Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 123

Θέμα: 29,30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 1 ΜΑΪΟΥ ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Πήγα για πρώτη φορά το 1999 και έμεινα με το στόμα ορθάνοικτο !!!! (είχα εμπειρία πίστας απο το 1998 Μέγαρα)
    και πριν από 3 χρόνια είπαμε σαν αντροπαρέα γιατί πλέον οι περισσότεροι είμαστε παντρεμένοι και με παιδιά να το κάνουμε σαν εκδρομή και για να ξεφεύγουμε από την ρουτίνα της καθημερινότητας 2 ή και 3 φορές το χρόνο.
    Έχουμε πάει συνολικά με ακυρώσεις λόγω καιρού 4 φορές και η τελευταία που πήγαμε ήταν πάλι πέρσι τον 8,9,10 Απρίλη και περιμένουμε πως και πως να περάσει το Πάσχα για να πάμε.
    Εσείς ?
    εγω εχω παει 6-7 φορες απο τοτε που ανοιξε ,με διαφορα μηνανακια(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?),
    ο φιλος μου ομως ο Πετραν μετα απο 8αετη αποχη απο διτροχα πασης φυσεως,επανερχεται και αφου του τοποθετησω τις βοηθητικες ροδες θα το επιχειρησει...
    Προερχεται ομως ευτυχως απο καλα εξελιγμενο οδηγο ιδωτη μεγαραadict της παλιας καλης παχης....
    Μια προπονησουλα-επαναεισαγωγη στο αντικειμενο θα επιχειρησουμε στην παχη την κυριακη 2 απριλιου...
    fast & safe

  2. #17
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
    εγω εχω παει 6-7 φορες απο τοτε που ανοιξε ,με διαφορα μηνανακια(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?),
    ο φιλος μου ομως ο Πετραν μετα απο 8αετη αποχη απο διτροχα πασης φυσεως,επανερχεται και αφου του τοποθετησω τις βοηθητικες ροδες θα το επιχειρησει...
    Προερχεται ομως ευτυχως απο καλα εξελιγμενο οδηγο ιδωτη μεγαραadict της παλιας καλης παχης....
    Μια προπονησουλα-επαναεισαγωγη στο αντικειμενο θα επιχειρησουμε στην παχη την κυριακη 2 απριλιου...
    (αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?)
    όχι γιατί έχουν βάλει τα καλύτερα υλικά και κυρίως μετά το στρώσιμό της την άφησαν κλειστή την πίστα για ένα χρόνο
    με της συνθήκες καιρού, καλές-κακές δηλ. ζέστη-κρύο και μετά την έδωσαν για χρήση.

    Οι Σέρρες είναι η καλύτερη περίπτωση για το φίλο σου γιατί δεν θα έχει να ασχοληθεί με χίλια δύο πράγματα όπως στα Μέγαρα. Απλώς θα οδηγεί από χαλαρό τέμπο χωρίς πίεση στα φρένα και χωρίς να ασχολείται με το τι έχει η πίστα μέσα δηλ λακούβες χώμα κλπ.
    Η προπόνηση πάντα χρειάζεται και βοηθάει και στη φυσική κατάσταση και εκεί είναι που χρειάζονται τα Μέγαρα.
    Αν τα καταφέρω θα περάσω για βόλτα


  3. #18
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    ...άντε και να ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά...
    σήμερα έβαψα το πολυεστερικό παράγγειλα λάστιχα slick (έχω και 1 ακόμα από την προηγούμενη φορά που θα με βγάλει 1 ολόκληρη μέρα), τακάκια 1 κομπλέ σετ, λάδια - ξύδια - φιλτρα
    μοντάρισμα λάστιχα, γρανάζια φέρινγκ 1 βδομάδα πριν, Πέμπτη 27
    βράδυ αναχώρηση, Παρασκευή - Σάββατο - Κυριακή πίστα και επιστροφή Δευτέρα Πρωτομαγιά....
    Περιμένω τις μέρες........και τις Σέρρεεεεςςςςςςςςς..........όλε

  4. #19
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Τα λάστιχα τα αλλάζετε μόνοι σας πάνω? Αν ναι, ζυγοστάθμιση πως κάνετε?

  5. #20
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Τα λάστιχα τα αλλάζετε μόνοι σας πάνω? Αν ναι, ζυγοστάθμιση πως κάνετε?
    Αν θες για λάστιχα έχω ήδη κανονίσει ειδική τιμή μόνο για τις ημερομηνίες της χρήσης πίστας 28,29,30,1 για λάστιχα Race slick Μichelin με 290 ευρώ το ζευγάρι ζυγοσταθμισμένα τοποθετημένα σε επαγγελματικό λαστιχάδικο μοτό στην Καλλιθέα.
    Όσο αν θες και για επάνω έχει βουλκανιζατέρ να τα τοποθετήσουμε
    αλλά δεν ξέρω αν παίζει και ζυγοστάθμιση.
    Εγώ σου προτείνω να τα βάλεις από εδώ για να είσαι σίγουρος για τη δουλειά που θα γίνει.

  6. #21
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Αν θες για λάστιχα έχω ήδη κανονίσει ειδική τιμή μόνο για τις ημερομηνίες της χρήσης πίστας 28,29,30,1 για λάστιχα Race slick Μichelin με 290 ευρώ το ζευγάρι ζυγοσταθμισμένα τοποθετημένα σε επαγγελματικό λαστιχάδικο μοτό στην Καλλιθέα.
    Όσο αν θες και για επάνω έχει βουλκανιζατέρ να τα τοποθετήσουμε
    αλλά δεν ξέρω αν παίζει και ζυγοστάθμιση.
    Εγώ σου προτείνω να τα βάλεις από εδώ για να είσαι σίγουρος για τη δουλειά που θα γίνει.
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για την τιμή για τα λάστιχα, δυστυχώς όμως δεν θα ανέβω αυτό το τριήμερο, έχω πολλά έξοδα καθώς περιμένω νέα πολυεστερικά και θέλω και νέα γάντια και κροκόδειλο αυτό το μήνα...... Όπως καταλαβαίνεις ταμείο ίσον μηδέν......

    Θα βολευτώ μέχρι Ιούνιο Μέγαρα, μετά Ιούλιο-Αύγουστο ηρεμία και Σεπτέμβρη θα ανέβω για καμιά βδομάδα Θεσσαλονίκη οπότε λέω να πάω 2-3 (και 4 μακάρι) καθημερινές Σέρρες. Από ότι μου είπαν 3 μέρες Σέρρες δεν φτάνουν με τίποτα 1 ζευγάρι λάστιχα και για αυτό αναρωτιόμουν πως και που θα τα αλλάξω πάνω.

  7. #22
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για την τιμή για τα λάστιχα, δυστυχώς όμως δεν θα ανέβω αυτό το τριήμερο, έχω πολλά έξοδα καθώς περιμένω νέα πολυεστερικά και θέλω και νέα γάντια και κροκόδειλο αυτό το μήνα...... Όπως καταλαβαίνεις ταμείο ίσον μηδέν......

    Θα βολευτώ μέχρι Ιούνιο Μέγαρα, μετά Ιούλιο-Αύγουστο ηρεμία και Σεπτέμβρη θα ανέβω για καμιά βδομάδα Θεσσαλονίκη οπότε λέω να πάω 2-3 (και 4 μακάρι) καθημερινές Σέρρες. Από ότι μου είπαν 3 μέρες Σέρρες δεν φτάνουν με τίποτα 1 ζευγάρι λάστιχα και για αυτό αναρωτιόμουν πως και που θα τα αλλάξω πάνω.
    Εμείς θα παίξουμε σε SLICK(TRACKDAY) λάστιχα γιατί σε τρείς μέρες χρήσης πίστας χαλάς ένα ζευγάρι λάστιχα και αφού το χαλάς γιατί να χαλάσεις λάστιχα δρόμου και να μην χαλάσεις SLICK
    και να τα καταευχαριστηθείς με απίστευτες κλίσεις και κράτημα που δεν υπάρχει περίπτωση να το έχεις από λάστιχο δρόμου.
    Το έκανα πέρσι και τρελάθηκα. ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ σκληρής χρήσης βγάζεις με σωστές πιέσεις και αναρτησεις,
    η μηχανή δεν μου έκανε τίποτα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ούτε κλίκ γλιστρήματος ούτε ασάφειες πρόσφυσης και 5 δεύτερα κάτω ο χρόνος. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Εάν είναι 4 οι μέρες πάρε και 2ο ζευγάρι πολιτικό που έχεις και ας είναι πατημένο στο κέντρο, μόνο προφίλ θέλεις στο κέντρο φθορά ελάχιστη.
    Μία δοκιμή θα σε πείσει.

  8. #23
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Εμείς θα παίξουμε σε SLICK(TRACKDAY) λάστιχα γιατί σε τρείς μέρες χρήσης πίστας χαλάς ένα ζευγάρι λάστιχα και αφού το χαλάς γιατί να χαλάσεις λάστιχα δρόμου και να μην χαλάσεις SLICK
    και να τα καταευχαριστηθείς με απίστευτες κλίσεις και κράτημα που δεν υπάρχει περίπτωση να το έχεις από λάστιχο δρόμου.
    Το έκανα πέρσι και τρελάθηκα. ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ σκληρής χρήσης βγάζεις με σωστές πιέσεις και αναρτησεις,
    η μηχανή δεν μου έκανε τίποτα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ούτε κλίκ γλιστρήματος ούτε ασάφειες πρόσφυσης και 5 δεύτερα κάτω ο χρόνος. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Εάν είναι 4 οι μέρες πάρε και 2ο ζευγάρι πολιτικό που έχεις και ας είναι πατημένο στο κέντρο, μόνο προφίλ θέλεις στο κέντρο φθορά ελάχιστη.
    Μία δοκιμή θα σε πείσει.
    Ic, ίσως γίνει έτσι, μέχρι τότε βλέπουμε.

  9. #24
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Σούπερ Road day today. Αδιάβροχη φόρμα, μπότες και επιστροφή από τη δουλειά. Τέλεια βροχή, πρόσφυση ικανοποιητική και παιχνίδι με το μισό γκάζι ψάχνοντας την οριακή πρόσφυση πριν την υδρολίσθηση. Το καλύτερο σχολείο οδήγησης : Η ευλογημένη Βροχή. 1ον γιατί γίνεσαι πολύ καλύτερος (οδηγείς ανάλογα με τις συνθήκες καιρού) 2ον καθαρίζουν οι δρόμοι, για στεγνή γρήγορη οδήγηση, και κυριότερα 3ον δεν δημιουργείς προκαταλήψεις και ταμπού σε έναν καιρό υγρό.

    *Όταν ξυπνώ το πρωϊ για τη δουλειά και έχει καλό καιρό παίρνω το 750 και το μεσημέρι μπαίνουμε στη πρίζα με φίλους τηλ. κλπ και παρατάμε δουλειές και πάμε για βόλτα και καφέ.
    Ενώ όταν ξυπνώ και βρέχει τρέχοντας βάζω αδιάβροχο γάντια, μπότες κλπ και παίρνω το "σκύλο μου" το VFRάκι μου το 400σαράκι το μονόμπρατσο και λυσσάω πηγαίνοντας για τη δουλειά ξέροντας ότι η μέρα θα είναι άκρα παραγωγική από δουλειά γιατί κανένας δεν πρόκειται να μπεί στην πρίζα να με πάρει τηλ για καφέ.
    Αυτά και καλό ξέπλυμα των δρόμων

  10. #25
    Eισαι Ωραιος

    Καμια φορα και εγω οδηγω στη βροχη
    αρκει να ειμαι προετιμασμενος απο πριν...
    :wacko:

  11. #26
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
    Eισαι Ωραιος

    Καμια φορα και εγω οδηγω στη βροχη
    αρκει να ειμαι προετιμασμενος απο πριν...
    :wacko:
    κοίτα να δεις τελικά που θα είμαστε πολλοί !
    είσαι και εσύ ωραίος γιατί έχεις θέληση
    και όχι αυτό που λένε όλοι
    "δεν κυκλοφορώ όταν βρέχει, παίρνω το αμάξι":hypnotize

  12. #27
    "δεν κυκλοφορώ όταν βρέχει, παίρνω το αμάξι"
    Αυτα ειναι για τους γιοταδες:rotflmao: :rotflmao:

    Τωρα που ειμαστε πολλοι να προσεχουμε λιγο παραπανω...

  13. #28
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
    εγω εχω παει 6-7 φορες απο τοτε που ανοιξε ,με διαφορα μηνανακια(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?),
    ο φιλος μου ομως ο Πετραν μετα απο 8αετη αποχη απο διτροχα πασης φυσεως,επανερχεται και αφου του τοποθετησω τις βοηθητικες ροδες θα το επιχειρησει...
    Προερχεται ομως ευτυχως απο καλα εξελιγμενο οδηγο ιδωτη μεγαραadict της παλιας καλης παχης....
    Μια προπονησουλα-επαναεισαγωγη στο αντικειμενο θα επιχειρησουμε στην παχη την κυριακη 2 απριλιου...
    καλησπέρα πως πήγε η προπόνηση ?
    όλα καλά ?

  14. #29
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
    Αυτα ειναι για τους γιοταδες:rotflmao: :rotflmao:

    Τωρα που ειμαστε πολλοι να προσεχουμε λιγο παραπανω...
    έτσι να είμαστε όλοι πάντα καλά με καλή διάθεση και καλή παρέα

    Τη κάνω για ύπνο και τα λέμε αύριο γιατί 7.00 έγερση και με χαρά για τη δουλειά

  15. #30
    Ωπ nktr τωρα που ειδα το avatar σε θυμηθηκα!! Ειχες ερθει την Κυριακη
    μεγαρα ε?? Χαζευα το μηχανακι σου και
    μετα κοιταγα το δικο μου (gsxr 750 μπλε)
    που το εβαψα μονος και τραβαγα τα
    μαλλια μου.

    Πολυ ωραια επιλογη το γκρι!! :wacko:
    Γρήγορο και ασφαλές...είναι μόνο το Πόνυ Εξπρές

    www.alpha-doors.gr

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 09:15
  2. ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ 27-28-29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2006
    από nktR στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 195
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2007, 18:28
  3. Ανοιξιατικη βολτα στις Αρδεννες 29/30 Απρ. και 1 Μαϊου ...
    από tifoefs στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2006, 18:33
  4. ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ
    από AXL954 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2006, 14:37
  5. Πιστα Σερρων Σαββατοκυριακο.....(7-8 Μαιου)
    από gmakris στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF