Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 117 από 117

Θέμα: Accessories !! Για τις BMW !!

  1. #106
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lefteris kal
    1. ΠΛΑΙΝΑ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ADV (βρηκα την υγεια μου!!)
    2. ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ ΦΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΣΕΝΣΟΡΑ ΟΞΥΓΟΝΟΥ (το τελευταίο είναι μάλλον υπερβολή )
    3.ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ (μου είπαν μάλλον το πιο χρήσιμο)
    4. ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1011796.jpg 
Προβολές:	1148 
Μέγεθος:	74,2 KB 
ID:	180545
    ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟΙ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!

  2. #107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lefteris kal

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1011798.jpg 
Προβολές:	1145 
Μέγεθος:	72,7 KB 
ID:	180546
    ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟΙ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!

  3. #108
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
    ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΦΤΕΡΟ?ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΑΣ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ 240 ΕΥΡΩ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΤΑ 110 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΝΕΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΤΟ GS.
    Ναι φιλε μου κανει δουλεια. Βεβαια ειναι και απο αισθητικης αποψεως πως σου καθεται.

  4. #109
    Νέο μέλος Το avatar του/της panos09
    Εγγραφή
    20/09/2009
    Μηνύματα
    14
    Eχω το ιδιο gs1200, το πισω φτερο απο που το αγορασες;

    αν γνωριζεις κατι για navi μικρο με βαση. Δεν μου αρεσει αυτο τις BMW

    και για xenon τι προτεινεις;

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της boldor900f
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    198

    Re: Παιδες !!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos
    ένα πολύ χρήσιμο για την ασφάλειά μας after market accessory....

    προστατευτικό διακόπτη φώτων φρένου .....
    αντικαθιστά το αντίστοιχο πλαστικό το οποίο υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να φύγει και να σφηνώσει στο μασπιέ του φρένου και να "μείνει" το μηχάνημα φρεναριστό.....

    a must for BMW 1200GS : εταιρεία Wunderlich (υπάρχει και Touratech, θα το βάλω και αυτό...) κωδικός : 8500103


    ΦΩΤΟ 1 :
    Ωραίες οι μοτό σας αλλά γιατί τόσα πολλά αξεσουάρ,τα οποία μερικά είναι αναγκαία.
    ΠΧ υπάρχει περίπτωση να μείνει φρεναριστό το μηχανάκι;Ημουν υποψήφιος αγοραστής
    μιας 1150RS αλλά κάτι τέτοια ευτυχώς με απέτρεψαν.Πρέπει να αλλάξεις σέλλα;
    Υποτίθεται οτι είναι για μεγάλες διαδρομές. Με το ΧΧ το Σάββατο πήγα και ήρθα Θεσσαλονίκη
    (1250χλμ με συνεχή βροχή) και δεν κουράστηκα.Ζελατίνα ψηλότερη;Δεν προστετεύει;
    Μάλλον οι εταιρείες τα πάιρνουν με κάτι τέτοια.Γιατί να πάρετε μια μοτό και να τους δώσετε
    αλλά 1000 ευρώ περίπου,εκτός αν τα αξεσουάρ σας αρέσουν.Αν τα δίνετε για θέμα ασφάλειας
    και επιδόσεων μάλλον θα πρέπει να το ξανασκεφτείτε.
    Πάντα φιλικά οι προβληματισμοί μου και καλοτάξιδοι όλοι σας.
    gate 7
    red or dead

  6. #111
    Νέο μέλος Το avatar του/της panos09
    Εγγραφή
    20/09/2009
    Μηνύματα
    14
    Εσυ φιλε μου και με το GS δεν θα κουραστεις εισαι σκληρο καρυδι... ακου με βροχη, καλος κακος υπαρχουν αξεσουαρ για ολες τις μοτο, προσωπικα ειμαι αντιθετος στα πολλα αξεσουαρ, τρυπες και λοιπα "φορτωματα" στη μοτο, τα xenon ειναι για την ασφαλεια μου το φτερο επισης, τι να κανουμε εχει και μια ατελεια η μοτο, παρ οτι στη Γερμανια βρεχει καθημερινα. Δεν συγκρινονται gs με xx....τωρα οσο αφορα την μοτο εψαξα και προβληματιστηκα πριν την αγορασω, ενα εχω να πω δεν υπαρχει πιο ασφαλη, καθημερινο και σιγουρο μηχανακη απο αυτο...και δεν σου το λεει ενας καυλωμενος, εχω αλλαξει ολες τις on of τις αγορας σαν την gs καμια.


  7. #112
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/12/2011
    Μηνύματα
    7
    τον τελευταίο καιρό είμαι σε διαρκή αναζήτηση μηχανής, και κατέληξα σε f650gs (2005, μονοκύλινδρη, δύμπουζι, απλή, όχι dakar, μεταχειρισμένη φυσικά). Είδα στο mototriti πως υπάρχει και μία ψηλή σέλα (82cm) και λόγο ύψους (1,92m) πιθανός να την χρειαστώ. Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει, και από που μπορώ να την προμηθευτώ;... Αν δεν ζητάω πολλά, και καμιά φωτογραφία θα ήταν ευπρόσδεκτη.

  8. #113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lefteris kal
    +1000!
    EVERYBODY DIES......NOT EVERYONE
    REALLY LIVES

  9. #114
    Νέο μέλος Το avatar του/της vannes
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    2

    Περί μεσόκοπων F 650 GS...

    Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω. Έχω μια μεσόκοπη F 650 GS μοντέλο '01 κυκλοφορία '03, και θέλω να βρω κάποια αξεσουάρ τα οποία γνήσια είτε δεν κάνουν δουλειά, είτε δεν υπάρχουν.

    Λασπωτήρας (μπροστά)
    Όσοι έχουν το εν λόγω μηχανάκι ξέρουν τι πρόβλημα υπάρχει με τη βροχή. Το δικό μου δεν έχει καθόλου λασπωτήρα, και αρκεί μια μικρή λακούβα μέσα στο κατακαλόκαιρο για να γίνεις μούσκεμα μέχρι τα γόνατα. Όσους έχω ρωτήσει μου λένε ότι ο μανίσιος δεν κάνει τίποτα. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι;

    Φως και... νύχτα
    Το άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι το κεντρικό φως, το οποίο είναι ελάχιστο! Κυριολεκτικά, τη νύχτα δεν μπορώ να πάω με πάνω από 60 εκτός αν έχει λάμπες ο δρόμος. Έχω δει κάποιες πατέντες με 2 προβολάκια στις μπουκάλες και έχω ακούσει για «πειραγμένα» κυκλώματα ουτως ώστε να δέχεται μεγαλύτερη-αποδοτικότερη λάμπα με περισσότερα λούμεν και δεν συμμαζεύεται. Έχει επίσης κάποιος να μου προτείνει κάτι;
    Τελευταία τροποποίηση από vannes; 11/05/2013 στις 13:07.

  10. #115
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vannes Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω. Έχω μια μεσόκοπη F 650 GS μοντέλο '01 κυκλοφορία '03, και θέλω να βρω κάποια αξεσουάρ τα οποία γνήσια είτε δεν κάνουν δουλειά, είτε δεν υπάρχουν.

    Λασπωτήρας (μπροστά)
    Όσοι έχουν το εν λόγω μηχανάκι ξέρουν τι πρόβλημα υπάρχει με τη βροχή. Το δικό μου δεν έχει καθόλου λασπωτήρα, και αρκεί μια μικρή λακούβα μέσα στο κατακαλόκαιρο για να γίνεις μούσκεμα μέχρι τα γόνατα. Όσους έχω ρωτήσει μου λένε ότι ο μανίσιος δεν κάνει τίποτα. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι;
    http://www.makan.gr/index.php?page=s...emid=1&lang=el

  11. #116
    Νέο μέλος Το avatar του/της vannes
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    2
    Σ´ ευχαριστώ για την απάντηση. Τον έχεις δοκιμάσει; Κάνει δουλειά;

  12. #117
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vannes Προβολή μηνύματος
    Σ´ ευχαριστώ για την απάντηση. Τον έχεις δοκιμάσει; Κάνει δουλειά;
    Εμένα είναι μοντέλο 2006 που είχε το μαμίσιο πάνω. Σίγουρα πάντως θα είναι καλύτερα από το να μην έχεις καθόλου.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Φανταστικο site για ΟΛΕΣ τις BMW
    από billy_BMW στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2008, 11:06
  2. Διάσημοι για τις γυναίκες!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2004, 18:05
  3. μαθηματική απόδειξη για τις γυναίκες
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF