Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 54

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15

    ΠΡΟΣΟΧΗ

    Να είστε προσεκτικοί μην πάθετε την ζημιά που έπαθα.Τον Νοέμβριο αν θυμούνται κάποιοι ρώτησα,αν ξέρατε κάποιον αντιπρόσωπο για να αγοράσω την BMW R 1200 GS http://www.moto.gr/forums/showthread...405#post220405 Έψαξα στη σελίδα της BMW και βρήκα τον πλησιέστερο αντιπρόσωπο τους που είναι στη Ρόδο κάποιον Χατζηιωαννίδη Άκη(εγώ είμαι από Κάλυμνο),πήρα και την MBW τηλέφωνο και ρώτησα αν είναι αντιπρόσωπος επίσημος και μου είπαν ναι .Τον πήρα τηλέφωνο για να μην σας κουράζω,συμφώνησαμε να μου φέρει την μηχανή σε 5 μέρες και ζήτησε να του καταθέσω 13.000 ευρώ σε αριθμό λογαριασμού και τα υπόλοιπα 2500 ευρώ περίπου με την παράδοση.Του κατέθεσα τα χρήματα και από τότε άρχισε η ταλαιπωρία μου.Ερχεται η μηχανή.Ειναι στον Πειραιά και φορτώνεται ,είναι ρόδο και φορτίζεται κλπ.Για να πεισθώ μου έστειλε και έγγραφο με έναν αριθμό πλαισίου.Αποτέλεσμα έφαγε τα χρήματα και μπήκα πλέον σε δικαστήρια ποινικό και αστικό για να διεκδικήσω τα χρήματα μου.Η BMW η οποία γνωρίζει το θέμα και τον απομάκρυνε από αντιπρόσωπο τους, με την οποία ήμουν συνεχώς σε επαφή ,παρά το ενδιαφέρον που πράγματι έδειξε ο διευ/ντης μοτο/τας τελικό αποτέλεσμα μηδέν.Η BMW είναι στο πλευρό σας ,υπομονή και κάτι θα γίνει.Αποτέλεσμα μηδέν.
    Προσοχή όταν κάνετε αγορά είναι τόσο απλό να παγιδευτείτε,όπως εγώ.Ακόμη και στην απόδειξη της τράπεζας αναφέρει ότι το ποσό κατατίθεται για την αγορά της συγκεκριμένης μοτο και δυστυχώς τρέχω στα δικαστήρια.Ολα τα χαρτιά και το έγγραφο με αριθμό πλαισίου που μου έστειλε ο χατζηιωαννίδης καθώς και το καταθετήριο επικυρωμένα από τράπεζα και ΑΣτ.Τμήμα είναι στα χέρια της BMW.Τελικό αποτέλεσμα ,έχασα τα χρήματα μου,η BMW μου λέει είναι στο πλευρό μου με τα λόγια και εγώ τρέχω στα δικαστήρια να πάρω αν πάρω γιατί μπορεί να μην έχει τίποτα.θα τον κλείσω βέβαια φυλακή αν δεν έχει,έχασα όμως εγώ τα χρήματα μου.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της RTnick
    Εγγραφή
    16/10/2005
    Μηνύματα
    395
    Φίλε ειλικρινά λυπάμαι για αυτό που διάβασα. Να τον τρέξεις το π...η και να τον βάλεις μέσα.

    Είπες η BMW είναι με το μέρος σου. Ποιά BMW? Η Ελληνική αντιπροσωπία? Αν ναί τότε η γνώμη μου είναι η εξής:

    Φτιάξε 2 αντίγραφα όλων των εγγράφων που έχεις, και φτιάξε μια επιστολή που να περιγράφεις τα πάντα στα ελληνικά και μία στα Αγγλικά. Συμβουλέψου δικηγόρο αν μπορείς, αν όχι δε τρέχει τίποτα. Στείλε τον ένα φάκελο στο moto triti και τον άλλο φάκελο στην BMW Γερμανίας με κοινοποίηση στον Γενικό Διευθυντή της Ελληνικής αντιπροσωπίας. Τότε θα δείς τι σημαίνει να είναι κάποιος με το μέρος σου. Θα με θυμηθείς

    Καλή τύχη

    Νίκος
    Νίκος RT

  3. #3
    ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΥΤΟΝ ΤΟ ΤΥΠΟ ΣΤΗ ΡΟΔΟ,ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ,ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ!
    ΚΥΝΗΓΑ ΤΟ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο RT NICK,ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ
    www.caferacers.gr

  4. #4
    πω ρε φιλε .......τι ζημια σου εκανε ο ...ουστης.διαβασα το thread σου ,ελπιζω να παρεις τα λεφτα σου.

    και ρε παιδια προκαταβολη τοσο μεγαλη ?????και χωρις τιποτα στα χερια σου????

    τωρα εγινε ομως,αφοσον το προχωρησες το θεμα με δικαστηρια,θα δικαιωθεις πιστευω.

    αλλα η ψυχικη ταλαιπωρια ειναι οτι χειροτερο και δεν αποζημιωνεται απο τον συγκεκριμενο απατεωνα.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    25

    Υπαρχει

    υπάρχει και κάτι ακόμα να κανεις: Μια διαμαρτυρια στο Γερμανικο προξενείο για την συγκεκριμένη περίπτωση..........


    Πιστεψε ειναι καλο χτύπημα.....

  6. #6
    ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΔΕΣ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ Η @@@ ΕΔΩ
    www.caferacers.gr

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BMW1150
    Εγγραφή
    05/12/2004
    Μηνύματα
    122
    Φιλε ευχομαι οτι καλυτερο για σενα ....να παρεις τα χρηματα σου πισω.....αλλα τον πο...τη βαλτον φυλακη ....

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    Παιδιά πραγματικά σας ευχαριστώ και θα κάνω τις επιστολές επίσης θα αποτανθώ στο Γερμανικό προξενείο.
    Πάνω από όλα είναι η ψυχική ταλαιπωρία,δεν πληρώνεται με τίποτα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madtank
    Εγγραφή
    16/11/2005
    Μηνύματα
    282
    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ SDSS. ΠΩΣ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΤΟ THREAD:ZZZ: ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.. ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΤΗΣ BMW ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ Η BMW ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΩ!!!!!! ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ..
    ΤΟ ΟΝΟΜΑ " ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ" ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΠΑΤΕΩΝΑ
    ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ;;; ΕΑΝ ΝΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣΤΟΥ ΤΑ ΚΑΘΕΚΑΣΤΑ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑ ΕΦΑΓΑΝ ΠΑΡΕΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΤΑ Τ' ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ / ΣΥΜΒΟΛΗ ΕΝΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ..

    ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ
    Μηχανίστα μου - Riding is a way of thinking...
    Yamaha XT500 '80, Kawasaki Z1R 1000 '81
    BMW R100GS '87, BMW F650 Funduro '94
    BMW R1150GS '99, BMW R1150GS Adv '03
    BMW R1200GS '05, BMW K1200GT SE '08

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    15
    υπήρχε στους επίσημους αντιπροσώπους ο χατζηιωαννίδης,μετά το περιστατικό με μένα η BMW τον έπαψε.Εστειλαν και ανακοίνωση στον τύπο και τον έβγαλαν και από το σιτε.Του έκαναν και ασφαλιστικά μέτρα.

  11. #11
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της Kortenaer
    Εγγραφή
    24/05/2004
    Μηνύματα
    137
    ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.....
    Ή
    :a29: :a29: :a015: :a015: :a015: :a66:

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/12/2005
    Μηνύματα
    18
    .. sygmwni !! katalaba kala ?? katetheses xrimata etsi , xwris na deis i na pareis moto ?? k 13.000 eyro ??

    > k twra perimeneis na bgaleis akri stin ELLADA ?? k sta dikastiria tis ??...

    ok !! kali synexeia k makari na dikaiotheis . . .

  13. #13
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    ...

  14. #14

    Re: ΠΡΟΣΟΧΗ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SDSS
    Να είστε προσεκτικοί μην πάθετε την ζημιά που έπαθα.Τον Νοέμβριο αν θυμούνται κάποιοι ρώτησα,αν ξέρατε κάποιον αντιπρόσωπο για να αγοράσω την BMW R 1200 GS http://www.moto.gr/forums/showthread...405#post220405 Έψαξα στη σελίδα της BMW και βρήκα τον πλησιέστερο αντιπρόσωπο τους που είναι στη Ρόδο κάποιον Χατζηιωαννίδη Άκη(εγώ είμαι από Κάλυμνο),πήρα και την MBW τηλέφωνο και ρώτησα αν είναι αντιπρόσωπος επίσημος και μου είπαν ναι .Τον πήρα τηλέφωνο για να μην σας κουράζω,συμφώνησαμε να μου φέρει την μηχανή σε 5 μέρες και ζήτησε να του καταθέσω 13.000 ευρώ σε αριθμό λογαριασμού και τα υπόλοιπα 2500 ευρώ περίπου με την παράδοση.Του κατέθεσα τα χρήματα και από τότε άρχισε η ταλαιπωρία μου.Ερχεται η μηχανή.Ειναι στον Πειραιά και φορτώνεται ,είναι ρόδο και φορτίζεται κλπ.Για να πεισθώ μου έστειλε και έγγραφο με έναν αριθμό πλαισίου.Αποτέλεσμα έφαγε τα χρήματα και μπήκα πλέον σε δικαστήρια ποινικό και αστικό για να διεκδικήσω τα χρήματα μου.Η BMW η οποία γνωρίζει το θέμα και τον απομάκρυνε από αντιπρόσωπο τους, με την οποία ήμουν συνεχώς σε επαφή ,παρά το ενδιαφέρον που πράγματι έδειξε ο διευ/ντης μοτο/τας τελικό αποτέλεσμα μηδέν.Η BMW είναι στο πλευρό σας ,υπομονή και κάτι θα γίνει.Αποτέλεσμα μηδέν.
    Προσοχή όταν κάνετε αγορά είναι τόσο απλό να παγιδευτείτε,όπως εγώ.Ακόμη και στην απόδειξη της τράπεζας αναφέρει ότι το ποσό κατατίθεται για την αγορά της συγκεκριμένης μοτο και δυστυχώς τρέχω στα δικαστήρια.Ολα τα χαρτιά και το έγγραφο με αριθμό πλαισίου που μου έστειλε ο χατζηιωαννίδης καθώς και το καταθετήριο επικυρωμένα από τράπεζα και ΑΣτ.Τμήμα είναι στα χέρια της BMW.Τελικό αποτέλεσμα ,έχασα τα χρήματα μου,η BMW μου λέει είναι στο πλευρό μου με τα λόγια και εγώ τρέχω στα δικαστήρια να πάρω αν πάρω γιατί μπορεί να μην έχει τίποτα.θα τον κλείσω βέβαια φυλακή αν δεν έχει,έχασα όμως εγώ τα χρήματα μου.


    Η απάντηση του Χατζηιωαννίδη ποια είναι ;
    Ο αριθμός πλαισίου που σου έστειλε ήταν υπαρκτός ;


    Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου, καλή τύχη !
    Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    BMW Γερμανιας με εγγραφα + e-mail οπως λεει ο φιλος απο πανω και θα δεις τι θα γίνει.....
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΣΟΧΗ!! το ξαναλεω ΠΡΟΣΟΧΗ!!
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 13:27
  2. ΠροσοΧη ΠροσοΧη!!!!!!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 20:32
  3. Νεοσ Ιοσ!!προσοΧη!!!
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 18:17
  4. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 08:39
  5. Νεοσ Ιοσ - Διαβαστε Με ΠροσοΧη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 15:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF