Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ 125

  1. #1

    ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ 125

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΉ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΙΑ 125 ΚΥΒΙΚΑ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΑΠΙΟΥ ΣΤΑ 125 ΚΥΒΙΚΑ.
    ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑ KYMCO TO SPIKE 125 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ HONDA INNOVA ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ YAMAHA CRYPTO ΚΑΙ ΤΟ MODENAS KRISTAR 125.ΒΑΣΙΚΑ ΨΗΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ INNOVA ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ.ΟΛΑ ΠΛΗΝ ΤΟΥ CRYPTO(ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΟ KYMCO ACTIV)ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ 2000 ΕΥΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.
    ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?
    ΕΠΙΣΗΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗ ΛΗΜΝΟ ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑΙΟΣ,ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?(ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟ INNOVA ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 1990+50 ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ).
    ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΠΩΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Βασικά ψάξε για κάνα suzuki fx 125 μεταχειρισμένο(συμπλέκτης και 5 ταχ.) γιατί από ότι λέγεται είναι το καλύτερο παπί Εγώ έχω το innova κάνα τρίμηνο και πράπονο δν έχω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Και εγώ εδώ μπήκα για να ρωτήσω και άκουσα και καλά και πολλά κακά για το μηχανακί αλλά τελικά το πήρα επειδή αυτό ήθελα..!!Αν ψάξεις στο forum υπάρχουν αρκετές παπιοσυζητήσεις!!Καλή επιλογή..!!

  3. #3
    Πάρη πριν ανοίξω αυτή τη συζήτηση μελέτησα προσεκτικά κάθε συζήτηση που έχει γραφτεί εδώ μέσα και ειδικά η ανάλογη κουβάντα που είχες ανοίξει εσύ πρίν από καιρό.
    Οι γνώμες για το INNOVA παρατηρώ ότι είναι αντικρουόμενες(+χώρος κάτω από κάθισμα,ιπποδύναμη,ποιότητα κατασκευής,
    -τρίζουν τα πλαστικά και η εταιρεία βάζει σιλικόνη,διαφορλα με τα παλαιότερα μοντέλα της εταιρείας).Στη Λήμνο κάνει 1990+50=2040(όπως και Αθήνα) τα μεταφορικά και το κράνος(τα δωράκια είναι μούφα?).
    Όμως στην Αθήνα ο Βύνιος π.χ. δίνει εκτός του κράνους,συναγερμό meta,κλειδαριά,γάντια,bagster,αδιάβροχο παντελόνι και σακάκι και βαλίτσα(όλα αυτά άραγε πόσο κοστίζουν?).'Αρα μήπως λέει να πάω Αθήνα?Τα μεταφορικά όμως μήπως πάνε συνολικά πιο πόλύ μιάς που εάν το πάρω από εδώ θα έρθει ασυναρμολόγητο και θα το συναρμολογήσουν εδώ?
    Και από την άλλη τι πρέπει να κάνεις για να μη στο κλέψουν το πάπι και ποιά είναι στο μάτι των κλεφτρονιών?

  4. #4
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    1. Bagster?
    2. Οταν βλεπεις πολλα δωρα μην περιμενεις πολλα απο αποψη ποιοτητας. Στην θεση σου θα προτιμουσα να παρω καλυτερη τιμη χωρις τα δωρα και να παρω ενα καλο κρανος, μια καλη βαλιτσουλα η ενα καλο συναγερμο.
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  5. #5
    ΤΟ INNOVA ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΟ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΦΙΣΤΟΥΣΑ ΤΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ-ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΤΗΣ HONDA ΚΛΕΒΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΥΑΜΑΗΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ)!
    www.caferacers.gr

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Τα δώρα είναι μάλλον αν πάρεις με δόσεις το παπί,και ουσιαστικά πληρώνεις την αξία τους στους τόκους, κερδίζοντας ουσιαστικά ένα ποσό.Ας πούμε εγώ κέρδισα το 1/3 των τόκων.Είναι ποιο ακριβό από τα άλλα, όμως αν διαθέτεις τα χρήματα πάρτο δν θα το μετανιώσεις.Για τα πλαστικά δν θα έλεγα ότι τρίζουν τόσο όσο η βάση με την καινούρια πινακίδα, αυτή τρίζει όντως..!!!Στο δικό μου ούτε το ταμπούρο τρίζει ακόμα και όπως είπα όλα καλά.!!!Για το FX δν είπες το έχεις υπ'όψην σου?

  7. #7
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Εγώ θα το θέσω διαφορετικά. Αν θεωρείς ότι μετά από 3-4 χρόνια θα βαρεθείς το παπί και θα ανέβεις κυβικά αγοράζοντας μηχανούλα. Mην πάρεις το innova γιατί και με ένα κινεζάκι την κάνεις αυτή τη δουλειά. Το innova είναι παπί που το αγοράζεις για να σου κρατήσει 10 χρόνια(αν του αλλάζεις λαδάκια συχνά) και να το κρατήσεις μία ζωή σαν εργαλείο μετακίνησης για κοντινές αποστάσεις και για βόλτες(για ψύλου πήδημα).

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    κοιτα μια το http://www.gorgolis.gr/kriss.htm Modenas Kriss II 115 ....

    στο site γραφει οτι με 24Χ74,21 ευρω, εγινε δικο σου χωρις προκαταβολη χωρις τοκους

  9. #9
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΔΩΡΩΝ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ.ΤΟ FX 125 ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ.
    ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΓΙΑ 3-4 ΕΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
    ΤΟ KYMCO ACTIV 110 ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Καινούριο FX δν υπάρχει..!!Έχει καταργηθεί, αλλά άμα δν θες να το κρατήσεις το παπί μην δίνεις τζάμπα λεφτά.FX βρίσκεις και με 1000eu. πάντως, ξέρω περίπτωση!

  11. #11
    ΠΕΣΤΑ ΕΣΕΙ ΡΕ PARIS-3 ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΜΕ ΕΓΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΤΕΡΜΑ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΣΑΣ ΠΑΠΙ ΣΑΝ ΤΟ FX ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΔΟΧΟ ΤΟΥ FX ΠΟΥ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. 150cc


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	suzuki-raider150-04-bikepics-300534.jpg 
Προβολές:	1377 
Μέγεθος:	15,7 KB 
ID:	33166

  12. #12
    Τι θετικά έχει το FX που όλοι το συστήνετε?Από την άλλη το μεταχειρισμένο παπί είναι ρίσκο,δεν ξέρεις τη χρήση που του έχει κάνει ο άλλος,πρέπει να είναι από άτομο που ξέρεις τις οδηγικές του συνήθειες...Δηλαδή γιατί να μη δώσεις 1300 να πάρεις το Kymco activ,θα μου πείς λιγότερο καλό από το fx αλλά θα είναι καινούργιο.
    Και στα μηχανάκια ο συντελεστής φθοράς είναι παραπάνω από ότι στα αυτοκίνητα.

  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelhs

    Και στα μηχανάκια ο συντελεστής φθοράς είναι παραπάνω από ότι στα αυτοκίνητα.
    στις μοτοσυκλετες ναι.... στα παπια ΟΧΙ....

  14. #14
    Panteli ego exo activ kai an eksaireseis to oti den einai apo ta pio grigora papia, kata ta alla einai mia xara... Kamia sxesi me ta ftina kinezika, poiotika as poume oti akolouthei ta giaponezika, alla einai kai 700 euro ftinotero.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    39
    Έδωσα (ανταλλαγή) το παπί μου Honda Astrea 100 cc . Ήταν 8 χρονών και είχε κάνει γύρω στα 50k χλμ. Δεν είχε πάθει ποτέ βλάβη μόνο λαδάκια αλλαγή και έπιανε τα 110 άνετα. Πήρα 500 ευρώ που τη θεωρώ πολύ καλή τιμή.

    Συμπέρασμα μου: παπί = Honda
    θα ξενιάσεις από συνεργεία αν χρειστείς οτιδήποτε θα το βρεις πανεύκολα και όταν με το καλό σε 3-4 χρόνια θελήσεις κάτι μεγαλύτερο θα βρείς να το πουλήσεις όχι να το πετάξεις..

Παρόμοια θέματα

  1. Βηθεια για επιλογη παπιου..
    από patricanos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2010, 17:02
  2. Επιλογη παπιου(ασχετοσυνη) :x
    από thomzet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 02:42
  3. Επιλογη Sm 125
    από flip στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2007, 21:07
  4. αγορα παπιου 125
    από ΙΠΟΚΡΑΤΗΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2007, 16:51
  5. Επιλογή παπιού
    από ante_bellum στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2006, 09:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF