Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Περιοδικα ΜΟΤΟ...κλασικο παραπονο.

  1. #1
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Περιοδικα ΜΟΤΟ...κλασικο παραπονο.

    Χιλιοειπωμενο θεμα παιδες αλλα με επιασε το παραπονο μου.

    Αφορμη? Η διαφημιστικη καμπανια του 0-300 για την φοβερη(??) αλλαγη που θα βλεπαμα στο τευχος της 1ης Μαρτιου. Ετρεξα και εγω να το αγορασω πιστευοντας οτι θα ειχαμε εξαγορα του περιοδικου η' εστω νεο αιμα....κατι σαν να εβλεπα παλι τον αλησμονητο Χαρη Παπαγεωργιου να γραφει, τον Χουντρα να μην ειναι ψευτογιακας πλεον και τον Συνιωρη να μην γλυφει οποια εταιρια τον χορηγει.

    ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑ ΟΜΩς!!!



    κΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ. Παραμενουν το ιδιο ανουσια και στεγνα για εμας που ειχαμε μαθει αλλιως. Καμια μεταδοση feeling whatsoever.
    Απλα ενα ρετουσαρισμα στις σελιδες του περιοδικου, στο πιο καρτουνιστικο, παιδιαριστικο. Φτου γαμωτο αναθωνησα....τζαμπα τα 5 ευρω για δαυτους..αφου τους ηξερα..απτο 1998 τους διαβαζα....εχω γεμισει ντουλαπες πια.

    Θεωρω ΚΑΤΑΝΤΙΑ να βλεπω το POWERBIKES ως το μονο που λεει κατι...απειροελαχιστο. Ενας ανθρωπος μονο γραφει κ παλι οτι λεει στα πολυυυυυ ψιλα, ασε το ειδος γραφης. Μονο για 15χρονα που βλεπουν καναν κωλο και καμια βρισια....μαγκια κ τσιγκινα βρακακια.

    Που σαι ρε θεε Παπανδρεου με την περιοδικαρα σου ρεεεεεεεεεε, να μας λες την γυμνη αληθεια και εμεις να σε μπινελικωνουμε στις παρεες γιατι εθαψες την μηχανη μας. Αχ μας επιανες τον σφυγμο ρε γμτ.

    Τι να πω παιδες...απιστευτο παραπονο...
    ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ και παω μια Καλιθεα,χαλκιδικη να ξεδωσω.


    ΥΣ. Φυσικα καθε διαφωνια κ αποψη σεβαστη οπως παντα.

    ΥΣ2. Sempre fidelis. 92 χρονια τωρα στο πλευρο του Θεου.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  2. #2
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879

    Ax

    Το σκεφτομουνα μερες να ανοιξω ενα post για το συγκεκριμενο θεμα αλλα με προλαβες.
    Ακριβως & εγω προσπαθουσα να βρω αυτην την ανανεωση,και για καποια στιγμη πιστεψα οτι οντως αλλαξε το περιοδικο μονο & μονο απο το ποσο ωραια το ειχαν πλασαρει.
    Μετα καταλαβα οτι δεν υπηρχε καμια αλλαγη & μετα αρχισα να νομιζω οτι μαλλον καλυτερεψε αλλα οτι μονο εγω δεν τη καταλαβαινα την αλλαγη.
    Ευτυχως υπαρχεις & εσυ.

    Διαβαζα και ενα powerbikes & περναγα καπως καλα & αυτοι ειχαν την φαεινη ιδεα να γινουν σαν τους αλλους.

    Απο ολα τα τελευταια τευχη που εχω διαβασει ΜΟΤΟ,POWERBIKES,0-300,καταλαβα τελικα οτι εξελισονται για το καλο ολων μας,γιναν ολα ιδια
    Οποτε παιρνεις 1 απο ολα και ειναι σαν να τα διαβαζεις ολα

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    200
    Το οτι όλα αυτά τα περιοδικά έχουν τα ίδια άρθρα είναι πολλές φορές αναπόφευκτο κακό (βέβαια δεν σε υποχρεώνει κανένας να τα αγοράζεις όλα). Οι εταιρίες παραγωγής διοργανώνουν τις παρουσιάσεις τους και οι δημοσιογράφοι των εν λόγω περιοδικών τρέχουν (ή συνεργάτες αυτών) να καλύψουν το γεγονός και να το παρουιλασουν πρώτοι απο τις σελίδες τους.

    Πχ η παρουσίαση του νέου Fireblade στο Qatar αλλά και η δυνατότητα που δόθηκε σε όλους τους δημοσιογράφους να οδηγήσουν τα CBR της Ten Kate απο τα παγκόσμια, είναι ένα άρθρο που το διάβασα απο 4 διαφορετικά περιοδικά σε 6 διαφορετικές version.

    Εκεί ακριβώς μου δημιουργήθηκε η αίσθηση οτι όλα τα περιοδικά είναι ίδια. όμως ως έναν βαθμό διακαιολογείται αυτό. Εκεί που διαφοροποιείται ο καθένα είναι τα ειδικευμένα άρθρα όπως η εξέλιξη κάποιας μηχανής ή κάποιο αφιέρωμα σε αυτή. Δυστυχώς τέτοια άρθρα τείνουν να εκλείψουν σε ορισμένα περιοδικά.

Παρόμοια θέματα

  1. Περιοδικα ΜΟΤΟ
    από manos426f στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2005, 20:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF