Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 92

Θέμα: Η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,το δινω το μωρο μου...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23

    Η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,το δινω το μωρο μου...

    Παιδια η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,Πριν ενα περιπου μηνα πηρα μετα απο οικονομιες 2 χρονων ενα ΚΤΜ LC4
    2006 ,το φτιαχνω κουκλι με χουφτες αυτοκολητα οπως το ονειρευομουν.Δεν εχω κανει καλα καλα 300χλμ (ουτε πινακιδες δεν εχω )και Πριν μερικες μερες η κολητη της μανας μου βλεπει το γιο της σε πολυ ασχημη κατασταση και με 1 σπασμενα ποδι χερι,απο πτωση
    με την μηχανη...Τι να πεις? με στο παιχνιδι ειναι το ξερουμε ολοι καλα... η μανα μου ομως σοκαρισμενη μου ζητα
    να δωσω την μηχανη αμεσως,παρακαλωντας με κλαιγωντας να μην την φερω ποτε στην θεση της φιλης της...
    Ρε παιδια πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι για να κρατησω το μωρο μου...γιατι εγω δεν βλεπω,μια μανα εχουμε ολοι...
    τι να πω δεν ειμαι σιγουρος ουτε γιατι γραφω το post,για συμπαρασταση φανταζομαι...οπως λεει και ο κατανας παντα ορθιοι!

  2. #2
    darxun
    Τώρα η μητέρα σου είναι σοκαρισμένη από το συμβάν, γι'αυτο θα επιμείνει στην γνώμη της.
    Εσύ όμως για να ικανοποιήσεις την επιθυμία της μητέρας σου - έστω και προσωρινά - αλλά και να μη χάσεις το μηχανάκι σου, που τόσο κόπο έκανες να το αποκτήσεις, κράτα το λίγες μέρες στο γκαραζ σου λέγοντας ότι θα το πουλήσεις και όταν δεις ότι σιγά σιγά το ξεπερνάει το ξαναβγάζεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
    σωστος????

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23
    σωστος μαγκα,αλλα το θεμα ειναι οτι με εβαλε να υποσχεθω οτι θα το "πεταξω"...εγω δεν απαντησα και καλα...αλλα δεν ειναι κατι που θα περασει...ειμαι σιγουρος.
    Μικρος ειχα φυγει με το 125crm μου 2 φορες πανω απο αυτοκινητο και τετοιο πραγμα δεν ειχα αντιμετοπισει...αλλα τωρα ειναι αλλη φαση.

    Ειναι η πρωτη φορα που μου ζητα κατι και με παρακαλαει να την ακουσω...ευχαριστω παντως.Νομιζω οτι για την περιπτωση μου ειναι μονοδρομος...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    200
    Πολύ δύσκολη η θέση σου φίλε μου. Το τελευταίο πράγμα που θέλουμε είναι να πληγώνουμε τους γονείς μας και γενικά άτομα που αγαπάμε.

    Μην της υποσχεθείς οτι θα δώσεις την μηχανή, υποσχέσου της οτι θα κάνεις το πάν ωστε η μάνα σου να είναι πάντα ήσυχη. Πως θα γίνει αυτό; Πες της οτι θα κάνεις οτι περνάει απο το χέρι σου να την δώσεις την μηχανή. Πρέπει να της δώσεις ν ακαταλάβει όμως οτι κάτι τέτοιο θα πάρει χρόνο μιας και δεν διατίθεσαι να δώσεις κάτι που ονειρευόσουνα τόσα χρόνια, κάτι στο οποίο έσκασες όλες σου τις οικονομίες, για μια μπουκιά ψωμί.

    Πες της οτι μόλις βρείς την κατάλληλη προσφορά θα το δώσεις.

    Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν θα την βρείς γιατί τα χρήματα που θα ζητάς, 16.000 ευρώ ας πούμε γι απαράδειγμα, δε στα δίνει κανείς.

    Καλή τύχη σου εύχομια και καλή ανάρωση στο παιδί που χτύπησε.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23
    παντως αν την αγοραζει κανεις 16.000 την δινω ευχαριστως!!!!!!

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23
    πλακα στην πλακα ,μια καινουργια μηχανη πως την πουλας? αγγελεια στην χρυση ευκαιρια? σε εμπορο? τι επιλογες υπαρχουν?

  7. #7
    φιλε πιστευω οτι η γνωμη μας δεν ειναι αυτη που πρεπει να ρωτησεις..πρεπει να αποφασισεις μονος σου αν θες πραγματικα το μηχανακι σου. εμενα αν ημουν 100% σιγουρος δεν μπανα κατεβεναι και ο θεος
    (ποιος?) και να μου λεγε φερτη θα του λεγα παρε τα @##@$ μου!οποτε δες μεσα σου αν εισαι σιγουρος οτι θες να την κρατησεις και θα τη βρεις την ακρη να κουμανταρεις και τη μανα σου.
    [FONT=century gothic]Ποτέ Mην Κάνεις Κάτι Σήμερα Που Μπορείς Να Αναβάλεις Για Άυριο!!!![/FONT]
    ******:a66: "I knew I sould have taken that turn to Albuquerque!!!!" :a66:********

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    200
    Απλά κάνεις τα πάντα. Πας στον έμπορο που στην πούλησε και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος απο την προσφορά του, παίρνεις σεί όσα καταστήματα έχεις υπόψιν σου.

    Ταυτόχρονα εγγράφεσαι σε όλα τα φόρουμ βάζοντας αμέτρητες αγγελίες και το ίδιο κάνεις και στις γνωστές φυλλάδες.

    Δεν μπορεί, όλο και κάποιος θα ενδιαφερθεί. Αλλά το θέμα είναι οτι γιατί κάποιος ν απάρει μια μηχανή με 300 χιλιόμετρα και όχι ολοκαίνουρια. Εκεί πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η τιμή που θα την προσφέρεις. Πόσα χρήματα δηλαδή είσαι διατεθιμένος να χάσεις απο την πωληση αυτή.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23
    θα το ξαναπω για να μην με παρεξηγησετε,ειμαι ακριβως το αντιθετο απο "μαμακιας",το θεμα ειναι οτι ΠΡΩΤΗ φορα η μανα μου, μου ζητα κατι σοβαρο,και αισθανομαι οτι δεν εχω το δικαιωμα να μην το κανω,παντοτε την ειχα γραμμενη και ποτε δεν την ακουγα αλλα τωρα...ισως νιωθω ασχημα για τις μ******ες της εκανα μικρος και το θεωρω κατι σαν υποχρεωση εστω μια φορα που μου ζητα κατι να το κανω...και ας με γ******

    Παιδια ζητω συγνωμη,γιατι το θεμα που σας εχω βαλει ειναι λιγο γελοιο...η μαλλον το κανω γελοιο με αυτα που λεω,αν με "διαβαζα" εγω θα ελεγα " οκ ρε φιλε τι μας πριζεις τοτε...?" .Οπως και να εχει ευχαριστω για την συμπαρασταση.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23
    δεν εχω ιδεα απο τιμες και αξιες...ενδεικτικα και μιλωντας παντα γενικα, σε μια μηχανη που εχει 9000e που 8α επρεπε να στοχευω?
    καθαρα παο την εμπειρεια και αυτα που βλεπετε στον χωρο...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
    Παιδια ζητω συγνωμη,γιατι το θεμα που σας εχω βαλει ειναι λιγο γελοιο...η μαλλον το κανω γελοιο με αυτα που λεω,αν με "διαβαζα" εγω θα ελεγα " οκ ρε φιλε τι μας πριζεις τοτε...?" .Οπως και να εχει ευχαριστω για την συμπαρασταση.
    Προσωπικά πιστεύω οτι όλοι μας κάποτε μπορεί να βρεθούμε σ'αυτή τη θέση και το τελευταίο που όλοι μας θα θέλουμε να αποφύγουμε, θα είναι να στεναχωρήσουμε τους ανθρώπους που αγαπάμε.

    Σαν συμπαράσταση λοιπόν σε σένα θα σου πω αυτό που θα έκανα εγώ. Θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο να κάνω τους ανθρώπους μου να νιώσουν οτι η ωριμότητα και η υπευθυνότητά μου, θα κάνουν τα πάντα ώστε να μην τους φέρουν ποτέ σ'αυτή τη δυσσάρεστη θέση. Θα άφηνα τη μηχανή παρκαρισμένη όσο το δυνατόν περισσότερο και θα την χαιρόμουν μόλις ένιωθα πως δεν αντέχω άλλο μακρυά της. Όταν έφευγα απ'το σπίτι με τη μηχανή θα έκανα ένα τηλέφωνο στους δικούς μου για να τους καθησυχάσω ότι έφτασα καλά. Ότι τέλος πάντων θα τους έκανε να ανησυχούν όσο το δυνατόν λιγότερο για μένα.

    Με λίγα λόγια θα έκανα ότι περνάει απ'το χέρι μου για να μην αφήσω τους δικούς μου ανθρώπους να νιώσουν ποτέ την ψυχή τους στο στόμα. Όσο τουλάχιστον θα είχα την δυνατότητα να το κάνω..

    Κι όλα αυτά γιατί δέχομαι απόλυτα την ανησυχία που τους βασανίζει για μένα, αλλά απ'την άλλη σέβομαι και τον κόπο και την υπομονή για τη μέρα που κατάφερα να αποκτήσω κάτι που τόσο αγαπώ. Τη μηχανή μου που μοιράστηκα τόσα μαζί της και που κάθε φορά που κάθομαι πάνω της μου υπόσχεται όλο και περισσότερες ευχάριστες στιγμές...

    Είσαι σ'ένα δίκοπο μαχαίρι το καταλαβαίνω, αλλά εσύ και μόνο εσύ είσαι αυτός που θα φροντίσει να μην κόψει κανέναν σας.


  12. #12
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563

    Re: Η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,το δινω το μωρο μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
    Παιδια η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,Πριν ενα περιπου μηνα πηρα μετα απο οικονομιες 2 χρονων ενα ΚΤΜ LC4
    2006 ,το φτιαχνω κουκλι με χουφτες αυτοκολητα οπως το ονειρευομουν.Δεν εχω κανει καλα καλα 300χλμ (ουτε πινακιδες δεν εχω )και Πριν μερικες μερες η κολητη της μανας μου βλεπει το γιο της σε πολυ ασχημη κατασταση και με 1 σπασμενα ποδι χερι,απο πτωση
    με την μηχανη...Τι να πεις? με στο παιχνιδι ειναι το ξερουμε ολοι καλα... η μανα μου ομως σοκαρισμενη μου ζητα
    να δωσω την μηχανη αμεσως,παρακαλωντας με κλαιγωντας να μην την φερω ποτε στην θεση της φιλης της...
    Ρε παιδια πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι για να κρατησω το μωρο μου...γιατι εγω δεν βλεπω,μια μανα εχουμε ολοι...
    τι να πω δεν ειμαι σιγουρος ουτε γιατι γραφω το post,για συμπαρασταση φανταζομαι...οπως λεει και ο κατανας παντα ορθιοι!
    Ρε φιλε ασε τις κλαψες !!

    Ανηλικο εισαι ;;

    Αν ναι κανε οτι σε λεει η μανα σου.

    Αν οχι μη μας σπας τους ορχεις με λαλακιες βραδυατικα ! Τραβα σε κανα ψυχιατρο εδω δεν ειμαστε κοινωνικοι λειτουργοι !

    Αντε μπραβο !


  13. #13
    ThE ArT oF DowNLoAdinG Το avatar του/της crazykiller
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    218
    Τι να σου πω τώρα????

    Δεν είναι το θέμα το πόσο "μαμάκιας" ή όχι είσαι.
    Το θέμα είναι αν θα είσαι ευτυχισμένος χωρίς το μωρό σου...
    Και ακόμα χειρότερα αν θα είσαι ευτυχισμένος με την επιλογή που θα κάνει άλλος για σένα αν τον αφήσεις.

    Κάνε αυτα που σου λέει ο makis206 είναι πολύ σωστά. Πάρε και παντελόνι στον εξοπλισμό σου, πάρε και καλά γάντια, πάρε και μπότες.(θεωρώ αυτοννόητο ότι έχεις μπουφάν και κράνος)

    Πρόσπάθησε να την πείσεις, αντί να σπυ πουλήσει την μηχανή για να μην φοβάται, να σου πάρει τον εξοπλισμό που θα φοράς ΠΑΝΤΑ.

    Αν της δώσεις αυτή την υπόσχεση τι θα σου πει?
    Αν της υποσχεθείς πως θα φοράς ΠΑΝΤΑ τον εξοπλισμό σου, τι θα σου πει?
    Το παλικάρι που χτύπησε είχε τον απαραίτητο εξοπλισμό???

    Αυτό από μόνο του είναι ένα καλό επιχείρημα.


    Στη χειρότερη άσε την λίγο στο γκαράζ πριν την δώσεις να δεις πως θα νιώθεις χωρίς μηχανή. Και πάνω που δεν θα αντέχεις άλλο κάνε την μια βόλτα, και μετά έλα πες μου αν θα την δώσεις ποτέ για χατήρι του ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ.
    LeT ThE GooD TiMeS RoLL

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2006
    Μηνύματα
    23
    Μαλλον εχεις δικιο,σας επρηξα...
    Με το θεμα θα δω τι θα κανω...
    Εισαι εντιπωσιακα αγενης παντως...αν το θεμα δεν σου κανει κεφι η σε ενοχλει μπορεις απλα να μην το διαβασεις

  15. #15
    φιλε ολες οι μαναδες μας περνουν εναν γολγοθα απο την στιγμη που θα καβαλησουμε μια μηχανη.........αλλα και για καθε αλλη επιλογη μας στη ζωη .......ασχετα αν δεν μας το λενε καταμουτρα.

    επειδη ετυχε ενα σοβαρο γεγονος εσυ βαλθηκες να το πουλησεις......μεσα απο τον διαλογο θα βρεις την ακρη ,εσυ εισαι αυτος που πρεπει να την πεισεις ...........

    βρες λοιπον τα καταλληλα επιχειρηματα ............

    αν κανεις πισω τωρα μια ζωη θα λακιζεις και δεν ειναι εγωιστικο αυτο

    και υπαρχουν και πιο σοβαρα πραγματα στη ζωη απο μια μοτο......δλδ τοτε τι θα κανεις??

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μου την έκλεψαν το πρωϊ...
    από dimmeneidis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2006, 17:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF