Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Για τον Ισάακ και την Κύπρο

  1. #1

    Για τον Ισάακ και την Κύπρο

    Μέρες που είναι...

    Χειροκροτείστε!

    Με το σχέδιο ΑΝΑΝ οι Ελληνοκύπριοι έχουν πλέον το δικαίωμα να μπαίνουν στα κατεχόμενα και να τραβάνε φωτογραφίες, τουρίστες δηλαδή στο ίδιο τους το σπίτι.

    Εύγε!

    Κι ο "μαύρος" ο Ανάν τουρίστας κι αυτός… προϊόν της τελευταίας λέξης της μόδας που απαιτεί αφρικανό σε σημαντικό αξίωμα έτσι για τα μάτια του κόσμου (μπας και ξεχάσουν κι αυτοί ότι στο Μαϊάμι ακόμα δεν μπορούν να ψηφίσουν), να κάθεται εκεί αμήχανος, άσχετος (αλλά καλοπληρωμένος) και να "μεταφέρει" φακέλους και ντοσιέ και να περνάει τηλέφωνα.

    Κι αυτή η άμοιρη η Ευρωπαϊκή Ένωση για άλλη μια φορά φοβισμένη, αποτραβηγμένη χωρίς άποψη να παλεύει για την ύπαρξή της….όπως τότε στην Γιουγκοσλαβία…

    Το κυπριακό πιθανόν να είναι άλλη μια μάχη που (τελικά) θα χάσει ο Ελληνισμός ωστόσο αν είναι να την χάσουμε να την χάσουμε αριστοκρατικά με το κεφάλι ψηλά.

    Αρκετά, ανάβω το Camel μου πάω να παρκάρω την Harley γιατί ίσως θα βρέξει, βάζω τα Timberland και τσάρκα με το Cherokee, για καμιά ταινία του Spielberg… θα σας στείλω SMS με την Vobafone.

    See you later dudes!

  2. #2

    Μαζι σου φιλε μου

    Εχεις δικιο, το ερωτημα ειναι τι να κανεις... Εγω τουλαχιστον οδηγαω Japan kai Europe, 1-2, οτι εχει να κανει με USA για μενα ειναι μαπα, απο κει και περα εχουμε και εμεις(Αθηνα) να δωσουμε καποιες εξηγησεις για την ριζα ολων αυτων. Γιατι μου φενεται οτι μπηκαν για πλακα μεσα οι τουρκαλαδες.

    Δεν ξερω πολλα αλλα ειναι κριμα να μας κανουν οτι θελουν 5 μαλακες.

  3. #3
    "Εχεις δικιο, το ερωτημα ειναι τι να κανεις... "

    Πικραμένος αλλά και ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ φοράω ένα φανελάκι με ένα μύνημα γραμμένο ή μια καρφίτσα στο μπουφάν...(όπως κάνουν κι αυτοί άλλωστε!).

    Οχι για τους άλλους....άστους αυτούς...
    Το κάνω για τους δικούς μας, σε μία προσπάθεια να κρατήσω την συνείδησή μου ΞΥΠΝΙΑ!!!

    (Ίσως κι αυτό μόνο να αρκεί!)

  4. #4
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Όχι στο σχέδιο ΑΝΑΝ.

    Πάτα
    εδώ

  5. #5
    Μπράβο, Μπράβο, Μπράβο SAS!

    Τώρα εάν ήταν και μετεφρασμένο στα Αγγλικά θα μπορούσα να "ενημερώσω" και αρκετούς φίλους στο εξωτερικό!

  6. #6
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Για δες και αυτό

  7. #7
    Σε ευχαριστώ παρα πολύ, είναι ότι καλύτερο!

  8. #8
    ΕγώοΜικρόςοΑμνόςΤουΘεού Το avatar του/της jtoros
    Εγγραφή
    29/03/2004
    Μηνύματα
    268

    Έτσι το βλέπω εγώ...

    Καλησπέρα παιδιά.
    Αρχικά να τονίσω ότι είμαι Κομοτηναίος και αυτό σημαίνει ότι έχω ζήσει όλη μου τη ζωή (τουλάχιστον μέχρι και πριν 4 χρόνια που έφυγα για σπουδές στην Πάτρα) μαζί με μουσουλμάνους. Κι αυτό δε σημαίνει τίποτα παραπάνω από αυτό που δηλώνει η παραπάνω πρόταση. Παρόλο που έχω αντιληφθεί ότι δεν είναι όλοι τους "κακοί", παρόλα αυτά δεν μπορώ παρά να μην οργιστώ βλέποντας τι πρόκειται να γίνει. "Λύση στο Κυπριακό" (όπως και όταν θέλουν αυτοί=οι μεγάλοι του κόσμου), ένταξη της Τουρκίας στην ευρωπαϊκή Ένωση και τα λοιπά. Και βλέπω να γίνονται διάλογοι επί διαλόγων για τα θέματα αυτά.
    Προσωπικά θα επιθυμούσα να λυθεί τι Κυπριακό με τον εξής απλό τρόπο: "
    "Κύριε Τούρκε μπήκες στην Κύπρο για να διαφυλάξεις τους τουρκοκυπρίους από το πραξικόπημα, ναι;"
    "Ναι."
    "τώρα υπάρχει κίνδυνος πραξικοπήματος στην Ελλάδα και κατά συνέπεια στην Κύπρο;"
    "Όχι." (Λογικά αυτό θα απαντήσει)
    "Ωραία. Κράτα το αυτό κατα νου. Οι απλοί πολίτες που αγνοούνται πού είναι;"
    "..."
    "Φέρ' τους να τους δω!"
    "..."
    "Αν τους φέρεις και είναι ζωντανοί, συζητάμε. Αλλιώς μάζεψε τους στρατιωτικούς σου και πάρε το πλοίο για το όρος του Ταύρου. Η κατάσταση θα επανέλθει στην προ 74 εποχή!"

    Μπορεί να μην είναι το μόνο, αλλά εμένα το θέμα ων αγνοούμενων με αγγίζει πάρα πολύ παιδιά. Βλέπω μανάδες και παιδιά που κρατούν τις εικόνες των παιδιών και γονιών τους αντίστοιχα και σπαράζει η ψυχή μου. Είναι καλύτερα να ξέρεις ότι είναι νεκροί, παρά να μην ξέρεις καθόλου...

    Κι έχεις από πάνω και τον χοντρό και καράφλα Ντενκτάς να σου λέει μια εβδομάδα πριν τις διαβουλεύσεις: "Α, εγώ δε θα πάω στις συζητήσεις"!

    Thnx for listening...
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.

    Nothing is Impossible!


  9. #9
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Στο Μεσολογγι οταν υπηρετουσα ετυχε και ειχαμε πολλους Μουσουλμανους -οταν ρωτησα 2 απο αυτους τι θα κανανε σε περιπτωση πολεμου Ελλαδος-Τουρκιας μου ειπαν οτι προτιμουν & θα υποστηριξουν τους Τουρκους
    Αυτη ειναι η "μειονοτητα"μας - φιδι στον κορφο μας δηλαδη - Το ιδιο επαθαν & οι Κυπριοι και θα συνεχισουν εαν δεν παρουν ποδι απο εκει που ηρθαν (οι Τουρκοι- "Κυπριοι")


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Δεν υπάρχει μουσουλμανική μειονότητα... Τούρκοι είναι με όλη τη σημασία της λέξης!

  11. #11
    ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 Το avatar του/της XTMPAM
    Εγγραφή
    19/07/2002
    Μηνύματα
    426

    ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ

    ΟΤΙ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!
    http://www.new.facebook.com/group.php?gid=29204961236

  12. #12
    Παιδια εγω υπηρετησα 14 μηνες στην Κυπρο και εχω να πω οτι η συμπεριφορα των λεγομενων Τουρκοκυπριων δηλωνε οτι τα περι φιλικοτητας και τετοια ειναι μαλακιες.
    Οποιος εχει δει την συμπεριφορα τους θα καταλαβει.

  13. #13
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    SYMFONO ME OLOUS TOUS PARAPANO !

    As min paramythiazomaste katholou epeidi etsi boleuei kapoious dithen....DEN yparxei mousoulamniki meionotita, yparxei Tourkiki, pou etsi itan, einai kai tha einai kai sto mellon. Ton arapi ki an ton pleneis...

    Opos yparxei tora KAI Albaniki meionotita (bl. UCK, Tsamides ktl)

    kai ontos, MAS BAZOUN SYNEXEIA KOLODAXTYLO KAI DEN MILAEI KANEIS!!! fenetai mia syneitheia einai kai auto, kai an to synithiseis tosa xronia den sou fenetai meta...

    Toulaxiston, emeis os polites ofeiloume na min ksexname kai na min xaboume amasito oti mas dinoun, idika oi filoi mas ta Zoa (bl Amerikanoi).


    Ego eixa tin tixi na min ypiretiso me alles ithageneies (Eid. Dynameis), toylaxiston balan kapoio orio ekei, alla exo akousei gi autes tis symperifores kai apopseis twn syn-ypiretountwn mousoulmanon....allo asteio kai auto...

    To nou mas paidia

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2003
    Μηνύματα
    14
    Ρε μαγκα με συγκινεις παρα πολυ, μολις τωρα μπηκα στο ιντερνετ να γραψω για τον τελευταιο Ελληνα ηρωα, τον Σολωμο Σολωμου..... εγω βυρωνιωτης ειμαι, με πολιτικα δεν ασχολουμε αλλα τιποτα δεν σβηνει τον ποιο ηρωικο θανατο απο το μυαλο μου. Ευχομαι ο κοσμος να μην ξαχασει ποτε αυτο το παλικαρι, μπορει να ειμαι λιγο ακυρος γιατι δεν εχω διαβασει την συζητηση αλλα ενιωθα την αναγκη να τα πω αυτα που ειπα...

Παρόμοια θέματα

  1. Όλα για το χώμα και την άσφαλτο
    από zireous στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2006, 22:50
  2. για τον φιλαρακο με την busa
    από b_bong12 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2006, 19:16
  3. Για τον Bartlal και όλες τις "άλλες" ΙΤ
    από sub_zero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 09:36
  4. Για τον Batrlal και την a-mixani...
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 12:57
  5. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 17:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF