Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 103

Θέμα: Καλοκαιρινό Μπουφάν - Επιγονατίδες

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    sorry για το Link αλλα βαριεμαι να τα ξαναγραφω

    http://www.kawasaki-bikers.gr/module...pic&t=197#4213
    no prob

    ευχαριστώ
    Common Sense is not that COMMON after all!!!!


  2. #17
    Κ το χειμωνιατικο ομως το μπουφανακι αν βγαλεις απο μεσα επενδυσεις και ιστοριες,δεν γινεται ωραιοτατο καλοκαιρινο..?? Εγω τουλαχιστον που εχω ενα της Richa ετσι γινεται... Θα πρεπει να ξηλωθεις για τα καλα αν πρεπει να αγοραζεις ενα για καθε εποχη! Για τα γαντακια δε λεω,πολυ ωραια,αλλα εμενα για καλοκαιρι μου αρεσουν περισσοτερο τα κοφτα! Δεν ξερω απο προστασια αν λενε τοσα πολλα βεβαια...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4306.jpg 
Προβολές:	1612 
Μέγεθος:	11,8 KB 
ID:	40596
    We never get enough...

  3. #18
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από saki_tsan
    Για τα γαντακια δε λεω,πολυ ωραια,αλλα εμενα για καλοκαιρι μου αρεσουν περισσοτερο τα κοφτα! Δεν ξερω απο προστασια αν λενε τοσα πολλα βεβαια...
    Ποτέ κομμένα!Προστασία μηδέν!Ασε τα κομμένα για τους μποντιμπιλντεράδες στα γυμναστήρια και τους ποδηλάτες..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #19
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Μπουφάν καλοκαιρινό μπορείς να βρεις και με 100 ευρώ.Τα 160 που έχει το colori και τα 175 που έχει το spidi (που δεν είναι καλοκαιρινό) τα θεωρώ πολλά.
    Το μπουφαν είναι απαραίτητο και το το καλοκαίρι.(και τα γάντια βεβαίως).Θες να πας μια βόλτα,με τι θα πας με το κοντομάνικο? Κι αν χτύπα ξύλο.....
    Τα χειμωνιάτικα μπουφάν χωρίς την επένδυση ίσως να αντέχεις όταν οδηγάς αλλά σταματήσεις έστω και 1 δευτερόλεπτο ή πηγαίνεις αργά ή έισαι πόλη θα κάνεις μπάνιο στην κυριολεξία!



    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Έχω ακούσει που κάποιοι λένε για το λεγόμενο "Κροκόδειλο". Τι είναι αυτό το πράγμα και ποιο τμήμα του σώματος προστατεύει ;
    Κροκόδειλος είναι το παρακάτω.Προστατεύει τη σπονδυλική στήλη και τη μέση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	debackspace2-.jpg 
Προβολές:	1613 
Μέγεθος:	24,6 KB 
ID:	40614
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  5. #20
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer




    Κροκόδειλος είναι το παρακάτω.Προστατεύει τη σπονδυλική στήλη και τη μέση.

    BTW εχω αυτον ακριβώς τον dainese Που ποσταρες και τον πουλαω

    αμα θελει κανεις...Pm

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    BTW εχω αυτον ακριβώς τον dainese Που ποσταρες και τον πουλαω

    αμα θελει κανεις...Pm

    ερώτηση

    η πλάτη που έχουν τα μπουφάν δεν είναι αρκετή?


    αν βάλεις κροκοδειλο φαντάζομαι πρέπει να βγάλεις την επένδυση της πλάτης?
    Common Sense is not that COMMON after all!!!!


  7. #22
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το ενα ειναι "κολλημένο" με ελαστικες ζωνες velcro πανω σου και καλύπτει τη σπονδυλική στήλη απο τη λεκανη εως το σβερκο και το αλλο ενα πολυ μικρότερο κομματι και ειναι και "ψιλοχυμα" μεσα στο jacket σου!

  8. #23
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Είναι κορυφαία γαντάκια και εγω τα έχασα...
    μου τα ματιασε ο Θωμάς που ξεκόλησε την γλύστρα για τον καθαρισμό της ζελατίνας απο τα δικά του... :a029:

    :a029: :a029: :a029: :a029:



    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  9. #24
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ολα καλα αλλα για κανα παντελονακι καλοκαιρινο που να αντεχει ομως και τι κακη στιγμη? Οχι επιγονατιδες γιατι για ταξιδι εγω τουλαχιστιν θελω κατι παραπανω!!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Ποτέ κομμένα!Προστασία μηδέν!Ασε τα κομμένα για τους μποντιμπιλντεράδες στα γυμναστήρια και τους ποδηλάτες..
    Παω πασο,κατι θα ξερεις παραπανω... Μαλιστα με εβαλες σε σκεψεις να τσιμπησω κανα καλοκαιρινο γαντακι! Το μπουφαν παντως θα το δοκιμασω και το καλοκαιρι...
    We never get enough...

  11. #26
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Ολα καλα αλλα για κανα παντελονακι καλοκαιρινο που να αντεχει ομως και τι κακη στιγμη? Οχι επιγονατιδες γιατι για ταξιδι εγω τουλαχιστιν θελω κατι παραπανω!!
    το κακο με το "αερινα" καλοκαιρινο παντελονακι ειναι το ποσο λεπτο θα ειναι το υφασμα του... βεβαια, δεν ξερω τι κυκλοφορει στην αγορα αλλα νομιζω οτι κατι σε λιγοτερο απο corduroειδες δεν νομιζω να υπαρχει...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  12. #27
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ωραια μας ειπες οτι δεν ξερεις λοιπον καραφλε αφρικανε καποιος που να ξερει τωρα???
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  13. #28
    DAINESE G. HC-88 Tessuto

    Σύντροφος κάθε καλοκαίρι. Ευάερο + ευήλιο. Τρυπητό. Ο κροκόδειλος extra.

    Για παντελόνια η condura είναι πιο ελαφριά από το GoreTex αλλά το τελευταίο "αναπνέει" περισσότερο. (ελπίζω να μην τα μπέρδεψα κ τα εγραψα ανάποδα... )


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hc-88_a.jpg 
Προβολές:	1544 
Μέγεθος:	28,2 KB 
ID:	40716

  14. #29
    Για επιγονατίδες που λέτε έχω τις axo Knee Guard:
    http://www.enduromagazine.com/01merc...ed_edition.jpg

    Τις φοράω πάνω από το παντελόνι και δένουν με ιμάντες με χριτς χρατς από πίσω. Κάτω απ' το παντελόνι δε φοριούνται με τίποτα. Εκτός απ' το ότι είναι μεγάλες για να χωρέσουν και να χωρέσουν δεν υπάρχει χώρος για να κινούνται ελεύθερα όπως κινείται το γόνατο.

    Και η ερώτησή μου είναι η εξής: Δεν υπάρχει περίπτωση σε καμιά πτώση με ταχύτητα να ξεκολήσουν τα χριτς χρατς ή απλά να μετακινηθούν οι επιγονατίδες στο πλάι, πάνω ή κάτω;

  15. #30
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896

    Talking

    Μετά από αρκετό ψάξιμο για καλοκαιρινό μπουφάν ομολογώ ότι είχα μπερδευτεί. Ενδιαφερόμουν κυρίως για ένα δύο μοντέλα της οικογένειας summer line της colori.

    Αυτό που δεν γνώριζα όμως σαν μοντέλο ήταν το eolos, το οποίο μου πρότεινε ο AFTER

    Φυσικά και δεν είναι πανάκεια αφού η καλύτερη ασφάλεια ενός αναβάτη είναι η δική του προσοχή ώστε να μην ... πέσει.(φτου φτου ... μακριά απο ΟΛΟΥΣ).


    Πήγα λοιπόν προχθές και αγόρασα το Αίολος της colori σε μαύρο. Είναι απο όλες τις πλευρές ΠΛΗΡΩΣ διάτρητο και αν το σηκώσεις ψηλά βλέπεις από τις τρυπούλες να περνάει φως. Χωρίς να το έχω δοκιμάσει σε υψηλές θερμοκρασίες, πιστεύω ότι για μέσα στην Αθήνα με ένα καλοκαιρινό μπλουζάκι από μέσα, θα μπορώ να το φορώ άνετα και θα έχω και τις προστασίες στους αγκώνες-μπράτσα, τους ώμους και στην πλάτη. Αυτό που αρχίζω να φοβάμαι είναι ότι αν τα βράδια σε παραλιακά μέρη έχει ψύχρα και εγώ από μέσα φοράω καλοκαιρινό μπλουζάκι θα το ψιλοδαγκώνω.


    Ας είναι, άλλωστε καλύτερα ξυλιασμένος παρά ιδρωμένος .

    Για όσους ενδιαφέρονται, η ενίσχυση της πλάτης είναι ανώτερη του ASSOS που είχα εγώ παλαιότερα και είναι χωνευτή σε τεράστια τσέπη με φερμουάρ. Πρέπει να είναι το ίδιο χοντρή με του DYLAN(Ελεγμένη και με προδιαγραφές CE ) . Επίσης μία διαφορά που εγώ είδα σε σχέση με το ASSOS είναι ότι οι ενισχύσεις των μπράτσων είναι σε εσωτερικές τσέπες και αφαιρούνται μέσα από το μανήκι και όχι έξω από αυτό.



    Η τιμούλα 150 αλλά ο πωλητής μου έκανε έκπτωση και το πήρα 135.

    Ένα από τα μείον είναι ότι λόγω αυτού του τρυπητού υφάσματος θέλει προσοχή να μην πιαστεί πουθενά και σκιστεί. Ο πωλητής πάντως μου ανέφερε ότι επισκευάζεται αν συμβεί το οτιδήποτε, από την Colori.

    Ιδού


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1055.jpg 
Προβολές:	1429 
Μέγεθος:	18,6 KB 
ID:	43001
    Πάντα όρθιοι

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινό Μπουφάν
    από skous στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 01:22
  2. Καλοκαιρινό μπουφάν
    από live_2_ride στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 16:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF