Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 87

Θέμα: Οδήγηση υπό βροχή

  1. #1

    Οδήγηση υπό βροχή

    Καλώς ή κακώς υπάρχουν και αυτές οι μέρες στο χρόνο.Μέρες που ρίχνει τα κέρατα του ο γ@μώκαιρος.
    Και φυσικά πήγα με τη μηχανή στη δουλειά. Και φυσικά ήμουν σα τη μύγα μέσα στο γάλα γιατί , εκτός από κάποια παπιά που είναι αναγκασμένα λόγω δουλειάς να κυκλοφορούν τέτοιες μέρες , είδα ελάχιστες μηχανές να κυκλοφορούν . Και το λέω γιατί ήμουν ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ στο δρόμο. Και στη δουλειά μου χρησιμοποιώ μηχανή .
    Και ρωτάω :Πού είναι όλοι αυτοί οι οποίοι έχουν και μηχανή και κατέχουν και το άθλημα???? Γιατί το να κυκλοφορείς ξεκράνωτος με τουλάχιστον CBR600RR όταν έχει ήλιο και πας για καφέ , πάει να πει ότι το κατέχεις το άθλημα.
    Ή μήπως το κατέχουν για μερικές ( οκ ,τις περισσότερες ) μέρες του χρόνου και τις υπόλοιπες , όταν έχει κρύο ,βρέχει , χιονίζει, βραδιάζει ή και γω δεν ξέρω τι , το ξεχνούν ??
    Μήπως οι περισσότεροι είναι αναβάτες του 5μηνου?( Μάιος-Σεπτέβριος)
    Ο έχων την ανάγκη για βόλτα και ανεμελιά , την έχει όλο το χρόνο , καθημερινά στις μετακινήσεις του και κυρίως εντός πόλης, όταν οι υπόλοιποι οδηγοί τετράτροχων πήζουν και βρίζουν τον οποιοδήποτε βρίσκεται μπροστά τους και δεν περνά με κόκκινο για να περάσουν και αυτοί .
    Αυτή την ανάγκη ,δε τη νιώθουν όταν βρέχει ? Θα μου πεις βέβαια γιατί να βραχεί όταν μπορεί και μουσική να ακούει και τσιγάρο να ανάψει και να γελά με αυτούς που περνούν από νερολακούβα και σηκώνουν τα πόδια τους για να μαζέψουν όσο το δυνατόν λιγότερο νερό . Σε αυτή την περίπτωση όμως δε μιλάμε για ''καλή'' , ''αγαπημένη'', ''μοναδική '' και τα συναφή. Μιλάμε για παροδική και εφήμερη αγάπη ανάλογα με τον καιρό που μας βολεύει .
    Αυτά.

  2. #2
    +1

    Προσωπική μου άποψη είναι πως τη διαφορά την κάνουν οι υαλοκαθαριστήρες.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #3
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    +1

    Προσωπική μου άποψη είναι πως τη διαφορά την κάνουν οι υαλοκαθαριστήρες.

    Πως τους βαζουν αυτους ρε παιδια?

    Και γεμιζε το κρανος ολη την μερα σημερα ...


    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #4

    Re: Οδήγηση υπό βροχή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
    για ''καλή'' , ''αγαπημένη'', ''μοναδική '' και τα συναφή. Μιλάμε για παροδική και εφήμερη αγάπη ανάλογα με τον καιρό που μας βολεύει .
    Αυτά.
    ....ελα ρε σαλονικα........:smilea: ..........καλα τωρα το καταλαβες??μονο παπιες κυκλοφορουν αλλα τι σε μελλει??? το ειχα γραψει σε αλλο ποστ περι καλοκαιριου και καφετεριας..........

  5. #5
    Το ήξερα αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Έχω δει και 1150GS στην Τριανδρία για 4 μήνες ακίνητο. Μου το είπαν τα ποντίκια που μασούλαγαν τα τακούνια από τα λάστιχα

  6. #6
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    δεν καταλαβαινω τον λογο,ενω βρεχει να βγαλω την μηχανη εξω........το οτι παω με το τουτου οταν βρεχει και οταν δεν βρεχει σε δουλειες δεν σημαινει οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης!!!!!
    τον μοτοσυκλετιστη κατα την γνωμη μου θα τον κρινεις απο αλλα πραγματα......

    και εχω καταλαβει πως οσοι δεν εχουν τουτου το παιζουν μοτοσυκλετιστες.....αλλα αν τους ρωτησεις που ειναι τα διοδια δεν ξερουν να σου πουν!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Πως τους βαζουν αυτους ρε παιδια?

    Και γεμιζε το κρανος ολη την μερα σημερα ...


    :rotflmao:
    Δε τους βάζεις στο κράνος. Τους κρατάς στη μπαγκαζιέρα και όταν πέσεις τους χρησιμοποιείς για να δεις το μ@λ@κ@ που σε έριξε

  8. #8
    μερικές φορες δεν είναι θέμα επιλογής ....

    πχ να σκάσω λεει σε meeting με τον διευθυντή του γραφείου που δουλευω με τζινάκι, επιγονατίδες, μποτίτσες μοτο και αδιαβροχα .....!!!


    πολύ γέλιο !
    υπάρχει dressing code που όσο κι αν γουστάρω την οδήγηση στη βροχή , με φρενάρει στις περισσότερες περιπτώσεις!




    μήπως να αρχίσω να οδηγω με ταγιερακι και γοβίτσα ??? :wacko: :hypnotize
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
    δεν καταλαβαινω τον λογο,ενω βρεχει να βγαλω την μηχανη εξω........το οτι παω με το τουτου οταν βρεχει και οταν δεν βρεχει σε δουλειες δεν σημαινει οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης!!!!!
    τον μοτοσυκλετιστη κατα την γνωμη μου θα τον κρινεις απο αλλα πραγματα......

    και εχω καταλαβει πως οσοι δεν εχουν τουτου το παιζουν μοτοσυκλετιστες.....αλλα αν τους ρωτησεις που ειναι τα διοδια δεν ξερουν να σου πουν!!!!!
    Τι είναι τα διόδια???

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
    Το ήξερα αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Έχω δει και 1150GS στην Τριανδρία για 4 μήνες ακίνητο. Μου το είπαν τα ποντίκια που μασούλαγαν τα τακούνια από τα λάστιχα
    .........και οταν βγαινεις εκτος να δεις τι ωραια..τρεις κι ο κουκος..........τελος παντων καθενας κανει οτι γουσταρει ...no problem........μη χαλιεσαι στην τελικη.....

  11. #11
    Πάντως σε ενάμισι χρόνο έχω 30000 χλμ. Κ πολλά από αυτά υπό βροχή προσπαθώντας να βγάλω το γ@μω ευρό από την τσέπη.όταν μου το ζητάνε

  12. #12
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
    Τι είναι τα διόδια???
    εχεις τουτου?
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  13. #13
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
    δεν καταλαβαινω τον λογο,ενω βρεχει να βγαλω την μηχανη εξω........το οτι παω με το τουτου οταν βρεχει και οταν δεν βρεχει σε δουλειες δεν σημαινει οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης!!!!!
    τον μοτοσυκλετιστη κατα την γνωμη μου θα τον κρινεις απο αλλα πραγματα......

    και εχω καταλαβει πως οσοι δεν εχουν τουτου το παιζουν μοτοσυκλετιστες.....αλλα αν τους ρωτησεις που ειναι τα διοδια δεν ξερουν να σου πουν!!!!!


    Πας καλα ρε καμενε?

    Διπλα-διπλα ειναι στην πυλωτη!

    Σ' οποιο θελω μπαινω ή καβαλαω!

    Και μαλιστα ο δρομος για την δουλεια μου εναι σχετικα ανοικτος, μιας και το 70% ειναι Αττικη Οδος!


    Αλλα ΔΕΝ παω με τ' αμαξι ρε και σκουριαζει το κακομοιρο ...

    "Αει φτυσ' τα ποδαριασ'", που θα μου πεις οτι ειστε Μοτοσυκλετιστες κι εσεις που οταν δειτε συννεφακι, μπαινετε στο κουτακι ...


    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  14. #14
    Γιατί να χαλαστώ? Αυτοί πήζουν. ΄΄Οπως είπες.....καθαρά προσωπικό θέμα

  15. #15
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Πας καλα ρε καμενε?

    Διπλα-διπλα ειναι στην πυλωτη!

    Σ' οποιο θελω μπαινω ή καβαλαω!

    Και μαλιστα ο δρομος για την δουλεια μου εναι σχετικα ανοικτος, μιας και το 70% ειναι Αττικη Οδος!


    Αλλα ΔΕΝ παω με τ' αμαξι ρε και σκουριαζει το κακομοιρο ...

    "Αει φτυσ' τα ποδαριασ'", που θα μου πεις οτι ειστε Μοτοσυκλετιστες κι εσεις που οταν δειτε συννεφακι, μπαινετε στο κουτακι ...


    :rotflmao:
    μαλλον χρηστο μου ξεχνας οτι ηρθα απο πατρα με βροχη στο δελεαρ για καφε και ξανα παλι πατρα .........
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγηση και κατηγοριες (street)!.
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:30
  2. Οδήγηση στην βροχή
    από maverick26 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 23:25
  3. καταστροφική οδήγηση?
    από monstermind στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2004, 07:37
  4. βροχη με.... το τσουβαλι....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 10:51
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF