Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Pirelli Angel GT γνωμες?

  1. #1
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768

    Pirelli Angel GT γνωμες?

    Εχω ενα FZ6 λιγο βελτιωμενο και ψαχνω ενα ελαστικο για λιγο πιο all around χρηση εννοωντας οτι θελω λιγο καλυτερο κρατημα στο βρεγμενο για να νιωθω ασφαλεια.... εχω αλλαξει 2 ζευγαρια michelen pilot power 3 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος στο στεγνο αλλα οχι τοσο στο ευρος ζωης τους... στο βρεγμενο δε τους εχω εμπιστοσυνη τοσο γιαυτο μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο κολησε το ματι μου στα Pirelli Angel GT..... δινουν πολυ καλες κρητικές και σε βρεγμενο και σε διαρκεια ζωης..... η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο αρχαριος σε στροφες αλλα δε φοβαμαι να το πιεζω αναλογα της εμπειριας μου....

    Τα εχει φορεσει καποιος? μπορειτε να μου προτεινετε κατι αλλο καλυτερο?

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Δεν είσαι ευχαριστημένος από τη διάρκεια ζωής των pp3?????

    Μέχρι και αχάριστο μπορώ να σε χαρακτηρίσω

    Χωρίς πλάκα είναι από τα λάστιχα με μεγάλη διάρκεια ζωής για το χαρακτήρα τους...

    Αν πας στα πιο τουριστικά gt προσοχή γιατί δεν έχουν το κράτημα των pp3 στο στεγνό
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #3
    ο κωδικός "GT" που έχουν τα λάστιχα (pr4 gt, bridgestone t30 gt ή bt023 gt) αναφέρεται σε βαριά μηχανάκια

    πχ
    χαγιαμπούσα, fjr, gtr, paneuropean κλπ κλπ

    έχω λοιπόν την αίσθηση οτι δεν θα σου ταιριάξει λάστιχο με κωδικό "gt"..... εκτός και αν θες να πας μέχρι τη θήβα για να το ζεστάνεις και να έρθεις

    ψάξτο λίγο
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #4
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Α δε το ηξερα για το GT.... σε βρεγμενο υπαρχει καλυτερο που να συνδιαζει τα χαρακτηριστικα του pp3?

  5. #5
    pilot road 4(?) στο βρεγμένο και μεγαλύτερ διάρκεια
    αλλά και πάλι τα pp3 ανώτερα σε στεγνό
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #6
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    δυσκολα να βρεις κατι πιο all around απο τα pilot power 3. τα εχω πανω απο 10κ και το πισω δεν εχει καραφλιασει ακομα (το μπροστα ειναι σαν καινουριο). γιατι δε σε εμπνεουν στο βρεγμενο? εγω δεν εχω προβλημα, δεν εχουν γλυστρησει ποτε. σε στεγνο επισης κρατανε καλα (600ss) με αρκετο παιχνιδι σε στροφες. pirelli και βρεγμενο συνηθως δεν πανε μαζι. αν θες τουρισταδικο που θα βγαλει πολλα χλμ βαλε τα metzeler m5. ειναι σκληρο λαστιχο να ξερεις.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  7. #7
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Φίλε εγώ λάστιχο που παραπέμπει σε αγγελάκια δεν θα το έβαζα κάι ας είμαι πιρελάκιας.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Φίλε εγώ λάστιχο που παραπέμπει σε αγγελάκια δεν θα το έβαζα κάι ας είμαι πιρελάκιας.
    το angel of death οι slayer δεν το εβγαλαν για την πιρέλι ρε

    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #9
    Το Pilot Power 3 είναι λαστιχάρα για δρόμο! Καλή χάραξη στο κέντρο και σχεδόν σλικ στις οριακές κλίσεις. Αν δεν το τερματίζεις τότε μπορείς να δείς κάτι πιο touring με σαφώς μεγαλύτερη διάρκεια.

  10. #10
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες παιδια! Οχι δε το τερματιζω χωρις να σημαινει οτι δεν θα το τερματισω καποια στιγμη

    Οποτε με βλεπω να βαζω τα ιδια παλι.....

  11. #11
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Τα Angel είναι αρκετά σκληρά, έχουν σαφώς διάρκεια, αλλά τί να την κάνεις άμα είναι να φάς τα μούτρα σου

    Συνήθως τα φοράνε σε μηχανάκια (ανάλογα και τον αναβάτη βέβαια) που έχουν ροπές και τρώνε λάστιχο αβέρτα, οπότε τα μαλακά ελαστικά δεν αντέχουν ούτε για μια βδομάδα που λέει ο λόγος.

    Τα Μ5 είναι επίσης σκληρά. Καλύτερα από τα Angel αλλά και πάλι στην ίδια """κατηγορία""" τα έχω προσωπικά.


    Αν αυτό που ψάχνεις είναι μεγαλύτερη διάρκεια, και δε σε καλύπτουν τα Michelin, ρίξε μια ματιά σε bridgestone.

    Τα Pirelli γενικότερα είναι γαμώ τα λάστιχα κατά τη γνώμη μου, αλλά είναι πολύ μαλακά και δεν κάνουν γι'αυτό που λες ότι θες.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    γεια σου wise!
    έχω φζ6 και το εχω δοκιμασει το λαστιχο.
    όταν ζεσταινόταν ηταν αρκετα καλό και στις στροφές. μέσα στην αθηνα ενιωθα οτι δεν ζεσταινόταν. σε διάρκεια είναι αρκετα καλό (μου εβγαλε τίμια 20.000χλμ )
    μεσα στην πολή αν και δεν ζεστενόταν με ετρωγε για παντιλικια και δεν εβλεπες να τρώγεται το πέλμα... σε αρκετα ταξιδια Ε.Ο που το ενιωθα ζεστό ημουν πολυ ευχαριστημένος (πολλές φορες προς επιδαυρο και Αι Γιάννη Ρώσο) αλλα και σε νορμάλ οδήγηση σε Ε.Ο. με βρεγμένο δρόμο.

    επίσης σε πίστα που μπήκα με αυτό το λάστιχο 2 φορές ήταν ικανοποιητικό.

    πλέον φοράω τα S 20 EVO. Νομίζω είμαι πιο ευχαριστημένος σε όλους τους τομείς.

    για ότι αλλο θες σχετικα με τα ανγελ ή σ20 στείλε μου πμ !

  13. #13
    Και θα ξαναματαπροτείνω το μαγικό Dunlop Roadsmart 2...
    Ή για τους γλήγορους το Sportsmart.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    αμυρουκαι , απο διάρκεια; ποσα χλμ τα κράτησες ; ποσα χλμ είχαν "τιμια" πρόσφρυση;

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    .........
    Τα Pirelli γενικότερα είναι γαμώ τα λάστιχα κατά τη γνώμη μου, αλλά είναι πολύ μαλακά και δεν κάνουν γι'αυτό που λες ότι θες.
    Εχουνε λινα μεταλλικα η τα βγαζουνε ακομη οπως τα παλια?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Pirelli Angel GT
    από bikgolf3 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2013, 09:15
  2. Pirelli Angel
    από ermisVFR στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2010, 00:38
  3. Pirelli Scorpion Trail.... Γνώμες......?
    από Antwnis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2009, 09:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF