Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Προτεινομενη διαδρομη για την εκδρομη της 25ης (εχει και τα σημεια)

  1. #1
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Προτεινομενη διαδρομη για την εκδρομη της 25ης

    Τμημα 1:Οδικως
    Λοιπον λεω να ξεκινησουμε θεου θελωντος και καιρου επιτρεπωντος απο το περιπτερο (το γνωστο σημειο λιγο πιο κατω απο τη γεφυρα του σχιστου) κατα τις 10 το πρωι.Φευγουμε και παμε για καφε στο Στορκ η παμε κατευθειαν στο Πορο αναλογα τι ωρα θα φτασει το καραβι οπου θα ερχονται τα μικρα.Υστερα παμε γαλατα -ερμιονη-κρανιδι.Καπου στην διαδρομη θα βρουμε και να φαμε,κατι εχω υποψιν μου για εκει.Συνεχιζουμε για Ναυπλιο και στην διασταυρωση γαι επιδαυρο τα μικρα στριβουν για πορο και εμεις συνεχιζουμε για ναυπλιο.Καφες η παγωτο εκει και μετα Αθηνα μεσω εθνικης.Εκανα την αναγνωριστικη χτες για να θυμηθω τα πατηματα με φιλους μου και εναι σουπερ ακομα! παρτε και το χαρτη.Μικρες αλλαγες μπορουμε να τις συζητησουμε!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image_map.gif 
Προβολές:	385 
Μέγεθος:	32,5 KB 
ID:	1377

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Στάθη....

    το καράβι αν θυμάμαι καλά φτάνει γύρω στις 10:30 με 11:00.

    Οπότε μάλλον για κατευθείαν μας κόβω Πόρο.Anyway.Στον Πόρο ξέρω καλή ταβερνούλα να φάμε.Αλλά και αλλού να πάμε No problem.Ούτως ή άλλως μάλλον δεν θα φάω εγώ!χαχα!

    Υ.Γ Ρε Στάθη το Autoroute πως μπορώ να το πάρω?You Know How!Υπάρχει τίποτα?

  3. #3
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    2.Ακτοπλοικως
    Ξεκινατε πρωι εχει και καραβι στις 10:30 θελει κανα 2ωρο
    παρτε και το λινκ των δρομολογιων

    http://www.poros.com.gr/index2.html

    Τωρα πινουμε καφε εκει και κανονιζουμε το φευγα και τις λεπτομερειες.Οπως επισης θα προτεινα να καναμε ενα μικρο γυρο της περιοχης.Κατω εχω βαλει ενα χαρτη για μια προτεινομενη διαδρομη....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image_map.gif 
Προβολές:	369 
Μέγεθος:	16,1 KB 
ID:	1378

  4. #4
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Α ρε γρηγορε μιχαλιε βιαζεσαι βιαζεσαι.Επειδη τα παιδια θα φτασουν κατα τις 12 εκει μας παιρνει για μια βολτουλα στην απεξω.Τη εκδρομη θα ηταν για τα μικρα αμα δεν κανουν ουτεενα χλμ.Τωρα ειχα παει καποτε σε κατι ωραια ταβερνεια καπου στην ερμιονη στο κυμματακι διπλα ε να κανουν και κανα χλμ να στρωσει λιγο το κ@λαρακι,understand my friend!



    Για τους υπολοιπους σας εχω μονταρισμενους χαχααχααα!!!!!!
    Η διαδρομη των μικρων ειναι 100 χλμ ενω η διαδρομη των μεγαλων ειναι 454 χλμ

    Σε λιγο θα σας εχω και τα σημεια ανασυγκροτησης

  5. #5
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Exclamation

    Σημεια ανασυγκροτησης (ετσι για να μην γκρινιαζει και ο NLS και λοιποι που γκρινιαξαν)
    Για τους οδικους....
    1.Περιπτερο
    2.Διασταυρωση εθνικης με Επιδαυρο (μην μας φυγει και κανεις για πατρα-καλαματα)
    3.Στορκ για καφεδακι σφηνακι η τσιγαρο ενα μονο)
    4.Πορος (καφες κανονικος -πεντε τσιγαρα!)
    5.Ερμιονη (σταση για φαγητο εαν αποφασισουμε να παμε για φαγητο εκει-πολλα τσιγαρα)
    6.Διασταυρωση προς ναυπλιο η επιδαυρο-γαλατα (τσιγαρακι και αποχαιρετισμος στα ακτοπλοικα φιλια κλαματα μαντηλια μυξες να μου γραφεις θα περιμενω κλπ)
    7.Σταση ναυπλιο για καφε παγωτο φρουτοσαλατα δεν ξερω τι αλλο (δεν εχει τσιγαρο,βολτα θα κανουμε η τσιγαρα θα καπνιζουμε
    8.Σταση διοδια ελευσινας (τσιγαρο - αποχαιρετισμος αντε γεια μ@λακα τον ειδες τον αλλον ρε τι γελια κλπ!) καληνυχτες (ναι νυχτα θα ειναι μην γελιεστε!)

    Αυτα προτεινω!
    Σταθης

  6. #6
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Thumbs up Πολύ ωραία!

    Εμείς απο Πάτρα θα βόλευε να σας βρούμε στην έξοδο για Επίδαυρο?

    Και κάτι ακόμα.. Όταν μιλάτε για ανασυγκρότηση να υποθέσω οτι θα πηγαίνουμε σε δύο groups ? Δηλ, γρήγοροι - streetαδες και αργοί-onoffάδες ?

    Όχι ότι έχω κάνα πρόβλημα, απλά ρωτάω
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  7. #7
    Πολύ ωραία Στάθη ΕΥΓΕ !
    Αν γίνει βέβαια στις 18 …καλά να περάσετε…
    .
    .ΥΓ. Στο Νο.1 – Περίπτερο μπορούμε να κάνουμε τσιγάρο ??
    ΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  8. #8
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Καλα στις 18 ζοριζομαι και εγω προς το παρον.Απλα περιμενω να δω τι θα αποφασιστει.
    Ναι απο πατρα σας συμφερει να μπειτε στον δρομο που παει για επιδαυρο και θα σας μαζεψουμε εκει!

  9. #9
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Thumbs up Αγαπητέ XTMPAM

    Μη σου φαίνεται παράξενο οτι κάποιοι άνθρωποι βάζουν σαν μεγαλύτερη προτεραιότητα τη βόλτα απο τη μπάλα...

    Προσωπικά δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο αλλά νομίζω οτι η σαπίλα που το διακατέχει θα έπρεπε ήδη να έχει διώξει όλους τους φιλάθλους απο τα γήπεδα.. και νομίζω οτι αυτό έχει γίνει και μόνο οι ''φίλαθλοι'' παραμένουν ακόμα εκεί!

    Οπότε μην απορείς!

    Δεν θέλω να γ@μηθεί το πολύ ωραίο post του hornet γι'αυτο αν είναι να αρχίσει κουβέντα γι'αυτο το θέμα θα παρακαλούσα να μπει σε άλλο post.


    Υ.Γ. που πήγε ο XTMPAM???

    μήπως γίνεται να μεταφερθεί η απάντησή μου στο Autoroute κλπ?
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  10. #10
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    μεταφερθηκαν στο

    autoroute κλπ

  11. #11
    ο βασιλιάς της σκόνης Το avatar του/της Adventure-R
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    158

    Πήρα τηλ. στα πρακτορεία...

    Πήρα τηλ. στα πρακτορεία και οι ώρες που μου δώσανε για Φέρυ είναι:

    Πειραιάς - Μέθανα: 8.00πμ
    Πόρος - Πειραιάς: 5.00μμ και 6.10μμ

    Αυτές οι ώρες δεν είναι σίγουρες γιατί μετά το Πάσχα αλλάζουν τα δρομολόγια (βασικά γίνονται περισσότερα) αλλά σε γενικά πλαίσια αυτά είναι (και απ' ότι θυμάμαι το 8.00 αναχώρηση είναι ψιλοσίγουρο)

    Μην ασχοληθείτε με κάτι flyingDolphins και flyingCats (που εχουν και sites με δρομολόγια) γιατί ως γνωστό δεν φορτώνουν οχήματα. Δρομολόγια για αυτά τα ferries νομίζω ότι δεν θα βρούμε στο internet, am i right?

    Το καραβάκι κάνει κανα δυό ώρες. Μένει να αποφασίσουμε:

    α) ***Κόπηκε λόγω τελικής αποφάσεως για 25.4

    β)Tις λεπτομέρεις της διαδρομής. Προτείνω λοιπόν να δώσουμε σημείο συνάντησης στον Πόρο.
    Έτσι λοιπόν οι μικροί-χαβαλέδες (και εγώ μαζί τους) φτάνουμε στα μέθανα και κατηφορίζουμε προς τον πόρο όπου και κανούμε τα γνωστά (καφέδες για εμάς, τσιγάρα για εσάς τους ναρκομανείς).
    Συνεχίζουμε για την Ερμιόνη όπου κατα Στάθη πέφτει η μάσα και προχωράμε για τα δίδιμα όπου και γυρίζουμε στα απίθανα σπήλαια το τελευταίο επισόδιο της σειράς "Κοινωνία ώρα μηδέν". Χαζεύουμε, τραβάμε φωτογραφίες και μετά όσοι θέλουν συνεχίζουν για Ναύπλιο η πάνε ξανά πίσω στα Μέθανα ή στον Πόρο για το φέρυ της επιστροφής.

    Ακριβή δρομολόγια θα υπάρξουν μετά το Πάσχα, οπότε θα έχουμε ανακοίνωση.

    Φιλώ σας.
    Μη φοβάσαι Θεέ, είμαι στο πλευρό σου.

  12. #12
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Προς μαρκελλο.....
    Εχω βαλει το link με τα τηλεφωνα και τα δρομολογια απο τα ferries πιο πανω.

    Προς petridist
    Αυτο δεν ειναι απαραιτητο για δυο γκρουπ και τετοια και δεν πρεπει να παμε ταπα γιατι αυτη ειναι τουρισταδικη εκδρομη.Οποτε δεν τιθεται θεμα γκρουπ θα κανονισουμε και σκουπα και τετοια!

  13. #13

    pros markelo

    markelo posa tsigara mporoyme na kanoyme se oli ti diarkeia toy taksidioy?
    mia erotisi telika monoimeri tha einai i ekdromi? :wacko:
    emena vasika de me polydiaferei i diadromi ktl afoy eimai kai asxetos apo dromologia kai apo oti fainetai telika tha pame 25 toy minos doste noris tis ores kai ta simeia synantisis mi psaxnomaste teleytaia stigmi
    100 ΑΛΟΓΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΟΔΗΓΑΕΙ....

  14. #14
    Ολα τα λεφτά ειναι το κομμάτι από σημείο 2 έως σημείο 3.
    Η καλύτερα ανάποδα, για να το πάρετε ανηφορικά...

  15. #15
    Ωραία τα waypoints για τους αναβάτες, κανένα waypoint για τις μηχανές με 0 αυτονομία (βλέπε street) θα υπάρχει? Γιατί αγχώνομαι ρε παιδάκι μου όταν ανάβει η ρεζέρβα.....
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2006, 21:01
  2. Για την εκδρομή της 25ης Απριλίου. Post game show.
    από jtoros στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 09:51
  3. Για την εκδρομη της 25ης όσοι θα έρθουν με ΦΕΡΡΥ!!!
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 07:51
  4. Για την εκδρομη της 25ης (ωρα συναντησης,τοπος)
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 21:46
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF