Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 70

Θέμα: SRX 6 Project

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
    ερωτηση

    σκεφτωμαι να καταργησω το φιλτρο αερος
    και στη θεση του να βαλω χοανες προσοχη οχι το φιλτρο κουτι αλλα το φιλτρο μονο!!

    τι λες?????
    Γιατί να το κάνεις αυτό; Δεν ξέρω ποιό θα είναι το όφελος. Οι φιλτροχοάνες θέλουν συχνό καθάρισμα για να λειτουργήσουν σωστά. Οι απλές χοάνες με σίτα προστατεύουν το μοτέρ από μύγες και μέλισσες. Ότι είναι μικρότερο περνάει στον κύλινδρο.
    Στο δικό μου έχω βάλει εδώ και καιρό φίλτρο K&N και δεν έχω προβλήματα. Αραιά και που το καθαρίζω,το λαδώνω και είναι έτοιμο.
    Ζιγκλέρ βελόνες φοράω από κάποιο Tenere (88 mod νομίζω) που είναι πίο μεγάλα και οι βελονες διαφορετικές από του SRX. Παρεπιπτόντως το SRX φοράει τα μικρότερα νούμερα ζιγκλέρ από όλη την σειρά κινητήρων ΧΤ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Όντως υπάρχουν τέτοιες βάσεις. Τις είχα δοκιμάσει παλαιότερα. Το θέμα είναι ότι η διάμετρο τους δεν είναι τόσο μεγάλη για το upside down που έχει πλέον το δικό μου και του wolfman. Αυτές τουλάχιστον που είχα δεί.
    Το πισω μερος της βασης ειναι ενα λαμακι που απο την μια μερια βιδωνει και απο την αλλη απλα κουμπωνει με την βαση....

    Εσυ θα το βγαλεις αυτο και στην θεση του θα βαλεις ενα κολιε....

    Εχω μελετησει το ιδιο συστημα για το TZR μου που εχει USD μπροστα....

    Αν το ψαξετε περισσοτερο σε ειδη chopper θα βρειτε σιγουρα και βαση με διαμετρο για το usd απλα η τιμη ανεβαινει ....
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  3. #33
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Πολυ καλο!!!!!
    Θα συμφωνησω για το στρογγυλοφαναρο γιατι ταιριαζει καλυτερα με το srx.
    Τωρα εχω το monoshock με μπροστινο απο sv650 fcr35 και χειροποιητη εξατμιση.160 χλμ. με τεταρτη σπασμενη.Αλλα ειναι 400αρι.Ψαχνω μοτερ 600 και διαφορα αλλα.Θα ηθελα να τα λεγαμε για τις μετατροπες.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Τωρα εχω το monoshock με μπροστινο απο sv650 fcr35 και χειροποιητη εξατμιση.160 χλμ. με τεταρτη σπασμενη.Αλλα ειναι 400αρι.Ψαχνω μοτερ 600 και διαφορα αλλα.Θα ηθελα να τα λεγαμε για τις μετατροπες.
    Για μετατροπές που αφορούν τα Srx, στην διάθεση σου, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι ταιριάζουν οι αλλαγές μου στο δικό σου, καθώς έχουν πολλές διαφορές.

    Για το μοτερ που ψάχνεις, όντως τα 700, ακούγονται πολλά, μιας και θα θέλει σίγουρα λύσιμο για να το ελέγξεις, πριν το βάλεις πάνω. Το θέμα είναι ότι 600 SRX (monoshock) δεν κυκλοφορούν πολλά. Μακάρι να μπορούσες να φτιάξεις το 400 σου, αλλά οι αλλαγές που θέλει έιναι πάρα πολλές, και κοστίζουν.
    Αφού έχεις FCR δεν πειράζει που δεν έχει καμπυρ. πάνω, αυτό που βρήκες.
    Και 600 να το κάνεις τα 35 μια χαρά θα είναι.

    Πάρε και κανένα τηλ. σε αυτά τα μαγαζιά
    μπας και βρείς τίποτα φθηνότερο....

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #35
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Hello κι από μένα!!

    Ξεκινήσαμε καινούριο SRX project από χτές.
    Οπως κατάλαβες το πήρα το μηχανάκι του Μάνου και το έχω στο garage!

    Και είναι στρογγυλοφάναρο, όπως μας αρέσει

    Ψάχνω στροφόμετρο, ίσως φανώ τυχερός από ένα φίλο.

    Το μηχανάκι δουλεύει ρολοι, το μοτερ ειναι φανταστικά ήσυχο.
    Η εξάτμιση είναι απελπιστικά ήσυχη Κατι θα κάνουμε γι αυτό...
    Η σέλλα οδέυει στον Αντρέα, γρανάζια αλυσίδα τα παρήγγειλα, άλλαξα λάδια και φίλτρο.

    Καλά πάμε!

    Βύρωνα για πες, πόσο πρέπει να δουλεψει το μοτερ για να δείξει σωστή στάθμη στα λάδια?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Η εξάτμιση είναι απελπιστικά ήσυχη Κατι θα κάνουμε γι αυτό...
    πόσο πρέπει να δουλεψει το μοτερ για να δείξει σωστή στάθμη στα λάδια?
    Εξάτμιση μαμά, καλύτερα στο ράφι. Θα μειώσεις και το βάρος κατα.... αρκετά κιλά.

    Σε νέα αλλαγή λαδιών, άστο να δουλέψει 3-4 λεπτά, σβήστο και μετά από 1 λεπτό μέτρα τα....

    Αν έβαλες Motul, έχε τον νου σου, γιατί στο δικό μου....τα εξαφάνιζε (θαύμα,θαύμα!!)
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #37
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Motul έβαλα!

    Τι εννοείς τα εξαφάνιζε? Πόσο έκαιγε δηλαδή? Και τώρα τι βάζεις?
    Θα σε πρήξω!!!!!! :rotflmao:

    Το μηχανάκι όπως το έφερε ο ΖΕΤΑΡΑΣ, χωρίς να το βάλω μπρος έδειχνε ΄πολύ κάτω από το low, ισα ισα επιανε στον δείκτη.

    Αλλάζω λάδια και φίλτρο, βάζω 2,1 λίτρα, το αφήνω και δουλεύει λίγο (χωρίς βόλτα γιατι είχα βγάλει τα μαρσπιέ..) και δείχνει πάλι ακριβως τα ίδια, ισα ισα πιάνει στον δείκτη. Μήπως 2.1 είναι για τα ψόφια χωρίς ψυγείο λαδιού? Η θέλει να δουλέψει κι άλλο?
    Το SR το δουλέυω λίγο σταματημένο, και δείχνει σωστη στάθμη γρήγορα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #38
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Για εξάτμιση μου έχει έρθει τρελλή ιδέα!

    Εχω ενα τελικό Leo Vince Titanium από το Hornet λίγο βουλιαγμένο
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Motul έβαλα!

    Τι εννοείς τα εξαφάνιζε? Πόσο έκαιγε δηλαδή? Και τώρα τι βάζεις?
    Θα σε πρήξω!!!!!! :rotflmao:
    Αλλάζω λάδια και φίλτρο, βάζω 2,1 λίτρα, το αφήνω και δουλεύει λίγο (χωρίς βόλτα γιατι είχα βγάλει τα μαρσπιέ..) και δείχνει πάλι ακριβως τα ίδια, ισα ισα πιάνει στον δείκτη. Μήπως 2.1 είναι για τα ψόφια χωρίς ψυγείο λαδιού? Η θέλει να δουλέψει κι άλλο?
    Το SR το δουλέυω λίγο σταματημένο, και δείχνει σωστη στάθμη γρήγορα.
    Το SR δείχνει γρήγορα γιατί το λάδι δεν έχει που να πάει :rotflmao: :rotflmao:

    2,1 αν θυμάμαι καλά είναι λίγο. Στο δικό μου με αλλαγή φίλτρου έβαζα 2,3 με 2,4 lt. Το 2,1 που το βρήκες; Αν είναι από manual SRX χωρίς ψυγείο είναι λογικό.
    Ψυγείο φόραγαν μόνο τα Ιαπωνικά 600άρια (1JK). Στην Ευρώπη τα έφερναν άνευ.

    Motul βάζω και εγώ. Το πρόβλημα το είχα παλαιότερα με ένα Motul συνθετικό. Το θέμα είναι ότι δεν τα έκαιγε. Δεν ξέρω τι τα έκανε (αναθυμιάσεις; ) πάντως συμπλήρωνα αρκετά συχνά.
    Το Leo θα είναι τέλειο.....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Ριξε και μια ματια εδώ : KEDO
    Αν και γερμανικο εχει πολλα καλουδια για το SRX.
    Αν παλι θελεις εχω ολοκληρο τον καταλογο κατεβασμενο σε μορφη .pdf

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Ριξε και μια ματια εδώ : KEDO
    Αν και γερμανικο εχει πολλα καλουδια για το SRX.
    Αν παλι θελεις εχω ολοκληρο τον καταλογο κατεβασμενο σε μορφη .pdf
    Ναι έχει κάποια πράγματα για SRX, SR DR, TRX κλπ. Παλαιότερα είχα προσπαθήσει να πάρω ένα μονόσελλο, άλλα το είχαν καταργήσει...

    Ευχαριστώ όμως..
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Για μετατροπές που αφορούν τα Srx, στην διάθεση σου, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι ταιριάζουν οι αλλαγές μου στο δικό σου, καθώς έχουν πολλές διαφορές.

    Για το μοτερ που ψάχνεις, όντως τα 700, ακούγονται πολλά, μιας και θα θέλει σίγουρα λύσιμο για να το ελέγξεις, πριν το βάλεις πάνω. Το θέμα είναι ότι 600 SRX (monoshock) δεν κυκλοφορούν πολλά. Μακάρι να μπορούσες να φτιάξεις το 400 σου, αλλά οι αλλαγές που θέλει έιναι πάρα πολλές, και κοστίζουν.
    Αφού έχεις FCR δεν πειράζει που δεν έχει καμπυρ. πάνω, αυτό που βρήκες.
    Και 600 να το κάνεις τα 35 μια χαρά θα είναι.

    Πάρε και κανένα τηλ. σε αυτά τα μαγαζιά
    μπας και βρείς τίποτα φθηνότερο....

    Ok ευχαριστω πολυ.

    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #43
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    AN KAI LIGO ARGA,POLY ORAIO TO MOTO SOY!
    ORISMENES EROTHSEIS MONO:
    1.EINAI EISAGOGHS PROTO XERI?
    2.SE KM POSO PAEI?
    3.ANTALLAKTIKA BRISKEIS?
    4.TO FANARI TI EINAI?BGAZEI KALO FOS?(TO SKEFTOMAI GIA TO MONSTER)
    5.GIATI SRX KAI OXI BROSS?
    KAPOTE H8ELA KAI EGO NA PARO ENA..MEXRI POY EIDA ENAN TYPO NA TO SKIZEI KANONIKA KAI META SKEFTHKA OTI METXRSMN 8A TA EXOYN XEKOLIASEI.
    EINAI ENDIAFERON PANTOS...ME EBALE SE SKEPSEIS TORA!







    P.S H OYRA KOBETAI GIA NA GINEI MONOSELO H PIANOYN OI BASEIS THS ANARTHSHS?
    ELPIZO NA MHN FRIKARETE ME AYTO!
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  14. #44
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
    AN KAI LIGO ARGA,POLY ORAIO TO MOTO SOY!
    ORISMENES EROTHSEIS MONO:
    1.EINAI EISAGOGHS PROTO XERI?
    2.SE KM POSO PAEI?
    3.ANTALLAKTIKA BRISKEIS?
    4.TO FANARI TI EINAI?BGAZEI KALO FOS?(TO SKEFTOMAI GIA TO MONSTER)
    5.GIATI SRX KAI OXI BROSS?
    KAPOTE H8ELA KAI EGO NA PARO ENA..MEXRI POY EIDA ENAN TYPO NA TO SKIZEI KANONIKA KAI META SKEFTHKA OTI METXRSMN 8A TA EXOYN XEKOLIASEI.
    EINAI ENDIAFERON PANTOS...ME EBALE SE SKEPSEIS TORA!







    P.S H OYRA KOBETAI GIA NA GINEI MONOSELO H PIANOYN OI BASEIS THS ANARTHSHS?
    ELPIZO NA MHN FRIKARETE ME AYTO!
    Για να κανω το συνηγορο του διαβολου
    Αυτα τα μηχανακια ειναι για ξε....(οπως κι ολα τα αλλα βεβαια).
    Σε χλμ. παει οσο παει το χερι σου στην τσεπη.Ενας γερμανος σε ενα site μιλαει για 72 αλογα.Αν σκεφτεις οτι ειναι 160 κιλα περιπου...
    Ανταλλακτικα ταιριαζουν απο XT τα περισσοτερα.Για πλαστικα κλπ. παραγγελια και αναμονη.
    SRX γιατι οι ροπες του μονοκυλινδρου και οι κολιες στις στροφες δεν υπαρχουν
    στο Bross.Οχι οτι το Bross δεν ειναι καλο μοτερ.Ισα ισα απλως ειναι η κα... του thumper.
    Για να κλεισω και να μην κουραζω καθε μηχανακι που μας βαζει σε σκεψεις μαλλον καλο θαναι.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
    :
    Ευχαριστώ...
    1. Είναι εισαγωγής.
    2. Με Sigma κοντερ, έχω δεί 176 km. To μοτερ είναι σχεδόν νορμαλ. Έχω κάνει δουλειά στις θυρίδες, ενω εκτός της εξάτμισης, έχει φίλτρο ΚΝ και αλλαγή σε ζιγκλερ-βελόνα.
    3. Ανταλλακτικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Το μοτερ είναι σχεδόν ίδιο με ΧΤ ( το SRX είναι 608 cc δλδ το τελευταίο ρεκτιφιέ του ΧΤ, είναι το normal SRX.) Τα υπολοιπα μηχανικά περιφερειακά, είναι σε μεγάλο βαθμό ίδια με του RD, ενώ βρίσκεις και εύκολα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά από μαντράδες.
    4. Acerbis Diamont Headlight... (Δες φωτό) Με τις μαμα λάμπες, όχι δεν έχει καλό φως αν κυκλοφορείς σε επαρχία. Για μες την πόλη δεν έχω πρόβλημα.
    Ο συμφορουμίτης After είχε πειραματιστεί με τις λάμπες και απ΄ότι μου είπε, το φως είχε βελτιωθεί αρκετά.
    5. το 1993 που το αγόρασα, Bros δεν..
    . Μαλλον έτυχε. Εγώ τόσα χρόνια μόνο ένα παλληκάρι με ένα μάυρο SRX με μπροστινό από RGV έχω δει να το πηγαίνει. Οι περισσότεροι τα χρησιμοποιούν ως παπιά.
    PS. H ουρά κόβετε, στο ύψος της θέσης του συνεπιβάτη (εκεί πιάνουν οι βάσεις των αμορτισσέρ)

    PS2 . Δεν φρικάρα..




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	169.jpg 
Προβολές:	1172 
Μέγεθος:	11,4 KB 
ID:	53888
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. another SRX project!!
    από dkirkos στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2009, 20:31
  2. Another SRX Project
    από dkirkos στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2009, 18:09
  3. R1 Turbo project...
    από free rider στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 10:04
  4. Project SV/MV/RC30/Ducati/GSX-R
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2005, 09:16
  5. Project Z-1000
    από jimk στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 18:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF