Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Bαψιμο Πλαστικων honda Astrea Grand

  1. #1
    Honda Astrea Grand κολοβό Το avatar του/της billfil
    Εγγραφή
    25/07/2009
    Μηνύματα
    67

    Bαψιμο Πλαστικων honda Astrea Grand

    Καταρχην να σας ενημερωσω πως πριν απο ενα μηνα αγορασα ενα honda Astrea Grand απλα ειναι μοντελο 1993 και το πισω φαναρι ειναι μονό...
    (οσο και να το κανεις με το διπλο πισω φαναρι ειναι ποιο ωραιο)
    τεσπα για καλη μου τυχη ενας φιλος μου εχει τα πλαστικα (γνησια- τα ειδα απο κοντα εχουν αυτοκολλητα γνησιοτητας κλπ) και το φαναρι δλδ κομπλε...απλα ειναι σε χρωμα καφε! το δικο μου παπι ειναι μαυρο...με τα πολλα πολλα μου ειπε πως μου τα βαψη με σπρεύ (καλο χρωμα λεει) μια συγγεκριμενη μαρκα που εβαλε και στο παπι του...μαλιστα μου ειπε τριψιμο-σπρεύ- βερνικι!!!

    ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ...ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΤΣΑΜΠΑ,ΟΠΩΣ ΤΣΑΜΠΑ & ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΨΗ...τι λετε να το τολμησω??

    ΕΒΑΨΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

    επισης μου εδειξε ενα honda Glx του που το εχει βαψει ολο με τον ιδιο τροπο!!!


    ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΑΦΟΠΟΙΕΙΟ ΘΕΛΩ ΚΑΜΠΟΣΑ ΕΥΡΩ...
    και δυστηχως δεν μου περισσεύουν αυτο το καιρο...



    επισης ρωτησα στην honda για αυτοκολλητα και μου ειπαν πως για αυτοκολλητα + πλαστικα εχουν ελλειψη καθως εκλεισε ενα εργοστασιο στην ινδονησια γιατι μετα το βαψιμο θελω να του βαλω αυτοκολλητα...και το σημα κανονικα ..να ειναι μαμα οπως λεμε!!!ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ!


    ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙ ΒΑΨΙΜΑΤΟΣ Η ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ..ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΒΡΟΧΕΣ Η ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ !!!

    Το astrea με 16 χρονια στην σελα του...παει 100 χλμ διπλο....καλα ειναι ???



    - ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ -
    ΕΙΜΑΙ ΤΥΠΙΚΟΣ...

  2. #2
    Honda Astrea Grand κολοβό Το avatar του/της billfil
    Εγγραφή
    25/07/2009
    Μηνύματα
    67
    (ΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΛΑ)
    ΔΛΔ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	05112009112.jpg 
Προβολές:	2108 
Μέγεθος:	40,0 KB 
ID:	180057
    ΕΙΜΑΙ ΤΥΠΙΚΟΣ...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/02/2007
    Μηνύματα
    26
    ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΨΑΧΝΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.ΠΟΛΥ ΣΚΟΤΕΙΝΗ Η ΦΩΤΟ ΣΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ
    opios fovatai peftei kai koimatai!!!!!!!!!!

  4. #4
    Honda Astrea Grand κολοβό Το avatar του/της billfil
    Εγγραφή
    25/07/2009
    Μηνύματα
    67
    Οντως δεν φαινεται πολυ καθαρα η φωτογραφια γιατι την εβγαλα νυκτα!οσο αναφορά τα αυτοκολλητα αν βρω τπτ θα σου πω...σε ενα κοντινο μου καταστημα honda που ρωτησα δεν ειχαν!
    ΕΙΜΑΙ ΤΥΠΙΚΟΣ...

  5. #5
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    To xroma pou les den einai "KAFE" einai bordo kai otan xe8oriazei ginetai kati pros to kafe.
    Exo to papaki auto apo to '93 - +1 xrono xekourazetai sto garage,paroplistike,yparxei ka8ara gia synais8imatikous logous -
    Plastika sto original xroma tou DEN vriskeis,autokolita original pali dyskola.
    Ego ta eixa psaxei kapou to '97-'98 kai den ypirxan apo tote..ti na poume gia 10 xronia meta
    To sygkekrimeno einai pio mouri apo ton "karxaria" opos to elegan tote to diplofanaro.

    Krata to original
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  6. #6
    Honda Astrea Grand κολοβό Το avatar του/της billfil
    Εγγραφή
    25/07/2009
    Μηνύματα
    67
    κοιτα ο καρχαριας μου αρεσει δεν λεω...το διπλοφαβαρο εννοω! καλα και ετσι μια χαρα ειναι ...αλλα δεν βαζω τα πλαστικα αν δεν βρω αυτοκολλητα!!! τα πλαστικα τα εχω μεταχειρησμενα γνησια + το φαναρι...γενικα θελω να ειμαι μαμα το παπακι με τα sticker του κλπ...και εμενα μοντελο 1993 ειναι!το κυκλοφορω κανονικα...ειναι επισκευασμενο και δουλευει μια χαρα- πριν απο ενα μηνα το αγορασα ...και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!!!
    ΕΙΜΑΙ ΤΥΠΙΚΟΣ...

Παρόμοια θέματα

  1. Bαψιμο Πλαστικων honda Astrea Grand
    από billfil στο forum Honda
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2009, 02:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF