Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 103

Θέμα: Καλοκαιρινό Μπουφάν - Επιγονατίδες

  1. #61
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Εγώ πήρα το Spyke Fury, και είναι σα να μη φοραω τίποτα! Ενώ απο μακριά δε φαίνεται τρύπιο όπως το Dainese. Λίγο μπόλικο στα μανίκια, αλλά κατα τ'αλλα κομπλέ. Εχει και αδιαβροχο σε τσεπη της πλάτης!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fury.jpg 
Προβολές:	892 
Μέγεθος:	4,8 KB 
ID:	54400
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  2. #62
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Εγώ πήρα το Spyke Fury, και είναι σα να μη φοραω τίποτα! Ενώ απο μακριά δε φαίνεται τρύπιο όπως το Dainese. Λίγο μπόλικο στα μανίκια, αλλά κατα τ'αλλα κομπλέ. Εχει και αδιαβροχο σε τσεπη της πλάτης!
    + πολυ καλη ποιοτητα προστατευτικων (αν και πρεπει να αντικατασταθει αυτο της πλατης)
    + αρκετες και αδιαβροχες τσεπες

    - περισσοτερο ζεστο απο ενα εντελως διατρητο αλλα οχι υπερβολικα ζεστο









    @SF: στην δικη μου περιπτωση ειναι οκ στα μανικια. στενεψες τους ιμαντες στα μπρατσα?
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  3. #63
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εγω το καλοκαιρι φοραω παντα κοντομανικο γιατι εστω και για ενα λεπτο ορθιος γινομαι ουνι στον ιδρωτα. Επισης ξυρισα τα μαλλια για να μπορω να φοραω το κρανος ανετα και να μην δυνοπαθω. Η λυση ειναι πολυ χαμηλο οριο ταχυτητα το καλοκαιρι και τα προλαβενεις ολα κατα 95%. 3-4 φορες που επεσα καλοκαιρι με 30 -40 χλμ και επαθα και μερικα εγκαυματα δεν μου κοστισαν σε τιποτα... ΜΑκρια απο τα μπουφαν καλοκαιριατικα! Να παμε απο θερμοπληξια? Οχι

    Σε ταξιδι λογω μεγαλης ροης του αερα βαζουμε μπουφανακι:smilea:

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Ωχ τώρα θα πέσουν να σε φάνε

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Εγώ πήρα το Spyke Fury, και είναι σα να μη φοραω τίποτα! Ενώ απο μακριά δε φαίνεται τρύπιο όπως το Dainese. Λίγο μπόλικο στα μανίκια, αλλά κατα τ'αλλα κομπλέ. Εχει και αδιαβροχο σε τσεπη της πλάτης!
    πες μας και ποσο το πηρες,απο που και κανα τηλεφωνο αν υπαρχει.


    επισης αν γνωριζει κανενας για το IXON HACKER.ποιοτητα,αν υπαρχει σε καποιο e-shop κτλ.
    αναμεσα σε αυτα τα δυο κοιταζω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hacker_bleu.jpg 
Προβολές:	853 
Μέγεθος:	49,7 KB 
ID:	54496

  6. #66
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis77
    πες μας και ποσο το πηρες,απο που και κανα τηλεφωνο αν υπαρχει.


    επισης αν γνωριζει κανενας για το IXON HACKER.ποιοτητα,αν υπαρχει σε καποιο e-shop κτλ.
    αναμεσα σε αυτα τα δυο κοιταζω.
    Εγώ το πήρα από τον PRS (στην αρχή της Μεσογείων). Η τιμή καταλόγου νομίζω είναι 169€.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  7. #67
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    + πολυ καλη ποιοτητα προστατευτικων (αν και πρεπει να αντικατασταθει αυτο της πλατης)
    + αρκετες και αδιαβροχες τσεπες

    - περισσοτερο ζεστο απο ενα εντελως διατρητο αλλα οχι υπερβολικα ζεστο


    @SF: στην δικη μου περιπτωση ειναι οκ στα μανικια. στενεψες τους ιμαντες στα μπρατσα?

    Στην πλάτη μπαίνει το σκληρό G2 της Dainese που έχω.

    Στα μανίκια μου είναι ΟΚ στο μήκος (το XL) αλλά είναι λίγο μπόλικα όσο και να τα σφίξω. Αλλά για τη χρήση που προορίζεται είναι μια χαρά.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  8. #68
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Προσωπικά δεν έχω βρει μπουφάν που να μου είναι τελείως τσίτα στα μανίκια, όλα μου έχουν λίγο μπόσικο και κάποια αν και το μικρότερο νούμερο μου είναι μεγάλα

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  9. #69
    Στενεμα-ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ!! Το avatar του/της TSIV
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Εγω το καλοκαιρι φοραω παντα κοντομανικο γιατι εστω και για ενα λεπτο ορθιος γινομαι ουνι στον ιδρωτα. Επισης ξυρισα τα μαλλια για να μπορω να φοραω το κρανος ανετα και να μην δυνοπαθω. Η λυση ειναι πολυ χαμηλο οριο ταχυτητα το καλοκαιρι και τα προλαβενεις ολα κατα 95%. 3-4 φορες που επεσα καλοκαιρι με 30 -40 χλμ και επαθα και μερικα εγκαυματα δεν μου κοστισαν σε τιποτα... ΜΑκρια απο τα μπουφαν καλοκαιριατικα! Να παμε απο θερμοπληξια? Οχι

    Σε ταξιδι λογω μεγαλης ροης του αερα βαζουμε μπουφανακι:smilea:
    μπουφαν παντα
    προσεχουμε για να εχουμε
    ARXONTAS

  10. #70
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    28
    Καλοκαιρινά μπουφάν βρήκα σ' αυτό το site.

    http://www.moto-accessories.gr/greek...atPosition=253

    Εχει κανείς μπουφάν IXON (ειδικότερα το carbonic) εντυπώσεις ;;;

  11. #71
    Χτες το απόγευμα πήρα το Colori Bowie. Η τιμή του είναι 190 ευρώ αλλά εγώ το πήρα 175 γιατί πλήρωσα με μετρητά και είμαι και καλό κοπέλι.

    Σήμερα που το φόρεσα μέσα στην πόλη με 35 βαθμούς υπό σκιά μου έκανε τρομερή εντύπωση το πόσο δροσερό και ελαφρύ είναι. Είχα συνηθίσει και στο Dylan βέβαια αλλά πραγματικά με το Bowie ένοιωσα άλλος άνθρωπος.

    Έχει τις απαραίτητες προστασίες στους αγκώνες, ώμους και πλάτη, αλλά και εσωτερική επένδυση που αφαιρείται. Σίγουρα πολύ χρήσιμη για τις βραδιές του καλοκαιριού που σε κόβει η υγρασία !

    Μπορέιτε να το δείτε εδώ και παραθέτω και μια φωτογραφία.

    Εγώ πήρα το σκούρο μπλέ με άσπρο.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	colori bowie.jpg 
Προβολές:	747 
Μέγεθος:	23,3 KB 
ID:	55395

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    Από την φωτογραφία φαίνεται οτι μάλλον δεν είναι διάτρητο. Αν σε κρατάει δροσερό ακόμα και σε τέτοια θερμοκρασία τότε υποθέτω το aiolos θα είναι ακόμα πιο δροσερό. Εγώ δοκίμασα ένα Dainese καλοκαιρινό αλλά είχε τόσο μεγάλες τρύπες που φαινόταν από μέσα η μπλούζα ειδικά αν έχει έντονο χρώμα, κάτι που δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Συμφωνώ με αυτό που έγραψε ο λάτρης μηχανής για τα μανίκια. Στα καλοκαιρινά είναι λίγο περίεργα, μπορεί να σε σφίγγει στο υπόλοιπο σώμα και στα μανίκια να είναι πολύ χαλαρό.

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Infini
    Από την φωτογραφία φαίνεται οτι μάλλον δεν είναι διάτρητο. Αν σε κρατάει δροσερό ακόμα και σε τέτοια θερμοκρασία τότε υποθέτω το aiolos θα είναι ακόμα πιο δροσερό. Εγώ δοκίμασα ένα Dainese καλοκαιρινό αλλά είχε τόσο μεγάλες τρύπες που φαινόταν από μέσα η μπλούζα.
    Κι όμως κατά ένα περίεργο τρόπο νοιώθω τη δροσιά να περνάει από μέσα του !

    Όχι βέβαια όταν είμαι σταματημένος σε φανάρι για παράδειγμα, αλλά όταν κινούμαι είναι αρκετά δροσερό !

    Κι έχει και ύφασμα εσωτερικά για να κρατάει έξω το νερό σε περίπτωση βροχής. Δεν είχα βέβαια την ευκαιρία να το διαπιστώσω ακόμα..


  14. #74
    εχθες πηρα τελικα το carbonic της ixon,προσφορα στα 139ε απο
    moto-accessories.ειναι διατρητο στο στηθος,στους ωμους και στην εσωτερικη πλευρα στα μανικια,καθως εχει και αφαιρουμενη αδιαβροχη επενδυση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	carbonic%20black.jpg 
Προβολές:	743 
Μέγεθος:	30,9 KB 
ID:	55435

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    28
    Φίλε Jimmis77 πέρα από τα γενικά χαρακτηριστικά σε τεστ drive στη ζέστη πως είναι από προστασία πως πάει;
    H αφαιρούμενη αδιάβροχη μεμβράνη είναι σκέτο νάιλον;
    Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο μπουφάν η γραμμή είναι όπως τα πολιτικά (νούμερα 54 large κτλ)

    thnx

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλοκαιρινό Μπουφάν
    από skous στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 01:22
  2. Καλοκαιρινό μπουφάν
    από live_2_ride στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 16:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF