Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: V-strom 650 ή Kle 500

  1. #1

    Question V-strom 650 ή Kle 500

    Βοηθάτε με βρε παιδιά να πάρω μιά απόφαση. Η γυναίκα μου και η τσέπη μου θέλουν KLE και η καρδιά μου την suzuka.
    Η πρώτη μου μηχανή ήταν KLR 250.
    Εσείς ποιά μου προτείνετε;;;
    Δώστε σκέψεις, εμπειρίες και όλα τα συναφή.

  2. #2
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89
    Καλό θα ήταν να γνωρίζουμε τί χρήση κάνεις (πιο πολύ εντός πόλης, σκοπεύεις να βγαίνεις και εκτός, κλπ);
    Εγώ πάντως πέρασα από αντίστοιχο δίλημμα πριν έναν χρόνο.
    Πήρα το Suzuki Freewind 650 και στο χρόνο επάνω αγόρασα το V-Strom 650.
    Δεν ζορίστηκα ιδιαίτερα στη μετάβασή μου από το ένα στο άλλο και δεν μετανιώνω την επιλογή μου.
    Αφού το λέει και η καρδιά σου, ζόρισε λίγο και τη τσέπη σου και καλορίζικο!

  3. #3
    Φίλε Reignman περισσότερο θα την χρησιμοποιώ εκτός πόλης αλλά και μέσα στήν πόλη δέν θέλω να ζορίζομαι στα χωσίματα ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Ξέρεις είμαι λίγος ανήσυχος και δέν μπορώ το περίμενε πίσω από τα τουτού.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: V-strom 650 ή Kle 500

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dvavoul
    Βοηθάτε με βρε παιδιά να πάρω μιά απόφαση. Η γυναίκα μου και η τσέπη μου θέλουν KLE και η καρδιά μου την suzuka.
    Η πρώτη μου μηχανή ήταν KLR 250.
    Εσείς ποιά μου προτείνετε;;;
    Δώστε σκέψεις, εμπειρίες και όλα τα συναφή.
    Φίλε μου δεν τίθεται δίλλημα...
    Μπορεί θεωρητικά να ανήκουν στην ίδια κατηγορία (μεσαία ον-οφφ), στην πράξη είναι εντελώς διαφορετικά μηχανάκια...
    Το στρομ είναι πολύ πιο καινούργιο-δυνατό-σύχρονο και άλλων δυνατοτήτων στο ταξίδι μηχανάκι από το αξιόπιστο μεν αλλά γερασμένο και "άρροπο" ΚΛΕ....
    Δεν υπάρχει άμεση σύγκριση...Το ΚΛΕ θα χάσει παντού συγκριτικά με το Στρόμ, και μια δοκιμαστική βόλτα και με τα 2 θα στο δείξει ξεκάθαρα...
    Ο μόνος λόγος που μπορεί να σε οδηγήσει στο ΚΛΕ είναι η χαμηλότερη τιμή του...

  5. #5
    Πέστε μου σας παρακαλώ τις εντυπώσεις σας από τα πιό μακρινά σας ταξίδια. Σας κούρασε η v-strom; Ρωτάω γιατί αρκετά συχνά θα κάνω το δρομολόγιο Αθήνα - Αλεξανδρούπολη.
    Έχει κάνει κανείς ταξίδι με KLE 500;

  6. #6
    φιλαρακο γιασου ειχα κλε πριν 2 χρονια και πειρα το VSTROM 650 k sοθικα,απο που θεs να αρχισω,κλε ηλεκτρικα χαλια στον 1 χρονο σαπια εξατμιση αλαγη μπαταριασ.τρωει τα αντερατου μεσα στιν πολη,δεν μπενι στα στροφιλικια ευκολα....θεσ και αλλα?επειδη ειμαι κ σε νησι (μυτιληνη)τα ανταλακτικα δυσκολα τα εβρισκα,δεν ειχε και πολλα κλε το νησι.λοιπον να πω καλοριζικο το vstrom?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dvavoul
    Πέστε μου σας παρακαλώ τις εντυπώσεις σας από τα πιό μακρινά σας ταξίδια. Σας κούρασε η v-strom; Ρωτάω γιατί αρκετά συχνά θα κάνω το δρομολόγιο Αθήνα - Αλεξανδρούπολη.
    Έχει κάνει κανείς ταξίδι με KLE 500;

    Αν θα κάνεις συχνά Αθήνα-Αλεξανδρούπολη....απλά ξέχνα το ΚΛΕ...

    Το στρόμ θα σε μεταφέρει αισθητά πιο γρήγορα-άνετα-ασφαλέστερα-ξεκούραστα....

    Να μην σου πώ ότι για τέτοιου μεγέθους (όχι και κοντινό...) και συχνό ταξίδι, και το στρομ 650 οριακό είναι - ειδικά αν θα είσαι συχνά δικάβαλλος και φορτωμένος.....

    Καλύτερα σε αυτή την περίπτωση (αν σε παίρνει οικονομικά) να κοιτάξεις προς το 1000 μεριά ή προς τετρακύλινδρο 600άρι ....

  8. #8
    THEOD σε ευχαριστώ πολύ για τα "φώτα" σου αλλά άμα πάρω την Χιλιάρα η γυναίκα μου θα την κάνει για το χωριό της τον Μανταμάδο, ο φίλος panos.fast μιάς και πατριώτης της θα με καταλαβαίνει απόλυτα.
    Pano.fast τί κάνει η Μυτιλήνη;; Βγάζει ακόμα καλές πεθερές;; ..............Επιστροφές γίνονται;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dvavoul
    Πέστε μου σας παρακαλώ τις εντυπώσεις σας από τα πιό μακρινά σας ταξίδια. Σας κούρασε η v-strom; Ρωτάω γιατί αρκετά συχνά θα κάνω το δρομολόγιο Αθήνα - Αλεξανδρούπολη.
    Έχει κάνει κανείς ταξίδι με KLE 500;
    ΑΘΗΝΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ????
    Ρε φίλε δεν παίρνεις κάνα αεροπλάνο καλύτερα?
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  10. #10
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89
    dvavoul χαρά στο κουράγιο σου.
    Το V-strom πάντως θα σε πάει χωρίς να
    κουραστείς ιδιαίτερα, κάτι που δεν θα
    μπορούσα να πω για ενα μηχανάκι του
    όγκου το KLE. Να σου δώσω ένα παράδειγμα... Με το Freewind στα 140
    πάλευα με τον αέρα, στα 180 με
    το V-Strom δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Τέτοιο ταξίδι θα
    το κάνεις λογικά με ταχύτητες γύρω στα
    140 φορτωμένος οπότε θα είσαι
    και άνετος. Το 1000 αν και είναι πολύ πιο
    δυνατό πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος
    να το κοιτάξεις μια και είναι ελάχιστες οι
    περιπτώσεις που θα χρειαστείς αυτήν την
    παραπάνω δύναμη (σκεπτόμενος πάντα
    και τον οικονομικό παράγοντα). Μια και
    το ρώτησες, μες στην πόλη δεν μπορείς να
    ακολουθείς τα παπιά, αλλά σε
    καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω πως
    ο όγκος του είναι αποτρεπτικός.
    Σε συνδυασμό με το ύψος του,
    το τιμόνι σου περνάει τις περισσότερες
    φορές άνετα πάνω από τους
    καθρέπτες των αυτοκινήτων.
    Εγώ τουλάχιστον νιώθω πολύ άνετα
    οδηγώντας το και στο προτείνω
    χωρίς δεύτερη σκέψη.

  11. #11
    Γιατί αυτό που θέλεω, φίλε makaronachis, ...αεροπλάνο δέν είναι;;;
    Το μόνο που του λείπει είναι ο πιλότος και 100 παλικαρίσια ευρώπουλα, λές να κάψει παραπάνω πήγαιν' έλα;;;
    Το θέμα είναι την Μυτιληνιά πώς θα την κάνω να ανέβει πάνω.
    PANOS.FAST που είσαι ρε πατρίδα;;;;; Έχω μία πεθερά για επιστροφή. Δέν αντέχω άλλοοοοοοοοο.

  12. #12
    ελα ρε πατριδα που σε μπεξανε ετσι ρε φιλε?λοιπον παρε το 1000 κ πεσ τιν μυτιλινια οτι εινε 650 η 2 εξατμισησ ειναι για μοστρα πεσ οποσ το BMW650.τωρα οσο αφορα τιν πεθερα ολεσ ιδιεσ ειναι.βαλτι στο πλοιο καντι πακετο κ στιλετην στο νησι,sε τετια κοματια δεχομαστε επιστροφεσ

  13. #13
    Pano τώρα μου 'ρθε να σου πώ μιά ιστορία:
    Ένας αστυνομικός έπιασε ένα κλέφτη. Παίρνει τηλέφωνο τον Διοικητή του και τον ρωτά τι να κάνει. Φέρτον μέσα του απαντά αυτός. "ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ" του αποκρίνεται ο αστυνομικός.
    Έ άστον να φύγει του λέει ο Διοικητής. #ΔΕΝ Μ΄ΑΦΗΝΕΙ# απαντά ο αστυνομικός.
    Κάπως έτσι την πάτησα και γώ με την πεθερά μου.
    Τώρα πώς φτάσαμε να συζητάμε για την πεθερά μου σε FORUM για μοτοσυκλέτες και μάλιστα V-STROM, είναι άλλο καπέλο.
    Καλύτερα μήν πούμε τίποτα άλλο γι΄αυτήν γιατί μηχανή θα πάρω, μήν ξεκινήσω στραβά. Τουλάχιστον βρε παιδιά καμιά φτηνή που θα βρώ;;; Άκουσα για παραεισαγωγής με 7100 EURO, τι γίνεται με αυτές τις περιπτώσεις;;;;;;Αξίζει να ασχοληθώ;;;;

  14. #14
    Με κλειστά μάτια V-Strom 650. Δεν έχει σημασία πόσο πιο ακριβό είναι, είναι συνολικά η μέρα με τη νύχτα.

    Αθήνα-Αλεξανδρούπολη? λολ τεράστιο ταξίδι και για κουτί ακόμη. Αλλά στην Ξάνθη σταμάτα για καφέ. Στείλε πμ πρώτα.

    Μυτιλήνη!:a19: :a19: :a19:
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  15. #15
    BALAFROUTE κάτσε να την πάρω πρώτα και μετά τον κερνάς τον καφέ στην Ξάνθη. Τι το περάσαμε; Πρίν ανέβουμε στον γάϊδαρο, κουνάμε τα ποδάρια;;;;;; εδώ δέ θέλουμε μόνο γάϊδαρο, θέλουμε και κράνος για τον γάϊδαρο, και μάλιστα διπλό.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. kle 500 vs aprilia pegaso 650
    από cde στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2013, 00:49
  2. Ανταλλαγή v strom 650 με nexus 500?
    από space11 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2009, 01:59
  3. Kle 500 for Transalp 650
    από kostis7gr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 21:17
  4. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF