Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 54

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ

  1. #16
    μπορεις να παρεις τηλεφωνο σε οποιοδηποτε απο τα περιοδικα μοτοσυκλετας και να τους ζητησεις να σου συστησουν δικηγορο που να ασχολειται αποκλειστικα με τετοιες περιπτωσεις. ολα τα περιοδικα εχουν καποιον, αν δε κανω λαθος.

    καλη τυχη, και κρατα μας ενημερους για τις εξελιξεις!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  2. #17
    R 1150 GS ADVENTURE Το avatar του/της dresg
    Εγγραφή
    26/02/2006
    Μηνύματα
    71
    ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ

  3. #18
    τι έγινε τελικά βγήκε άκρη? τα πήρες τα χρήματα ?

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    Οχι,δεν πήρα τα χρήματα και η BMW από αναβολή σε αναβολή.Μου έστειλαν μια μεταχειρισμένη μέχρι να τακτοποιηθεί όπως έλεγαν το θέμα(για 20 μέρες υποτίθεται).Αποτέλεσμα μηδέν.Τους επέστρεψα και την μηχανή τους και πλέον πάω δικαστικώς.Λυπάμαι απλά που έδωσα βάση στην BMW που πίστευα ότι θα αναλάμβανε την ευθύνη της για τον αντιπρόσωπο της.Δίδαγμα ποτέ δεν δίνουμε χρήματα για να πάρουμε κάτι.ΤΟ παίρνουμε και μετά πληρώνουμε.Τελικά είμαστε απολύτως απροστάτευτοι.

  5. #20
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Όπως είπαν τα παιδιά...να επικοινωνήσεις με ΒΜW γερμανίας
    Ξέρω από βέσπα!

  6. #21
    μαλακια της bmw... κανε κονε με γερμανια...

  7. #22
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της Kortenaer
    Εγγραφή
    24/05/2004
    Μηνύματα
    137
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leonis_lj
    μαλακια της bmw... κανε κονε με γερμανια...
    Δεν νομιζω οτι πλεον εχει καμμια διαφορα γιατι η BMW δεν εχει αντιπροσωπο στην Ελλαδα αλλα ειναι απευθειας ΒΜW Ελλαδος οποτε παλι στους ιδιους θα καταληξει. Ας κανει μια προσπαθεια ομως ποτε δεν ξερεις.
    Καλη τυχη

  8. #23
    παιδια οτι και να ναι γνωμη μου ειναι οτι εχει τεραστιο μεριδιο ευθυνης η bmw κανονικα δηλαδη σταρχιδια σου αυτος ... απο την στιγμη που μεχρι προτινος ηταν επισημος συνεργατης της bmw ας επωμιστέι εκείνη το βαρος... στην τελικη τι σκατα επισημος συνεργατης ειναι αν δεν αναλαμβανουν την ευθυνη... βρες ακρη να παει το θεμα στα καναλια... ψαξου για ευαγγελατο μπορει ηδη να εχει αντιστοιχο θεμα στα υποψην οσο και αν σου ακουγεται γελιο... δε ξερω μηπως και ο συνηγορος του καταναλωτη μπορει να κανει τιποτα .... οσο για τα περιοδικα αν βρεις καποιον να προβαλει το θεμα σου θα ειναι μεγαλο πληγμα για την bmw κατι που θα την αναγκασει αν μη τι αλλο να σου βρει μια μηχανη(κανονικα τα λεφτα πρεπει να σου επιστρεψει) και τους εχω κ σε εκτιμηση τους πουσταραδες... οτι ναναι ειναι και αυτοι τελικα...

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    Οπως και να χει σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον.Εχω ταλαιπωρηθεί πολύ.Από τον Νοέμβριο που κατέθεσα τα χρήματα τρέχω και άκρη δεν βρίσκω.Εχω επικοινωνήσει με την BMW δεκάδες αν όχι εκατοντάδες φορές.Κάθε φορά μου λένε περιμένετε σε λίγες μέρες θα σας παραδώσουμε την μηχανή και πάλι τα ίδια.Η τελευταία επωδός ήταν ότι άλλαξε ο διευ/ντης πωλήσεων μοτό και μπήκε καινούργιος και πρέπει να δούν από την αρχή το θέμα μου.Και όχι μόνο αυτό αλλά με απέτρεπαν να κάνω και δικαστήριο στον Χατζηιωαννίδη(είναι ο αντιπρόσωπος της ρόδου)για να μην γίνει λέει γνωστό,χάσει αυτός από την πελατεία του και δεν μπορεί να δώσει τα χρήματα(υποτίθεται ότι ήταν σε επαφή μαζί του),άλλες φορές μου έλεγαν να κάνω δικαστήριο αστικό και ποινικό και όταν πλέον το αποφάσιζα έλεγαν να περιμένω πάλι λίγο κλπ.Κυριολεκτικά σας λέω αηδίασα με την συμπεριφορά τους.Οι επόμενες κινήσεις μου είναι να ξεκινήσω ποινικό και αστικό δικαστήριο εναντίον του χατζηιωαννίδη και με χρηματοδότηση θα πάρω μια άλλη μηχανή άλλης ετερείας ισως varadero,δεν θέλω να ακούω για BMW,νόμιζα ότι ήταν αξιόπιστη ετερεία και την αξιοπιστία εγώ την ενοώ και βάσει της κάλυψης των πελατών της οι οποίοι είναι εκτεθιμένοι στον κάθε απατεώνα.Στην συνέχεια και μέχρι να γίνουν τα δικαστήρια θα στείλω τα χαρτιά σε περιοδικά και θα επιχηρήσω αν δημοσιοποιήσω το θέμα,έτσι μόνο για να γλυτώσουν άλλοι από τέτοιες συμπεριφορές.

  10. #25
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της Kortenaer
    Εγγραφή
    24/05/2004
    Μηνύματα
    137
    Φιλε μου η αξια και η ποιοτητα μιας μοτοσυκλετας ανεξαρτητος εταιρειας δεν μειωνεται και δεν αυξανεται απο τον εκαστοτε αντιπροσωπο. Η συγκεκριμενη ειναι ισως η καλυτερη στην κατηγορια της και ηταν μια πολυ καλη επιλογη απλα ησουν ατυχος ισως και λιγο "βιαστικος" αν μου το επιτρεπεις. Αν και δεν γνωριζω την σοβαροτητα της BMW Ελλαδος και το πως αντιμετωπιζουν υποθεσεις σαν την δικια σου, νομιζω οτι τουλαχιστον δεν ειναι αδιαφοροι για το θεμα. Και αυτο το λεω γιατι ειναι πλεον κατω απο γερμανικη διοικηση και αυτοι οπως γνωριζεις δεν χαριζουν καστανα.
    Το θεμα ομως δεν ειναι το πως λειτουργουν αυτοι αλλα το οτι εσυ εισαι χωρις μηχανη. Για αυτο το λογο σπασε τους τα @ρχιδι@ οσο πιο πολυ μπορεις και εαν ειναι δυνατον οχι μεσω τηλεφωνου απο την Ροδο αλλα απο κοντα, εχει μεγαλη διαφορα.
    Το να ερθεις στην Αθηνα και να περασεις απο τον συνηγορο του πολιτη και απο το ΙΝΚΑ νομιζω οτι επιβαλεται, αν δεν το εχεις κανει ηδη. Οσο πιο πολυ το αφηνεις τοσο θα σε αφηνει και αυτο.
    Και παλι καλη τυχη...

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kortenaer
    Το θεμα ομως δεν ειναι το πως λειτουργουν αυτοι αλλα το οτι εσυ εισαι χωρις μηχανη. Για αυτο το λογο σπασε τους τα @ρχιδι@ οσο πιο πολυ μπορεις και εαν ειναι δυνατον οχι μεσω τηλεφωνου απο την Ροδο αλλα απο κοντα, εχει μεγαλη διαφορα.
    Το να ερθεις στην Αθηνα και να περασεις απο τον συνηγορο του πολιτη και απο το ΙΝΚΑ νομιζω οτι επιβαλεται, αν δεν το εχεις κανει ηδη. Οσο πιο πολυ το αφηνεις τοσο θα σε αφηνει και αυτο.
    Και παλι καλη τυχη...
    Θα συμφωνήσω.

    Φίλε SDSS η επικοινωνία μεσω τηλεφώνου δε φτάνει.

    Χρειάζονται νομικές κινήσεις, επίσημη καταγγελία στο ΙΝΚΑ και στο υπουργείο εμπορίου με κοινοποίηση στο Ελληνογερμανικό επιμελητήριο και Πρεσβεία...

    Διάβασε τι έκανε ο Tropeas που είχε μια περιπέτεια με τη μηχανή του.. Δεν τους άφησε σε ησυχία, αλλα ΟΧΙ με τηλέφωνα, με διαρκές νομικό κυνηγητό.

    Κάθε επίσημη καταγγελία θα την κοινοποιείς στη bmw ελλάδας...

    Να δεις για πότε σφίγγουν οι κ#$$λοι..

    Δε βλάπτει να υπάρχει και μια μήνυση για αστική ευθύνη και αποζημίωση για ψυχική οδύνη.

    Καλά ξεμπερδέματα - ΜΗΝ το αφήνεις, όσο περνάει ο καιρός, τόσο χειρότερα είναι.

    Με το καλό να έχεις γρήγορα τη μηχανή που εσύ θέλεις!

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #27
    Χωρίς να μπορώ να υποσχεθώ κάτι, έχω έναν γνωστό στην BMW. Θες να μου στείλεις της λεπτομέριες ή το τηλέφωνό σου να δω αν μπορώ να βοηθήσω. Στείλε πμ

  13. #28

    Ρε γαμωτο

    κατι τέτοια διαβάζεις και τσαντίζεσαι που εισαι πολιτης αυτής της χώρας

    μέχρι και μια απο τις μεγαλυτερες και πιο σοβαρες εταιρίες παγκόσμια στην Ελλάδα καταφευγει σε υπεκφυγες και αοριστίες

    βιάζομαι να αγοράσω μια F 650 GS και γιατί μ' αρεσει αλλά και γιατι κυρίως έλεγα οτι θα έχω BMW και όπου και να βρεθώ θα έχω το κύρος και την υποστηριξη μιας σοβαρης εταιρίας, αλλά να τι τραβάει ο άνθρωπος

    μην απογοητεύεσαι, επικοινωνησε με την BMW Γερμανίας με κάποιο τρόπο εξήγησε τι έχει συμβέι και πως σε κοροϊδευουν και ειμαι σίγουρος οτι θα βρεθει μια λύση

    Μην το αφήσεις αυτόν τον κερατά που σε έβαλε να περάσεις ολα αυτά, κάνε και μια βόλτα απο Αθήνα


    Υ.Γ. Υπομονή, αντοχή και μαχητικότητα

    Υ.Γ. Μια επίσκεψη στον ίδιο αυτό τον κύριο θα έβλαπτε? λέω εγω τωρα
    keep the fire burning

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    κατ¨αρχήν να ευχαριστήσω τον γεροπιτσιρίκο,που ενδιαφέρθηκε ιδιαίτερα.Πηρε πληροφορίες για το πρόβλημα εκανε επαφές κλπ.Μακάρι όλοι να σκύβαμε πάνω από το πρόβλημα του καθενός όπως ο γεροπιτσιρίκος.Σαν ενημέρωση για το forum,τελικά η BMW δεν αναλαμβάνει καμιά ευθύνη(επαναλαμβάνω ότι η BMW με έστειλε στον χατζηιωαννίδη τον αντιπρόσωπο τους στη ρόδο) και έτσι ακολούθησα τον δρόμο της δικαιοσύνης κάνωντας ποινικό δικαστήριο για απάτη και αγωγή για να πάρω τα χρήματα μου.

  15. #30
    Με λυπη διαβαζω το μηνυμα σου φιλε μου... θα διαβανησω με τον προηγουμενο φιλο αν μου το επιτρεπεται... η αξια μιας μοτοσυκλετας ενοειται οτι μειωνεται απο τον εκαστοτε αντιπροσωπο...

    τι να το κανω το "λεμε τωρα" ιταλικο χωρις υποστηριξη σε ανταλλακτικα. ετσι προτιμω γερμανικο που γαμαει κ μαζι μου προσφερει πανευρωπαικο support.

    οταν διαλεγεις bmw δε διαλεγεις οχημα μονο αλλα κυριως πιστευω το συνολο των υπηρεσιων που στην περιπτωση που μιλαμε εχουμε παντελη ελειψη αυτων.

    απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η bmw ελλαδας που ρισκαρει μεσω μιας απλης δικαστικης διαδικασιας το ονομά της...

    το τιμιο? να σε αποζημειώσει και να κυνηγησει επειτα εκεινη τον κλεφτη αντιπροσωπο της. Αλλωστε οπως ειπες δικη της ευθυνη.


    να επιμεινεις... οσο μπορεις...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΣΟΧΗ!! το ξαναλεω ΠΡΟΣΟΧΗ!!
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 13:27
  2. ΠροσοΧη ΠροσοΧη!!!!!!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 20:32
  3. Νεοσ Ιοσ!!προσοΧη!!!
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 18:17
  4. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 08:39
  5. Νεοσ Ιοσ - Διαβαστε Με ΠροσοΧη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 15:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF