Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Οδηγος αυτοκινητου για μαπες(πολλες ομως)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2005
    Μηνύματα
    26

    Οδηγος αυτοκινητου για μαπες(πολλες ομως)

    Ειμαι στο δρομο του Εθνους(της εφημεριδας) και οπως πηγαινω προς Αγ.Παρασκευη, στο κομβο της Αττικης Οδου, πετιεται απο ΣΤΟΠ αυτοκινητο και παραλιγο να με ριξει. Ενω το κορναρα για να μη βγει αυτος αυτος βγηκε κανονικα και σταματησε στη μεση χωρις να πηγαινει πουθενα γιατι δεν ειχε χωρο να προχωρησει, τον εκλειναν αλλα αυτοκινητα, φουλ παρανομος δηλαδη. Φυσικα με πηραν τα νευρα και του κορναρα για να του τα ψαλλω ενα χερακι μπας και ηρεμουσα λιγο. Αυτος οχι μονο με ειρωνευτικε αλλα οταν των ρωτησα αν βλεπει η οχι μου ειπε οχι και τι θελεις τωρα!!!!Γιατι του λεω εισαι γκαβος(φορουσε γυαλια) και μου ξαναλεει ναι!!!!!!
    Τωρα πειτε μου γιατι αν κατεβεις και τον κανεις ασηκωτο στο ξυλο να εχεις προβλημα με μηνυσεις και ιστοριες αφου κοντεψε να προκαλεσει ατυχημα?
    Αν αυτοι οι οδηγοι δεν τιμωρουνται καπως γιατι να τιμωρηθεις εσυ επειδη απο τη λαχταρα και τη μαγκια του τα χασεις και του ριξεις μερικες?
    Και φανταστειτε οτι ηταν και καλα απο εμφανιση τουλαχιστον, πολυ καθως πρεπει, φανταστειτε για τη θρασος μιλαμε, αυτος ουσιαστικα μου ειπε οτι "αγορι σε γραφω στα αρχ....... μου και στο λεω κιολας γιατι δε μπορεις να κανεις και τιποτα.
    Αυτα παιδια και τωρα ελπιζω να ηρεμησω καπως.

  2. #2
    Την προηγουμενη εβδομαδα στην γεφυρα που περναει κατω απο τη συγγρου στο ρευμα προς πειραιως με εκλεισε κουτακιας που ερχοταν απο τον παραδρομο.Τον ειδα να ερχεται του κορναρα και αυτος βγηκε προσπερνωντας ξυστα ενα φουκαρα με παπι και παραλιγο να με χτυπησει.Οταν τον προσπερασα του εκανα νοημα να σταματησει και ηρθε και κολλησε απο πισω.Οταν ομως σταματησε στο φαναρι και κατεβηκα με το πεταλο στο χερι να δεις πως εφυγε...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2005
    Μηνύματα
    26
    Μ'εβγαλε εκτος εαυτου το θρασος!!!!
    Τρελλαθηκα, πες ρε κεφτε με συγχωρεις εκανα μαλα.....τοσο δυσκολο ειναι, προκαλεις ατυχημα προκαλεις και τσαμπουκα,ποσο μαλα...ς εισαι δηλαδη.

  4. #4
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    ................. και κατεβηκα με το πεταλο στο χερι να δεις πως εφυγε...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Petalo..? Gia pes ti einai auto mpas kai paroume kamia idea...

  5. #5
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Thn kleidaria ennoeis h' mhpws kamia kainouria sidhrogro8ia pou xwraei panw apo to ganti...?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    παίδες το νου σας



    δεν ξέρετε τι κουβαλάει ο κάθε μαλάκας μεσα στο κουτί του!!




    χώρια που για τα αμάξια υπάρχουν κάτι κλειδαριές για το τιμόνι σκέτες μπετόβεργες!!!




    οπότε προσέχετε μην πάτε για μαλλί και ....
    (όχι πως είμαι κανας άγιος και δεν εχω σταματήσει και εγώ)

    Common Sense is not that COMMON after all!!!!


  7. #7
    καλες βολτες!!! Το avatar του/της SUPERMARIO
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    429

    Re: Οδηγος αυτοκινητου για μαπες(πολλες ομως)

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Kawa-Z
    [B]
    Και φανταστειτε οτι ηταν και καλα απο εμφανιση τουλαχιστον, πολυ καθως πρεπει, φανταστειτε για τη θρασος μιλαμε, αυτος ουσιαστικα μου ειπε οτι "αγορι σε γραφω στα αρχ....... μου και στο λεω κιολας γιατι δε μπορεις να κανεις και τιποτα.



    kathe mera sta @&#..dia tous mas grafoun.alloi polu alloi ligo.(sugnwmh file den se eida & as se exei dei apo makria na kleineis gkazi na katevazeis san trelos na patas frena kathos paleueis na krathseis thn pisw roda se troxia prosfushs kai thn mprostinh na parakalas na krathsei sthn uperaristh ellhnikh asfalto ligo prin -sthn kaluterh periptwsh-stamathseis miso metro apo to ftero tou.)


    ta matia mas 14
    για να πας μπροστα πρεπει να πας πισω και να παρεις φορα.

    πωλειται power commander (XT660) 200€

  8. #8
    Πώ πω βρε παιδιά τι ζούγκλα είναι αυτή που ζείτε καθημερινά. Δόξα το Θεό μόνον ελάχιστα μικρά περιστατικά έχω ζήσει. Πάλι καλά να λέω. Αλλά εσείς οδηγάτε σε πολύ επικίνδυνες συνθήκες.


    Το μόνον που μπορώ να σας πώ να είστε πάντα καλά και όρθιοι και αν είναι δυνατόν να είστε ήρεμοι σε τέτοια περιστατικά (τουλάχιστον όταν είστε μόνοι σας).
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #9
    ρε μαγκες παλι στην παγιδα πεφτουμε........κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος.......

    πρεπει να καταλαβουμε οτι στο δρομο ειμαστε αδερφια ολοι ...και αυτοκινητα και φορτηγα και μηχανες..........

    στην εξουσια συμφερει να πλακωνομαστε μεταξυ μας ωστε αυτοι να την περνανε ζαχαρη........αφου οταν περνανε κλεινουν οι δρομοι(αν περνανε και δεν ειναι στην καρεκλα τους)

    εχουμε εγλωβιστει στις μεγαλουπολεις σα τα ποντικια και προσπαθουμε να φαμε ο ενας τον αλλον....

    ο αλλος παραβιασε το στοπ οκ αλλα ψαξε να βρεις και αιτια ......
    οταν τρεχεις ολη μερα σαν τον παλαβο για να επιβιωσεις και για να μην ερθουν να σε μαζεψουν καποια μερα επειδη δεν τους πληρωσες ..............πεσαμε με τα μουτρα στο τυρι που ειναι σε παγιδα και που το ιδιο το κρατος την εστησε.......και τα μυαλα μας εγιναν πελτες που τα βαζουμε καθε βραδυ στη φορμολη για να τα παρουμε την επομενη μερα.

  10. #10
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Λαθος η αποψη του φιλου που γραφει πριν απο μενα. Αλλα αυτο ειναι γνωμη μου.

    Δηλαδη αν εχω προβληματα, παω και πεφτω πανω στα μηχανακια?
    Δεν λεω, δεν θελουν (οι περισσοτεροι) αλλα αν δεν μπορεις να οδηγησεις μην το παρεις.

    Δεν υπαρχει φακα ουτε τυρι εδω περα. Πρεπει να προσεχεις παρα πολυ απλα, γιατι και ο αλλος ανθρωπος ειναι και αυτος επισης τρεχει και δεν φτανει.
    Οχι επειδη εχει μηχανη και πεφτει αντε παρτον σβαρνα και βλεπουμε....δεν ειναι ετσι.

    Εγω προσωπικα δεν ξερω κανεναν φορτηγατζη, δεν εχω καμια αμφιβολια οτι ειναι καλα παιδια, αλλα διαολε ακομα θυμαμαι ενα ΜΑΝ που πηγαινε στα λιμανακια τοσο γρηγορα που αμφιβαλω αν μπορουσες να τον πιασεις με ενα SS.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και δεν θελω να τα βαλω με αυτους που οδηγουν φορτηγα, αλλωστε σε λιγο καιρο και εγω αυτο θα κανω, απλα μερικες φορες πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ. Απλα να ξερεις.

    Kοινωνικη συνειδηση λεγεται νομιζω. Χωρις να θελω να γραψω οτι εγω ειμαι αγιος.

    Αυτα.


  11. #11
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    ειναι ζουγκλα εκει εξω κυκλοφορουν πολλοι τρελοι και το προβλημα ειναι πως να την πεις σε κουτακια αφου με το παραμικρο αγγιγμα μπορει να σε πεταξει κατω.... οποτε ψυχραιμια

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2005
    Μηνύματα
    26
    Αυτο που εγραψε ο Zolota ειναι αρκετα βαθυ και κανενα προβλημα δεν εχω αλλα, το να παραδεχεσαι οτι εχεις κανει λαθος δεν ειναι αρετη, αρετη και προνομιο και το εχουν κανει καποιοι σαν αυτον που συναντησα στο δρομο γιατι πολυ απλα δε σεβονται τιποτα και για μενα δεν διαφερει πολυ απο αυτους που αναφερεται ο φιλος λιγο πιο πανω.
    Να φανταστειτε οτι μετα μπηκα μπροστα και πηγαινα προκλητικα αργα για να δω τι θα κανει και απο τους καθρεφτες τον εβλεπα να σηκωνει το χερι σε απογοητευση σα να λεει "κοιτα που μπλεξαμε με το μαλακισμενο τωρα".
    Δε λεω οτι θα αλλαξει κατι αν τον πλακωσεις, που θα το εκανα γιατι δεν ηταν για να κατεβει ετσι που ηταν, αλλα κι εγω μετα θα μετανιωνα ως ενα βαθμο, ομως ρε μεγαλε δειξε λιγο σεβασμο και πες σορρυ εκανα λαθος, μη προκαλεις ολοι ανθρωποι ειμαστε κια δε θελει πολυ για να ξεφυγεις απο τα λογικα πλαισια και να γινει η ζημια.

  13. #13
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Συμφωνώ με τον φίλο Zolota στό : "εχουμε εγλωβιστει στις μεγαλουπολεις σα τα ποντικια και προσπαθουμε να φαμε ο ενας τον αλλον...." και στό "οταν τρεχεις ολη μερα σαν τον παλαβο για να επιβιωσεις και για να μην ερθουν να σε μαζεψουν καποια μερα επειδη δεν τους πληρωσες .............." +10000. Φανταστείτε την ψυχολογική πίεση που έχει ο εκάστοτε οδηγος (ταριφας,λεωφορειατζής,παπακοντιλιβεράς,γιάπις με bmw,φορτηγατζής,εγώ,εσείς) που τρέχουμε - ναι τρέχουμε ,όπως στον στρατό που μας λέγανε δεν περπατάμε:πετάμε! - όταν σε χρόνο dt πρέπει να καλύψουμε αποστάσεις που λόγο της τραγικής κατάστασης των δρόμων μας και των μποτιλιαρισμάτων (και άλλων που όλοι τα ξέρετε καλύτερα) είναι αδύνατο να γίνουν είτε μιλάμε για το πρωινό δρόμο για την δουλειά - είτε για μια ανάγκη που προέκυψε ,έιτε....είτε...Όταν οδηγούμε με τόση πίεση και στρές , πείτε μου πώς θα αποφύγουμε όλα τα στραβά και τα ανάποδα που γίνωνται κάθε ημέρα? Δέν θέλω να δικαιολογήσω ούτε αυτοκίνητα ούτε μοτό.Στο ίδιο καζάνι βράζουμε, τις ίδιες ταρζανιές κάνουμε (κάθε ημέρα για να είμαστε στην ώρα μας κάπου) στα ίδια σκατά κολυμπάμε ρε παιδιά τελικά... Το μόνο μείον είναι ότι εμείς με τις μηχανές είμαστε εντελός απροστάτευτοι εν μέσω όλων αυτών...οπότε προσοχή και πάλι προσοχή...
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122
    Δυστυχως για το δικυκλο ισχυει ο κανονας του αυγου και της πετρας. Κυλαει το αυγο πεφτει στην πετρα, σπαει το αυγο, κυλαει η πετρα πεφτει στο αυγο , σπαει το αυγο. Οτι και αν γινει ο οδιγος με το μεγαλυτερο οχημα εχει "δικιο" οχι γιατι εχει απλα οταν οδηγεις ενα φορτηγο και αδικο να εχεις αν παραβιασεις ΣΤΟΠ εσυ απλα θα φας μια ποινη Χ χρονια αλλα ο αναβατης με το μηχανακι που εσκασε επανω σου θα παει στα θυμαρακια. Ποιος προτιμας να εισαι?

  15. #15
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    H σωστη απαντηση ειναι ΚΑΝΕΝΑΣ.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. οδηγός μεγέθους για γαντια Alpinestars
    από zzr2005 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2009, 17:11
  2. Οδηγός αυτοκινήτου τρέχει με 200.
    από effieee στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2008, 00:19
  3. νεος οδηγος ρωτα για xt660x
    από tik στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2008, 15:54
  4. κλωτσιά στο typhoon. Ώρα για παπί. ποιο όμως..?
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2007, 00:32
  5. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF