Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: 17/01/06 δεν ξαναβγαινω απο το σπιτι....

  1. #1
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    17/01/06 δεν ξαναβγαινω απο το σπιτι....

    ...Σηκωνομαι το πρωϊ χτυπαω τον καφε μου , κανω το τσιγαρακι μου (greek πρωϊνο ειναι αυτο!) και ξεκιναω για την δουλεια.
    Στην Χ.Σμυρνης , το φαναρι ειναι πρασινο , ερχομαι εγω , ενα μαυρο Polo ομως καταλαμβανει την μεση του δρομου και παει με 5 χλμ. κανω να περασω (με φλας!!) απο αριστερα του και ξαφνικα εντελως απροειδοποιητα κοβει το τιμονι ολο αριστερα και ανοιγει το γκαζι!!! Χτυπαω (ευτυχως!) τον μπροστινο τροχο του με τον δικο μου μπροστινο και αρχιζω ενα καρσιλαμα -ζεμεπκικιο με τελευταια φιγουρα το πεσιμο της μηχανης στην δεξια της πλευρα και εμενα απο πανω της....ευτυχως σωματικες ζημιες δεν καταγραφησαν (λιγο γονατο μονο) αλλα οι υλικες......700€ τα ανταλλακτικα (δεξια πλευρα -κωλος) + 150 εργατικα ..... α! και ενα τζιν με τρυπα στο γονατο....

    Φτανω στην δουλεια καθυστερημενα και πρεπει απαραιτητα να παω στην επιθεωρηση εργασιας με το παπι.....στριβω στο στενο που εδρευει η ενλογω υπηρεσια , Fiat punto , κατεβαινει τον μονοδρομο αναποδα , το βλεπω φατσα μου κοβει αριστερα , κοβω δεξια , φευγω μπλοκαρισμενος και σκαω στην πισω αριστερη πορτα.....σωματικες ζημίες ελαχιστες παλι ευτυχως (καρπος αριστερου χεριού ελαφρά πρησμένος) και υλικες....χεστήκαμε ...παπί είναι και μάλιστα όχι δικό μου!!

    Στα 14 + χρόνια που οδηγάω μοτοσυκλέτα έχω πέσει , η εμπλακεί σε ατύχημα τρεις φορές ... δηλαδή χοντρικά μια στραβη στα πεντε χρονια.....το σημερινο ομως ηταν το κατι αλλο ..... για αυτο λεω εγω απο το σπιτι 17/01 δεν ξαναβγαίνω...φτου-φτού σκόρδα!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Σημασία έχει πως εσύ είσαι καλά...
    Όλα τ' άλλα φτιάχνονται...

    Να είσαι και να περνάς πάντα καλά...
    Πάντα όρθιος!




  3. #3
    οχι θα κατσουμε να σκασουμε για τα σιδερα

    εμεις να ειμαστε καλα

    αντε παντα ορθιος

  4. #4
    Μεγάλε, το χει η μέρα σήμερα...
    Εμένα μάλον με φύλαξε εκείνο το κερί ου άναψε η γυναίκα μου χθες στον Άγιο Αντώνιο...
    Δϋο φορές το πρωί ξέφυγα στο τσάκ από τράκα αλλά το μεσημέρι τα κατάφερα...
    Εκεί που πήγαινα, το εμπρός κουτί αποφάσισε να κάνει δεξιά τελευταία στιγμη...
    Βρήκε το άφρικα στο κάγκελο και μετά από δύο τρεις καρσιλαμάδες το κράτησα όρθιο.
    Του έκανα στο πίσω φτερό όμως, μια γρατζουνιά ΝΑ με το συμπάθειο.
    Anyway, πάντα όρθιοι και προσοχή.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  5. #5
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Περαστικα βρε Κωστα, αλλα ουτε του παπα μη το λες αφου εισαι καλα. τσεκαρε μονο το γονατο και τον καρπο με ακτινογραφια για να εισαι σιγουρος...
    αντε βρε, τσιμπα 4 για να στανιαρεις και να ξεχαστεις... :smilea:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Kάνε και κάνα ευχέλαιο καλού κακού..!! Περαστικά..!!

  7. #7
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Ποπο..το εχει η μερα σημερα. Και εγω πηγα να τρακαρω 2 φορες σημερα, αλλα την γλιτωση. Εγω εφταιγα και στις 2. Ζητησα συγνωμη και στις 2 περιπτωσης απο τους παραλιγο εμπλεκομενους. Αφηριμαδα μεγαλη... Τελικα εφτασα σπιτι και το κλειδωσα το ριμαδι...Προσοχη παιδια..

    Περαστικα σου φιλε

  8. #8
    Περαστικά σου και σιδερένιος.


  9. #9


    Περαστικά αδερφέ...

    Τσέκαρε γόνατο και καρπό προληπτικά...





    Τελικά ίσως κάτι έχουν οι μέρες, εμένα σήμερα μου πάτησε το πόδι αυτοκίνητο !!

    Όπως περίμενα σταματημένος ανάμεσα...ήρθε η κυράτσα κολλητά και πέρασε απο πάνω!!

    Το πιο αστείο: Βγάζω φωνή, γυρνάω την κοιτάω και σταματάει πάνω στο πόδι μου... ούτε μπρος ούτε πίσω!!!
    Ηλίθιος που είναι ο κόσμος....

    :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Τελικά ίσως κάτι έχουν οι μέρες, εμένα σήμερα μου πάτησε το πόδι αυτοκίνητο !!
    Όπως περίμενα σταματημένος ανάμεσα...ήρθε η κυράτσα κολλητά και πέρασε απο πάνω!!
    Το πιο αστείο: Βγάζω φωνή, γυρνάω την κοιτάω και σταματάει πάνω στο πόδι μου... ούτε μπρος ούτε πίσω!!!
    Ηλίθιος που είναι ο κόσμος....
    Πάλι καλά να λές που δεν έστριβε και το τιμόνι δεξιά-αριστερά κοιτάζοντάς σε αποχαυνωμένη κι χαμογελαστή!


  11. #11
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Πάλι καλά να λές που δεν έστριβε και το τιμόνι δεξιά-αριστερά κοιτάζοντάς σε αποχαυνωμένη κι χαμογελαστή!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    και εγω εχθες μια απο τα ιδια.........




    δεξια καλη παρατεταμενη..........την ξερω καλα..........αρχιζω να πλαγιαζω..........και τσουπ μια μουρη αγροτικου-οιδομικου αυτοκινητου....απο την μαντρα με υλικα οικοδομης εκει διπλα........


    μπλοκαρω πισω ....... διπλωνει.........αλλα το'σωσα το βεσπικο στην τσιτα και δεν την εφαγα.....

    μετα καπακι εκει που πηγαινα .......... αριστερη κλειστη παω να πλαγιασω και καταλαβαινω οτι φευγει κατω απ'τα ποδια μου....

    αριστερο ποδι κατω...επαναφορα........και παλι σωος και εγω και το μηχανακι...

    μετα λεω τι σκατα ρε π0υστη μου....με την δευτερη στροφη...αλλα ειδα οτι η ροδα και οι πισω "ποδιες" που καλυπτουν μηχανη και ρεζερβα....τιγκα στο πετρελαιο!!

    παλι καλα!!
    Αντε παντα ορθιοι ολοι μας!!

  13. #13
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Και εγώ παραλίγο να καρφωθώ σε έναν!
    Είμαι σε διαδικασία αναγνώρισης και χτες έμαθα
    τι εννοεί ο ποιητής όταν λέει "στις 7000 ροπιάζει"!

    Ανοίγω γκάζι για να περάσω τον αριστερά απο δεξιά
    και να κόψω καπάκι αριστερά για να περάσω αυτόν που
    είναι μπροστά, στη δεξιά

    Σταθερό γκάζι, νορμάλ επιτάχυνση...
    έλα όμως που στα μισά το πιάνει το άτιμο ένας πανικός
    και αρχίζει να τρέχει κατά πάνω του μπροστινού με 1000!!!

    Ευτυχώς είναι και υπάκουο και στρίβει γρήγορα....


    Περαστικά παίδες...
    Ξέρω από βέσπα!

  14. #14
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Λοιπον , πρωτα απ΄ολα ευχαριστω ολους σας για το ενδιαφερον.Ακουστε τωρα και το κουφο ..... Εδω και τρεις μερες βαση ενος πολυ καλου site για τον διαστημικο καιρο (ναι υπαρχει τετοιο!!) η γη ''βομαρδιζεται'' απο ηλιακες καταιγιδες....μια κοπελια ολιγον ψαγμενη μου ειπε οτι επηρεαζομαστε με τροπο που δεν ειναι ακομα απολυτα καταληπτος απο τον διαστημικο καιρο....περα λοιπον απο τις ηλιακες καταιγιδες εχουμε και αυξομειωσεις στην κοσμικη ακτινοβολια και γενικα στην ποσοστητα (?) σωματιδιων που διαπερνουν τον πλανητη μας και κατα συνεπεια εμας και τους γυρω μας...δεν ξερω κατα ποσο στεκουν ολα αυτα και κατα ποσο μας επηρεαζουν , αλλα κατι πρεπει να παιζει.
    Το site αυτο λοιπον (θα βαλω την διευθυνση το συντομοτερο) εχει διαβαθμισεις στα ''καιρικα'' κοσμικα φαινομενα απο το 1 εως το 5. Η ''καταιγιδα'' που δεχθηκαμε αυτες τις μερες , ηταν στο 2 .Την περιοδο που επεσε το αεροπλανο των Κυπριακων αερογραμμων ''Ηλιος'' ειχαμε ενα 4αρι....οταν εγινε ο σεισμος και το τσουναμι στην Ινδονησια , ειχαμε 4 + ...... μπορει απλα να ειναι συμπτωσεις , αλλα εδω μιλαμε για επιστημονικα τεκμηριωμενα πραγματα (οτι δεχομαστε μεγαλες ποσοτητες κοσμικης ακτινοβολιας) ...το πως μπορει να μας επηρεαζουν δεν το ξερω , αλλα γενικα πολλες φορες εχω την αισθηση -και δεν ειμαι ο μονος πιστευω- οτι συμβαινουν μαζικες αναποδιες σε ολους μας.....

    ....εκτος και αν ειμαι απλα γκαντεμης....

  15. #15
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    ...χαλαρωσε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2009, 20:46
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2005, 20:04
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF