Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Κλοπή Φρένου!!!!!!!

  1. #46
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    τωρα αυτο με τα φρενα....παντος για την σιδερενια πορτα μπορεις να βαλεις μηχανισμο να ανοιγει με τηλεκοντρολ και να εχουν ολοι οι ενοικοι.....
    Ολες οι πορτες με τηλεκοντρολ, εχουν μηχανισμο που με μια κινηση απομπλεκη η πορτα απο τα γραναζια που την σερνουν, σε περιπτωση διακοπης ρευματος.

    Μπορεις να σπασεις τον διακοπτη που απομπλεκει, αλα αμα εχετε διακοπη ρευματος, θα ειστε μεσα κλεισμενοιθ σαν τα ποντικια!

    Τα κλεφτρονια το γνωριζουν πολυ καλα αυτο. Οποτε η πορτα για εμενα δεν λει απολυτος τιποτα!

  2. #47
    fupid stother mucker Το avatar του/της 17inchwheeler
    Εγγραφή
    26/08/2005
    Μηνύματα
    108
    κοιτα εδωφιλε μου και εχε το νου σου..
    always bet on black

  3. #48
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Παιδιά σενάριο με πόρτες με τηλεκοντρόλ δεν παίζει.. Μιλάμε για 5 πόρτες συνολικά και στις δύο πολ/κίες...

    φιλε passenger ,ως αναφορα την ασφαλεια που λεγαμε .....οι οροι ειναι οκ και δεν υπαρχει τιποτα το επιληψιμο.......

    το σιγουρο ειναι οτι τα κλεφτρονια θα ξερουν τωρα οτι εκει αραζεις την μηχανη σου...........ειπες οτι ειναι 1 μηνος.............φαντασου τους π@στηδες ακομα δεν την πηρες και σε μπανισανε ....και σε πυλωτη.

    τι να πω ρε φιλε.....εγω δεν θα μπορουσα να ησυχασω λεπτο.

    δεν πας να ψαξεις για κλειστο παρκιν καλυτερα??? .......και ας περπατας κανα χιλιομετρο( η ποδηλατακι και εφυγες).
    Έτσι είναι κι εγώ δεν ησυχάζω με τίποτα.. παρατήρησε την ώρα του πόστ.. Αύριο άδεια από τη δουλειά για ψάξιμο μεταχειρ. ανταλλακτικών, μαστόρων, γκαράζ. Έχω ήδη ετοιμάσει γραμματάκι για τους διαχειριστές γειτωνικών πολ/κιών με γκαράζ να δοκιμάσω την τύχη μου..

    Εδώ και 3 χρόνια βάζω Transalp (400 και 650) στο ίδιο σημείο χωρίς προβλήματα (μιά φορά μόνο αρκετά παλιά βρήκα αβγά πάνω!!! ) τώρα όμως..

    Για ποιά ασφαλιστική μιλάμε; Αν δες στείλε μου pm να μήν κάνουμε και διαφήμιση, αν και υποψιάζομαι οτι είναι μεγάλη και σίγουρη σωστά;


    κοιτα εδωφιλε μου και εχε το νου σου..
    Ευχαριστώ! Αν και δίνει και τις δύο δαγκάνες.. αλλά μπορεί να το χρειαστώ αν δε βρώ στα μεταχειρισμένα αύριο!
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BMW1150
    Εγγραφή
    05/12/2004
    Μηνύματα
    122
    Εμενα παλια μου ειχαν κλεψει ολοκληρο το μπροστινο φρενο...μανετα τρομπα υγρων - σωληνακι - δαγκανα....!!!! Το τραγικο ειναι οτι το ειχα αφησει σε parking στο κηφισο για Σαββατοκυριακο...!!! Το τι μου εδωσε το parking ....20.000 δρχ διαφορετικα ας πηγαινα στα δικαστηρια....

  5. #50
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    πέρα από την ειδοποίηση με φωτοκύταρο μπορείς απλά να βάλεις μια λάμπα που να ενεργοποιείται με φωτοκύταρο ώστε να αποτρέπει τα κλεφτρόνια γιατί θα φαίνονται, είναι αρκετά φτηνά απλά πλέον και το μόνο που χρειάζεται είναι να το συνδέσεις σε ένα καλώδιο ρεύματος και μόνος σου μπορείς να το κάνεις

    λογικά οι υπόλοιποι ένοικοι δεν θα χουν πρόβλημα με αυτό, γιατί 14 όροφοι επί τα διαμερίσματα ανά όροφο το κόστος θα είναι πολύ χαμηλό

    ενώ πέρα από το αντικλεπτικό πλεονέκτημα, παίζουν κι άλλα,

    φωτίζεται ο χώρος όταν πας να πάρεις μηχανή ή αμάξι και βλέπεις κ.α.

  6. #51
    ιντεραμερικαν ειναι ...διαφημιση δεν κανουμε ....βοηθαμε απλα

  7. #52
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Ευχαριστώ zolotas και cityfly,
    τελικά είμαι τυχερός γιατι βρήκα θέση σε κλειστό υπόγειο γκαράζ πολύ κοντά μου! Ο τύπος νοικιάζει 65€ το μήνα τη θέση αυτοκινήτου, βρήκαμε όμως ένα καλό σημείο για τη μηχανή (σε μεγάλο κενό μεταξύ αυτοκινήτων και πίσω από κολώνα - κυριλέ), και μου το αφήνει 30€, θεμιτό θα έλεγα!

    Είμαι τυχερός και με το ανταλλακτικό, βρήκα σε πολύ καλή κατάσταση από τρακαρισμένο Varadero (σε σχετικό μαγαζί στο Μεταξουργείο) τη δαγκάνα μαζί με τα σωληνάκια - βίδες που ήθελα με 100€ !!!

    Τώρα μένει να τελειώσει τη δουλειά ο μηχανικός (τακάκια, λαδια φρένων - εξαέρωση) και φινίτο!

    Ιδού και φωτό από τη διακομηδή της "ξέφρενης" μοτό στο μάστορα:
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  8. #53
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Διακομιδή (άλλα 40€ ) :


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moto_diakomidh.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	85,0 KB 
ID:	34094
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
    βρήκαμε όμως ένα καλό σημείο για τη μηχανή (σε μεγάλο κενό μεταξύ αυτοκινήτων και πίσω από κολώνα - κυριλέ), και μου το αφήνει 30€, θεμιτό θα έλεγα!

    Βασικά κλοπή είναι, απλά εκμεταλεύεται το πρόβλημα που εσύ (και άλλοι) έχετε...

    Αλλα τι άλλο να κάνεις....

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #55
    !! Πρόσεχτε μόνο μην σας κλέψουν και εσάς μαζί με την μηχανή !! :hypnotize

    Πω ρε μάγκα μου πως ζείτε έτσι ,με τον φόβο μήπως και σου κλέψουν και τα σώβρακα ???
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  11. #56
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Όντος τα 30€ το μήνα είναι 360 το χρόνο! ή μάλλον ΑΛΛΑ 360 .. ένα ακόμα βάρος... Και είναι πολλά ρε γ@μότο...

    Εδώ και 3 χρόνια δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε φόβο με τις Transalp στην πιλωτή, τώρα όμως διστυχώς αυτό άλλαξε...
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ
    φίλε η οδική βοήθεια που χρησιμοποίησες είναι χωρίς συνδρομή έτσι???είναι οδική για μηχανές?
    40 ευρώ η μεταφορά?ξέρεις τη κάλυψη έχει ?καλή εξυπηρέτηση?
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #58
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Ναι είναι οδική για μηχανές, χωρίς συνδρομή. τηλ:6973694444
    Ήταν άψογοι, ήρθαν πολύ γρήγορα και τα 40 ευρώ (το συζητάς απο πρίν αυτό γιατι η υπόθεση σηκώνει παζάρι) ήταν από το Μαρούσι στους Αμπελόκπους.

    ΥΓ: Ποσο μ@λακα ειμαι: Έχω οδική για 1 χρόνο απο Interamerican λόγω της αγοράς αλλά δεν το θυμίθηκα! :a31: :a029: Ενός κακού μύρια έπονται...
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  14. #59
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Ολες οι πορτες με τηλεκοντρολ, εχουν μηχανισμο που με μια κινηση απομπλεκη η πορτα απο τα γραναζια που την σερνουν, σε περιπτωση διακοπης ρευματος.

    Μπορεις να σπασεις τον διακοπτη που απομπλεκει, αλα αμα εχετε διακοπη ρευματος, θα ειστε μεσα κλεισμενοιθ σαν τα ποντικια!

    Τα κλεφτρονια το γνωριζουν πολυ καλα αυτο. Οποτε η πορτα για εμενα δεν λει απολυτος τιποτα!
    oxi oles
    oi dikia mou einai etsi ALLA exei kai kleidaki. Ean to kleidwseis, den girnaei sto manual me to xeri, 8elei na to kseklidwseis prwta.

    Ayto apotrepei ta kleftronia dioti prepei na spasounm kai ayti tin kleidaria (paneykolo men, alla 8a kanei ligo 8oribo)

  15. #60
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Μακάρι να μην πετύχω ποτέ κανένα κ$@##$λη να κλέβει τίποτα.... δεν ξέρω τι θα κάνω.....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Μανέτα φρένου vs Καθρέπτης αυτοκινήτου
    από Alexander στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2014, 19:47
  2. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  3. Κλοπη Bmw
    από patou στο forum BMW
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 16:56
  4. ΚΛΟΠΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑΣ
    από dimitris74 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 10:15
  5. F650 '98 Πίσω τρόμπα φρένου
    από DimitrisT στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 11:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF