Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Peagaso Vs Kle500 Vs Klr650????

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23

    Peagaso Vs Kle500 Vs Klr650????

    Μια φιλη μου θελει να παρει μηχανη.Αλλη δεν ειχε εκτος απο παπακι.Ειναι 1,78 αλλα 50 κιλα.Τις ειχα προτεινη τον πηγασο αλλα και το ΚLE σαν αρχη και μετα απο κανα 2-3 χρονια να παει σε αλλη κατηγορια.Τις προτεινα αυτα λογο τιμης.Ο πηγασος εχει 6200 και το KLE εχει περιπου 6300 αλλα με ειπαν και για το KLR.Ποια ειναι η γνωμη σας?Εμενα μ'αρεσει βασικα ο πηγασος αλλα λεπτομερειες δεν ξερω.Για το KLE ξερω οτι ειναι περιπου στην ηλικια μας αλλα θα ηταν καλυτερο με αλλο πηρουνι και αλλο τιμονι,για το KLR δεν ξερω τιποτα.Αυτη το θελει για πολη και για π/σ/κ αποδρασεις.Αν εχετε την καλοσυνη μιας και εχουμε μπροστα μας π/σ/κ,θα ηθελα τις αποψεις σας για να τις μεταφερω στην κοπελα.Σας ευχαριστω πολυ και καλο Π/Σ/Κ!!!!

  2. #2
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    να πάρει το δικό μου που το πουλάω και που θα πληρώσει λιγότερα για αρχή (απλά θα έχει μερικά μηνιάτικα)

    email me στο nulusios@yahoo.com να σου δώσω έτοιμη αγγελία!

  3. #3
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΚLE 500 ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ.ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΚΑΖΑΤΟ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟ ΚΑΙ ΒΑΡΗ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.ΕΙΜΑΙ 1.80 ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΝΟΤΑΝ ΒΑΡΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΥ ΣΥΤΗΜΑ ΨΑΛΙΔΙ-ΦΡΕΝΑ.3 ΣΟΥΠΕΣ ΕΦΑΓΑ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΚΑΛΟΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΛΛΑΤΗΡΙΑ WP.
    TO PEGASO ΤΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΥΜΑΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΣΕΡΒΙΣ.ΤΟ ΚLR EINAI ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #4
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ΑΠΟ ΠΑΠΙ ΣΤΑ 600;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΝΑ 250 ENDURO ΓΙΑ ΑΡΧΗ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23

    και μενα

    δε μ'αρεσει το klr,και για το kle μ'εχουν πει ακριβως τα ιδια,φοβερο,απροβληματιστο,ταξιδιαρικο,γκαζατο αλλα αυτο το μπροστινο ειναι για φοβου!!!το Klr νομιζω οτι το εχουν παρει και μια μοναδα πολεως μπατσων,αυτοι που κυκλοφορουν με πολιτικα.αλλα δεν ειναι ομορφο το ατιμο

  6. #6
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    κύριε κύριε; κάνα email από δω;

  7. #7

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

    ΜΗ ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ


    ΚLE 500

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Εμένα μου αρέσει το KLR, αλλά μάλλον για την φίλη σου θα είναι αρκετά ψηλό και θα έχει πρόβλημα μιας και είναι και το πιο "χωμάτινο" από όλα. Είναι επίσης και πιο φτηνό!

    Αλλά, όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, γιατί να μηνπάει σε κάτι πιο μικρό και απλό; Όσο να είναι και λιγότερα θα δώσει και πιο άνετα θα νιώθει πάνω!


  9. #9
    Το Pegasus ειναι φοβερά ευκολοδήγητο , θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή πιστεύω
    We'll walk in the shadows
    By day we'll live in a dream
    We'll walk in the shadows
    One day you'll be with me
    If only you believe

  10. #10
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    να πάρει το δικό μου να μη χρειαστεί να αλλάξει ποτέ μηχανή

  11. #11
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ? ΙΣΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ...ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΩΣΤΟΣΟ, ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ Ή ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ΛΟΓΟΥ ΧΑΡΗ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΕΝΣΤΙΚΤΟ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΜΑΣ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΙΒΕΙ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ. ΟΙ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΤΕΛΕΙ ΜΑΣ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΑΣ. ΤΟ ΥΨΟΣ, ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ, ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ.
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ, Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΧΟΓΝΩΜΙΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ. ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Η ΙΔΙΑ.

    ΦΙΛΙΑ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  12. #12
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΜΑΣ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ.
    ωπα ρε.. για μοτοσικλετα μιλαμε.. οχι για το νοημα της ζωης
    δεν πιστευω να κανει ο καθενας μας εσωτερικη αναζητηση για να κανει μια αγορα.
    αλλωστε παντα στο τελος ολοι παιρνουν αυτο που γουσταρουν και οχι αυτο που θα τους πουνε.
    ετσι και η κοπελα μονη της θα επιλεξει οχι ολοι μαζι.

    Η μοτοσικλετα ειναι ερωτας.

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  13. #13
    Η Nimbus κατα τη ταπεινή μου άποψη έχει δίκιο , η μόνη ένσταση που έχω εχεί να κάνει με τις συμβουλές τρίτων προσώπων. Πιστέυω οτι οταν βρίσκεσαι σε στάδιο αναζήτης μοτοσυκλέτας καλό ειναι να συσσωρεύεις ολες τις πληροφοριες που έχεις στη διαθεσή σου ετσι ώστε όταν βρεθείς απέναντι σε ενα μοντέλο που σε ενδιαφέρει να ξερεις που να εστιάσεις αρχικά τη προσοχή σου λαμβάνοντας υπόψην τις παρατηρήσεις κυρίως ατόμων που είχαν εμπειρία απο το συγκεκριμένο μοντέλο.
    Όσο αναφορά στις δυνατότητες του καθενός, αυτό ειναι αυστηρά ενα προσωπικό ρισκο που άλλες φορές μπορεί να θεωρηθεί επιτυχημένο και αλλες φορές μπορεί να μας οδηγήσει σε δυσάρεστα αποτελεσματα. Καμία μοτοσυκλέτα δεν θέτει όρια στον οποιοδήποτε αναβάτη. Καθε μοτοσυκλέτα είναι ένα ατίθασο αλογο (καμια 100αρα συνήθως ) που ψάχνει το γητευτή του.
    We'll walk in the shadows
    By day we'll live in a dream
    We'll walk in the shadows
    One day you'll be with me
    If only you believe

  14. #14
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Δηλαδή δεν μπορύμε να εκφέρουμε γνώμη για τη δύναμη και το ύψος μιας μηχανής;
    Ή κρίνεις εσύ πως μόνη της θα καταλάβει πως δεν μπορεί να οδηγήσει από τώρα το (π.χ.) LC8 Adventrure S;
    Να χειριστεί σωστά 100 άλογα και πάνω απ' όλα να καταφέρει να πατάει κάτω;
    Δεν χρειαζεται να δοκιμάσει το μηχανάκι για να καταλάβει πως θέλει τούβλο η κοπέλα για να μην πέφτει στα φανάρια!
    Και οπωσδήποτε εφ' όσον οδηγάει παπί μπορεί να χειριστέι μια CBR1000RR;
    Ακόμα και αν το λέει το ένστικτό της!
    Και εμένα το ένστικτό μου κατά εκεί λέει αλλά δεν θα την έπαιρνα μετά το παπί και ας είχα τα λεφτά!
    ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ, ΣΤΟ ΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΖΗΜΙΑΡΙΚΟ Ή ΌΧΙ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΩΝ ΑΛΛΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΤΩΡΑ, ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΥΒΙΣΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΔΙΣΤΑΓΜΟΥ, ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΣΗΣ. ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ.

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  15. #15
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TODi999R
    ωπα ρε.. για μοτοσικλετα μιλαμε.. οχι για το νοημα της ζωης
    δεν πιστευω να κανει ο καθενας μας εσωτερικη αναζητηση για να κανει μια αγορα.
    αλλωστε παντα στο τελος ολοι παιρνουν αυτο που γουσταρουν και οχι αυτο που θα τους πουνε.
    ετσι και η κοπελα μονη της θα επιλεξει οχι ολοι μαζι.

    Η μοτοσικλετα ειναι ερωτας.
    ΓΙΑΤΙ, Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΣΑΙ, ΠΑΩ ΠΑΣΟ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΤΟΤΕ, ΑΠΟΤΕΛΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.
    ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:33
  2. cb1300 vs gsxr1400 vs xjr1300
    από adam13 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2005, 22:16
  3. Rossi Vs Gibernau Vs Melandrin
    από latris mixanis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 01:29
  4. Χριστιανοσ Vs Μουσουλμανοσ Vs Εβραιοσ.
    από maintenance στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 23:26
  5. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 16:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF