Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Εύχομαι.....

  1. #1
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Angry Εύχομαι.....

    Σε όλους τους ….υπεύθυνους, και ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ, ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ, ΗΛΙΘΙΟΥΣ, ΑΣΧΕΤΟΥΣ, ΠΑΠΑΡΕΣ που έχουν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ την ευθύνη για την συντήρηση (τουλάχιστον) της Εθνικής Οδού Αθηνών Λαμίας κι όχι μόνο.

    Εύχομαι λοιπόν να την «πάθετε» από λακκούβα για να μάθετε!!!
    Έτσι όπως έχουν «πάθει» άλλοι που δεν έφταιγαν σε τίποτα να πληρώνουν τον μισθό σας με ένα μέρος απ’ την ζωή τους η ακόμα κι ολόκληρη.

    Και δε μιλάμε για τις απλές «γραφικές» λακκούβες των επαρχιακών δρόμων που έτσι και αλλιώς τις…περιμένεις ενώ πηγαίνεις, αλλά μιλάμε για λακκούβες «καρμανιόλες» μεγέθους 30Χ30 cm και βάθους 10-15 cm ΠΟΛΛΕΣ μαζί σε απόσταση η μια με την άλλη 2-3 μέτρα.


    Έτσι, να την ΠΑΤΗΣΕΤΕ και να πέσετε μέσα, και αν σταθείτε τυχεροί και γλιτώσετε όπως εγώ και πολλοί άλλοι ΕΥΤΥΧΩΣ να το θυμάστε ότι εγώ σας καταράστηκα και πολλοί άλλοι ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!


    ΠΑΠΑΡΕΣ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    file poli kala ta les

    kai mi sou po oti liga les!!

    blepeis ta toutou den pathainoun apo tis lakoubes, ante kamia zigostathmisi to poli


    epathes tipota? epeses??

    elpizo ola kala!!!

  3. #3
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από koutroulis
    file poli kala ta les
    kai mi sou po oti liga les!!
    blepeis ta toutou den pathainoun apo tis lakoubes, ante kamia zigostathmisi to poli
    epathes tipota? epeses??
    elpizo ola kala!!!

    Όχι,εντάξει, όλα καλά γιατί ΕΥΤΥΧΩΣ ήμουν με...."τουτου"
    Αν ήμουν με μηχανή ας μην φανταστώ τι θα παιζόταν.
    Την γλύτωσα με 2 γερά στραβώματα στις ζάντες απ' ότι είδα σήμερα το πρωί.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    pali kala


    isos tha eprepe na sinexistei i prospatheia pou eixe ginei me ti basi dedomenon katagrafis roblimatwn


    kalotha itan malista auti, an ginetai, na mpei san kommati sto forum, oste na uparxoun perissotera atoma na boithisoun kai oxi enas (o xronos einai pleon ligostos)

    oloi exoume na katagrapsoume kamia dekaria kakotexnies!

    akouo gnomes apo moderators!!

  5. #5
    Power euxome i euxi sou na pragmatopoiithei

  6. #6
    τους τελευταίους μήνες έχουν δημοσιευτεί αποφάσεις δικαστηρίων που δικαιώνουν παθόντες από τέτοιες κακοτεχνίες

    έχουν ψηφιστεί νομικές διατάξεις που επιτρέπουν προσφυγή στα δικαστήρια

    αξίζει να το ψάξεις

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αστα ρε Νικο οτι και αν πεις..
    Αυτο το κομματι Εθνικης οδου ειναι μακραν η χειροτερη καρμανιολα στην Ελλαδα.
    Τι Μαλιακος και τα απαυτα μας εδω μιλαμε για αιφνιδιο θανατο!
    Καθε φορα που αναγκαζομαι να ταξιδεψω σε αυτον τον Κωλοδρομο κανω τον σταυρο μου 100 φορες μεχρι να φτασω στον Αγιο Κωσταντινο.
    Και το πιο τραγικο κανενας δεν μιλαει για το αισχρο αυτο κομματι μεχρι τα πρωτα διοδια τουλαχιστον, που δεν ξερεις σε ποια λωριδα να πατησεις, για να μην σκοτωθεις.

    For the record εσυ σε ποιο ακριβως σημειο της Εθνικης επαθες την ζημια μηπως θυμασαι;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Αστα ρε Νικο οτι και αν πεις..
    Και το πιο τραγικο κανενας δεν μιλαει για το αισχρο αυτο κομματι μεχρι τα πρωτα διοδια τουλαχιστον, που δεν ξερεις σε ποια λωριδα να πατησεις, για να μην σκοτωθεις.

    For the record εσυ σε ποιο ακριβως σημειο της Εθνικης επαθες την ζημια μηπως θυμασαι;
    Ένα από τα πολλά "ΓΚΑΠΑ ΓΚΟΥΠΑ" και πιο επικίνδυνα ήταν μετά την διασταύρωση για Χαλκίδα στο ρεύμα προς Λαμία, επίσης, πάντα από Αθήνα προς Λαμία, στο κομμάτι ανάμεσα Θήβα Λιβαδειά, αλλά και το κατέβασμα δεν είναι καλύτερο ειδικά όταν είναι βράδυ με τα φώτα «νυσταγμένα και βαριά».

    Καλά αυτό με τα διόδια είναι «πρόκληση» πια. Να φτάνεις κάθε φορά 1000 μέτρα πριν με το χέρι βαθιά στην τσέπη για να τους πληρώσεις, και από τις λακκούβες και τα «ανισόπεδα» των «ανισόρροπων» «υπεύθυνων» να μην μπορείς να σημαδέψεις σε ποιο απ όλα τα κουβούκλια θα καταλήξεις. ΑΧΡΗΣΤΟΙ!!!

    Την ζημιά αυτή την έχω πάθει πολλές φορές και το είχα ξαναπεί με προειδοποίηση εδώ. Ευτυχώς οι ζάντες από το ζασταβάκι διορθώνονται εύκολα και δεν είναι ακριβές, στο κάτω κάτω με αυτό στερεώνομαι σε ΤΕΣΣΕΡΙΣ ρόδες.
    Το πιο σημαντικό και πίκρα είναι να μην σου κάτσει και περάσεις από πάνω με την μηχανή. Στις «τρύπες» με μικρή διάμετρο την γλιτώνεις, ενώ΄στις άλλες, τις «χαβούζες» που να προλάβει η ρόδα να περάσει από πάνω?
    Τελικά μάλλον πετώντας πρέπει να περνάς για να μην πάθεις τίποτα άσε που κοστίζει λιγότερο μια κλήση από μια ζημιά….αν δεν σκοτωθείς τουλάχιστον λες….πήρα κλήση αλλά…..το φχαριστήθηκα
    :a31: :a31:
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  9. #9
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.454
    Μιλάμε για εθνική προς Λαμία; Ξέρετε πόσες φορές χάρηκα που δν είχα κάνει το εντουράκι μου μοταρ; Θα έχανα τιμόνια, τροχούς κ.λ.π. Το κατσίκι δεν έπαθε αλλά τα χέρια μου από το τράνταγμα δεν έχουν συνέλθει ακόμα!!!

    Οι ώμοι μου από κάθε αναμέτρηση με λακούβα "τάφο" φεύγανε και λίγο πιο πίσω!!! Αυτή τη στιγμή έχω μόνιμη τενωντίτηδα!!!

    Τί θα πάω να τους πω; Μου καταστέψατε τα χέρια; Και θα με πιστέψουν αμέσως; Θα μου ζητήσουν συγνώμη και θα με αποκαταστήσουν εργασιακά!!!

    Μετά θα ξυπνήσω από το όνειρο!!!!

    Τελευταία φορά πέρασα με αυτοκίνητο-χρέπι-στραβομένο.
    Σε κάθε λακούβα,ανα 2 μέτρα δηλαδή, το αμάξι έφευγε πότε δεξιά πότε αριστερά!!! Καλά ήταν, σαν λούνα πάρκ!!!!!

    Εκτός εθνικής όμως έφαγα έναν "τάφο" στεγνα, βράδυ, με αποτέλεσμα να στραβώσει η ζάντα τόσο πολύ (αλουμινίου και άντε φτιάξτην) που έβρισκε πάνω στο ψαλίδι. Τις μέρες με τα χιόνια που αναγκαστικά κυκλοφορώ με αμάξι, αυτό ήταν ακινητοποιιμένο!!!!

    Κάτι πρέπει να γίνει, χωρίς γραφιοκρατίες κ.λπ. Ποιος θα κάνει κινήσεις αν για να βρει το δίκιο του θα πρέπει να λείπει από την εργασία του για κανά μήνα συνολικά;;;

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  10. #10
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Power...

    δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω ρε φίλε....




    Να'σαι καλά σε όλες σου τις διαδρομές (όπως όλοι μας)

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  11. #11
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    Power...
    δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω ρε φίλε....

    Να'σαι καλά σε όλες σου τις διαδρομές (όπως όλοι μας)
    Ναι, Άνταμ συμφωνώ.
    Δεν έβαλα το ποστ νομίζοντας ότι θα βρεθεί κάποια λύση.
    Απλά ήθελα να βρίσω "κατα παντός υπευθύνου" όπως λένε.
    Τουλάχιστον ας κρατήσουμε την πληροφορία αυτή για να
    έχουμε το νου μας όταν ταξιδεύουμε στους "γαμάτους"
    Ελληνικούς δρόμους
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas NL
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    908
    Καλά, πρέπει να είναι μεγάλο το χάλι...




  13. #13
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Για να καταλαβεις ποσο προσεχτικα πρεπει να οδηγαμε Ελλαδα !

    Ειδικα τωρα που κοβουν παντου τα φραγκα του αγιου πουτσου θα κανουν συντηρηση στους δρομους !

    εεεετσι !!!

    Τη νομιζεις οτι επειδη πηρες μηχανη θα σε αφησουν να οδηγας ;;;

    Ας επαιρνες τραχτερ παλιοαλητη !!



  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    προς Λαμία μετά τα πρωτά διόδια..περνάω τα McDonalds και ανηφορίζω...παω σιγά με 130-140..ο δρόμος είναι καλός μόνο στην αριστερή λωρίδα...όρεξη δεν έχω να τρεξω οπότε πιάνω δεξιά.Κόβω στα 100 για να ελέγξω για τελευταία φορά το τσαντάκι μέσαης και με το που πιάνω το τιμόνι ΤΑΝΚ ΣΛΑΠΙΝΚ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟ!Χέστηκα πάνω μου.Απο τότε πάντα 180+..ή μάλλον όσο χρειάζεται για να μην κάτσω στην μέση/δεξιά λωρίδα.Η μόνη χώρα που σε αναγκάζει να παρανομήσεις για να μην σκοτωθείς.
    και φυσικά όλα τα νεύρα και το μίσος έρχονται όταν πλησιάζεις να πληρώσεις τα διόδια που υποτίθεται συντηρούν αυτόν τον δρόμο!!έλεος


  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το εχω παι και αλλες φορες... τα πιο μαμημενα 1.30+1.30 ευρω... καλυτερα να τα πεταγα στο δρομο παρα να τα δινω στο μπουρδελοδρομο....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σας εύχομαι να σας πηγαίνουν όλα καλά
    από afrotwin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2010, 22:00
  2. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 09:55
  3. Σας ευχομαι καλές διακοπες....
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 16:36
  4. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου....
    από monstermind στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2004, 12:49
  5. Ευχομαι καλές γιορτές σε όλους!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF