Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 225

Θέμα: Ποιοί έχουν Blackbird?

  1. #1

    Ποιοί έχουν Blackbird?

    Παρατηρώ ότι θέματα για το Blackbird εμφανίζονται πάρα πολύ σπάνια. Εν μέρει δικαιολογείται από την αξιοπιστία του, αλλά μήπως θα έπρεπε να γίνει αναγνώριση των 'κατόχων' μελών του forum ώστε να συζητάμε τις εμπειρίες μας ?

  2. #2

  3. #3
    Ωραία, ήδη διπλασιαστήκαμε

  4. #4

  5. #5
    Άλλος ένας.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    1
    ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ

  7. #7
    Λοιπόν άμα μαζευτούμε αρκετοί να πάμε μια εκδρομούλα, και πίνοντας τον καφέ μας, να λέμε ο ένας στον άλλο τι μάγκες που είμαστε και πόσο πατάμε τα κουβαδάκια που έχουν για βόλτα οι άλλοι.:rotflmao: :rotflmao:














    Χωρίς πλάκα, η εκδρομούλα με τα ΧΧ είναι καλή φάση.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Λοιπόν άμα μαζευτούμε αρκετοί να πάμε μια εκδρομούλα, και πίνοντας τον καφέ μας, να λέμε ο ένας στον άλλο τι μάγκες που είμαστε και πόσο πατάμε τα κουβαδάκια που έχουν για βόλτα οι άλλοι.:rotflmao: :rotflmao:














    Χωρίς πλάκα, η εκδρομούλα με τα ΧΧ είναι καλή φάση.
    Κάτσε να μαζευτούμε, είμαστε λίγοι ακόμη. Επίσης καλό είναι να συζητάμε και τεχνικά θέματα, mods, κ.τ.λ.

    Μόλις γίνουμε 5 ας κάνουμε πλήρη αναγνώριση (χρονολογία, καρμπ ή inj, αλλαγές-προσθήκες).

    Οι εκδρομές με το ΧΧ είναι καλή φάση αλλά θέλει και μυαλό μιας και η μ.ω.τ εύκολα πάει ψηλά και δεν πρέπει να ξεχνάμε που ζούμε.


  9. #9
    Να σας πω την αμαρτία μου εγώ το ΧΧ μόνο για καμιά εκδρομή το βγάζω έξω.Τώρα με τα κρύα το παίρνω μια φορά στις δύο εβδομάδες και πηγαίνω μια καλή βόλτα ίσα για να ξεχαρμανιάζω..
    Πραγματικά όμως η αίσθηση που έχει σε μεγάλα ταξίδια είναι μοναδική.'Οταν ήμουν πιο νέος (με λιγότερα στο κεφάλι μου εννοώ) το ΧΧ με πήγε μέχρι την Αγγλία και μάλιστα με άσχημες καιρικές συνθήκες.Και μόνο με εκείνη την πρώτη μεγάλη βόλτα θεωρώ ότι έβγαλε τα λεφτά του.Με άφησε από ανορθωτή κοντά στο Newcastle και τον άλλαξα επιτόπου (α ρε honda με τους ανορθωτές σου..).Έκτοτε δεν έχει βγάλει καμία βλάβη.
    Καμιά φορά σκέφτομαι να το δώσω αλλά λέω που θα βρώ τέτοιο μηχανάκι ξανά..


  10. #10
    Δυστυχώς (?) εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά. Κατά κάποιον τρόπο είναι εθιστικό μηχανάκι. Μία μέρα που το άφησα για επανέλεγχο χαρτογράφησης (περισσότερα γι αυτό στο μέλλον) και πήγα στην δουλειά με το XR, μου κακοφάνηκε πάρα πολύ , ειδικά στο θέμα ενεργητικής ασφάλειας (φρένα, γκάζι).

    catmaster, να υποθέσω ότι το δικό σου είναι προ 2001 μοντ. ,ίσως και καρμπυρατεράτο?

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Δυστυχώς (?) εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά. Κατά κάποιον τρόπο είναι εθιστικό μηχανάκι. Μία μέρα που το άφησα για επανέλεγχο χαρτογράφησης (περισσότερα γι αυτό στο μέλλον) και πήγα στην δουλειά με το XR, μου κακοφάνηκε πάρα πολύ , ειδικά στο θέμα ενεργητικής ασφάλειας (φρένα, γκάζι).

    catmaster, να υποθέσω ότι το δικό σου είναι προ 2001 μοντ. ,ίσως και καρμπυρατεράτο?
    Όντως είναι πόρωση να το οδηγείς κάθε μέρα αλλά βλάπτει και την τσέπη μας..Καλά έχεις XR και δεν το φχαριστιέσαι στην κίνηση??Το μηχανάκι πάει αέρα ανάμεσα στα κουτιά!!Εγώ είχα ενα KDX125 που το σκότωσα πρίν απο κάνα μήνα και το γούσταρα πιο πολύ απο το παπί..Τώρα ψάχνω για κανα εντούρο 250αρι (DR,XR,BAJA) και δεν βρίσκω της προκοπής..

    Το ΧΧ μου είναι μοντ. 97 Σαρακάκη.Βασικά νομίζω ότι ο κινητήρας είναι ίδιος με τα μεταγενέστερα (εκτός από ψεκασμό,πλεξούδα-Οι αυλοί στο δικό μου έχουν την τραχιά υφή των καρμπυρατεράτων ενώ στα ψεκαστά είναι πιο λείες οι εισαγωγές).Επειδή κάνω τα σερβις μαζί με τον μηχανικό που έχει ψεκαστό ΧΧ τα έχω δεί ανοιχτά και τα δύο ..



  12. #12
    Mια χαρά το φχαριστιέμαι το ΧR μέσα στην κίνηση και με αυτό πήγαινα στην δουλειά μου για 2 χρόνια. Απλά μετα το ΧΧ χρειάζεται περίοδος προσαρμογής.

    Το ΧR το πουλάω εδώ και καιρό (είναι 600).
    Αν δεν είναι εντελώς έξω απ'τις επιλογές σου δεν έρχεσαι να του ρίξεις καμιά ματιά, μένουμε κοντά ετσι κι αλλιώς (Αγ. Μήτσος).

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2005
    Μηνύματα
    135
    Αντε και γιναμε 5 αν δεν κανω λαθος για βολτα μεσα ειμα μονο να ειναι κυριακη γιατι της αλλες μερες δουλευω
    Εγω το χρησιμοποιω καθημερινα ακομα και για μικρες μετακινησεις δεν καταλαβαινη τιποτα απο αυτα αλλα και μια φορα την εβδομαδα η καθε 15 θα βγω και αττικη οδο η εθνικη για μια γρηγορη.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα 01436 (small).jpg 
Προβολές:	2545 
Μέγεθος:	22,4 KB 
ID:	36813
    Ο θυμος βαζει συρτη στην πορτα της λογικης

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Mια χαρά το φχαριστιέμαι το ΧR μέσα στην κίνηση και με αυτό πήγαινα στην δουλειά μου για 2 χρόνια. Απλά μετα το ΧΧ χρειάζεται περίοδος προσαρμογής.

    Το ΧR το πουλάω εδώ και καιρό (είναι 600).
    Αν δεν είναι εντελώς έξω απ'τις επιλογές σου δεν έρχεσαι να του ρίξεις καμιά ματιά, μένουμε κοντά ετσι κι αλλιώς (Αγ. Μήτσος).
    Τι μοντέλο είναι??Τιμή??Χλμ??
    Αν είμαστε οκ ευχαρίστως να το δω..


  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cbr1100xx
    Αντε και γιναμε 5 αν δεν κανω λαθος
    Δεν κάνεις λάθος, οπότε αρχίζω την αναγνώριση όπως υποσχέθηκα.
    Λοιπόν:
    '03 XX μπλε, 24Κ περίπου χιλιόμετρα
    Hyperpro ελατήρια πηρουνιού
    Πλήρες WP αμορτισέρ
    Termignoni τελικά τιτανίου
    PC3 USB
    Xenon μεσαία σκάλα
    SW-motech βάσεις για βαλίτσες
    Spyball συναγερμός

Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιοι εχουν CB400SF
    από cbanthropos στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 239
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2014, 19:34
  2. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2004, 14:37
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 00:44
  4. ποιος είπε ότι τα μωρά δεν έχουν δόντια;
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 11:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF