Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 80

Θέμα: Πιστα σερρων κατοψη και φωτογραφιες Κ

  1. #31
    οχι δεν ειναι......
    για μενα το πιο δυσκολο ειναι το S.....
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
    χωρίς να έχω γυρίσει (ακόμα) στις Σέρρες νομίζω πως η Κ5 πρέπει να είναι η πλέον ζόρικη στροφή,έτσι δεν είναι?
    στην αρχή ναι, φοβίζει και δυσκολεύει τους περισσότερους. Αλλά αρκεί να την δεις απο 2-3 διαφορετικές γωνίες για να καταλάβεις πόσο αρκετό χώρο έχει και με λίγη προπόνηση μετατρέπεται σε μια πολύ καλή στροφή (έχει γίνει απο τις αγαπημένες μου...). Σίγουρα πάντως είναι η πιο αργή, τα χλμ που έχεις στο κέντρο της είναι τα λιγότερα από όλες τις άλλες


    Η δικιά μου πιο δύσκολη ειναι η 10... κουλομαρία εντελώς, δεν την έχω καταφέρει ακόμα...

  3. #33
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Η Κ5 είναι η πιο αργή όχι η πιο δύσκολη!

    Η Κ10 θέλει προσοχή στο άνοιγμα του γκαζιού στην έξοδο γιατί μπορεί να κάνεις πτήση από το πουθενά...
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    έτσι όπως το βλέπω εγώ πρέπει να είναι δύσκολη γιατί ακολουθεί το εσάκι κ οι αποστάσεις μεταξύ Κ5 και S είναι μικρές...

    εννοώ πως για να πάρεις καλά το S δεν πρέπει μετά την Κ5 να κρατηθείς στα δεξιά?

    και για να κρατηθείς στα δεξιά δεν πρέπει να "πουλήσεις" τις γραμμές της Κ5?



    ορίστε πως βλέπω (με την απειρία μου) τις γραμμές


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	src_diagramlowk5b.jpg 
Προβολές:	1670 
Μέγεθος:	94,9 KB 
ID:	111947

  5. #35
    πολύ έξω δεν είναι το απεξ στην Κ5?

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    πολύ έξω δεν είναι το απεξ στην Κ5?

    αυτό αναρωτιέμαι κ εγώ.

    αν πρέπει να πουλήσω την Κ5 για να πάρω καλύτερα το εσάκι...

    τέσπα ας απαντήσει κάποιος που να έχει εμπειρία από Σέρρες...

  7. #37
    η γραμή που έχεις σχεδιάσει στο απεξ της κ5 (έξω, μακριά απο το εσωτερικό βιράζ) ανταποκρίνεται σε ΠΟΛΥ γρήγορα γυρολόγια... μιλάμε πιθανότατα για κάτω απο 1.30.

    Αυτό γιατί μέχρι τώρα από όσα βίντεο έχω δει με χρόνους απο 30 ως 34, αλλά και όσους έχω δει live να με περνάνε στην εισοδο της Κ5 (που ξέρω οτι γυρνάνε σε ~1.30), η γραμμή είναι κοντά και κανονικά, πάνω στο βιραζ της Κ5 και επιπλέον καταφέρνεις να κρατηθείς δεξιά για να μπείς σωστά στο εσακι

    Μέχρι να φτάσουμε λοιπόν σε αυτό το επίπεδο (<1.30), η κ5 προσφέρει αρκετό χώρο για να πάρεις τη σωστή γραμμή, ή και εναλλακτικές γραμμές

    Η δυσκολία της, όταν πια οι χρόνοι κατέβουν πολύ, έγκειται στο ότι έρχεσαι απο την κ4 με 160+ και έχεις λίγο χώρο μπροστά σου για να φρενάρεις και να στρίψεις

  8. #38
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
    αυτό αναρωτιέμαι κ εγώ.

    αν πρέπει να πουλήσω την Κ5 για να πάρω καλύτερα το εσάκι...

    τέσπα ας απαντήσει κάποιος που να έχει εμπειρία από Σέρρες...

    Αν και γνωρίζω λίγο τη πίστα των Σερρών αυτό που έχω να πω είναι η μόνη πίστα στην Ελλάδα που με φοβίζει ενώ είναι η καλύτερη από τις άλλες και με διαφορά και αυτό οφείλετε για τους εξής λόγους

    1)έχει παρά πολύ καλή πρόσφυση με αποτέλεσμα να πιέζεις κατά πολύ περισσότερο το μηχανάκι και στη συνέχεια να έρχεται η ξάπλα από εκεί που δεν το περιμένεις

    2) σχεδόν ολες οι στροφές είναι επιταχυνόμενες με + την πολύ καλή άσφαλτο να χώνουμε όλο και περισσότερο γκάζι με αποτέλεσμα το highsiding
    να παραμονεύει συνέχεια

    τέλος αυτό που έχω να πω από τα λίγα που ξέρω είναι ότι η πίστα των Σερρών είναι τόσο πολύ φαρδιά που μπορεί ο καθένας να πάρει πολύ διαφορετικές γραμμές αυτό όμως που πρέπει να τονίσουμε είναι ότι το δύσκολο δεν είναι η γραμμές που θα πάρει ο καθένας αλλά το ιδανικό είναι που θα κλήσεις και θα ανοίξεις το γκάζι και ποσό τις εκατό αυτό παιδιά είναι ο πρωταρχικός ρόλος σε μια πίστα και υστέρα όλα τα αλλά στη φώτο είμαι στη Κ5 με το GSXR 750 σε πανελλήνιο αγώνα



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	save0007.jpg 
Προβολές:	1615 
Μέγεθος:	75,8 KB 
ID:	112690
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  9. #39
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Άλλη μια στη Κ5


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	save0011.jpg 
Προβολές:	1611 
Μέγεθος:	83,2 KB 
ID:	112691
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  10. #40
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Εδώ είναι έξοδος στο s με δυσκόλευε λιγάκι αλλά δεν με φόβιζε δείτε από την γρήγορη αλλαγή κατεύθυνσης ότι ο μπροστινός τροχός είναι στον αέρα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	save0010.jpg 
Προβολές:	1615 
Μέγεθος:	97,8 KB 
ID:	112693
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  11. #41
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Και μια τελευταία από την Κ10 πάντως για μένα η πιο δύσκολη στροφή είναι η κ13 γιατί μπαίνεις με παρά πολλά χιλιόμετρα




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	save0005.jpg 
Προβολές:	1609 
Μέγεθος:	98,1 KB 
ID:	112694
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  12. #42
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	save0004.jpg 
Προβολές:	1611 
Μέγεθος:	79,4 KB 
ID:	112695
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
    Εδώ είναι έξοδος στο s με δυσκόλευε λιγάκι αλλά δεν με φόβιζε κοιτάξατε από την γρήγορη αλλαγή κατεύθυνσης ότι ο μπροστινός τροχός είναι στον αέρα

    γρήγορη αλλαγή στην κ8 βγαίνοντας στο ευθειακι προς κ9?? ή μάλλον εννοείς το "σπασιμο" προς τα αριστερά απο το δεξί κομμάτι (κ7) του s ??

    εντυπωσιακό πάντως

    edit : άκυρο, μλκια έγρψα... ειναι το 1ο σπάσιμο απο αριστερα (κ6) προς κ7

  14. #44
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit


    edit : άκυρο, μλκια έγρψα... ειναι το 1ο σπάσιμο απο αριστερα (κ6) προς κ7

    Πολύ σωστά

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΗ Κ1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	save0012.jpg 
Προβολές:	1593 
Μέγεθος:	83,7 KB 
ID:	112698
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  15. #45
    παιδια καλα ολα αυτα αλλα για να γυρισετε καλα στης Σερρες πρεπει πρωτα να κανετε την πιστα πολυ σιγα και απο ολες τις μεριες . να δειτε ολη την πιστα και οχι μονο την ιδανικη γραμμη υπαρχουν και αλλες καλες γραμμες . οσο για την κ5 πρεπι να πατε προς το εξωτερικο κερμπ που ειναι λιγο πριν βγειτε απο την πιστα και μετα αφου κανετε quikturning κοιτατε την το apex kai meta την εξωδο και ολα θα ειναι ποιο ευκολα . ξερω στην αρχη φωβιζει αλλα οταν το μαθετε τοτε η κ5 γυνετε μια απλη στροφη
    javra............r6.

    Το να ζητάς συγγνώμη δεν είναι χάρισμα αλλα αρετή που λίγοι την έχουν.

    …………

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πίστα Σερρών, Μεγάρων και ρυθμίσεις αναρτήσεων
    από Bladerunner στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2012, 18:44
  2. Πιστα Σερρων Σαββατοκυριακο.....(7-8 Μαιου)
    από gmakris στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 16:22
  3. ενσταση για την πιστα... προς 888 και ολους διαβαστε...την γνωμη σας.
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2004, 14:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF