Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΔΩ.....

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    28

    ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΔΩ.....

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΔΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΑΝ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΌ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  2. #2
    Εάν ο ιδιοκτήτης σου πεί οτι την πήρε καινουρια απο επίσημη αντιπροσωπεία ή απο οποιονδήποτε αλλο εισαγωγέα μπορεις με τον αριθμό πλαισίου να το διαπιστώσεις επικοινωνώντας μαζί τους.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    28
    ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ, ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ (ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ)?Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ TRANSALP '03 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ, ΕΧΕΙ 11ΟΟΟ ΧΙΛ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΕΡΙ?

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    28
    ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ, ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ (ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ)?Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ TRANSALP '03 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ, ΕΧΕΙ 11ΟΟΟ ΧΙΛ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΕΡΙ?

    Y.Γ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ: ΑΝ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΕΝΟΩ.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiki
    ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΩ, ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ (ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ)?Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ TRANSALP '03 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ, ΕΧΕΙ 11ΟΟΟ ΧΙΛ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΕΡΙ?

    Y.Γ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ: ΑΝ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΕΝΟΩ.
    αν είναι παραεισαγωγής έχω την εντύπωση ότι η αντιπροσωπεία δεν μπορεί να σε ενημερώσει για λεπτομέρειες της εισαγωγής ...μόνο ο παραεισαγωγέας .... αν κάνω λάθος διορθώστε με.....
    δεν μας είπες ακριβώς τι δεν σου κάθετε καλά πάντως???
    τα χιλιόμετρα είναι λογικά....
    αν την έχει δει μηχανικός γνωστός σου και είναι σε καλή κατάσταση τι σε πειράζει αν είναι από δεύτερο χέρι???
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #6
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Φίλε μου επειδή την ψιλοπάτησα άκου τα εξής:

    1. Με τον αριθμό πλαισίου παίρνεις τηλ. τον Σαρακάκη και ρωτάς πότε κατασκευάστηκε η μοτό, αυτό είναι που μετράει, και αυτό θα κοιτάξουν και όταν την πουλήσεις! (αν κατασκευάστηκε το 2000 δεν πιστεύουμε οτι "καθόταν" 3 χρόνια στη βιτρίνα)

    2. Πολύ πιθανόν να εισήχθη "ελαφρώς" μεταχειρισμένη, άρα να είσαι το 3ο χέρι

    3. Τα χιλιόμετρα μου κάνουν "κουτί" για γυρισμένα. εγώ σου λέω οτι αν η μηχανή κυκλοφόρησε και έξω πρίν το 2003, ας πούμε το 2001, κυκλοφορεί ήδη 5 χρόνια άρα μπορεί και να έχει κάνει 50.000 στο χαλαρό.

    Σόρυ για το ύφος αλλά την έχω πατήσει κι έχω καταλάβει τί παίζει..

    Α, σημαντικό: επειδή είναι Τρανσάλπ δε χαλάει όσα χλμ και να έχει προλάβει να κάνει, απλά τα παραπάνω πρόσεξέτα ώστε να "κατέβεις" στην τιμή...
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    28
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ ΤRANSALP ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΑΘΩ ΕΤΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΠΑΖΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ (ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ). ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΠΛΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟ 2002. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΓΥΡΙΣΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ, ΕΙΝΑΙ TRANSALP ΑΛΛΩΣΤΕ...

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτη φορά στα Μέγαρα--> Οδηγίες και tips
    από djspy21 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2009, 20:07
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 20:57
  3. Μια βόλτα στον δρόμο και στο μυαλό... ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΑΙΔΙΑ...
    από Gandalf dr685sm στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2008, 23:45
  4. Μια φιέστα... ενα πρωτάθλημα... και ενας εμφύλιος...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2007, 13:58
  5. λιγο μοτο...λιγο βολτα ... και τους φιλους μου.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF