Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 58

Θέμα: τελικά,τι θέλει να ακούσει ο ποιητής?

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της Latino
    Εγγραφή
    02/11/2005
    Μηνύματα
    26

    τελικά,τι θέλει να ακούσει ο ποιητής?

    Για να ευθημήσουμε και λίγο.

    Σήμερα το πρωί, κατεβαίνω την μποτιλιαρισμένη κηφησίας και τσουπ ίσα που ξύνω ένα καθρέπτι αυτοκινήτου. Μιλάμε για ξύσιμο, χωρίς υπερβολές. Δεν είχε πάθει τίποτα, ούτε σπάσει, ούτε γυρίσει. Ακαριαία σταματάω γιατί δεν γουστάρω τα περί "ας την κάνω". Σχεδόν ταυτόχρονα μου κορνάρει κιόλας του στύλ "ε, ο καθρέπτης!!! Σ' αυτό το σημείο μου μπήκαν σκέψεις ότι θα είχα "ενδιαφέρουσα" συζήτηση. Πόδια κάτω, δυο βηματάκια προς τα πίσω και ακολουθεί ο παρακάτω σύντομος απολαυστικός διάλογος:
    Auto- τι έγινε εκεί? (με ύφος)
    Moto- (αφού τον κουνάω λίγο με το χέρι) Ο.Κ. μια χαρά είναι, δεν έπαθε τίποτα.
    Auto- (πάλι με ύφος) πρόσεχε, μπορεί να τον έσπαγες
    Moto- Γι' αυτό σταμάτησα, αν τον έσπαγα, δεν θα το άφηνα έτσι (το θέμα)
    Auto- Μα δεν προσέχεις λιγάκι, τον χτύπησες!!!!!!!!
    Moto- (με ύφος) μα γιατί συνεχίζεις? Τι θα προτιμούσες, να τον χτυπήσω και να φύγω? Αφού βλέπεις οτι σταμάτησα να δω τι έγινε
    Auto- (με ύφος μ@λ@κ@ που είπε εξυπνάδα) ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΓΕΣ!!!!!!
    :hypnotize
    Moto- (με ύφος απογοητευμένου ΑΡΧΙΜ@λ@κ@) καλά εντάξει!!!

    Δηλαδή τι περίμενε να του πω? Είμαι Μ@Λ@Κ@Σ, χίλια συγγνωμη που σας χτύπησα τον καθρέπτη, δε θα επαναληφθεί. Προτείνω λιθοβολισμό στην πλατεία για παραδειγματισμό?
    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!
    Έλα... και που είσαι?!!

  2. #2
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    H βλακεία σου ήταν που δεν συστηθήκατε ........ ( αλά Βέγγος )

    Χειραψία – γροθιά στο στομάχι – χτύπημα στον τράχηλο !!!!

    Σε περίπτωση που δεν το καταλάβει επαναλαμβάνεις !!!


    Αμάν με αυτούς τους υποχόνδριους !!!!!!




  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    εξαρτάται που θα πέσεις


    πριν λίγο καιρό γύρισα και εγώ τον καθρέφτη από ενα ημιφορτηγό

    σταματάω και εγώ, δεν μου αρέσει και μενα να την κανω

    του λέω φίλε συγνώμη
    σου έκανα ζημιά?

    κοιτάει τον καθρέφτη

    μου λέει οχι, δεν επαθε τίποτα

    του ξαναλέω συγνώμη και φευγω

    είναι που θα πέσεις!

    Common Sense is not that COMMON after all!!!!


  4. #4
    Emena peirazei pou ama xtypao kana kathrefti mesa sto mpotiliarisma mou aresei na tin kano vlepontas ton xazokoutakia pou kathete sti mesi tou dromou akinitopoiimenos na vrizei???


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Εγώ ακούμπησα έναν σήμερα, έκοψα ταχύτητα μετά, έκανα δεξιά, προσπαθούσα να τον ρωτήσω αν έκανα ζημιά αλλά ούτε κοίταζε... Ήταν και ημιφορτηγό φαντάζομαι θα τον έχουν ακουμπήσει χιλιάδες φορές

    Και αυτή ήταν η πρώτη (και τελευταία μάλλον) φορά που σταμάτησα στα δεκάδες "χαϊδέματα" που έχω κάνει μέσα στην κίνηση...

  6. #6
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Emena peirazei pou ama xtypao kana kathrefti mesa sto mpotiliarisma mou aresei na tin kano vlepontas ton xazokoutakia pou kathete sti mesi tou dromou akinitopoiimenos na vrizei???

    δεν θελω να παιξω ουτε τον δικηγορο του διαολου ουτε πνευμα αντιρησης, αλλα μηπως αυτες οι συμπεριφορες ειναι που κανουν τους οδηγους αυτ/των πιο εχθρικους?

    Σ.Σ.: και εγω εχω αυτοκινητο, και θα τον βρισω τον οδηγο μηχανης που θα την κανει την μαλακια και θα φυγει πονταρωντας στο οτι ειμαι ακινητοποιημενος, ενω αντιθετα αν σταματησει για να δει την κατασταση, και να τον εχει σπασει ακομα, δεν θα του ζητησω τιποτα παρα μονο να του επιστησω την προσοχη...

    λεεεεεω εγω τωρα....




    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Emena peirazei pou ama xtypao kana kathrefti mesa sto mpotiliarisma mou aresei na tin kano vlepontas ton xazokoutakia pou kathete sti mesi tou dromou akinitopoiimenos na vrizei???


    Δεν εισαι ο μονος
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  8. #8
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    δεν θελω να παιξω ουτε τον δικηγορο του διαολου ουτε πνευμα αντιρησης, αλλα μηπως αυτες οι συμπεριφορες ειναι που κανουν τους οδηγους αυτ/των πιο εχθρικους?

    Σ.Σ.: και εγω εχω αυτοκινητο, και θα τον βρισω τον οδηγο μηχανης που θα την κανει την μαλακια και θα φυγει πονταρωντας στο οτι ειμαι ακινητοποιημενος, ενω αντιθετα αν σταματησει για να δει την κατασταση, και να τον εχει σπασει ακομα, δεν θα του ζητησω τιποτα παρα μονο να του επιστησω την προσοχη...

    λεεεεεω εγω τωρα....





    sostos!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Ε καλά αν τον κατεβάσουμε τον καθρέφτη (χτύπα ξύλο) όλοι πιστεύω θα σταματήσουμε, αλλά για ένα χαδάκι...

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    δεν θελω να παιξω ουτε τον δικηγορο του διαολου ουτε πνευμα αντιρησης, αλλα μηπως αυτες οι συμπεριφορες ειναι που κανουν τους οδηγους αυτ/των πιο εχθρικους?

    Σ.Σ.: και εγω εχω αυτοκινητο, και θα τον βρισω τον οδηγο μηχανης που θα την κανει την μαλακια και θα φυγει πονταρωντας στο οτι ειμαι ακινητοποιημενος, ενω αντιθετα αν σταματησει για να δει την κατασταση, και να τον εχει σπασει ακομα, δεν θα του ζητησω τιποτα παρα μονο να του επιστησω την προσοχη...

    λεεεεεω εγω τωρα....





    Esena re antirisia dikigoro se valane??? Kane mas ti xari...







    Bartal en meri exeis dikio alla gnorizeis ti malakia kykloforei stous dromous. Den leo oti tha spaso ton kathrefti tou allou kai tha fygo.
    Sta apla xtipimata omos den aksizei na stamatiseis giati ksereis oti zimia den egine kai den gnorizeis ti mlka tha antimetopiseis. Opote prokeimenou na arxizeis tous tsakomous kai ta klotsompounidia kalytera na tin kaneis.

  11. #11
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Bartal en meri exeis dikio alla gnorizeis ti malakia kykloforei stous dromous. Den leo oti tha spaso ton kathrefti tou allou kai tha fygo.
    Sta apla xtipimata omos den aksizei na stamatiseis giati ksereis oti zimia den egine kai den gnorizeis ti mlka tha antimetopiseis. Opote prokeimenou na arxizeis tous tsakomous kai ta klotsompounidia kalytera na tin kaneis.
    δεν θα το χοντρυνω θετοντας προβληματισμους τεχνικης φυσης, οποτε πασο...

    στο κατω κατω, διαφορετικοι ανθρωποι ειμαστε, με διαφορετικες αντιληψεις, και σιγουρα διαφορετικες πρακτικες!....



    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  12. #12
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    sostos!!!!
    εσυ BELZEBOYLIS, το σωστος το εβαλες για τον δικηγορο του διαολου που εγραψα???







    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  13. #13
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Ρε παληκαρια, ΜΗΝ ακουω τρελλα πραγματα ...

    Οταν χτυπαμε καποιον καθρεφτη, ΦΤΑΙΜΕ 100%!

    Η συμπεριφορα η ανθρωπινη, ειναι να ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ το λαθος μας και να ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ τις οποιες συνεπειες ...

    Ακομα και σε παρκαρισμενο που λειπει ο οδηγος, αφηνουμε σημειωμα!


    Οτιδηποτε αλλο ειναι "χουλιγκανικη" συμπεριφορα!



    Ελατε μονο για μια στιγμη στην θεση του οποιουδηποτε ανθρωπου που παθαινει μια ζημια (καθρεφτη), εστω και μικρη ...


    Παντως, στις δεκαδες φορες που εχω χτυπησει καποιον καθρεφτη, μετα απο μια ΠΟΛΥ συντομη συνομιλια (οπου και ζηταω συγνωμη φυσικα) εχω φυγει, με την συναινεση του οδηγου φυσικα ...

    Ακομα και σε μια περιπτωση που κατεβασα (απο ενα κλεισιμο, ενος στ' αριστερα μου) εναν πανακριβο ηλεκτρικο καθρεφτη απο μια Μερσεντες!
    Ο τυπος, ενας 35αρης, μου κανει νοημα να φυγω.
    Εγω παω και του λεω να του δωσω τα στοιχεια μου για να τον πληρωθει απ' την ασφαλεια.
    Αυτος μου λεει, "Φευγα ρε παληκαρι. Καθε μερα κινδυνευετε εσεις. Αλλωστε εχω μικτη ασφαλεια, κι αν πω οτι τον εσπασε ενας μηχανοβιος κι εφυγε, θα μου τον πληρωσουν αμεσως. ΔΕΝ σας εχουν και σε μεγαλη υποληψη βλεπεις ..."

    Αυτο ενα παραδειγμα μονο, για το οτι κυκλοφορουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ και με "κουτια" ...

    Τωρα δεν ξερω πως γινεται και εγω πετυχαινω ΠΑΝΤΑ σε Ανθρωπους, δεν ξερω ...

    Αλλα και μ@λ@κας να ειναι, εχει δικιο και ΔΕΝ μας παιρνει για τιποτα!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  14. #14
    Eimai xouligan


    Crs-k pisteuo an xtypages enan kathrefti, isa isa pou ton akoumpouses xoris na ginei i paramikri zimia kai evgene o odigos kai se arxise sta kantilia tha ginosoun kai esy xouligan.


    Ego milisa gia mikres epafes me tous kathreftes pou den epiferei logo na stamatiseis mesa stin kinisi kai na anikseis kouventa.

  15. #15
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    εσυ BELZEBOYLIS, το σωστος το εβαλες για τον δικηγορο του διαολου που εγραψα???







    ....και για την στάση σου στο θέμα !!


    Από την άλλη δεν ανέχομαι ο κάθε κομπλεξικός να βγάζει τα απωθημένα του ,επειδή του έσπασα – ακούμπησα ή ότι άλλο τον καθρέπτη του !!!

    Ρε καραγκιόζη, και σταμάτησα ,και ευγενικά ζήτησα συγγνώμη, και να σου πληρώσω την ζημιά προθυμοποιήθηκα ....εσύ τι βρίζεις ;;; Θες να σου πληρώσω και τα νοσήλια ;;;






    στα μούτρα σου !!!! :rotflmao:

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι δεν πρέπει να ακούσει ποτέ ένας άνδρας....
    από SubZero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 13:23
  2. Τι θέλει να μου πει αυτό το μπουζί ?
    από m1ke στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 18:33
  3. Τι τίτλο να βάλω....., Επεσα με 160 χαω....!
    από asmar στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 15:28
  4. τι μηχανη να αγωρασω???
    από nightboy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 22:53
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 14:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF