Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: παίδες ζητείται help...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2002
    Μηνύματα
    3

    παίδες ζητείται help...

    καταρχήν καλησπέρα...

    μόλις έλαβα ένα μαίλ από την λέσχη που διοργανώνει το αττικό κύπελο εντούρο το οποίο με πληροφορεί ότι δεν μπορώ να λάβω μέρος γιατί το DRάκι μου δεν έχει άδεια κυκλοφορείας...

    Ξέρει κανείς κανένα τρόπο για να παρακάμψω αυτή την "μικρή" αναποδιά και να πάρω μέρος στον 1ο αγώνα της καριέρας μου, η οποία παρεπιπτόντως αναμένεται τεράστια!!!

    Μήπως ξέρετε κανένα φίλο σας που να έχει πινακιδάτο Dr350 και που να μπορεί να μου δανείσει την άδειά του για να πάρω συμμετοχή???

    Thanks... Ισίδωρος Τσικής....

  2. #2
    κατ αρχην ελπίζω να βρεις λύση
    κατά δευτερον όμως σκέψου τι θα γίνειο αν τσεκάρουν αριθμο πλαισίου και κινητήρα!
    be careful μην μπλέξεις !
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Και κατα τριτον τι θα γινει αν χτυπα ξυλο παθεις κατι.....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Τι πάτε και τρέχετε σ'αυτά τα κωλοEndurα, δεν μπορώ να καταλάβω...

    :rotflmao:

    Υ.Γ.

    Η ασφάλεια του αγώνα καλύπτει τον αναβάτη (και τις πιθανές ζημιές σε τρίτους) χωρίς "σου -μου -του" (εφόσον έχει γίνει δεκτή η συμμετοχή του...).




    Ισίδωρε, νομίζω ότι αν τους "την πεις" κάπως (του στυλ: "Γιατί ζητάτε προδιαγραφές F.I.M. και Αγωνιστικού της ΜΟΤΟΕ, εφόσον ο αγώνας ΔΕΝ καλύπτεται από αυτούς", μάλλον θα σε αφήσουν να συμμετάσχεις...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Σορρυ αλλα μαλλον χλωμο το βλεπω το συστημα <<δανεικη αδεια>> καθοτι στον τεχνικο ελενχο θα τσεκαρουν αριθμο πλαισιου και κινητηρα οποτε τσαμπα ο κοπος ....

  6. #6

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

    Τα μηχανάκια πρέπει να έχουν άδεια κυκλοφορείας για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να τρέχεις με κλεμένο.
    Μπορείς να τρέξεις με άδεια κυκλοφορείας σε άλλο όνομα αρκεί να έχεις υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση ότι σου επιτρέπει να αγωνίζεσαι με το μηχανάκι του.
    Στο αττικό κύπελλο εντούρο θα τρέχεις με lisance της ΕΛΠΑ που σε καλύπτει για ατυχήματα προς τρίτους ή σε περίπτωση τραυματισμού σου.

    Σε περίπτωση που τα καταφέρεις και περάσεις τεχνικό έλεγχο χωρίς να το καταλάβουν σκέψου αυτά:
    1. Σε περίπτωση ατυχήματος που χτυπήσεις μόνος σου ή κάποιον άλλο, η ΕΛΠΑ και η διοργάνωση θα βγάλουν την ουρά τους απ΄έξω και αν ο άλλος που χτύπησες την ψάξει με σένα, κλάφτα!
    2. Αν την ψάξει και με την διοργάνωση, στην καλύτερη περίπτωση δεν θα ξαναδιοργανώσουν αγώνα ποτέ.

    Πάντως προτείνω να μπεις στον αγώνα νομότυπα πρώτα για σένα!
    Ζύγισέ τα και αποφάσισε.
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2002
    Μηνύματα
    3
    Το θέμα νομίζω πως είναι περισσότερο τυπικο/γραφειοκρατικό παρά ουσιαστικό αφού όπως τόνισε και ο "παλιάνθρωπος!!!" όλοι οι αγωνιζόμενοι είναι ασφαλισμένοι...

    Από ότι κατάλαβα αυτοί φοβούνται τυχόν παρέμβαση - έλεγχο αστυνομίας, όπως έγινε πριν από λίγο καιρό...οπότε...

    Από την άλλη το μηχανάκι μου δυστυχώς δεν μπορεί να βγάλει πινακίδα, οπότε:

    ΑΝΤΑΛΑΣΣΕΤΑΙ DR350 ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΙΝΑΚΙΔΑΤΟ ΕΝΤΟΥΡΙΔΙΟ, κατά προτίμηση exc 400 ή exc 250 2stroke. Η χρηματική διαφορά θα καλυφθεί με ανταλλάγματα σε είδος ????????

    P.S.
    Εκτός αν κάποιος ευγενικός κύριος έχει την υπερευγενική καλοσύνη να μου δανείσει το μηχανάκι του για να τρέξω στο κύπελλο... εννοείται πως την αμοιβή για την κατάκτηση του κυπέλου θα την κρατήσω εγώ!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doni
    Εγγραφή
    24/01/2005
    Μηνύματα
    199
    nomizw oti den einai kali i idea me tin pinakida!ta xartia pou exeis apo to telonio den kanoun?(lew egw twra den xerw)

    na rwtiso ektos apo adia gia na laveis meros stous agwnes opou einai aparetito na exeis lisance prepei na exei kai diploma odigisis kai asfalia???
    den exw kanena idietero talento!!!
    eimai apla pathiasmena periergos...

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  2. help me!!!!
    από kdxsakias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 19:05
  3. Pls Help 4 Enduro
    από CyBeRseXX στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 10:01
  4. Admins help.. (διευκρίνηση)
    από DEMINIO στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 23:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF