Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 160

Θέμα: Photos Of Megara Track Day 28_08_2005

  1. #91
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vader56
    Ο "διοργανωτης¨ βέβαια μας είπε ότι η χωρητικότητα της πίστας είναι 50-60 μηχανές..μουαχαχα
    Ε, μα πως! Αμα βάλεις 60 μηχανές μέσα στην πίστα, δε θα χωράνε; παρκαρισμένες.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Δυστυχώς αυτά όλα είναι τα γνωστά προβλήματα των Μεγάρων. Τι να κάνουμε που δεν έχουμε εναλλακτική; Αν υπήρχε άλλη μία πιστούλα εδώ κοντά ή που δεν θα πατούσε κανείς στα Μέγαρα ή που θα τα έφτιαχναν όλα...

    Μιλώντας όμως μόνο για μένα μπορώ να πω ότι παρά το όποια στραβά, μία μέρα στην πίστα γεμίζει τις μπαταρίες μου, ενώ μου είναι πιο εύκολο να προσέξω κάποιες στιγμές γύρω μου (καθρέφτες εννοείται δεν βγαίνουν στα trackdays αυτά), παρά να έχω στο μυαλό μου συνέχεια όλους τους υπόλοιπους κινδύνους του δρόμου.

    Τέλος πάντων. Θα μπορούσε να υπάρχει σίγουρα κάποια καλύτερη οργάνωση. Ασθενοφόρο ήρθε το πρωί, νομίζω εκεί ήταν συνέχεια. Όμως δεν υπήρχε κανείς μέσα στην πίστα να βγάλει έστω μία κίτρινη σημαία στις πτώσεις, ενώ θα μπορούσαν να έχουν και κάποιο έλεγχο της κατάστασης με 4-5 "κριτές" στην πίστα για να αποφύγουμε όλα αυτά που λέμε.

    Όσο για τους "γρήγορους"... εκεί είμαστε και βλέπουμε κι εμείς. Οι πραγματικά γρήγοροι έχουν και την παιδεία και τις ικανότητες και θα βρουν το σημείο να σε περάσουν με ασφάλεια. Όσο για το γυρολόγιο τους, όπως είδα κάποιους να κάνουν, θα κόψουν στην ευθεία και θα περιμένουν να βρουν ελεύθερο δρόμο μπροστά τους για να κάνουν γρήγορους γύρους.

    Οι υπόλοιποι είναι κατά φαντασία γρήγοροι και τις περισσότερες φορές τη γλυτώνουν επειδή εμείς τους προσέχουμε και κόβουμε πριν βρεθούνε στη δύσκολη θέση να μην έχουν ελεύθερο χώρο για να στρίψουν...

    Εγώ να την πω την αμαρτία μου... θα ξαναπάω.

    ΤΙΓΚΑ δώστου καμμιά ευκαιρία ακόμα... υπάρχουν trackdays πολύ καλύτερα από το χθεσινό. Θυμάμαι ένα Σάββατο πρωί πήγαμε με το Hornet και τον Sniper μόλις άνοιξε η πίστα και για δύο 45λεπτα sessions γυρίζαμε χωρίς κανείς να μας βγάζει γιατί δεν υπήρχε ψυχή... Ούτε 10 μηχανές δεν ήμασταν!
    Θάνος..

  3. #93
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Και τωρα θα σας αποκαλύψω γιατι δε μπηκα χθες...

    Που λετε εχω παρει ενα ducati και πετάχτηκα μεχρι την Ιταλια στις διακοπες μου...

    Να και μια φωτο απο τις πρωτες επαφες μου με μια τοπικη πιστα



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	34445(4;23232fp63=ot)2335=973=(6(=xroqdf)232396;89363;ot1lsi.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	27,3 KB 
ID:	22684

  4. #94
    Απο μενα δεν εχετε παραπονο πιστευω, δεν εκανα προσπερασεις με μεγαλο ρισκο, και οσες εκανα υπηρχε αρκετος χρονος μεχρι να μπει ο πιο αργος, η εκανα απο την εξωτερικη προσεκτικα και σχετικα αργα να δινω χρονο.................

    ετσι και αλλιως παρολο τις μεγαλες καθυστερησεις στις στροφες απο τους ποιο αργους αναβατες και την ελλειψη δυναμης που μετα δεν την καλυπτα στην ευθεια, το 1:11 - 1:12 στις γρηγορες γυρες γινοταν σχετικα ευκολα..........

    και γω προτιμω trackday με λιγα ατομα μεσα, αντε 10 το πολυ... ειναι πιο ασφαλες, αλλα το κυριωτερο και πιο διασκεδαστικο και μαθαινεις και γραμμες........................

    εγω παντως θα ξαναμπω με την πρωτη ευκαιρια.............


  5. #95
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    φιλε ολα αυτα που λες ειναι σωστα

    ΑΛΛΑ

    οταν υπαρχει το θεμα ΑΣΦΑΛΕΙΑ δεν υπαρχει καμια δικαιολογία τυπου "κακη οργανωση μπλα μπλα κτλ"...

    ας εκανε μια στροφη υπομονη ο "γΛηγορος", ηταν αναγκη να μας δειξει ποσο αρχιδαρας ειναι ντουμπλάροντας λες και τρεχει για τη νικη????

    μονο και μονο απο θεμα μοτοσυκλετιστικης αλληλεγγύης να το δεις
    δε κανεις τετοια πραγματα . + _
    Συμφωνούμε, δεν τίθεται θέμα. Κοίτα και τις φωτογραφίες. Είναι τραβηγμένες στα πρωινά sessions. Σχεδον σε κάθε πλάνο είναι 3 μηχανές, μια στραβή να γινότανε θα είχαμε τρελές καραμπόλες.

    Πραγματικά μάλλον κατα τύχη δεν έγινε κανα τρελό μπέρδεμα, συν το ότι πολλοί από εμάς πλέον έχουμε αποκτήσει μια μικρή έστω εμπειρία του πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε στην πίστα.

    Και φυσικά και έχει ρόλο η διοργάνωση όσον αφορά την ασφάλεια.
    Οταν στοιβάζονται πολλοί αναβάτες μαζί χωρίς να τους έχεις πεί ακριβώς τι είναι επιτρεπτό και τι δεν είναι, στανταρ θα γίνουν μαλακίες.

    Κάποια στιγμή αρχίσανε να μπαίνουν 2-3 αγωνιζόμενοι σε sessions ιδιωτών για να "δοκιμάσουν" προφανώς ρυθμίσεις κτλ . Από όλους όσους μπήκαν ο μόνος που είδα να σεβάστηκε τους ιδιώτες ήταν ένας με ένα πορτοκαλί R6 που νομίζω πρωταγωνιστεί στους αγώνες. Ένας άλλος αγωνιζόμενος πήγε να περάσει από την εσωτερική 2 ιδιώτες στην Κ9 με αποτέλεσμα και οι 2 να φοβηθούν, να σηκώσουν τα μηχανάκια, ο ένας να βγεί (ανώδυνα) στα χώματα και ο άλλος να τη γλιτώσει οριακά.

    Είναι καθαρά θέμα παιδείας όσον αφορά την οδήγηση στην πίστα.

    Όπως προσέχω και σέβομαι τους υπολοίπους, έτσι περιμένω να μου συμπεριφερθούν και εμένα. Έτσι, δεν περνάω ποτέ από εσωτερική, ενώ έχω πάντα το νού μου για το αν με ακολουθούν πιο γρήγοροι αναβάτες για να τους αφήσω να περάσουν.

    Το ντουμπλάρισμα δεν είναι θέμα επίδειξης αρχιδισμού ιδίως στα Μέγαρα. Ένας μέσος αναβάτης με μηχανή 1000 κυβικών που γυρνάει κάτω από 1.20 μπορεί να το λιώνει στις εξόδους και τις ευθείες και να κάνει το ασφαλές προσπέρασμα σχετικά δύσκολο.

    Εκεί έχεις 2 επιλογές, 1ον να φρενάρεις και να τον αφήσεις να φυγει μπροστα και 2ον να τον περάσεις είτε στα φρένα (ισως και τρομάζοντας τον) είτε στην έξοδο κάποιων στροφών, μπαίνοντας όμως ποιο γρήγορα κινδυνεύοντας να πέσεις εσύ. Προσωπικά δεν διακινδυνεύω ποτέ να τρομάξω ή να ρίξω κάποιον, περιμένω όμως και από αυτόν να έχει το νού του για να μη με βγάλει τελείως από τον ρυθμό μου.

    Χτες πηγα στην πίστα στις 12, μπήκα στις 2.30 και πλήρωσα 65€ μονο για 3 sessions ακριβώς για να μη θέσω τόσο εμένα όσο και τους υπολοίπους σε κίνδυνο.

    Όλοι στην πίστα πάμε για να περάσουμε ομορφα και να πιέσουμε τα μηχανάκια και τους εαυτούς μας, ΠΑΝΤΑ με σεβασμό απέναντι στους υπολοίπους. Τι να το κάνω αν γυρνάω στο 1.02 (λέμε τώρα.. ) και έχουν ασπρίσει οι τρίχες από τους 15 που πέρασα στον προηγούμενο γύρο; :smilea:

    ps. ρε Runner, πούλα το και πάρε ένα supersport μηχανάκι να δείς το φως το αληθινό.

  6. #96
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    ΤΙΓΚΑ δώστου καμμιά ευκαιρία ακόμα... υπάρχουν trackdays πολύ καλύτερα από το χθεσινό. Θυμάμαι ένα Σάββατο πρωί πήγαμε με το Hornet και τον Sniper μόλις άνοιξε η πίστα και για δύο 45λεπτα sessions γυρίζαμε χωρίς κανείς να μας βγάζει γιατί δεν υπήρχε ψυχή... Ούτε 10 μηχανές δεν ήμασταν!
    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΜΕΓΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.

    ΜΙΛΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΕΧΘΕΣ.
    ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΟΔΗΓΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΩ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΩ ΕΤΣΙ , ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΕΒΗΚΕ

  7. #97
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΜΕΓΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.

    ΜΙΛΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΕΧΘΕΣ.
    ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΟΔΗΓΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΩ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΩ ΕΤΣΙ , ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΕΒΗΚΕ
    Σταυρο... απο κλισεις δεν υπαρχει προβλημα, ειδικα οποιος εχει πολυ καλα ελαστικα πιστας, η καλυτερα γομες... και σωστες πιεσεις.... ακουμπας αγκωνα κατω, αυτο που θελει μια προσοχη ειναι το ανοιγμα του γκαζιου, θελει γλυκα και με ροη η πιστα.............. κατα τα αλλα ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα..............

    επισης επρεπε να βγουν οι καθρεπτες, σε αυτο φταινε οι τις πιστας αρμοδιοι.........

    προσπαθησε να ξαναμπεις Μεγαρα σε κανα session με λιγοτερο κοσμο, εαν προσαρμοστης στα Μεγαρα, στις Σερρες θα εκπλαγεις μετα...

  8. #98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΜΕΓΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.
    Κάνε ένα μάθημα με το 0-300 στα Μέγαρα και η άποψή σου θα αλλάξει σίγουρα

    Τα Μέγαρα μπορεί να εχουν χειρότερη άσφαλτο αλλά είναι, πιστεύω, πιο εύκολη πίστα από ότι οι Σέρρες. Εκεί τα χιλλιόμετρα είναι πολλά... Άλλο να το χαστουκώνεις με 80-100 και άλλο με 160 ...

    Η πίστα δεν θέλει γενικότητες, αλλά σύστηματικές κινήσεις, βγάζει στη φόρα όλα τα οδηγικά μας λάθη γι'αυτό και μπορεί να βλέπεις φίλους που πάτε μαζί στο δρόμο να σε περνάνε.

    Αλλά αυτή είναι και η μαγεία της για μένα. Το ότι για να μπορέσεις να πιάσεις οποιοδήποτε ρυθμό θα πρέπει χαλιναγωγήσεις πριν από αυτη, τον εαυτό σου.

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΜΕΓΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.
    Να μην πας στις Σέρρες γιατί όταν έρθει η ώρα να φύγεις για να γυρίσεις, θα πέσεις σε μελαγχολία!
    Θάνος..

  10. #100
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Να μην πας στις Σέρρες γιατί όταν έρθει η ώρα να φύγεις για να γυρίσεις, θα πέσεις σε μελαγχολία!

  11. #101
    Σέρρες σε σχέση με αυτά που διαβάζω για τα Μέγαρα καμία σχέση, φοβερή πίστα με φοβερό κράτημα, χωρίς χαλίκια (είδα τις φωτογραφίες...65 ευρώ για πίστα με χαλίκια στην στροφή της!!!! :hypnotize )
    Άκουσα απο πολλούς οτι Μέγαρα δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο..κράτησα την πρώτη μου επίσκεψη στις Σέρρες και περιμένω την ημέρα που θα ξαναπάω...απο αυτά που βλέπω πάντως απο τις φωτογραφίες κρίμα που υπάρχει τέτοιος χώρος κοντά στην Αττική με την ετικέτα της πίστας...ντροπή να ζητάς 65 ευρώ για αυτά τα χάλια...

  12. #102

    Re: 9

    Οι φωτογραφιες ειναι φοβερες ..... αααααααα τις θελω και τις 120
    να εισαι καλα...

  13. #103
    κατι ασχετο... οποιο καλο παλικαρι εχει περισσευμα κανα αδειο cd-ακι, θα παιξουν φωτο απο οτι ξερω και δεν σκεφτηκα να παρω, θα το πλερωσω ντε..............


  14. #104
    να μαι και εγω....
    για μενα ηταν η τριτη φορα μεσα στην ''πιστα'' των μεγαρων.
    η κατασταση ηταν σιγουρα απαραδεκτη....35 μηχανες στο ιδιο session ειναι αδιανοητο!!!!

    εχουν δικιο μερικοι που κατηγορουν οσους προσπαθουν να γραψουν χρονο κανοντας τραβηγμενα προσπερασματα, σκεφτειτε ομως οτι και αυτοι εχουν πληρωσει 65 ευρω μονο και μονο για να μπορεσουν να σκισουν επιτελους τη μηχανη τους!

    εγω χθες ειχα λυσαξει να μετρησω ενα καθαρο γυρο, αλλα με τοση κινηση μεσα στην πιστα δεν τα καταφερα...οσο ομως και να ειχα την προσοχη μου να μην ενοχλησω κανενα, 2-3 μαλακιουλες τις εκανα.....

    η μονη λυση ειναι να χωριστουν οι οδηγοι σε γκρουπ αναλογης δυναμικοτητας, για να μην εχει κανενας παραπονο.

    θεωρω επισης επιβεβλημενη την παρουσια κριτων μεσα στην πιστα, που θα ελεγχουν τη συμπεριφορα ορισμενων ανεγκεφαλων,
    (καποιοι για παραδειγμα, εβγαζαν ολη την ευθεια σουζα, με αποτελεσμα να φοβασαι να τους περασεις μη τυχον και πεσουν πανω σου) και θα ρυθμιζουν την κυκλοφορια σε περιπτωση ατυχηματος.

    στην πτωση του κωστη για παραδειγμα περασαν σχεδον 5 λεπτα και δε βρεθηκε ενας απο την πιστα να ερθει να βοηθησει. μονο καποιοι πισω απο τα καγκελα σφυριζανε να φυγουμε απο το σημειο γιατι κινδυνευαμε (σωπα ρε φιλε, δεν το ξεραμε...)

    παντως παρ ολες τις αντιξοοτητες, η πιστα συνεχιζει να ειναι καυλα,και σιγουρα πολυ προτιμοτερη απο οποιαδηποτε ναυπακτο, μπραλο, επιδαυρο κτλ.

    τελος, ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια για τις γαματες φωτο!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  15. #105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    να μαι και εγω....
    για μενα ηταν η τριτη φορα μεσα στην ''πιστα'' των μεγαρων.
    η κατασταση ηταν σιγουρα απαραδεκτη....35 μηχανες στο ιδιο session ειναι αδιανοητο!!!!

    εχουν δικιο μερικοι που κατηγορουν οσους προσπαθουν να γραψουν χρονο κανοντας τραβηγμενα προσπερασματα, σκεφτειτε ομως οτι και αυτοι εχουν πληρωσει 65 ευρω μονο και μονο για να μπορεσουν να σκισουν επιτελους τη μηχανη τους!

    εγω χθες ειχα λυσαξει να μετρησω ενα καθαρο γυρο, αλλα με τοση κινηση μεσα στην πιστα δεν τα καταφερα...οσο ομως και να ειχα την προσοχη μου να μην ενοχλησω κανενα, 2-3 μαλακιουλες τις εκανα.....

    η μονη λυση ειναι να χωριστουν οι οδηγοι σε γκρουπ αναλογης δυναμικοτητας, για να μην εχει κανενας παραπονο.

    θεωρω επισης επιβεβλημενη την παρουσια κριτων μεσα στην πιστα, που θα ελεγχουν τη συμπεριφορα ορισμενων ανεγκεφαλων,
    (καποιοι για παραδειγμα, εβγαζαν ολη την ευθεια σουζα, με αποτελεσμα να φοβασαι να τους περασεις μη τυχον και πεσουν πανω σου) και θα ρυθμιζουν την κυκλοφορια σε περιπτωση ατυχηματος.

    στην πτωση του κωστη για παραδειγμα περασαν σχεδον 5 λεπτα και δε βρεθηκε ενας απο την πιστα να ερθει να βοηθησει. μονο καποιοι πισω απο τα καγκελα σφυριζανε να φυγουμε απο το σημειο γιατι κινδυνευαμε (σωπα ρε φιλε, δεν το ξεραμε...)

    παντως παρ ολες τις αντιξοοτητες, η πιστα συνεχιζει να ειναι καυλα,και σιγουρα πολυ προτιμοτερη απο οποιαδηποτε ναυπακτο, μπραλο, επιδαυρο κτλ.

    τελος, ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια για τις γαματες φωτο!!!
    Συμφωνω σε ολα..................




Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Video-Photo το moto.gr- track days
    από AKIS BUSA στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2011, 23:26
  2. kiriaki megara kai track day!!
    από costas81 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2010, 09:43
  3. Track days Megara
    από zuki1000k5 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2007, 00:44
  4. Action photos track day Μεγαρα 3-6-2006
    από Tigas στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 14:59
  5. track day megara
    από nickmonstro στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2006, 20:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF