Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ

  1. #46
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    [i]Ό,τι αρέσει στον καθένα. Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης. [/B]
    Συμφωνώ. Αντιπαράθεση δεν υπάρχει απλώς πολλές γνώμες μαζί βγάζουν καλύτερο αποτέλεσμα

  2. #47
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

    Ό,τι αρέσει στον καθένα. Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.
    Αν μου επιτρέπεις Θάνο θα έλεγα οτι αξίζει να θυσιάσεις 4 από τις 15 φορές στα Μέγαρα και να πας 1 στις Σέρρες.
    Όταν πας θα καταλάβεις γιατί κάποιοι είναι τόσο ισχυρογνώμονες στο θέμα.
    Έχω πάει ήδη 2 φορές φέτος Μέγαρα αλλά περιμένω πως και πως να ανέβω πάνω θυσιάζοντας αναγκαστικά μερικά Track Days στα Μέγαρα.
    Παρεπιπτόντως φεύγω την Παρασκευή για Motorsport weekend στις Σέρρες με αφορμή την έναρξη του Moto GP 2006. Όσοι πιστοί προσέλθετε.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
    Αν μου επιτρέπεις Θάνο θα έλεγα οτι αξίζει να θυσιάσεις 4 από τις 15 φορές στα Μέγαρα και να πας 1 στις Σέρρες.
    Όταν πας θα καταλάβεις γιατί κάποιοι είναι τόσο ισχυρογνώμονες στο θέμα.
    Έχω πάει ήδη 2 φορές φέτος Μέγαρα αλλά περιμένω πως και πως να ανέβω πάνω θυσιάζοντας αναγκαστικά μερικά Track Days στα Μέγαρα.
    Παρεπιπτόντως φεύγω την Παρασκευή για Motorsport weekend στις Σέρρες με αφορμή την έναρξη του Moto GP 2006. Όσοι πιστοί προσέλθετε.
    Έχω πάει Σέρρες. Δεν έχω καμμία απολύτως αντίρρηση ότι πρόκειται για φοβερή πίστα. Σαφώς και αν έχεις να διαθέτεις 500-600€ μία φορά το χρόνο αξίζει να την επισκέφτεσαι.

    Από κει και πέρα όμως πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές... Αν απαξιώσουμε τα Μέγαρα η εναλλακτική για τους Αθηναίους είναι οι γνωστές διαδρομές ή το γκαράζ...
    Θάνος..

  4. #49
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Ο κουμπάρος μου άσχετος μοτοσυκλετιστής (κολλημένος με αυτοκίνητα) με μοτό CBR 600 FS κόκκινο (του έχω βάλει και φωτό στο site στη κατηγορία ΔΡΑΣΗΣ δείτε κόκκινο-μαύρο CBR 600 FS δείτε DIMITRIS ΤΟ ΟΓΔΟΟ ΘΑΥΜΑ !!!!) ΔΕΙΤΕ

    http://www.moto.gr/users_phgal/prev...E&submit=OK

    κουλός και άσχετος όπως έλεγε για τον εαυτό του και πραγματικά στο δρόμο πήγαινε όρθιος στην κυριολεξία
    ήρθε μαζί μας, 2 μήνες είχε τη μηχανή και δεν είχε την αίσθηση του μοτοσυκλετιστή, αφού του είπαμε 2 πράγματα το πως θα οδηγήσει και μας παρακολούθησε τι κάναμε σε μισή ώρα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Ο ΚΟΥΛΟΣ ΞΕΚΟΥΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΞΥΝΕ ΠΑΝΤΟΥ !!!!!
    Αυτό που ακολούθησε όταν βγήκε ήταν ΠΑΡΤΥ !!!!
    ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ από τη χαρά και αυτός και εμείς και από τότε δεν χάνει ευκαιρία για παρεϊστικο τράκ ντέι.
    Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει αλλάξει 2 600 σάρια και τι πήρε ?
    GSXR 750 '05 και έχει ξετρελαθεί.

    επίσης
    http://www.bikepics.com/pictures/544991/

    και
    http://www.bikepics.com/pictures/544992/

    έχει κάνει μεγάλη πρόοδο για τις ελάχιστες ώρες πτήσεις σε πίστα

    *είναι η δεύτερη φορά που μπήκε σε πίστα μετά από τις Σέρρες(πρώτη φορά) και είχε να μπεί από τον Απρίλιο 2004 !!!!

  5. #50
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    επίσης
    http://www.bikepics.com/pictures/544991/

    και
    http://www.bikepics.com/pictures/544992/

    έχει κάνει μεγάλη πρόοδο για τις ελάχιστες ώρες πτήσεις σε πίστα

    *είναι η δεύτερη φορά που μπήκε σε πίστα μετά από τις Σέρρες(πρώτη φορά) και είχε να μπεί από τον Απρίλιο 2004 !!!!
    Βλέπω έχει και το καλύτερο μηχανάκι που κυκλοφορεί στον πλανήτη! Ευγε!

    Τα πλαστικά που φοράει τι είναι?????

  6. #51
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Βλέπω έχει και το καλύτερο μηχανάκι που κυκλοφορεί στον πλανήτη! Ευγε!

    Τα πλαστικά που φοράει τι είναι?????
    Δεν θα το πιστέψεις αλλά είναι πολυεστερικά που έχουμε παραγγείλει και εγώ 750 Κ3 το προηγούμενο με 350 ευρώ
    όλα και φτερό μπροστά special price στον "Πέρφεκτ" κ. Φίλιππα
    πολύ καλός και τίμιος άνθρωπος, Τριπτολέμου στην Ιερά οδό από Πειραιώς αριστερά πριν τις γραμμές πάλι αριστερά τηλ. 210 3414139 και φινίρισμα βαφή Μάνος πάλι special price 300 απλό 350 σε ματ και χαίρεσαι τη μοτό σου στο χρώμα που θες χωρίς ανγχος και με τα γνήσια αγρατζούνιστα κρεμασμένα
    *Στα υπόψιν δεξιό γνήσιο φερινγκ κόστος 680 ευρώ και με 700 μάξιμουμ είσαι μεόλα τα μέρη έτοιμος και βαμμένος.
    Αυτά τα ολίγα

  7. #52
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Δεν θα το πιστέψεις αλλά είναι πολυεστερικά που έχουμε παραγγείλει και εγώ 750 Κ3 το προηγούμενο με 350 ευρώ
    όλα και φτερό μπροστά special price στον "Πέρφεκτ" κ. Φίλιππα
    πολύ καλός και τίμιος άνθρωπος, Τριπτολέμου στην Ιερά οδό από Πειραιώς αριστερά πριν τις γραμμές πάλι αριστερά τηλ. 210 3414139 και φινίρισμα βαφή Μάνος πάλι special price 300 απλό 350 σε ματ και χαίρεσαι τη μοτό σου στο χρώμα που θες χωρίς ανγχος και με τα γνήσια αγρατζούνιστα κρεμασμένα
    *Στα υπόψιν δεξιό γνήσιο φερινγκ κόστος 680 ευρώ και με 700 μάξιμουμ είσαι μεόλα τα μέρη έτοιμος και βαμμένος.
    Αυτά τα ολίγα
    Αααα, perfect ε? Τον ξέρω, έφτιαξαν πρόσφατα 3 κοστούμια κάτι φίλοι, κι εγώ εκεί θα πάω από ότι φαίνεται!

    Σαν πολλά δεν είναι 350 για τη βαφή? Φαίνεται βέβαια πάρα πολύ καλή δουλειά. Μου είπε φίλος για 200 τελική τιμή για βαφή. Anyway, θα δείξει!

    Thanks για τις πληροφορίες!


  8. #53
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150
    Γεια σας ρε παιδια....
    Μπορω να πω ταπεινα οτι το θεμα ξεφυγε απο την αρχικη ερωτηση?

    Και εγω μπηκα να μαθω πληροφοριες για τις πιστες και κατεληξα να διαβαζω διαμαχη μεταξυ πιστών....

    Τελος παντων, αφου ειδα οτι ξερετε αρκετα για το θεμα, ρωταω καποια πραγματα και ελπιζω να παρω απαντησεις.

    1. Δεν εχω παω ποτε σε πιστα
    2. Μενω Θεσ.νικη, οποτε δεν με νοιαζουν τα Μεγαρα
    3. Εχω ενα FZ6 - 2005

    Οποτε ρωταω....

    1. Καθε ποτε μπορω να πηγαινω στις Σερρες, οποτε θελω ή υπαρχουν ειδικες μερες μαζι με άλλους, οπως αυτες που αναφερονται?
    2. Σαν ατομο που δεν εχω ξαναπαει, ομολογω πως με τρομαξατε, τι καψιμο τα λαστιχα, τι σπασμενα πλαστικα, τι 200 χλμ στις στροφες κτλπ.
    Δηλαδη αν παρω το μηχανακι οπως ειναι δεν παω? Πρεπει να βαλω αλλα πλαστικα, αλλα λαστιχα κτλπ.
    Σκεφτειτε οτι την αρχικη ερωτηση την εκανε καποιος που δε ξερει σαν και εμενα.....Εγω λεω οτι αν θα παω θα ξεκινησω χαλαρα λογω ελλειψης εμπειριας...
    Καταλαβαινω φυσικα οτι τα αλλαγμενα πλαστικα , ειναι για να αποφυγω τα εξοδα απο ενδεχομενη πτωση....

    Παντως ετσι που τα παρουσιαζεται τολμω να πω οτι ψιλοφοβηθηκα να σκεφτω να παω...Νομιζω πως θα με κοιτανε στραβα τυποι με χιλιαρια , και θα με σπρωχνουν στις στροφες να πεσω κατω......

    Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  9. #54
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
    Γεια σας ρε παιδια....
    Μπορω να πω ταπεινα οτι το θεμα ξεφυγε απο την αρχικη ερωτηση?

    1. Καθε ποτε μπορω να πηγαινω στις Σερρες, οποτε θελω ή υπαρχουν ειδικες μερες μαζι με άλλους, οπως αυτες που αναφερονται?
    2. Σαν ατομο που δεν εχω ξαναπαει, ομολογω πως με τρομαξατε, τι καψιμο τα λαστιχα, τι σπασμενα πλαστικα, τι 200 χλμ στις στροφες κτλπ.
    Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις


    1. Μπορείς να πας οποιαδήποτε μέρα εκτός από τισ μέρες που υπάρχει κάποιο Event (πχ, οργανωμένο Track Day, Αγώνας κτλ)

    http://www.serrescircuit.gr/index.ph...=page&SubMenu=

    2.Μην τρομάζεις καθόλου.

    3.Πίστεψέ με, με το Fazer μπορείς να κάνεις πολύ κόσμο με SS να κλάψει.(μια αναρτησούλα θα βοηθούσε βέβαια)

    4.Είσαι πολύ τυχερός που μένεις Σαλόνικα γιατί μπορείς να πας οποιαδήποτε μέρα ακόμα και καθημερινή και να γυράς μόνος σου χωρίς να ανησυχείς για κανέναν μέχρι να γίνεις αστέρι και να τους πατάς όλους.


    Πάρε και μια φωτό από Fazer στις Σέρρες να γουστάρεις

    http://www.moto.gr/myuploads/gal_1079.jpg

  10. #55
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150
    Thnks re Fazerakis

    , με εφτιαξες!

    Απο οτι διαβασα θελει στολη εεε?
    Εγω με κορτνουρα παντελονι μπουφαν και μποτα οχι ομως 100% αγωνιστικη (με πιανεις...) δεν?
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  11. #56
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
    Thnks re Fazerakis

    , με εφτιαξες!

    Απο οτι διαβασα θελει στολη εεε?
    Εγω με κορτνουρα παντελονι μπουφαν και μποτα οχι ομως 100% αγωνιστικη (με πιανεις...) δεν?

    εεμ ναι...:smilea: χωρις πετσια μη το σκεφτεις να πας ακομα κι αν σε αφηναν....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  12. #57
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    εεμ ναι...:smilea: χωρις πετσια μη το σκεφτεις να πας ακομα κι αν σε αφηναν....
    Ο.Κ., αλλα θέλω να πω πως υπαρχουν κορτνουρες πολυ καλυτερες σε ποιοτητα και ασφαλεια απο δερματινες στολες αμφιβολου ποιοτητας....(π.χ κορτνουρα με 700 Ε και στολη με 300).
    Τελος παντων, το κανα και στον εξοπλισμο Post, αν ξερει κανεις ενοικιασεις στολων η τι τιμες παιζουν...ας βοηθεισει...Βιαζομαι!!!
    (Για Θεσσαλονικη παρακαλώ)

    Ευχαριστω!
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2020, 16:48
  2. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2009, 11:05
  3. Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2006, 17:23
  4. Πιστα Σερρων Σαββατοκυριακο.....(7-8 Μαιου)
    από gmakris στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF