Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: kawasaki ερωτηση

  1. #1
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970

    kawasaki ερωτηση

    Καλημερα

    Για πειτε μου ρε παιδια, θελω να αγορασω το zx6rr.

    To 636 το καινουργιο. Του κουτιου.

    Αξιζει αυτο το μηχανακι? Εχετε ακουσει τιποτα κακο? Αν ναι τι.

    Ειμαι νεος στην κατηγορια αλλα μου αρεσει πολυ και θελω 600, μην παω κατευθειαν στα 1000 και ψαρωσω. (πρωτα ο θεος να ειμαστε καλα)

    Εσεις τι λετε? Να το παρω?

  2. #2
    Καλή ερώτηση, είναι και για εμένα ένα υποψήφιο. Έχω ακούσει για μερικά που είχαν πρόβλημα με το συμπλέκτη περιορισμένης ολίσθησης αλλά και μερικά που τα καίνε τα λαδάκια τους πολύ γρήγορα. Ισχύοι κύριοι ιδιοκτήται?

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ολα τα καινουρια μηχανακια ειναι αξιοπιστα.+_

    κανε βολτα ολα τα μοντελα της κατηγοριας και παρε αυτο που σου αρεσει και μην ακους κανενα...

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    ολα τα καινουρια μηχανακια ειναι αξιοπιστα.+_

    κανε βολτα ολα τα μοντελα της κατηγοριας και παρε αυτο που σου αρεσει και μην ακους κανενα...
    Oκ συμφωνούμε αλλά όταν μιλάμε για τα λεφτάκια μου που τα βγάζω γαμιόντας κάθε μέρα και ότι παίρνω ένα μηχανάκι όχι για να το σκίσω για ένα χρόνο και μετά να το δώσω τότε δεν είναι τόσο απλό όσο το "παίρνω αυτό που μου γεμίζει καλύτερα το μάτι"

  5. #5
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
    Oκ συμφωνούμε αλλά όταν μιλάμε για τα λεφτάκια μου που τα βγάζω γαμιόντας κάθε μέρα και ότι παίρνω ένα μηχανάκι όχι για να το σκίσω για ένα χρόνο και μετά να το δώσω τότε δεν είναι τόσο απλό όσο το "παίρνω αυτό που μου γεμίζει καλύτερα το μάτι"
    δηλ ακομα πιστευεις οτι υπαρχουν μηχανακια που σπανε???? (οχι τζονγκζεγκ κτλ μιλαμε για μεγαλα εργοστασια)

  6. #6
    Αν δεν παρεις αυτο που σου αρεσει στο ματι,αλλα αυτο που ειναι κατα 0.0000000001sec πιο γρηγορο ή αυτο που σου ειπανε στην καφετερια, τοτε θα το βαρεθεις σε 2 μηνες....

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Αν δεν παρεις αυτο που σου αρεσει στο ματι,αλλα αυτο που ειναι κατα 0.0000000001sec πιο γρηγορο ή αυτο που σου ειπανε στην καφετερια, τοτε θα το βαρεθεις σε 2 μηνες....
    Δηλαδή πάλι μ@λακίες έλεγε ο Κούλης χθες στο Escoba???Θατονε γααααμ....




    Idi, όχι δεν πιστεύω ότι υπάρχουν μηχανάκια που σπάνε, πλέον οι λεπτομέριες κάνουν τη διαφορά και στις επιδόσεις και στην αξιοπιστία. Αλλά αν το ένα μετά από 1 χρόνο αρχίζει να μου καίει λάδια και να βγάζει διάφορα χαζοπροβλήματα (για τέτοια μιλάω) που θα με αφήνουν έστω και λίγες μέρες χωρίς μηχανή (δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο ελεύθερο να τη χαρώ έτσι κι αλλιώς, από την άλλη κάνω 20-25000χλμ το χρόνο), τότε θα προτιμήσω κάτι άλλο. Και όχι δεν έχω τίποτα με τα Kawasaki (heavy industries ) αν νομίζεις κάτι τέτοιο

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Δε τιθεται θεμα με τα kawasaki, άλλωστε οπως ειπα παραπανω, παρε αυτο ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

    Να ξερεις οτι ελαττωματικά μηχανάκια βγαζουν ολες ανεξαίρετος οι εταιρίες αρα ειναι και λιγο θεμα τύχης ή καλης χρησης και συντήρησης

    Αλλα ξερεις τι λενε...

    ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ...
    Μurphy®

    ε σκισ'το τωτε και κανε το σταυρο σου!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Ολα τα 600αρια ειναι πολυ καλα.Κατα την γνωμη μου οι διαφορες τους στην αξιοπιστια ειναι,εαν υπαρχουν,ελαχιστες.Εγω εχω ξετρελαθει με την εμφανιση της ΖΧ636 05.Ειναι πανεμορφο και ναι θα το επερνα χαλαρα...

  10. #10
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Βασικα ειχα τρομαξει με ενα παλικαρι εδω μεσα που του ανατιναχτηκε το μηχανακι, ενα suzuki sv650 ή 1000 νομιζω.

    Και ψιλοτρομαξα, πηγαινε με 160, παλι καλα το εσωσε.

    Και ειπα να ρωτησω μηπως ξερετε κατι ή κυκλοφορει κατι στην πιατσα (βλεπε gsxr1000k5 σπανε υποπλαισια).

    Το μηχανακι οντως ειναι πανεμορφο. Εχω παθει πλακα.

    Οποιος ξερει κατι εχει ακουσει κατι ας πει, γιατι η αγορα ειναι αμεση.

  11. #11
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970

    ??????

    Και συνεχιζω....

    Διαβαζω οτι το μηχανακι ειναι πολυ αποτομο και εχει πολυ σκληρες αναρτησεις. Με 130 (καποιος ειπε) και να κουνησει τοσο πολυ στην μαλακασα? Εγω παω χαλκιδα καθε 3 και λιγο αμα ειναι να κουναει στην μιση εθνικη να το βρασω...

    Ειναι για εναν πρωταρη σαν εμενα? Δεν εχω οδηγησει ποτε τετοια μηχανακια. Μηπως να παρω ενα cbr? Δεν μου αρεσει ομως καθολου.

    Για πειτε? Αυριο βαζω πωλητηριο στον κατεμα.!!!!!

  12. #12
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    Re: ??????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Και συνεχιζω....

    Διαβαζω οτι το μηχανακι ειναι πολυ αποτομο και εχει πολυ σκληρες αναρτησεις. Με 130 (καποιος ειπε) και να κουνησει τοσο πολυ στην μαλακασα? Εγω παω χαλκιδα καθε 3 και λιγο αμα ειναι να κουναει στην μιση εθνικη να το βρασω...


    Εγώ στο Ζ (έχω πιο μαλακές αναρτήσεις από το 636) με 130 στη κακιά σκάλα χοροπηδάω.

    Μη συγκρίνεις το lc4 ή το όποιο sm/enduro με street μηχανές.

    Και εγώ lc4 είχα και όταν πήρα το Ζ προσπαθούσα να μάθω να αποφεύγω καμιά λακούβα!




    Προσωπική άποψη, αν είχα τα χρήματα όταν πήρα τη μηχανή και ψηνόμουν περισσότερο για ss τώρα θα είχα το 636 '05.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    ....Βασικα ειχα τρομαξει με ενα παλικαρι εδω μεσα που του ανατιναχτηκε το μηχανακι.....

    ...θα ειχες μπει κατα λαθος στα Ducati....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Οχι ενα SV1000 ηταν.Ειδα και μια τρυπαρα που ειχε το μοτερ σε φωτο.Δες το αντιστοιχο thread

  15. #15
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Kαλημερα

    Ακριβως και εγω για αυτο το sv1000 λεω, ειναι μετα να μην τρομαζεις?

    Εμενα μου ειχε κολησει καποτε το crm με 140, παλι καλα το εσωσα.

    Εχω γνωση δηλαδη τι ειναι να σου κατσει κατι τετοιο. Βεβαια δεν λεω οτι το μηχανακι θα το κανει σωνει και καλα, απλα ρωταω να δω και καποιες αλλες αποψεις.

    Τουλαχιστον ειναι ρυθμιζομενες και μπορεις να τις μαλακωσεις αν θες. Επισης κατι αλλο ειναι οτι δεν εχει σταμπιλιζατερ. Κριμα. Νομιζω οτι θα του εδινε ποντους.

    Οσο για τα ducati προσωπικα τα θεωρω πολυ καλα μηχανακια και αυτα. Ασχετο.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ερωτηση για kawasaki versys
    από liakaros στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2009, 12:55
  2. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 11:43
  3. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  4. Ερώτηση
    από cityfly στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:46
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF