Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Απορίες για ΖΧ10

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2005
    Μηνύματα
    9

    Απορίες για ΖΧ10

    Γεια σας κι από μένα .Καινούριος στην παρέα και τρελαμένος με τον Ζάχο:wacko: .Το 10άρι(04) το πήρα το καλοκαίρι με 2000χλμ από Γερμανία σε καλή κατάσταση .Μέχρι τώρα έχω κάνει 10000χλμ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν ή έστω γνωρίζουν από ΖΧ10 κάποια πραγματάκια.Έχει κάποιος υπόψη του ρυθμίσεις αναρτήσεων με σκοπό να γίνει πιο φιλικό,προβλέψιμο και σταθερό το μηχανάκι στους ελληνικούς δρόμους?Έχουν παρατηρηθεί προβλήματα και υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω?Επίσης,τι γίνεται με τον μπροστινό τροχό?Έμαθα ότι υπήρξε ανάκληση για τα 04.Έκανε κανείς σας αλλαγή και πως μπορώ να μάθω αν έκανε και ο γερμαναράς που το είχε πριν από μένα.Ποιο το πρόβλημα με τον μπροστινό τροχό?

  2. #2
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Με γεια το τούμπανο!

    Για την ανάκληση πάρε στην αντιπροσωπεία και δώσε αριθμό πλαισίου για να μάθεις σε πρώτη φάση αν το συγκεκριμένο μηχανάκι ήταν στην παρτίδα που παρουσίασε το πρόβλημα. Αν ναι, ρώτησε μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος (πχ κωδικός) για να ξεχωρίζουν οι αλλαγμένες ζάντες.

    Γνώμη μου είναι μέχρι να το μάθεις το μηχανάκι να αφήσεις της εργοστασιακές ρυθμίσεις γιατί το γκάζι του είναι πολύ και δε συγχωρεί λάθη καθώς είναι από τα πιο απόλυτα 1000αρια σε συμπεριφορά στο δρόμο! Το βασικότερο όλων είναι να έχεις σωστό sag!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #3

    Re: Απορίες για ΖΧ10

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zachs
    Γεια σας κι από μένα .Καινούριος στην παρέα και τρελαμένος με τον Ζάχο:wacko: .Το 10άρι(04) το πήρα το καλοκαίρι με 2000χλμ από Γερμανία σε καλή κατάσταση .Μέχρι τώρα έχω κάνει 10000χλμ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν ή έστω γνωρίζουν από ΖΧ10 κάποια πραγματάκια.Έχει κάποιος υπόψη του ρυθμίσεις αναρτήσεων με σκοπό να γίνει πιο φιλικό,προβλέψιμο και σταθερό το μηχανάκι στους ελληνικούς δρόμους?Έχουν παρατηρηθεί προβλήματα και υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω?Επίσης,τι γίνεται με τον μπροστινό τροχό?Έμαθα ότι υπήρξε ανάκληση για τα 04.Έκανε κανείς σας αλλαγή και πως μπορώ να μάθω αν έκανε και ο γερμαναράς που το είχε πριν από μένα.Ποιο το πρόβλημα με τον μπροστινό τροχό?
    Να προσεχεις με το τουμπανο γιατι μολις χθες ο κολητος μου το ξαπλωσε.Ειναι πολυ απολυτο μηχανη σε σχεση με ολα τα 1000
    Η αναρτηση των ninja ειναι οι πιο σκληρες απο ολες.Ιδιως το 10 ειναι εντελως κουτσουρο.Καλα και ορθια χιλιομετρα με το τερας
    θα σου πω και τι μου ειπε ενας βλακας σε μια καφετερια."Ωραια αυτα τα ninja αλλα δεν ειναι σαν τις αλλες μηχανες,αυτα ειναι σκοτωστρες"

  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    με γεια και παντα ορθιος

    ρωτα την αντιπροσωπια για το αν εχει αλλαχθει ο τροχος

    ειναι δυστροπο γιατι απλα τα καλα εργαλεια δεν ειναι για ολους, θελει προσοχη

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2007, 17:57
  2. Απορίες για το CBF-600S
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 15:02
  3. απορίες για gsxr 600
    από bartlal στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:54
  4. αποριες για v-strom 1000
    από jzer στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 22:16
  5. αποριες για το fazer1000-THANO για σενα
    από lagel στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF