Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Γιατί ρε παιδιά???

  1. #16
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Κατα την γνωμη μου οσοι φορανε κρανος (ενοειται προδιαγραφων) ειναι στο πνευμα του μοτοσυκλετιστη ενω οι υπολοιποι ειναι ασχετοι, τυχαιοι ή "ωραιοι".
    Η πρωτη κατηγορια με κανει να αισθανομαι οτι εχω να κανω με ατομα που ξερουν κατι παραπανω, ενω την δευτερη την αγνοω (ημουν "μελος" της δευτερης κατηγοριας για τα 8 χρονια απο τα 15 συνολικα που οδηγω moto)

    Eχω δει ανοιγμενα κεφαλια μοτοσυκλετιστων απο πρωτο χερι....(βιωματα απο το σωμα του Ε.Σ.)

  2. #17
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    Den einai kai egklima pia na min goustareis na foreseis kranos,den pirazei apolitos kanenan ektos tou eaftou sou isos....gianame troxonomoi 3afnika oloi mas
    Kι όμως είναι... Γιατί αν εγώ με μια μικρή απροσεξία, που ο καθένας μπορεί να κάνει όσο σωστά και να οδηγεί, σε ρίξω κάτω, και σου ανοίξει το κεφάλι και μείνεις στον τόπο, θα το κουβαλάω για όλη μου τη ζωή...
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  3. #18
    αυτο ειναι το λιγοτερο!σκαει τρελος μπαμπουρας στο ματι σου χανεις τον ελεγχο και πεφτεις πανω στον ατυχο και ανυποψιαστο πιτσιρικο που περναγε. α!και κατι που ειπες bikersonly πιο πριν εγω οσους εχω δει πανω σε ΣΟΒΑΡΑ enduro kai motard μηχανακια φορανε παντα κρανος εκτος αν μεσα στα motard kai enudro βαζεις κατι ΧΤ και τα σχετικα.


    ΚΡΑΝΟΣ ΡΕΕΕ ..........ασε που ειναι ωραια τα κρανακια




    julius ειδικα το δικο σου
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  4. #19

    Είναι η εποχή...

    ...των "κοράκων" τώρα!
    Εδώ πάνω στη Πετρούπολη μετράω πιτσιρικάδες και "γιάπηδες" και την επόμενη μέρα τους ξαναμετράω να δώ αν μου βγαίνουν σωστά!!!!

    Συνέλθετε ρεεεεεεε!!! Μή το πάτε φιρί-φιρί.....

    ΚΡΑΝΟΣ! ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ!!!
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  5. #20
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΓΑ ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΠΙΤΙ.ΕΝΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 60ΧΛΜ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΝΑΤΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΑΣ ΓΥΦΤΟΣ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΦΟΡΤΗΓΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΑΝ ΚΟΤΑ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΦΑΤΣΑ ΚΑΡΤΑ !
    ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΥΡΘΩ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 100 ΜΕΤΡΑ .ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ.............ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.....ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ................ΔΕΝ ΜΠΙΜΠ ΜΠΙΜΠ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ Η ΖΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ SORRY JULIUS ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΠΑ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ
    ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
    ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΕΟΝ.
    ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΙΕΣ ΟΤΑΝ ΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΘΕΩΡΟΥΜΑΣΤΑΝ ΚΟΤΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΟΔΗΓΟΙ.
    ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟ "ΠΟΥ ΠΑΕΙ Ο Μ!@#$% ΜΕ ΤΟ1000 ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ" ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΦΟΡΑΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ.
    ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΞΥΠΝΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΑΝ ΜΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΥΚΛΙΣΤΗ...
    ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΤΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΝΕ....
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑΑΑΑΑΑ....

  7. #22
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
    ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΞΥΠΝΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΑΝ ΜΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΥΚΛΙΣΤΗ...
    ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΤΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΝΕ....
    είναι δεν είναι;

    δεν είναι;

    ααααα σταματάω να το φοράω ΤΩΡΑ

  8. #23
    Έχει και παραέχει σημασία για εμένα να φοράει ο άλλος κράνος, και ο λόγος είναι απλός. Αν τρακάρω εγώ μαζί με έναν που δεν φοράει κράνος και σκοτωθεί θα τραβιέμαι πολύ άσχημα άσε που θα το κουβαλάω μια ζωη.Ενω αν φοράει κράνος
    Το πιθανότερο είναι να μην πάθει και τίποτα να κάνουμε μια δηλωσούλα στην ασφάλεια για τις ζημιές και τέλος καλό όλα καλά.
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΝΙΚΟ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ Η ARAI ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΜΑΝΙ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΡΑΝΑΚΙ ΖΟΥΠΕΡ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΤΖΟΚΕΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΥΜΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ SUEDE ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΡΑΝΤΕΡΑΔΕΣ:rotflmao:
    ΑΑΑΑΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΤΡΙΒΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ TANKBAG:rotflmao: :rotflmao:

    EEEE ΡΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ....
    ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΡΑΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ Η ΜΑΛΑΚΩ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 30 ΧΛΜ
    ΑΡΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΩΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑΑΑΑΑΑ....

  10. #25
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    να μην πούμε τώρα για περιπτώσεις σοβαρών τραυματισμών ακόμα και θανάτων με 0 χιλιόμετρα.

    Πάντως το θέμα οφείλεται στο (στάνταρ πρόβλημα) της έλειψης παιδείας. Κουβέντιαζα προχθές με έναν τύπο που είδε το κράνος μου και με ρωτούσε πόσο έκανε και μόλςι του είπα 370, φρίκαρε και αντέδρασε ως εξής, "γιατί δεν πήγες στην Αγίου Φιλίππου (ή κάπως έτσι) στο μοναστηράκι να πάρεις με 70" οκ το παιδί η αλήθεια είναι ότι τα φέρνει πολύ δύσκολα οικονομικά και να δώσει 370 για κράνος είναι παραπάνω από το μισό του μισθό αλλά τι θέμα είναι η αντίδραση που υποδηλώνει ότι μερικοί (και ίσως πολλοί) φοράνε το κράνος μόνο και μόνο για να μην τους γράφουνε, οπότε δεν καταλαβαίνουν καθόλου ούτε τη λογική του ούτε βέβαια τις διαφορές του ενός από το άλλο. Όταν τον ρώτησα από τι υλικό είναι φτιαγμένα εκείνα τα κράνη με κοιταγε σαν χαζός, "τι από τι υλικό;" μου είπε.
    Άμα δεν γίνει σαφές στον κόσμο πια είναι η δουλειά του κράνους δεν θα βελτιωθεί τίποτα

  11. #26
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    \η αλήθεια είναι ότι τα φέρνει πολύ δύσκολα οικονομικά και να δώσει 370 για κράνος είναι παραπάνω από το μισό του μισθό
    οκ γενούνται τα εξής ερωτήματα, πόσος είναι ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ο μισθός του δηλαδή; (που τα φέρνει και δύσκολα οικονομικά)

    και πόσος είναι ο δικός σου που έχεις αυτή την εικόνα για το θέμα;

  12. #27
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    οκ γενούνται τα εξής ερωτήματα, πόσος είναι ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ο μισθός του δηλαδή; (που τα φέρνει και δύσκολα οικονομικά)

    και πόσος είναι ο δικός σου που έχεις αυτή την εικόνα για το θέμα;

    εκεί είναι το θέμα;
    πόσα λεφτά παίρνει; το θέμα για μένα είναι η λογική με βάση την οποία επιλέγει κράνος.
    Το να τα φέρνει κάποιος δύσκολα δεν είναι συνάρτηση μόνο του πόσα παίρνει αλλά και του πόσα πρέπει να δώσει.
    Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αν μου έλεγε παίρνω το φτηνό ξέρωντας ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο αλλά δεν έχω λεφτά να πάρω παραπάνω θα το δεχόμουνα, όχι ως σωστό ντε και καλά αλλά ως αναγκαίο.

    όταν λες έχω την εικόνα αυτή πια εικόνα εννοείς;

  13. #28
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ναι παιδί μου εκεί είναι το θέμα - απλά το γύρισα στο off-topic

    όταν λέω "βλέπεις αυτή την εικόνα" εννοώ ότι για να "βλέπει" κάποιος ότι κάποιος παίρνει πχ. 400.000 καθαρά (όπως αν κατάλαβα περίπου παίρνει ο φίλος σου) και να λες ε, έχει πρόβλημα με τον χαμηλό μισθό του, έχεις τουλάχιστον τον διπλό

    αυτό εννοώ


  14. #29
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    ναι παιδί μου εκεί είναι το θέμα - απλά το γύρισα στο off-topic

    όταν λέω "βλέπεις αυτή την εικόνα" εννοώ ότι για να "βλέπει" κάποιος ότι κάποιος παίρνει πχ. 400.000 καθαρά (όπως αν κατάλαβα περίπου παίρνει ο φίλος σου) και να λες ε, έχει πρόβλημα με τον χαμηλό μισθό του, έχεις τουλάχιστον τον διπλό

    αυτό εννοώ

    μάλλον δεν έκανες σωστά τις μετατροπές αν τα 370 είναι πάνω από το μισό του μισθού του τότε παίρνει λιγότερο από 740 ήτοι λιγότερο από 250.000 στην πραγματικότητα πρέπει να παίρνει γύρω (και ίσως λίγο κάτω) από 650 (δεν είναι φίλος είναι γνωστός και δεν ξέρω ακριβώς) οπότε δεν είναι και πολλά.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Mπορείς πολύ απλά να τον ενημερώσεις για τα κρανη που και καλά έιναι (σε εμφάνιση) και προστατεύουν την κεφάλα μας εγγυημένα αλλά κοστζουν γύρω στα 150 (θυμάσαι ρε συ NLS μια συζήτηση που είχαμε για το θέμα; ).

    Και τέλος πάντων, τι μισθός μικρός και μ******ς;
    Βάζεις κοστολόγιο στη ζωή σου;
    Θα ζοριστείς και θα πάρεις κράνος αλλιώς μπορεί να μην ξαναπάρεις μισθό ποτέ...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατι ρε παιδια??
    από GIXXERAKIAS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2011, 13:26
  2. ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 01:40
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 13:34
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2005, 01:57
  5. Ρε Παιδια Πειτε Μου Γιατι Κουδουνιζει
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2004, 12:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF