Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Παρνασσός - Snowboard

  1. #1
    ThE ArT oF DowNLoAdinG Το avatar του/της crazykiller
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    218

    Παρνασσός - Snowboard

    Αγαπητά μέλη και συμφορουμίτες σας ενημερώνω πως από Δευτέρα ΔΕΝ θα δουλεύω αλλά θα έχω άδεια!
    Και μόνο για 2 εβδομάδες:hypnotize :hypnotize

    Και επειδή μοτοσυκλέτα δεν παίζει με τέτοιο καιρο λόγω έλλειψη κατάλληλου εξοπλισμού αποφάσισα να την κάνω για βουνό (όχι για στροφιλίκια) αλλά για καταβάσεις.

    Καλό κουράγιο ( ) σε όσους δουλεύουν (χιχιχ)



    Υ.Γ. Προφανώς θα χάνω τα τεκτενόμενα στον κόσμο και στο φόρουμ ,αλλά θα το αντέξω!!!!

    Alohaaaaaa
    LeT ThE GooD TiMeS RoLL

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της webman
    Εγγραφή
    17/06/2005
    Μηνύματα
    219
    Καλή ξεκούρα και άντε με το καλό και εμείς σιγά σιγά.... Να δούμε πότε!!

  3. #3
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    εγω παντως απ'το Σαββατο 21/1/06 θα ειμαι Παρνασσο για να απολαυσω το φρεσκοτατο χιονι που εριξε την προηγουμενη βδομαδα..... κι αμα σε πετυχω...... αλοιμονο σου

  4. #4
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    O παρνασος για μενα Χ

    Η ημερησια στις αργιες εχει παει 28 εουρο:hypnotize και το σουβλακι στην αραχωβα σε λιγο θα ειναι πιο ακριβο και απο την χοιρινη ..... εγω αραχωβα δεν ξαναπαταω ο πανικος και μονο θεαθινε...

    ειχα παει το προυγουμενο σκ στο καρπενησι ...χιονι φουλ και με γεματο το χιονοδρομικο για τα δεδομενα τους ...και κατεβαινα μονος μου καθε φορα στα καρκλακια με την μια .....

    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    O παρνασος για μενα Χ

    Η ημερησια στις αργιες εχει παει 28 εουρο:hypnotize και το σουβλακι στην αραχωβα σε λιγο θα ειναι πιο ακριβο και απο την χοιρινη ..... εγω αραχωβα δεν ξαναπαταω ο πανικος και μονο θεαθινε...

    ειχα παει το προυγουμενο σκ στο καρπενησι ...χιονι φουλ και με γεματο το χιονοδρομικο για τα δεδομενα τους ...και κατεβαινα μονος μου καθε φορα στα καρκλακια με την μια .....

    27 είναι τις αργίες αλλά και πάλι είναι πολύ...

    Ούτως ή άλλως εγώ την Αράχωβα για φαγητό την έχω καταργήσει εδώ και χρόνια. Επιστροφή στις παλιές κλασσικές αξίες: Σουβλάκια Λειβαδειάς, από νόστιμες και ζουμερές γάτες :rotflmao: :rotflmao:

    Ο Παρνασσός καλώς ή κακώς είναι η μόνη λύση για αυθημερόν...
    (γι΄αυτό και μας τον πιάνουν)

    Σάββατο εκεί θα είμαι λογικά...μαζί με όλο τον κόσμο...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    O παρνασος για μενα Χ

    Η ημερησια στις αργιες εχει παει 28 εουρο:hypnotize και το σουβλακι στην αραχωβα σε λιγο θα ειναι πιο ακριβο και απο την χοιρινη ..... εγω αραχωβα δεν ξαναπαταω ο πανικος και μονο θεαθινε...

    ειχα παει το προυγουμενο σκ στο καρπενησι ...χιονι φουλ και με γεματο το χιονοδρομικο για τα δεδομενα τους ...και κατεβαινα μονος μου καθε φορα στα καρκλακια με την μια .....

    απο αθηνα.... το καρπενησι ,οντως πανεμορφο , πεφτει μακρια... αξιζει μονο για ΠΣΚ , οποτε η διαφορα του ποσου της ημερησιας που ειναι 27ευρω στον παρνασσο ερχεται με την βενζινη απο και προς το καρπενησι φτηνοτερα ειναι αλλα 200χλμ , και στο καπρενησι ειναι 18 ευρω η ημερησια , το σουβλακι το αποφευγεις φτιαχνοντας απ το σπιτι κατι πολυ ωραιες μπακετες που σε καλυπτουν , το μονο που δεν διορθωνεται ειναι ο κοσμος δυστηχως στον παρνασσο

  7. #7
    Καρπενησι??? Και κοντα να ταν, θα το σκεφτομουν παρα πολυ πριν παω. Το καρπενησι πρεπει να χει τη χειροτερη αναλογια ημερων που ειναι κλειστο_λογω_ανεμων/ανοιχτο. Εχω παει συνολικα περιπου 10 φορες και το χω βρει ανοιχτο μια! (κι αλλη μια που ανοιξαν καποιες πιστες με το ζορι κατα τις 12 το μεσημερι).

    Υπαρχουν και τα καλαβρυτα κοντα στην αθηνα, γιατι να πας παρνασσο σωνει και καλα?

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez

    Υπαρχουν και τα καλαβρυτα κοντα στην αθηνα, γιατι να πας παρνασσο σωνει και καλα?
    Γιατί η μία πίστα που αξίζει, η Στύγα, είναι μονίμως κλειστή... Μόλις πιάσει λίγο αεράκι, κλείνει



    Ας την ξηλώσουν να ησυχάσουμε....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ε αυτο με το κοσμο ρε παιδες ειναι το προβλημα να πληρωνεις ενα καρο λεφτα και να μην το φχαριστιεσε ...παντως να ξεκινησεις κατα της 6 απο αθηνα και εισαι στο χιονοδρομικο κατα της 8.30 γχαριστιεσε ενα 2ωρακι γιατι μετα πλακωνουν οι νυχτερινοι...ασε περυσι πηραμε παραμαζωμα ενα παιδακι που πεταχτηκε χωρις να αναψει το πρασινο ανθρωπακι και ευτυχως δεν επαθε τιποτα .....δε ξερω εγω εχω ξενερωσει τοσα χρονια ...πολυ εκμετάλευση
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  10. #10
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    αυτο κοντα στη τριπολη το ξερει κανεις λεει
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    αυτο κοντα στη τριπολη το ξερει κανεις λεει
    Αν λές για το Μαίναλο, πήγα μια φορά πέρισυ.

    Συν:

    - Κοντά στην Αθήνα (1 και 1/2 ώρα max)
    - Λίγος κόσμος
    - Καλό χιόνι (όταν έχει - βλέπε και στα πλην)
    - ΤΟ μπαρ στην κορυφή με τσουκάλια φασολάδας και τραχανά!!!
    - Φτηνό

    Πλην:

    - Λίγες πίστες και μικρές
    - Κάκή διάταξη στα λιφτ (περπατάς αρκετά από το ένα στο άλλο)
    - Λίγες φορές έχει χιόνι (χαμηλό υψόμετρο)
    - Άσχημα πατημένο

    πάρε και μια φωτό


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc02281_1.jpg 
Προβολές:	281 
Μέγεθος:	85,4 KB 
ID:	33769
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    ThE ArT oF DowNLoAdinG Το avatar του/της crazykiller
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    218
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
    εγω παντως απ'το Σαββατο 21/1/06 θα ειμαι Παρνασσο για να απολαυσω το φρεσκοτατο χιονι που εριξε την προηγουμενη βδομαδα..... κι αμα σε πετυχω...... αλοιμονο σου
    Έλα ρε!!

    Δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω το ποστ σου, εγώ πάνω ήμουν κάθε μέρα που ήταν ανοιχτό.
    Αν και θα με είδες σίγουρα. Εκείνος που έπεφτε κάθε 10 μέτρα!!:rotflmao: :rotflmao:


    Όσο αφορά αυτό που είπε ο GST έχεις δίκιο για την αράχωβα. Εγώ ούτε πατάω εκεί.
    Υπάρχει και άλλα μέρη όμως που δεν τα λένε. Πχ εγώ έμενα στον Πολύδροσο. Μια χαρά χωριό, με 2 καλές καφετέριες-μπαρ και με φτηνό φαγητό.
    Δεν βλέπω το λόγο να πάω στην δήθεν αράχωβα. Ας πάνε τα ψώνια και οι λεφτάδες εκεί για να είναι "ΙΝ".

    Πάντως ευχαριστήθηκα χιόνι. Φωτό θα στείλω από εβδομάδα γιατί έκανα μ@λακία και ξέχασα να πάρω το DVD που τις γράψαμε
    LeT ThE GooD TiMeS RoLL

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Γιατί η μία πίστα που αξίζει, η Στύγα, είναι μονίμως κλειστή... Μόλις πιάσει λίγο αεράκι, κλείνει



    Ας την ξηλώσουν να ησυχάσουμε....

    ASE poy einai monimos pagomeni !
    mono gia patinaz kani!!!!!!!!!!
    Πεταϊ ο γαϊδαρος ? ? ? ?

  14. #14
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Ρεμαλια (και Λίνα) κανονίστε εκδρομη Β.Ελλαδα μπας και ξεστραβωθείτε σε κανα χιονοδρομικο της προκοπής (ο Θεος να τα κάνει).
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  15. #15
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αντε κανονίστε κάπου να έρθω και εγώ με τον Αφρο για σοκολατομαχίες με τα θυληκα που δεν ξέρουν σκι... και εμας που δεν ρισκάρουμε να χτυπήσουμε αλλά να μας χτυπήσουνε απο το "πέσιμο", εεε Αφρο? :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 5 μερο χωματινο παρνασσος-σμολικας
    από kill στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2012, 12:05
  2. παντελονι snowboard vs cordura
    από MAG/FMX στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2009, 07:28
  3. Κιθαιρώνας-Ελικώνας-Παρνασσός.. xtx 36h cross country
    από taxydromos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2008, 15:11
  4. Παρνασσός
    από crazykiller στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 17:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF