Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: θα ακριβύνει και θα βάζουμε νερό στο Τέλος

  1. #1

    θα ακριβύνει και θα βάζουμε νερό στο Τέλος

    Μέχρι να ακριβύνει...

    Από τις χαμηλότερες τιμές στη βενζίνη είχε και τον Δεκέμβριο η χώρα μας στην Ευρώπη, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κέντρο Οδικών Πληροφοριών. Συγκεκριμένα, η μέση τιμή κυμάνθηκε στο 1,02euro/lt κατατάσσοντας την Ελλάδα στη 2η θέση, πίσω από την Ισπανία (0,98euro/lt). Ωστόσο, πριν προλάβουμε να χαρούμε για το προνόμιο που έχουμε να αγοράζουμε φθηνότερα τη βενζίνη μας σε σχέση με τους υπόλοιπους Eυρωπαίους, μάθαμε πως μέσα στο 2006 θα αυξηθεί ο ειδικός φόρος στα καύσιμα στο 5%, ενώ σύμφωνα με οδηγία της Ευρωπαϊκής Ένωσης ο ίδιος φόρος θα πρέπει κλιμακωτά να φθάσει το 20% μέχρι το 2009 ώστε να εναρμονιστούμε με τα υπόλοιπα κράτη της Ε.Ε. Στοκάρετε σε βενζίνη όσο προλαβαίνετε!
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  2. #2
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Γιατί τώρα φτηνή είναι?
    Όταν ακριβύνει κι άλλο ούτε νερό δεν θα βάζουμε,θα'ναι κι αυτό πανακριβο όπως πάμε...θα κατ**ράμε μέσα μου φαίνεται...
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Γιατί τώρα φτηνή είναι?
    Όταν ακριβύνει κι άλλο ούτε νερό δεν θα βάζουμε,θα'ναι κι αυτό πανακριβο όπως πάμε...θα κατ**ράμε μέσα μου φαίνεται...
    Εγώ ξέρω ότι μέχρι τώρα την βγάζουμε σχετικά φθηνά αλλά από τώρα και μετά μάλλον που την έχουμε ψιλοπατήσει
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  4. #4
    Κάπως έτσι θα φεύγουμε από το βενζινάδικο .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fastbmw.jpg 
Προβολές:	301 
Μέγεθος:	20,8 KB 
ID:	39703
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  5. #5
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Μαλακιες κυβερνητικες ειναι αυτες που να τους πεσουν οι μετοχες και να κοιμωνται σε καροτσια !!

    Ρε μαγκες στην Ελλαδα γινεται εναρμονηση μονο στις τιμες προιοντων και φορων !

    Οι μισθοι παραμενουν οι ιδιοι και λιγωτερο με τις παπαριες των δουλων που ειναι σε καθε ειδους κυβερνηση !

    Στα διαλα συγχιστηκα παλι !

    :a04:

    Στις επομενες εκλογες ψηφιστε αυτους που θα κατεβασουν τα μισθα των πολιτικων στο μισθο που εχετε και σεις !!


  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Μόνο στους φόρους και στις εισφορές πρέπει να εναρμονιζόμαστε κύριοι που κυβερνάται !Έτσι δεν θα πάμε μπροστά αλλά πίσω.Θα καταντήσει το 90% του πληθυσμού να φυτοζωεί

  7. #7
    Εδώ ρε παιδιά ότι και να γίνει πάντα εμείς θα πληρώνουμε και πάντα εμείς θα τρέχουμε για να τα βγάλουμε πέρα. Θα ήθελα να τους βάζαμε όλους αυτούς τους (εργατοπατέρες ) που μας θυμούνται 1 φορά κάθε 4 χρόνια να ζήσουν με τον μισθό μας για 1 μήνα να δω τι θα κάνουν . γιατί ρε παιδιά δεν μπορώ να τους βλέπω να μας συγκρίνουν με της άλλες ευρωπαϊκές χώρες μια ζωή και να μας λένε ότι θέλουν να μας κάνουν Ευρώπη όταν οι μισθοί μας είναι παγωμένοι ή παίρνουν την μισή αύξηση από τον πληθωρισμό και κάθε χρόνο ανεβαίνουν τα πάντα γύρο μας με μαθηματική και γεωμετρική πρόοδο .
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  8. #8
    re min ta lete etsi auta...

    gia na exeis mistous evropis prepei na exeis kai ipodomes kai kratos evropis...

    me to na valoume 2 E stin tsepi mas simera den linoume kanena provlima...

    min gineste eukoli lia ston laikismo...

    to mono pou exei auti i xwra einai o "ftinos" tourismos...

    kata deuteron oloi fwnazoume gia tin akrivia ktlp alla oloi me kainouries mixanes, kinita kai polla alla akriva kai olokainouria bon viver adikeimena eimaste...
    kai an mas tin pei kai kaneis tin exoume etimi tin dikaiologia...

    p.s. gia na min parejigithw... den lew oti den iparxei ftoxia pragmatiki pou malista xeiroterevei...
    alla na fwnazei i xira... na fwnazei kai i padremeni paei poli...

    oures gia ena PANAKRIVO isitirio gia tin eurovizion gia na doune tin... visi kai ta alla karakits sourgela...
    venzini mono sell kai tin 100ara...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    re min ta lete etsi auta...

    gia na exeis mistous evropis prepei na exeis kai ipodomes kai kratos evropis...

    me to na valoume 2 E stin tsepi mas simera den linoume kanena provlima...

    min gineste eukoli lia ston laikismo...

    to mono pou exei auti i xwra einai o "ftinos" tourismos...

    kata deuteron oloi fwnazoume gia tin akrivia ktlp alla oloi me kainouries mixanes, kinita kai polla alla akriva kai olokainouria bon viver adikeimena eimaste...
    kai an mas tin pei kai kaneis tin exoume etimi tin dikaiologia...

    p.s. gia na min parejigithw... den lew oti den iparxei ftoxia pragmatiki pou malista xeiroterevei...
    alla na fwnazei i xira... na fwnazei kai i padremeni paei poli...

    oures gia ena PANAKRIVO isitirio gia tin eurovizion gia na doune tin... visi kai ta alla karakits sourgela...
    venzini mono sell kai tin 100ara...




    Σε περισσότερες από 1,4 εκατ. ανήλθαν οι νέες συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας το 2005. Σύμφωνα με τα στοιχεία των εταιρειών, ο συνολικός αριθμός των συνδέσεων στο τέλος Δεκεμβρίου 2005 έφθασε στα 12.449.919 από 11.041.213 που ήταν στο τέλος του 2004. Mε βάση αυτούς τους αριθμούς -και με δεδομένο ότι ο πληθυσμός της Eλλάδας είναι 11 εκατ.- το ποσοστό διείσδυσης διαμορφώνεται σε περισσότερο από 112%, όπερ σημαίνει ότι 12 στους 100 Eλληνες (συμπεριλαμβανομένων των... νεογέννητων) έχουν δύο συνδέσεις. Φυσικά, το 112% δεν είναι και το πραγματικό ποσοστό διείσδυσης, ούτε στην Eλλάδα χρησιμοποιούνται περίπου 12,5 εκατ. κινητά τηλέφωνα.
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    re min ta lete etsi auta...

    gia na exeis mistous evropis prepei na exeis kai ipodomes kai kratos evropis...

    me to na valoume 2 E stin tsepi mas simera den linoume kanena provlima...

    min gineste eukoli lia ston laikismo...

    to mono pou exei auti i xwra einai o "ftinos" tourismos...

    kata deuteron oloi fwnazoume gia tin akrivia ktlp alla oloi me kainouries mixanes, kinita kai polla alla akriva kai olokainouria bon viver adikeimena eimaste...
    kai an mas tin pei kai kaneis tin exoume etimi tin dikaiologia...

    p.s. gia na min parejigithw... den lew oti den iparxei ftoxia pragmatiki pou malista xeiroterevei...
    alla na fwnazei i xira... na fwnazei kai i padremeni paei poli...

    oures gia ena PANAKRIVO isitirio gia tin eurovizion gia na doune tin... visi kai ta alla karakits sourgela...
    venzini mono sell kai tin 100ara...
    Ναι ρε φίλε αλλά εγώ για να πάρω τη μηχανή μου που έχω τώρα την έχω βάλει για 48 δώσεις και κάνω και δεύτερη δουλειά για να τα βγάλω πέρα . Και νομίζω ότι και πόλοι άλλοι θα κάνουν το ίδιο και περισσότερα. Τώρα αν τα χαζό γκομενάκια θέλουν να δώσουν 1000ή και 2000 euro αυτό εμένα δεν μου λέει κάτι ούτε και είναι σωστό μέτρο σύγκρισης . Όσο για το άλλο θέμα της μηχηνής νομίζω ότι είσαι άδικος . Δηλαδή επειδή παίρνουμε κάποιο δάνειο από μια τράπεζα και το αποπληρώνουμε σε 4 -5 χρόνια και παίρνουμε το όνειρο μίας ζωής πάει να πει ότι είμαστε πλούσιοι ??????????? ή ότι όπου και αν πάνε οι τιμές εμάς δεν μας πειράζει γιατί
    ( καλοπερνάμε) ????????????

    Y.Γ. τίποτα προσωπικό.
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR




    Σε περισσότερες από 1,4 εκατ. ανήλθαν οι νέες συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας το 2005. Σύμφωνα με τα στοιχεία των εταιρειών, ο συνολικός αριθμός των συνδέσεων στο τέλος Δεκεμβρίου 2005 έφθασε στα 12.449.919 από 11.041.213 που ήταν στο τέλος του 2004. Mε βάση αυτούς τους αριθμούς -και με δεδομένο ότι ο πληθυσμός της Eλλάδας είναι 11 εκατ.- το ποσοστό διείσδυσης διαμορφώνεται σε περισσότερο από 112%, όπερ σημαίνει ότι 12 στους 100 Eλληνες (συμπεριλαμβανομένων των... νεογέννητων) έχουν δύο συνδέσεις. Φυσικά, το 112% δεν είναι και το πραγματικό ποσοστό διείσδυσης, ούτε στην Eλλάδα χρησιμοποιούνται περίπου 12,5 εκατ. κινητά τηλέφωνα.

    Φίλε τα στοιχεία σου είναι σωστά αλλά σκέψου ότι στην απογραφή που έγινε πριν από μερικά χρόνια η Ελλάδα είχε κοντά στα 12 εκτ. πληθυσμό και η τελευταία απογραφή πριν από αυτή μας είχε βγάλει κοντά στα 10 εκ . αν σκεφτείς ότι έχουμε και υπογεννητικότητα και γήρανση του κράτους μάλλον κάτι δεν πάει καλά ε ????
    Όσο για τα κινητά που λες εγώ ξέρω ότι κάθε πλουσιοκόριτσο ή βουτιρομπεμπές έχει πάνω από 2 νούμερα . Α και κάτι άλλο οι πώλησης της φερραρι στην Ελλάδα έχουν αυξηθεί τα τελευταία χρόνια λες να είμαστε πλούσιοι και δεν το ξέρουμε ??????
    Υ.Γ. τίποτα προσωπικό μην παρεξηγηθώ .
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357

    Re: θα ακριβύνει και θα βάζουμε νερό στο Τέλος

    Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
    Μέχρι να ακριβύνει...

    Από τις χαμηλότερες τιμές στη βενζίνη είχε και τον Δεκέμβριο η χώρα μας στην Ευρώπη, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Κέντρο Οδικών Πληροφοριών. Συγκεκριμένα, η μέση τιμή κυμάνθηκε στο 1,02euro/lt κατατάσσοντας την Ελλάδα στη 2η θέση, πίσω από την Ισπανία (0,98euro/lt). Ωστόσο, πριν προλάβουμε να χαρούμε για το προνόμιο που έχουμε να αγοράζουμε φθηνότερα τη βενζίνη μας σε σχέση με τους υπόλοιπους Eυρωπαίους, μάθαμε πως μέσα στο 2006 θα αυξηθεί ο ειδικός φόρος στα καύσιμα στο 5%, ενώ σύμφωνα με οδηγία της Ευρωπαϊκής Ένωσης ο ίδιος φόρος θα πρέπει κλιμακωτά να φθάσει το 20% μέχρι το 2009 ώστε να εναρμονιστούμε με τα υπόλοιπα κράτη της Ε.Ε. Στοκάρετε σε βενζίνη όσο προλαβαίνετε!

    και να σκεφτείς στο ΙΡΑΝ και γενικότερα στις χώρες αυτές πωλείται 0.09Ε/lt


    τρέλα έτσι????
    Common Sense is not that COMMON after all!!!!


  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
    Ναι ρε φίλε αλλά εγώ για να πάρω τη μηχανή μου που έχω τώρα την έχω βάλει για 48 δώσεις και κάνω και δεύτερη δουλειά για να τα βγάλω πέρα . Και νομίζω ότι και πόλοι άλλοι θα κάνουν το ίδιο και περισσότερα.
    an evales 48 dwseis gia na pareis mia mixani kai twra den exeis lefta oute gia kafe den sou ftaiei i oikonomikopolitiki katastasi tis elladas, oi metanastes, to mavro xrima, oi lamogies twn lamogiwn or oti allo...

    egw file mou exw ta leuta na parw tin mixani pou thelw (se reusto malista)... jerw omws oti an ta dosw, meta den tha exw oute gia ladia... an mou katsei stravi meta, p.x., tin exw @@#@#&


    kala tin istoria tou tzitzika kai tou mermiga den tin akousate pote?
    :rotflmao: :rotflmao:

    auto pou me provlimatizei einai oti exoume eukolies pou molis 100 xronia prin den ta ixan oute vasiliades kai emeis ta exoume dedomena kai ta theoroume "ftoxa"...

    den lew, brosta prepei na koitame... alla min eimaste kai axaristoi rixnodas tis euthines mas allou...
    (fisika den milaw se esena prosopika file javra)

    p.s. to exw janapei... exoume mathei na xalame 2E gia kathe 1 pou vgazoume...

    an xasoume ton tourismo (tin moni megali viomixania tis xwras) XATHIKAME!!!

  14. #14
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    [B]an evales 48 dwseis gia na pareis mia mixani kai twra den exeis lefta oute gia kafe den sou ftaiei i oikonomikopolitiki katastasi tis elladas, oi metanastes, to mavro xrima, oi lamogies twn lamogiwn or oti allo...


    Φίλε sonic δεν συμφονώ με την άποψη σου και θα σου πω το γιατί .
    Θέλω να σου πω ότι αν κάποιος δώσει κάποια χρήματα για να πάρει το μοτέρ που αγαπάει δεν πάει να πει ότι δεν θα έχει και κάποιο υπόλοιπο για να είναι και να αισθάνεται σίγουρος .
    Δεύτερον έχεις αναρωτηθεί πόσο μας κόστιζε ένας καφές πριν και μετά το euro έρθει στην ζωή μας ?? και πόσα ξοδεύεις αν πας στο super-market ?? που πριν από λιγο καιρό αν κρατούσες πάνω σου 5000 έλεγες ότι κρατούσες κάποια χρήματα σήμερα αν κρατάς 15 Ε είναι σαν να μην κρατάς τίποτα .
    Και τρίτον τι να κάνω της οικονομίες στην τράπεζα αν δεν μπορώ να πάρω την μηχανή που θέλω ?
    Εμένα δεν μου λέει τίποτα να λέω ότι αυτή την μηχανή μπορώ να την πάρω και κάθε φορά που περνάω από έξω από το κατάστημα να την κοιτάω και να κάνω μόνο όνειρα .
    Έχεις αναρωτηθεί πόσο καιρό χρειάζεται να μαζεύεις χρήματα για να πάρεις μια μηχανή και να νιώθεις σιγουριά και για της οικονομίες σου???? Πάρα πολύ.
    Όσο γιαυτό που είπες να πάς να δόσεις όλα σου τα χρήματα για μια μηχανή και μετά να την κοιτάς έξω από το σπίτι γιατί δεν έχεις λεφτά ούτε για βενζίνα σε αυτό με βρίσκεις απόλυτα συμφονο .
    Η άποψη σου για τον τουρισμό είναι σωστή.
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
    Έχεις αναρωτηθεί πόσο καιρό χρειάζεται να μαζεύεις χρήματα για να πάρεις μια μηχανή και να νιώθεις σιγουριά και για της οικονομίες σου???? Πάρα πολύ.
    den lew oti to diko mou sistima einai to swsto or to kalitero...

    o kathenas "zigizei" ta pragmata, pernei apofaseis kai meta zei me tis apofaseis pou pire...

    auto pou lew einai oti tin apofasi mas prepei na tin skeutoume poli wste na min mas ftene oi alloi gia tin sifora mas... (fisika kai den milaw prwsopika se esena javrar)

    to parapanw isxiei kai gia tin psifo tou kathenos...



    p.s.
    prosopika den exw paei pote diakopes kalokairi... doulevw apo pada... kai ta leuta pou vgazw den einai mono gia mia mixani...

    δεν πάει να πει ότι δεν θα έχει και κάποιο υπόλοιπο για να είναι και να αισθάνεται σίγουρος .
    ma gia ta epomena 2 xronia exeis ena minieo ejodo merikwn ekatodadwn euro...
    jereis posa borei na simvoun mesa se 2 xronia?
    an (xtipa jilo) sou kaei to DVD p.x., ti tha kaneis? tha valeis kai alles dwseis or den tha vlepeis dvd?

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2007, 11:33
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2004, 09:41
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 21:43
  4. Θα μπορούσε και να μην είναι ανέκδοτο
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 09:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF