino_Ptossi στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 12:30
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 01:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF