Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...

  1. #1
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317

    Post Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...

    [Κατ’ εμέ φυσικά]

    Την καλημέρα μου σε όλες & όλους!!

    Εγώ θα ήθελα να αναφερθώ σε δύο πράγματα: Στα Καλά & τα Κακά της Βόλτας.

    Ας αρχίσουμε από τα κακά, που στην ουσία είναι μόνο ένα. Δεν μπορώ να καταλάβω, το γιατί σκορπιστήκαμε, ενώ η βόλτα έλεγε Αθήνα – Αγία Άννα. Από την καφετέρια όπου είχαμε την τελευταία μας συνάντηση, με τον Γιώργο [Γιαγιά Αρκούδα] να εξηγεί για το πώς, το πού και το πότε κάνει κάποιος κάτι με το μηχανάκι του, ξαφνικά και ενώ έχουμε ετοιμαστεί για την συνέχεια της βόλτας μας προς τον τελικό προορισμό, άλλα παιδιά φύγανε για Αθήνα, άλλοι για λίμνη, άλλοι για κάπου αλλού … τέλος πάντων. Η κάτω «πλευρά» όπου βρισκόμασταν οι υπόλοιποι, είχαμε την εντύπωση ότι θα μπορούσαμε να ξανακούσουμε τις γνώσεις του Γιώργου στην Αγία Άννα από κοντά, αφού σκοπεύαμε να τον βάζαμε στην παρέα που δεν είχε ακούσει τα όσα είχε πει στην καφετέρια ...

    Τα καλά τώρα. Είναι πολλά, μα πάρα πολλά. Για αρχή θέλω να ευχαριστήσω τον Κώστα [Gypsy] ο οποίος, βρισκόταν πάντα κοντά μας ακόμα και στις στροφές της Αγ. Άννας, περιμένοντας μας και οδηγώντας μας προς την υπόλοιπη παρέα.

    Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο [Γιαγιά Αρκούδα] για το σύντομο μάθημα στο βενζινάδικο και φυσικά, για την υπομονή του στις «άβγαλτες» ερωτήσεις μου, στην καφετέρια.
    [Γιώργο δεν το γλιτώνεις και πάλι το μάθημα. Εδώ σε προσκαλώ να μου πεις το πότε μπορείς και θέλεις για τα «δικά» μου μαθήματα.]

    Επίσης ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον Περικλή, στον Θάνο & Στέλλα, στον DUKE, στον Γιάννη και το RT του και στο παλικάρι όπου είχαμε μείνει στο ξενοδοχείο του στην Κεφαλονιά. Ευχαριστώ παιδιά που συνταξιδέψαμε. Ένα ευχαριστώ αναλογεί και στην «μικρή» που μας έφαγε τον λουκουμά μας, όπως και σε όλα τα παιδιά!!! Σίγουρα κάποιον ξέχασα αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι τα ονόματα των υπολοίπων. Μην με μαλώνετε παιδιά!!

    Κρίμα που δεν μπόρεσαν να έρθουν οι υπόλοιποι, διότι έτσι γνωριζόμαστε.

    Αυτά … για … πότε η επόμενη βόλτα ?

    Φιλιά σε όλες & όλους
    Τζίμης
    6976 / 41 19 13
    Να μου είστε ΌΛΟΙ πάντα καλά …
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  2. #2
    Ρε Τζίμη...
    ...τι θα γίνει με σένα?
    Ολο βόλτες μου είσαι!
    Αλλά και εμείς όμως χθες περάσαμε καταπληκτικά. Πήγαμε από την Άρτα στη Πάλαιρο, ένα γραφικό παραθαλάσσιο χωριουδάκι πίσω από τα Ακαρνανικά με θέα στο Ιόνιο, βρήκαμε τα παιδιά από την ΑΧΛΕΜΟ και αφού ήπιαμε το καφεδάκι μας, ξεκινήσαμε για τη Λευκάδα. (ζήλιααααα...)
    Α, και μη στεναχωριέσαι.
    Αυτά τα έχουν οι εκδρομές. Οπου υπάρχουν πολλά άτομα συμβαίνουν και απρόοπτα. Πρέπει να το συνηθίσεις και να μη σου κακοφαίνεται. Σκέψου ότι και σε μας συμβαίνει, που είμαστε Λέσχη και κανονίζουμε από πριν που, πως, τι...
    Αντε ελπίζουμε να σε δούμε το Πάσχα...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  3. #3
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317

    Post Κωστάκο καλημέρα !!!!

    Ήτανε πραγματικά μια πολύ καλή εκδρομούλα. Την χάρηκα και χάρηκα ακόμα παραπάνω το γεγονός ότι γνώρισα ανθρώπους που εκ’ πρώτης όψεως, συμπάθησα πολύ. Μου έλειψε και η δική σας παρέα. Κρίμα που δεν ήσασταν και εσείς μαζί μας. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αν μπορέσει και μονιμοποιηθεί η Νικόλ, τότε υπάρχει ένα ενδεχόμενο να μείνουμε μόνιμα στην Πρέβεζα. Εκεί δεν θα είμαστε στο νέφος και τουλάχιστον ο μπέμπης [ή, η μπέμπα] θα μπορεί να παίζει σε αλάνες, χωράφια, βουνά & λαγκάδια. Θα έχει δει και στην ζωή του προβατάκια, κατσικάκια, γουρουνάκια, ΖΩΝΤΑΝΆ, και όχι από φωτογραφίες η σφαγμένα στην κατάψυξη.

    Αν έρθουμε θα βαρεθείτε να μας βλέπετε … Αλήθεια ρε Κωστή, πώς γίνεται κανείς μέλος της ΛΕ.ΜΟΤ.Α ;;;

    Λέω να γίνω και εγώ και ας μην είμαι στην Άρτα.

    Τα χαιρετίσματα μου στα υπόλοιπα παιδιά …
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  4. #4
    Μακάρι ρε Τζίμη να μπορέσετε να έρθετε στην επαρχία.
    Πιστεύω ότι η ζωή είναι πολύ καλύτερη εδώ απ'ότι στη πρωτεύουσα. Ειδικά όταν μεγαλώνεις παιδί!
    Τώρα όσον αφορά για το πως θα γίνεις μέλος της ΛΕΜΟΤΑ, ρώτησες τον κατάλληλο άνθρωπο, εφόσον είμαι Ο γραμματεύς της Λέσχης...εχμμ...εχμμ...
    Λοιπόν...απλά θα συμπληρώσεις μια αίτηση και θα μου τη δώσεις.
    Μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα (περίπου δύο με τρία χρονάκια), θα σου ανακοινωθεί η εγγραφή ή η απόρριψη στα μέλη της Λέσχης Μοτοσικλετιστών Αρτας.
    Την αίτηση θα στη στείλω με e-mail...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  5. #5
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Thumbs up

    Καλημέρα Ομαδαραααααααααααααααααααααααααα



    Jimako Περάσατε καλά έτσι?


    Μπράβο ρε παίδες, σηκώστε και καμιά φωτογραφία να δούμε.


    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  6. #6
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Ε Π Α Ρ Χ Ι Α ...??? ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥ
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΑΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΞΥΝΕΤΑΙ ΠΛΗΓΕΣ. ΤΙ ΠΙΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΜΩΠΟΛΗ, ΠΟΥ ΣΥΝΔΙΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ? ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΔΡΟΜΟΙ, ΟΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΚΙΑ. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΟΙ. ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ, ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ, ΤΟΝ ΗΛΙΟ. ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΚΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΣΥΝΕΡΧΕΣΑΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ. ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΕΛΕΝΞΟΥΝ, ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΗΣΟΥΝ.

    ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ... ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΠΙΕΙ Η ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  7. #7
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Καλημέρα Ομαδαραααααααααααααααααααααααααα



    Jimako Περάσατε καλά έτσι?


    Μπράβο ρε παίδες, σηκώστε και καμιά φωτογραφία να δούμε.




    ela jul des sou anevasa mia



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	jjj.jpg 
Προβολές:	244 
Μέγεθος:	44,7 KB 
ID:	1130
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #8
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ρε συ Jimbar εγώ δεν τα είδα ακριβώς έτσι

    - η "διάλυση" ήρθε αμέσως μετά από λίγο στην Εθνική... ναι μεν δεν μου αρέσει το convoy σε στυλ "hellraisers" αλλά ε ο πρώτος ήταν Χαλκίδα και τελευταίος Λυκόβρυση...

    - δεν υπήρχε κανένα checkpoint ανασυγκρότησης παρά μόνο 1-2 αυτοσχέδια ("σταματάμε εδώ να δούμε πόσο πίσω είναι οι άλλοι; οκ και όποιος μας δει μας είδε")

    - αν υπήρχε κάνας αργός που να μην ξέρει και τη διαδρομή αμφιβάλλω αν ΕΦΤΑΣΕ μέχρι την καφετέρια στον πλάτανο (θα χάθηκε ή θα πήγε Αγ. Άννα μόνος του μια και εκεί ήξερε ότι θα πάμε)

    - στην καφετέρια τώρα... είχε πάει τι ώρα; η λόρδα είχε αρχίσει και έκοβε... το μάθημα είχε στην ουσία σταματήσει... "παιδιά τι θα κάνετε;" καμία απάντηση... μετά άρχισε ο καθένας και έλεγε πράγματι τη συνταγή του... άλλος πίσω, άλλος φαϊ εκεί, άλλος αλλού... ο Γιώργος "Αρκούδα" συγκεκριμένα τον ρώτησα και είπε "έχει μαγειρέψει η γυναίκα μου"... ε θεώρησα λοιπόν ότι αυτό σημαίνει ότι θα γυρίσει ΠΙΣΩ! (λάθος κατάλαβα; ) ...έτσι εγώ με την "υποπαρέα" μου πήγαμε Λάμψακο για χλαπάκιασμα (εξάλλου δεν έλεγε να φάμε ψηλά και γλαρωμένοι να γυρίσουμε) - ΗΔΗ λοιπόν στην καφετέρια εγώ είδα διάλυση και την ακολούθησα... δεν ήξερα ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙ ισχύει ακόμα η Αγ. Άννα (πράγμα που δεν είχα πρόβλημα - πριν 1 μήνα δεν έκανα το γύρο της Β. Ευβοιας; )

    - πέρασα μια χαρά πάντως, η Εθνική για άλλη μια φορά μου θύμισε ότι το ARAI έχει την χειρότερη σχεδίαση (και ας είναι κατά τα άλλα το καλύτερο) και είχα και μια ένεση αυτοπεπείθησης όταν ο φίλος μου με το R6 με μέτρησε δικάβαλο στα 186χαω (ντόινγκ;!) τελική στην Εθνική με το οργανάκι, όχι με το κοντέρ του R6 που το έχει ξεσυνδέσει (βέβαια ταυτόχρονα ξαναθυμήθηκα πόσο κουλός είμαι στις κλειστές αλλά τέσπα)

    άντε και καλύτερα next time

  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Γεια σας!!!!

    Περασαμε super!!!!!!

    Και εγώ χάρηκα που γνώρισα αρκετούς από εδώ και ελπίζω να το ξανακάνουμε!!!!!

    Να στε καλά!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩ...

    ΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟΥ ΠΗΡΑΝΕ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ...


    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ...

  11. #11
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Μαλλον το σφαλμα εγινε στο οτι κανονιστηκε απο εμενα καλα η σκουπα οποτε εχετε δικιο.Αλλα δεν γινοταν να ειμαι και μπροστα και πισω ταυτοχρονα.Σφαλμα δικο μου αυτο ρε νικο εχεις δικιο.Οχι η Αγ.Αννα εγκαταλειφθηκε σαν προορισμος.Απλα δεν υπηρχε και πολλη υπομονη για να κανονισουμε και επισης καποιοι ηρθαν μονο για το μαθημα και μετα εφυγαν για υποχρεωσεις.Επισης δεν μπορω εγω να πω παιδια θα παμε ολοι εκει.Ο προορισμος για φαγητο αλλαξε δυο τρεις φορες.Τεσπα μια αλλη φορα θα την κανονισω την βολτα πιο οργανωμενη και ετσι δεν θα εχετε παραπονα.

  12. #12
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εγώ δεν έχω παράπονα (εκτός των σκουπών)

    αν μάλιστα φροντίσετε να μου πουλήσετε το μωρό μου για να πάρω τη μεγάλη αδερφή του δεν θα έχω κανένα παράπονο επίσης

  13. #13
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    επίσης να πω ότι στον επόμενο καφέ θα έρθω για να γνωριστούμε καλύτερα γιατί ήταν ψιλοχάος (πχ. δεν μπορεί να μην μίλησα με τα έτερα δυο dakar... τι διάολο)

    μια μαλακία (απλή) που έγινε είναι και ακριβώς αυτό ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΥΣΤΑΣΗ (έπρεπε να πούμε ποιός είναι ποιός και όχι όποιος έλαχε να το πει, έλαχε)

  14. #14
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373

    Χρεη....

    σκουπας εκανα εγω χωρις κανενα παραπονο απο ανθρωπους
    που ερχοντουσταν πιο αργα(γιατι δεν ειμαστε ολοι γρηγοροι)
    αλλα δεν νομιζω οτι δεν εφτασε καποιος Αγ.Αννα ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ!!!
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  15. #15
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ela jul des sou anevasa mia
    Ela re Afro!!!! th vlepo eixes paei kai esy sthn ekdromh re file!!!!! mravo mravo
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ολα τα κακα της μοιρας του
    από all right στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2008, 18:01
  2. Η γλυκα της ζωης και της βολτας
    από stratosZX10 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 02:01
  3. Οχι μόνο τα κακά μας, αλλά και τα καλά μας!!
    από LIBYKOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2007, 05:03
  4. όλα τα κακά της μοίρας μου....
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF