Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Το κράνος ΔΕΝ σώζει ζωές

  1. #31
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    egw pantws ebgala ta sumperasmata mou....
    apo to olo keimeno...

    den prepei na foraw kranos
    den prepei na odhgw moto
    den eimai tipota
    den uparxw

    paw na 3aplwsw sto krebati kai na pe8anw....

    h mhpws epibarunw tro kratos etsi?

    re gamwto...den 3erw ti na kanw....

    mhpws na autopurpolh8w afou exw anoi3ei ton lako mou?

    mm...paizei...

    ante kala muala :a31:

  2. #32
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Τέλος, η τροχαία, καλά θα κάνει να νοιαστεί
    α) για τα δίκυκλα που ηχορυπαίνουν και αναίτια βασανίζουν εκατομμύρια ανθρώπων....

    BANN HIM!!!! :a31: :a31: :a019:

  3. #33
    Μηνύματα: 113463 Το avatar του/της sadengr
    Εγγραφή
    28/09/2005
    Μηνύματα
    71
    Πρεπει καποιος να τον παει σε ενα νοσοκομειο που εφημερευει για να δει μερικα real περιστατικα απο τροχαια με δικυκλα μπας και βαλει μυαλο... πριν του χυθει σε κανα πεζοδρομιο....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sadengr
    Πρεπει καποιος να τον παει σε ενα νοσοκομειο που εφημερευει για να δει μερικα real περιστατικα απο τροχαια με δικυκλα μπας και βαλει μυαλο... πριν του χυθει σε κανα πεζοδρομιο....
    Η φωτογραφία σου σβήστηκε από εμένα. Έχουμε πει ξανά ότι στο moto.gr δεν δημοσιεύουμε φρικαλέες φωτογραφίες.
    Θάνος..

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ επανέρχομαι στο θέμα!
    Πολλά όπως διαβάσατε ειπώθηκαν! Λυπάμαι και ίσως να μην είμαι ακόμα στη σωστή ψυχολογική κατάσταση για να κάθομαι να ασχολούμε με το ίντερνετ!
    Θεωρώ όμως ΟΛΟΥΣ όσους οδηγούν μηχανή, ας πώ "δικούς μου" ανθρώπους ή αν θέλετε "συναδέλφους",αυτός είανι και ο λόγος που σας γράφω τα παρακάτω...Να έχετε κατα νού όμως οτι αλλιώς είναι να μαθαίνεις κάτι δυσάρεστο και αλλιώς να το ΖΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!
    Προχτές Κυριακή λοιπόν, είχαμε πάει 4 άτομα (3 μηχανες) για φαγητό και τσίπουρα.Μετά κανονίσαμε να πάμε για καφέ...ΝΑΙ,ΕΙΧΑΜΕ ΠΙΕΙ...ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ,και σε αυτό έχω ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΥΘΥΝΗ!!!!!!!!
    Ο Νικος (ο μόνος ΑΚΡΑΝΟΣ) πήγαινε μπροστά με το VARADERO και σχετικά γρήγορα,επιτάγχυνα να του πώ να κόψει γιατι στην τελική,βόλτα χαλαρά πηγαίναμε.....Αφού περνάω απο δίπλα του και αμέσως και ο 2ος, ο Νίκος έμεινε 3ος στη σειρά!Συμπτωματικά κοίταξα το κοντέρ,ούτε 50 χλμ δεν είχα κατα το προσπέρασμα! Βλέπω από τον ένα καθρέφτη στον άλλο το VARADERO να "διπλώνει" στα δύο. Προφανώς έχασε τις αισθήσεις του! Έπεσε στο πεζοδρόμιο και σε ένα κράσπεδο που υπάρχει εκεί. (Απέναντι απο το POSIDONIO). Κατεβήκαμε από τις μηχανές και πήγαμε κοντά.Δεν κουνιόταν, του κράτησα το κεφάλι και ένιωθα τα αίματα παντού!Αναίσενε πολύ βαριά!Ευτυχώς ακολουθούσε ασθενοφόρο με 3 τραυματίες από τροχαίο.Σταμάτησε (ενώ ήδη ειδοποίησε άλλο από το Ασκληπείο Βούλας) και ήρθαν να βοηθήσουν.Εγώ και ο Αντρέας τον ΄κρατάγαμε ακίνητο και του μιλάγαμε, το 2ο ασθενοφόρο ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έκανε ούτε 5 λεπτα να έρθει....
    Αυτή τη στιγμή είναι ακόμα στην εντατική!Οι ώρες είναι ακόμα δύσκολε΄ς ομως οι "μάχες" που εχει δώσει ως τώρα είναι πολλές και φαίνεται πως η δύναμη που έχει ως ανθρωπος ο Νικος τον έχει βοηθήσει πολύ!Αντιδρά σε κάποια ερεθίσματα, όμως για τίποτα δεν μπορούμε ακόμα να είμαστε 100% σίγουροι!Σ'ημερα προεκυψε και αλλο ενα χειρουργειο.
    Και για τους 3 που ήμασταν μαζί το σοκ ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Δεν θα περιγράψω τίποτα άλλο...Το ΣΙΓΟΥΡΟ είναι πως αν φορούσε το κράνος του θα σηκωνόταν και θα φεύγαμε αμέσως!Η μηχανή το μόνο που έπαθε είναι γρατζουνιές στα πλαστικά.Ουτε κάν σπάσιμο εκτός του δεξιού μασπιέ οδηγού!Το κράνος δεν το είχε μαζί του καν, το φαράει μέν, οχι όμως ανελειπώς!
    Ξέρω οτι έχω και εγώ ευθύνη,το ποτό έπεξε το βασικό ρόλο,είπαμε... ΜΑΛΑΚΙΑ και συγνώμη για την έκφραση έτσι ωμά που την λέω αλλά...
    Πολλά έχουν αλλάξει για μένα από προχτές...Το μόνο που δεν άλλαξε είναι η άποψη μου για το ΚΡΑΝΟΣ!Το φόραγα πάντα και θα το φοράω αν εξακολούθήσω να οδηγώ μηχανη....
    Ελπίζω ο ΘΕΟΣ και η ελπίδα των δικών του ανθρώπων να τον βοηθήσουν να γίνει απολύτως καλά και σε κανένα ποτέ να μη τύχει κάτι τέτοιο ξανα!
    ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΩΖΕΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!!
    ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ!!!

  6. #36
    τωρα μας εκοψες τη χολη.............τι να γραψω ...........ας γινει καλα και .......βλεπουμε.

  7. #37
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Περαστιά στο παλικάρι.

    Τα άλλα τα αφήνουμε για αργότερα.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  8. #38
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Περαστικά του...
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  9. #39
    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ... ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η Μ@Λ@ΚΙ@. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ CRASH TEST ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ, ΑΦΟΥ ΓΛΙΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΑΡΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΚΟΛΗΤΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ(Ο ΟΔΗΓΟΣ) ΣΥΜΠΕΡΑΝΑ ΟΤΙ ΑΝ ΦΟΡΟΥΣΑ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΟΣ...
    ΓΑΒ

  10. #40
    Hasta Siempre Comandante Το avatar του/της whiteran
    Εγγραφή
    01/08/2002
    Μηνύματα
    90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ επανέρχομαι στο θέμα!

    .....................................
    ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΩΖΕΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!!
    ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ!!!
    Πω πω …

    Αυτά τα έχουμε ακούσει πολλές φορές αλλά αν δεν τα ζήσουμε δεν πρόκειται να τα καταλάβουμε…

    Αχ φίλε μου .. με έκανες κομμάτια τώρα…

    Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι περαστικά στον φίλο σου, να σηκωθεί το παλικάρι και όλα τα αλλά είναι μαμακίες…

    Αν και μπορώ να καταλάβω πως νοιώθεις θα σου έλεγα να μην είσαι τόσο αυστηρός με τον εαυτό σου .. Όσα δεν φέρνει ο χρόνος τα φέρνει η κακία στιγμή …

    ΚΡΙΜΑ ….
    Κατέβηκε χθες βράδυ από τον τοίχο μου πέταξε στα μούτρα τον μπερέ
    μου μίλησε σκληρά, μου είπε:
    "Ρε έχω πεθάνει, είμαι καλά άλλη αφίσα βρείτε κι άλλο μύθο"

    Hasta Siempre Comandante...

  11. #41

  12. #42
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΔΕ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ. ΑΥΤΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ(ΗΤΑΝ Ο ΟΔΗΓΟΣ-ΕΓΩ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ) ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΝΤΑΤΙΚΗ.... ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΜΕΤΑ, ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΕΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ...
    ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 50ΜΕΤΡΑ ΦΟΡΑΩ ΚΡΑΝΟΣ...
    ΙΣΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΗΝΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟΥ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΠΑΛΕΥΕΙΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑΝ ΚΕΛΑΪΔΙΣΜΑ...
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ...
    ΓΑΒ

  13. #43

    o malakas

    :a31: edo einai ayto poy leme h malakia spaei karydia kai th karydia reeeeeeeeeee k-arydi

  14. #44
    καλες βολτες!!! Το avatar του/της SUPERMARIO
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    429
    ο ανθρωπακος ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ!!!

    1.σε περιπτωση ατυχηματος αν ο οδηγος δεν φοραει κρανος και να μην φταιει θεωρειται συνυπευθυνος (αν ζησει)

    2.σε περιπτωση προσκρουσης χωρις κρανος ο μοτοσυκλετιστης κινδυνευει με κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις,εσωτερικη αιμοραγια,μετατραυματικο σοκ...μπλα-μπλα-μπλα

    3.τρως προστιμο για πλακα

    4.δεν θα ειχα τον αδερφο μου στον κοσμο αυτο

    5.δεν θα υπηρχα εγω στον κοσμο αυτο και καμια 20αρια ακομα που ξερω

    6.αντε και ενα κακο που εχει το κρανος,ειναι αιτια τριχοπτωσης


    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ DOCTOR ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ.:a31:
    για να πας μπροστα πρεπει να πας πισω και να παρεις φορα.

    πωλειται power commander (XT660) 200€

  15. #45
    1...Δεν ισχυει.Οι εμπειροι εχουν εξαιρετικο ελενχο οπτικο με καθρεπτες και γυρισμα του κεφαλιου.

    2...Ισχυει,αλλα αναρωτιεμαι μηπως τα αυτοκινητα δεν θα πρεπε να χουν τζαμια και ραδιοφωνα για να ακουνε κι αυτοι ρε γαμωτο.

    3...Δεν ισχυει.Αν φοβασε(με την καλη εννοια),φοβασε και με κρανος και χωρις
    Το δευτερο σκελος ειναι γελοιο

    4...Πραγματι...Το χειμωνα χωρις κρανος η φυσικη καταψυξη της κεφαλης ειναι εξαιρετικη.

    5...Γελοιο

    6...Οντως καλυτερα να σου καρφωθει σπουργιτι στο γυμνο ματι,παρα στο κρανος.

    ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΡΑΝΟΥΣ

    1.Ισχυει,εξαρταται

    2.Ισχυει,και αν το κεφαλι εχει μεσα κενο αερος ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα.:rotflmao:

    3.Εγω προτιμαω το σεξ.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!
    από varaderothan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2013, 22:11
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2009, 12:56
  3. To κράνος σώζει ζωές!
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 10:35
  4. Το κρανος σωζει ζωες αν το φορας σωστα
    από zepp στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF