Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: ρε τι ωραιο που ειναι...

  1. #1
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    ρε τι ωραιο που ειναι...

    ...το er6 της kawa!!

    οδηγησα σημερα ενα (by the way καλοταξιδο Γρηγορη!!) και με αρεσε πολυ!!!

    καλα μην φανταστειτε ....κανα εικοσαλεπτο γυρω απο το Μαρουσι , αλλα εχει ενα πολυ-πολυ ωραιο κινητηρα , ροπατο , με δυναμη , γραμμικο και με απιστευτη αποκριση και ειναι ευελικτο , νομιζεις οτι καβαλας 250....οσοι το σκεφτεστε καντε του ενα τεστ!!!

    να εβγαινε κανα χρονο νωριτερα.....

    α! και φρενα αξιοπρεπη και γενικα ''δεμενη''αισθηση.... για ψηλες ταχυτητες δεν ξερω (naked ειναι ουτως η αλλως), αλλα μεσα στην πολη που το δοκιμασα ειναι αψογο.

    το κλου ειναι οτι ψηλα βγαζει και ενα πολυ ωραιο ηχο απο την μυστηρια εξατμιση του ... χαμηλα δεν ακους τιποτις.

    χαρμα...

  2. #2
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    καλα μην χεστεις κιολας!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:







































    πλακα κανω.δεν πιστευω να στραβωσες?
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  3. #3
    Το ER-6N ήταν κι η επιλογή του αδερφού μου το οποίο και απέκτησε πριν 2,5 εβδομάδες περίπου.

    Μέχρι στιγμής και μετά απο 450 χιλιόμετρα στο κοντέρ, το μηχανάκι έχει αφήσει και στους δυο μας τις καλύτερες εντυπώσεις και μέσα, και έξω απ'την πόλη αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για να σχηματίσουμε μια πιο σφαιρική άποψη για το "έξω". Παρ'όλα αυτά το μηχανάκι έδειξε οτι κρύβει αρκετή δύναμη μέσα του η οποία βέβαια θα κάνει την πλήρη εμφάνισή της μετά απο κάποια χιλιόμετρα ωστε να "ανοίξει" λίγο παραπάνω το μοτέρ.

    Τώρα όσο αναφορά το "μέσα" στην πόλη, αυτό που παρατήρησα εγώ προσωπικά μετά απο 1,5 χρόνου συμβίωση με το Transalp, είναι οτι το Kawasaki συμπεριφέρεται λίγο πιο νευρικά στο "ξεκίνα-σταμάτα" συν οτι μου μετέφερε συνεχώς έντονους κραδασμούς απο τη λειτουργία του μοτέρ λόγω δικύλινδρου σε σειρά κινητήρα. Μου έκανε τρομερή εντύπωση όταν μετά απο βόλτα μιας ώρας μέσα στην πόλη με το Kawa κάθισα στο Trans, και το Hondάκι μου μου φάνηκε "βελούδο" σε σύγκριση με το ER-6. Αν και η διαφορά σε μένα φάνηκε μεγάλη, αυτό δεν νομίζω να απασχολήσει καθόλου αυτόν που λάτρεψε το ER6-N και το απέκτησε. Είναι πανέμορφο, είναι πολύ άνετο, γίνεται πολύ παιχνίδι ανάμεσα στα αυτοκίνητα και αυτό το κιτρινάκι του μαγεύει πιπινίτσες !

    Καλοτάξιδο και στον Γρηγόρη και πάντα όρθιος !


  4. #4
    er-6n h' mt-03 ????????

  5. #5
    o ruhl exei simetria Το avatar του/της lopi
    Εγγραφή
    24/10/2004
    Μηνύματα
    135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Projector
    er-6n h' mt-03 ????????

    Diskola mas vazeis........oraio kai to mt alla ligo stin skia tou megalou den einai??



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mt-03.jpg 
Προβολές:	560 
Μέγεθος:	39,1 KB 
ID:	40096
    o arnold htan to mono teras me simetria"""

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Projector
    er-6n h' mt-03 ????????
    Μονοκύλινδρο γυμνό ; Προσωπική μου άποψη, με τίποτα. Κι ας είναι πανέμορφο μηχανάκι και το Yamaha.


  7. #7
    o ruhl exei simetria Το avatar του/της lopi
    Εγγραφή
    24/10/2004
    Μηνύματα
    135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μονοκύλινδρο γυμνό ; Προσωπική μου άποψη, με τίποτα. Κι ας είναι πανέμορφο μηχανάκι και το Yamaha.

    Giati??
    o arnold htan to mono teras me simetria"""

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lopi
    Giati??
    Βασικά μέσα μου έχω συνδιάσει τα γυμνά με τετρακύλιδρους κινητήρες. Εκτός απο κάτι SRX παλαιότερα, έμαθα να βλέπω τα Hornet, τα Fazer, τα Ζ, τα CB, τα Bandit και γενικά μου έχει μείνει αυτή η εικόνα. Θα εξαιρέσω τα Bross που αν και δικύλινδρα, ήταν τα αγαπημένα μου.

    Όταν άκουσα το ER-6N για πρώτη φορά να δουλεύει στο ρελαντί παραξενεύτηκα πολύ, δεν το περίμενα να με ξενίσει τόσο αυτός ο ήχος. Το ίδιο κι όταν το οδήγησα. Ίσως φταίει οτι ο κινητήρας είναι σε σειρά και με έκανε να νιώσω οτι τα Brossάκια της παλιότερης εποχής, ήταν αρκετά πιο ομαλά σε λειτουργία κάτω απο τα πόδια μου. Καταλαβαίνω απόλυτα την διαφορά ιπποδύναμης ανάμεσα στα δυο αυτά μηχανάκια, αλλά περνάει απ'το μυαλό μου και η μεγάλη διαφορά που έχουν παραχθεί χρονολογικά αυτά τα μοτέρ.

    Κάτι τέτοιο λοιπόν με ξένισε και στο MT όταν το άκουσα να δουλεύει σε ένα φανάρι δίπλα μου, αρκετά πιο έντονα όμως απ'το ER6-N.

    Όλα όμως όπως είπα είναι προσωπική άποψη, δεν θα έκρινα ποτέ κανέναν για την επιλογή του.


  9. #9
    diladi egw pou psinomai trela gia to mt-03 na to ksanaskeftw?

    vasika toxw anaferei k se allo topic. as ta grapsw k edw.
    thelw na parw ena motori syntoma.
    stoixeia-kritiria:
    -den exw k thn tromerh empeiria se mixanes.
    -to thelw gia SXEDON kathimerini xrisi porto rafti(ekei menw) - athina (ekei einai i douleia) mesw attikhs odous.
    -gia tin kinisi tis athinas
    -kontines voltes ta sk
    -apo pio makrines apostaseis kana lavrio, xalkida, loutraki k kana nauplio (nauplio mia sto toso kai AN...)

    opote ti lete? gia thn xrhsh pou to thelw einai ok to mt-03?

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Projector
    diladi egw pou psinomai trela gia to mt-03 na to ksanaskeftw?

    vasika toxw anaferei k se allo topic. as ta grapsw k edw.
    thelw na parw ena motori syntoma.
    stoixeia-kritiria:
    -den exw k thn tromerh empeiria se mixanes.
    -to thelw gia SXEDON kathimerini xrisi porto rafti(ekei menw) - athina (ekei einai i douleia) mesw attikhs odous.
    -gia tin kinisi tis athinas
    -kontines voltes ta sk
    -apo pio makrines apostaseis kana lavrio, xalkida, loutraki k kana nauplio (nauplio mia sto toso kai AN...)

    opote ti lete? gia thn xrhsh pou to thelw einai ok to mt-03?
    και το er-6n και mt03 μια χαρα θα ειναι για τη χρηση που το θες

    παρε αυτο που σου αρεσει καλυτερα (αμα μπορεσεις να κανεις και test ride και τα δυο. θα το προτεινα. το er-6 υπαρχει διαθεσημο για test ride στη Λ.Βουλιαγμενης στο Νικολαου "rolling star")

  11. #11
    Φίλε μου Projector αυτό που δεν πρόκειται ποτέ να σου πω, είναι το "μην πάρεις αυτό, μην πάρεις εκείνο, πάρε το άλλο...κλπ."

    Όσο αναφορά τη χρήση που θες να κάνεις στο μηχανάκι ίσως σε βολέψουν και το ER-6N, και το ΜΤ αλλά και το Ζ που αν θυμάμαι καλά είχες βρεί σε τιμή ευκαιρίας. Προσπάθησε να τα δοκιμάσεις καί τα τρία, είναι ένας βασικός δρόμος για να αποφασίσεις ποιό θα καλύψει τις περισσότερες ανάγκες σου.

    Στο δικό μου το μυαλό αυτά τα τρία μηχανάκια τα βάζω σε δυο κατηγορίες και χοντρά χοντρά τα βλέπω έτσι:

    Ευκολία στην καθημερινή χρήση
    1)ΜΤ
    2)ΕR-6N
    3)Z

    Πιο ξεκούραστα χιλιόμετρα (Όσο αναφορά το μοτέρ και όχι τον αναβάτη)
    1)Ζ
    2)ER-6N
    3)MT

    Όπως βλέπεις (προσωπικά πάντα) όπως τα έχω κατατάξει, το ΜΤ είναι για μένα το ακριβώς ανάποδο του Ζ.
    Όμως τις δικές μου ανάγκες ανάμεσα σ'αυτά τα τρία μηχανάκια, θα τις κάλυπτε περισσότερο το ER-6N αφού βρίσκεται και στις δυο περιπτώσεις στη μέση.

    Σου ξαναλέω όμως, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τα δοκιμάσεις για να καταλήξεις. Και στα τρία μηχανάκια κάποια στιγμή, κάπου θα συμβιβαστείς. Ας είναι αυτός ο συμβιβασμός ο μικρότερος που μπορείς να πετύχεις.


  12. #12
    o ruhl exei simetria Το avatar του/της lopi
    Εγγραφή
    24/10/2004
    Μηνύματα
    135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Φίλε μου Projector αυτό που δεν πρόκειται ποτέ να σου πω, είναι το "μην πάρεις αυτό, μην πάρεις εκείνο, πάρε το άλλο...κλπ."

    Όσο αναφορά τη χρήση που θες να κάνεις στο μηχανάκι ίσως σε βολέψουν και το ER-6N, και το ΜΤ αλλά και το Ζ που αν θυμάμαι καλά είχες βρεί σε τιμή ευκαιρίας. Προσπάθησε να τα δοκιμάσεις καί τα τρία, είναι ένας βασικός δρόμος για να αποφασίσεις ποιό θα καλύψει τις περισσότερες ανάγκες σου.

    Στο δικό μου το μυαλό αυτά τα τρία μηχανάκια τα βάζω σε δυο κατηγορίες και χοντρά χοντρά τα βλέπω έτσι:

    Ευκολία στην καθημερινή χρήση
    1)ΜΤ
    2)ΕR-6N
    3)Z

    Πιο ξεκούραστα χιλιόμετρα (Όσο αναφορά το μοτέρ και όχι τον αναβάτη)
    1)Ζ
    2)ER-6N
    3)MT

    Όπως βλέπεις (προσωπικά πάντα) όπως τα έχω κατατάξει, το ΜΤ είναι για μένα το ακριβώς ανάποδο του Ζ.
    Όμως τις δικές μου ανάγκες ανάμεσα σ'αυτά τα τρία μηχανάκια, θα τις κάλυπτε περισσότερο το ER-6N αφού βρίσκεται και στις δυο περιπτώσεις στη μέση.

    Σου ξαναλέω όμως, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τα δοκιμάσεις για να καταλήξεις. Και στα τρία μηχανάκια κάποια στιγμή, κάπου θα συμβιβαστείς. Ας είναι αυτός ο συμβιβασμός ο μικρότερος που μπορείς να πετύχεις.


    To mt-03 kai to er6n eiani korifaia alla eleos min anafereis toz750...





















    einai se alo kosmo leme.....................
    o arnold htan to mono teras me simetria"""

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lopi
    alla eleos min anafereis toz750...
    einai se alo kosmo leme.....................
    Nαι, χαμένο στο υπερπέραν...




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
    καλα μην χεστεις κιολας!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:







































    πλακα κανω.δεν πιστευω να στραβωσες?

    ...οχι :rotflmao:

  15. #15
    o ruhl exei simetria Το avatar του/της lopi
    Εγγραφή
    24/10/2004
    Μηνύματα
    135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Nαι, χαμένο στο υπερπέραν...




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    pio pera...
    o arnold htan to mono teras me simetria"""

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ρε σεις Πατρινοί, που είναι η κάλόγρια?
    από xtapodias στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2008, 13:50
  2. Τι όμορφη που είναι η ζωή ρε αδέρφια.....
    από stratosZX10 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2007, 13:00
  3. ρε παιδια που ειναι η ireneepi
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2005, 08:55
  4. Τι είδους άνθρωποι είναι αυτοί, που δεν χαρίζουν την χαρά τους???
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2005, 07:50
  5. Ρε Τι Φωστιρασ Ειναι Αυτη?????????
    από asprogerakatos στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 13:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF