Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: Μια φορά κι ένα καιρό...

  1. #1

    Μια φορά κι ένα καιρό...

    [FONT=century gothic]
    Ήταν κάτι «παλικάρια» (3-4 τον αριθμό) που το έπαιζαν «ιστορία» περί computer και internet και μοτοσικλέτες και Γαρδέλιδες και Ντούζους και άλλες τέτοιες αλητείες! Εκεί που καθόντουσαν και δεν ήξεραν τι να κάνουν τους ήρθε Η ιδέα!!!
    -«Ρε μ!@$#!κες δεν φτιάχνουμε ένα forum για μοτοσικλετιστές, να λέμε καμιά μ!@$!κία, να γνωρίσουμε τίποτα παλικάρια σαν κι εμάς ανώμαλα, να βοηθήσουμε του φίλους αλήτες μηχανόβιους έτσι για να γουστέρνουμε?»

    Έτσι λοιπόν κατά τις 13-14 Μαΐου του 2002 - ξενερωμένος από διάφορα τετριμμένα κλισέ forum μοτοσικλετιστικά και μη - πληκτρολογώντας στην address bar του explorer διάφορες μπούρδες, ξαφνικά βρέθηκα μπροστά σε μια γαλάζια σελίδα με καμιά δεκαριά posts του στυλ…. «Καλή αρχή», «Καλή επιτυχία», «Μπράβο καλή δουλειά» και άλλες τέτοιες ευχές και φιλοφρονήσεις. Ε, μπήκα και εγώ να δω τι είναι αυτό το τόσο καλό που εύχονται να γίνει καλύτερο διάφοροι τύποι μοτοσικλετιστές επί το πλείστον. Κάνω λοιπόν εγγραφή και εύχομαι με τη σειρά μου, χωρίς να ξέρω που «έμπαινα». Μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερα νέα μέλη έμπαιναν σε αυτή την παρέα! Μικροί, μεγάλοι, αγωνιζόμενοι, άσχετοι, «ανάπηροι», χιουμορίστες, σνομπ, Άγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι. Ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του ότι ώρα ήθελε, όπου ήθελα, όπως ήθελε, Βρίζοντας, «γλείφοντας», τραγουδώντας. Αν κάποιος «απ’έξω» παρακολουθούσε τις διάφορες καθημερινές συζητήσεις θα γέλαγε ειρωνικά κουνώντας το κεφάλι και θα έλεγε σίγουρα πώς… «Η ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΗ …. ΡΙΓΑΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ». Και εμείς θα του απαντάγαμε «Ναι ρε Χάχα. Αν μπορείς δοκίμασε κι έλα κι εσύ στην παρέα!.... αν μπορείς». Μία, δύο, τρεις, έκατσε και το πρώτο επίσημο (γιατί προηγήθηκε και μια πρώτη προσπάθεια) meeting με όλες τις τιμές (8 άτομα παρευρέθησαν τότε στον ιερό τόπο του Terra Petra) Φωτογραφίες δεν υπάρχουν γιατί κάποιος εξυπνίδης έφερε μηχανή… ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ!

    Ε! Αυτό ήταν! Η ζωή μου πήρε άλλη τροπή (χωρίς υπερβολές). Δεν πίστευα ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο. Τι δηλαδή? Να γνωρίσω κάποιους ανθρώπους με κάποια κοινά ενδιαφέροντα, αλλά διαφορετικούς χαρακτήρες, μέσα από τον κολασμένο χώρο του διαδικτύου. Μέχρι και πρώην συμπαίκτη-γείτονα σε ομάδα μπάσκετ στα εφηβικά μου χρόνια ξαναβρήκα. Άρχισε λοιπόν τότε η ΕΞΑΡΤΗΣΗ. Κάθε μέρα, όλη μέρα, στα κρυφά, στα φανερά, στη δουλειά, στο σπίτι διψούσαμε να γράψουμε ένα post. Οτιδήποτε…. Τι οτιδήποτε δηλαδή που το μόνο που θέλαμε ήταν να πειράξουμε ο ένας τον άλλον, να βριστούμε, να παρεξηγηθούμε να στραβώσουμε να ανταλλάξουμε απόψεις αλλά και με την πρώτη ευκαιρία να βρεθούμε και να λιώσουμε στο γέλιο! Ήταν η τροφή μας! Ζούσαμε με αυτό γιατί πολύ απλά για όλους ήταν κάτι διαφορετικό. Ύστερα άρχισαν και οι βόλτες, οι εκδρομές, με ότι άλλο συνοδεύονται τέτοιου είδους εκδηλώσεις! Περιπέτειες, πειράγματα, δύσκολες στιγμές αλλά και ανθρώπινες. Γνωριζόμασταν ολοένα και περισσότερο και ξεφεύγαμε και λίγο κι από ο κοινό μας πάθος. Ξεχνούσαμε λίγο τα κυλινδροπίστονα και τα μπουζοκαλώδια! Ο καθένας με τον τρόπο του κέρδιζε τον άλλον. Το forum πάντα ήταν μες στην τρελή χαρά! Ήταν χύμα, ναι…. Αλλά…. Αύτη ήταν η γλύκα! Να έχεις γράψει ένα post και να ψάχνεις να βρεις τις απαντήσεις του! Να βρίζεις τους Ντούζους και τους Γαρδέλιδες (ADMINS) που σερνόταν το site! Αλλά είχα τη φατσούλα μου (το πράσινο κεφαλάκι που γύρναγε σαν τρελό με το χαμόγελο της colgate) Δεν ήταν τυχαίο, με αντιπροσώπευε! Ένας άλλος είχε το διαολάκι…ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ! Έφερε τα πάνω κάτω και τα αριστερά δεξιά στο forum. Δεν υπήρχαν ταμπού και ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. Έγραφες ότι ήθελες και ήξερες ότι θα γίνει της π1@$!νας άλλα δεν σε πείραζε γιατί ΓΟΥΣΤΕΡΝΕΣ! Και επειδή γούστερνες συνέχιζες!


    Κάποτε όμως άρχισαν να γίνονται εμφανείς κάποιες απαιτήσεις περί «αλλαγών», «εξελίξεων», γενικότερων «μαζεμάτων»… Το γιατί δεν το χα καταλάβει… Ήταν τόσο απλό και αληθινό, γιατί να το βάλεις σε ίδιο καλούπι με τα ήδη υπάρχοντα νερόβραστα forum! Αν και οι προσπάθειες ήταν εκπληκτικές από τους Γαρδέλιδες και τους Ντούζους γεμάτες ξενύχτι και κούραση και πάντα η λέξη «Ευχαριστώ» δεν θα ανταποδίδει με τίποτα όλα αυτά που προσέφεραν και προσφέρουν, σε μένα τουλάχιστον,…. ε…. αυτή η ….απλή αίσθηση….χάθηκε… όχι τελείως…..αλλά χάθηκε! Μου λείπει… ειλικρινά μου λείπει…. Μου λείπουν τα «περίεργα» posts, Οι απρόσμενες απαντήσεις, οι χωρίς κομπλεξισμό απαντήσεις. Δεν ξέρω αλλά μου λείπουν…. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο…. (για μένα).

    σ.σ. Οι χαρακτήρες που πληκτρολόγησα στην address bar του explorer μου στις 14-5-02 ήταν……. www.moto.gr και ειλικρινά δεν το έχω μετανιώσει… Απλά αναπολώ
    [/FONT]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    KAI EMAS TI MAS NOIAZEI RE..

    MAMOUXALE;;;E;;;STA P@!##A MAS MEGALE! KAI POU SE H KALAMATIANH....

    TELIOSE MEGALE!!

    AKOU..EKEI ANAPOLO LEEI..


    SYGINITHIKES KIOLAS;;

  3. #3

    ΚΩΣΤΑΚΗ

    Ερωταααααααααα ερωωωωωωωτα εεεεεερωωωωωτααααα:o
    Ρε βλαξ τι έπαθες μεσημεριάτικο και σε έπιασαν οι αναπολιές;;;
    Ορίστε ρε μαλάκα σε βλέπει και ο bibikos και αρχίζει τα αντρικά του(στα παπάρια μας και τέτοια ). Βιbiko αυτά αν είσαι άντρας να τα πεις αλλού ρε (με πιάνιεις ).
    Κώστα, τα πουλάκια κελαηδούν (το δικό σου όμως όχι ακόμα) γι αυτό τα λες αυτά βρε κουτό;;;
    Λοιπόν αίντε τώρα φτιάχτε το chat για να αλλάζουμε λόγια ερωτικά και κανα μπινελίκι live γιατί έχεις δίκιο ότι έχουμε καταντήσει παρθεναγωγίο!!!
    Ρε μαλάκα superkaterina μέχρι και ο bibikos έχει μαλακώσει και ο πεφτούλιους έγινε δυθλεκτικόθ :rotflmao:

    Αντε και αν κάνετε και το chat εγώ μετέ εσένα

    Και εμείς σε αγαπάμε μην το ξεχνάς ε;;
    :rotflmao:
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  4. #4
    ΠυκννοίΚαπνννοίΜεΠνννίξαν Το avatar του/της dela
    Εγγραφή
    24/05/2002
    Μηνύματα
    47

    Πρώην συμπαίκτη-γείτονα..

    Φίλε Κώστα απλά υποκλίνομαι στο κείμενο σου.
    Οι σκέψεις σου και οι προβληματισμοί σου
    με βρίσκουν σύμφωνο απολύτως.
    Το ξέρεις πολύ καλά ότι όχι μόνο εγώ αλλά και οι
    ΑΛΛΟΙ αναπολούν χωρίς βέβαια να το μετανιώνουν
    για τους σαφείς λόγους που στο κείμενο σου παραθέτεις..


    Υ.Γ Είσαι άραγε αγόρι τρελό ερωτικό παθιάρικο καυλιάρικο
    η ακόμα γαμώ την πουτάνα μου σου βγαίνει το to know us better !!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ----------------------------------------------
    A true friend is the one who holds your hand and touches your heart.

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ωραίο κείμενο - αχ...

    ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ Η ΜΑΛΑΚΙΑ!

    ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ!!!

  6. #6

    ΣΤΕΦΑΝΗΗΗΗΗΗΗΗ ΜΟΥ!!!!

    Τι τρελό και παθιάρικο ρε φίλε, to know us better τουλάχιστον για 2-3 χρόνια θα είμαστε:wacko:
    Α όλα κι όλα δεν θέλω βιασύνες δεν θέλω βιασύνες:rotflmao: :rotflmao:
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    τον μαλάκα τον Δελατολάτση με έκανε και γέλασα πάλι!!!

    Κωστή, τι είναι μαυρο στο χιόνι ρε;;;
    ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΧΙΟΝΑΤΗΣ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  7. #7
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    BALANTH GIA DES RE FILE..

    AYTO TO PODI APO KATO KAI PES MOY AN ME PAIRNEI NA KANO MAGIES EKEI..

    EKEI EXEI ...PROSOXH...HMIANAS..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p705000214336.jpg 
Προβολές:	292 
Μέγεθος:	13,6 KB 
ID:	1275

  8. #8
    [FONT=century gothic]ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    ΤΙ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ!!!!!

    Στεφανάκοοοοοοοο, αστον να λέει τον άλλον! Παλιάααααααααα το to know us better.....

    Mπιμπίκο.... ΕΚΕΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Η MITSUKO????????????

    ΡΕ ΘΕΛΩ ΜΟΤΟ FORUM 2002 TΩΡAAAAAAAAAAA

    σ.σ. Νίκο, πώς σου φαίνεται τώρα?
    [/FONT]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  9. #9
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: KAI EMAS TI MAS NOIAZEI RE..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    MAMOUXALE;;;E;;;STA P@!##A MAS MEGALE! KAI POU SE H KALAMATIANH....

    TELIOSE MEGALE!!

    AKOU..EKEI ANAPOLO LEEI..


    SYGINITHIKES KIOLAS;;

    ΣΙΓΑ ΒΡΕ ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ ΕΣΥ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  10. #10
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    NINMBUS..

    AKOYSES GIA RIGANH KAI MPHKES E;;


    DEN EXEI...TELIOSE SOY LEEI!

  11. #11
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    ναι ρε γαμωτο...

    εχουμε γεμισει μιμοζες ..

    ρε παντως με τις αλλαγες ο Κωστακης το χει ριξει στις ερωτικες εξομολογησεις στο ΜΣΝ..
    καθε βραδυ μου κανει επιθεση ...

    Τωρα του μιλαγα μου λεει ελα εσυ κατω να παμε ταξιδακι οι δυο μας με την μηχανη..

    KΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΡΕΕΕΕΕ>>>

    Ρε MPAR-VALIERINO αν ειναι διπλα σου ο περιεργος ο θειος μου πες του οτι καποτε πριν πολλλλυυυυ καιρο κατι ειχαμε πει για νετ-καμ μικροφωνο και ακουστικα........

    με εχει γραμμεεεεενοοοο ρεεεεεεε

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Κώστα μην τους ακους !!

    ...Να σου την πουνε θελουνε απλώς.... και ο προβληματισμός σου με βρίσκει αρκετα σύμφωνη αν και δεν εχω κλείσει ουτε 1 χρονο απο τοτε που γραφηκα...
    Κατι ψιλα όμως απο το παλιο φορουμ τα προλαβα και εγω...
    Αλλα μη φοβου καθώς ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ...
    www.copacampagnia.gr

  13. #13

    BIBIKOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!

    Ρε συ σαν το πόδι του Σαραβάκου μου μοιάζει αν φας κλοτσιά απογειώθηκες χαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
    τι μαλάκα είναι τι μαλάκα είναι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  14. #14
    καλα κι οι περισσοτεροι τωρα μαλλον ακομπλεξαριστα μιλανε.μεχρι τωρα λιγο πολυ για πλακα σε εχουν πει δυο τρεις μαλακα.χαχαχααχα και σιγα τι κομπλεξ να εχουν ειδικα αυθτοι που δεν σε ξερουν.παρε αλλη μια ακομπλεξαριστη απαντηση.............τι μαλακιες καθεσαι και αναπολεις.......αυτα ειναι για το βραδυ παρεα με μια μπυρα ........γενικα μου την σπαει που οι μοτοσυκλετιστες την εχουν δει ποιητες φιλοσοφοι κτλ κτλ.


    τελος δεν σε βριζω μπορει να εισαι καλο ατομο αλλα χρειαζεσαι κοπελα....... χεχεχε

    Υ.Γ.αν σε προσεβαλα χεστηκα γιατι εγουστερνω και θα γινει της πουτανας.............
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  15. #15
    ΠυκννοίΚαπνννοίΜεΠνννίξαν Το avatar του/της dela
    Εγγραφή
    24/05/2002
    Μηνύματα
    47
    Στεφανάκοοοοοοοο, αστον να λέει τον άλλον! Παλιάααααααααα το to know us better.....


    Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι Κωστακη γιατι σε βλεπω
    εκτος απο τα βουνα να παιρνεις και τα λαγκαδια....ευκολα
    ομως πολυ ευκολα ρε φιλε...
    ----------------------------------------------
    A true friend is the one who holds your hand and touches your heart.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια φορά κι ένα καιρό υπήρχαν τα ΔουΣού.
    από Ζεύκας στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2013, 17:55
  2. Μια φορά και ένα καιρό
    από Anty12 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2009, 06:50
  3. Μια φορά και έναν καιρό...
    από gerodim στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2007, 22:32
  4. μια φορα και ενα καιρο
    από EVI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2006, 14:14
  5. Μια φορά και έναν καιρό στην αρχαία Αίγυπτο
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 07:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF