Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 146

Θέμα: 2 Απριλιου Μεγαρα.

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Τελικά ήταν καλά αν εξαιρέσει κανείς ότι περίμενες 80 λεπτά για να ξαναμπείς μέσα... Τουλάχιστον αυτή την φορά ήμασταν αρκετοί απο εδώ μέσα και είχαμε και τις καρεκλίτσες μας...

    Εδώ ο υποφαινόμενος και ο κος Προεδρος του PBC Pokermon


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	43259
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Στο επόμενο λοιπόν
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Το μονο που με χαλασε σημερα ειναι οχι το πεσιμο στην Κ6, αλλα το οτι ηρθε ενας με παπακι και με ρωτησε "Εισαι καλα?" ΝΑΙ "Το μηχανακι περνει" ΝΑΙ

    Ωραια κανε γρηγορα γιατι βιαζομαστε.....πρεπει να μπουν και οι αλλοι.

    Του λεω...Τσεκ στην πιστα δεν θα κανεις? Ριχνει μια ματια οχι ειναι ΟΚ!!

    Anyway τα ανταλακτικα απο το ZXR ειναι στο ραφι και θα μου παει μονο 300 ευρω η βαφη.

    Υ.Σ η Κ6 ειναι κωλοστροφη.......
    Αφού δεν έπαθες τίποτα ρε Αντρέα δεν τρέχει τίποτα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #19
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κι ένας αργός με CBR....
    Αγωνιζόμενος είναι;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  5. #20
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Το απόγευμα ήταν καλά. Εγώ μπήκα τέσσερις φορές.

    Όσοι έμειναν μέχρι αργά είδαν και κόντρα Συνιώρη με 675 vs Μπούστα με 749. Μέτρησα και τους δύο στο 1:00.7. Ο Μπούστας το μαθαίνει ακόμα το 749 καθώς είχε πολλές διακυμάνσεις στο γυρολόγιο και μία έξοδο στην Κ1. Ο Συνιώρης πιο σταθερό γυρολόγιο αν και πάλευε με το setup των αναρτήσεων. Για να δούμε ... φέτος στα SS600 θα έχουμε ευρωπαϊκές μονομαχίες. Με το 675 τρέχει και ο Ευθυμίου και έκανε και αυτός καλά γυρολόγια.
    Triple 1050


  6. #21
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Το μονο που με χαλασε σημερα ειναι οχι το πεσιμο στην Κ6, αλλα το οτι ηρθε ενας με παπακι και με ρωτησε "Εισαι καλα?" ΝΑΙ "Το μηχανακι περνει" ΝΑΙ

    Ωραια κανε γρηγορα γιατι βιαζομαστε.....πρεπει να μπουν και οι αλλοι.

    Του λεω...Τσεκ στην πιστα δεν θα κανεις? Ριχνει μια ματια οχι ειναι ΟΚ!!

    Anyway τα ανταλακτικα απο το ZXR ειναι στο ραφι και θα μου παει μονο 300 ευρω η βαφη.

    Υ.Σ η Κ6 ειναι κωλοστροφη.......
    είναι εμπειρία που πρέπει να την αποκτήσουμε όλοι και μέσα από αυτή γινόμαστε καλύτεροι και ειδικά αφού δεν έπαθες και τίποτα όλα οκ

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr


    Υ.Σ η Κ6 ειναι κωλοστροφη.......
    ψιτ φιλαρακι... για να μην τσακωθουμε και μετα τρεχουμε στα δικαστηρια...

    τσαμπα αγορασες απο εκει... ειναι πιασμενα...


    εσυ οκ?

    τα αλλα στο προγραμμα...



  8. #23
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Πές τα ρε Παναγιώτη......
    Κανείς δεν σέβεται πλέον την ξένη
    περιουσία.....:rotflmao: :rotflmao:

  9. #24
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Επεσα απο το πισω λαστιχο λιγο πριν κανω pick-up γιατι ειχα και μεγαλη κλιση και ανοιξα γκαζι ατσαλα....

    Anyway το μονο που εχω ειναι καρπο πονεμενο.


  10. #25
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Επεσα απο το πισω λαστιχο λιγο πριν κανω pick-up γιατι ειχα και μεγαλη κλιση και ανοιξα γκαζι ατσαλα....

    Anyway το μονο που εχω ειναι καρπο πονεμενο.

    αυτή η ριμαδοΚ6 έχει φάει πολλά παλουκάρια (μεταξύ αυτών και ο γραφών)

    τελικά φαίνεται οτι για να μέγαρα παίζουνε μόνο γόμες αν θέλεις να κινηθείς κοντά στο .10, εκτός βέβαια αν λέγεσαι DrEvil.
    κ..
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Υπομονή μέχρι 29,30 Απριλίου και 1η Μαϊου ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ
    ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΧΩΡΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ !!!!

    Καλά Truck Days:wacko:
    τι έχει τότε;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    άκυρο,ξύπνησα

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sporky
    αυτή η ριμαδοΚ6 έχει φάει πολλά παλουκάρια (μεταξύ αυτών και ο γραφών)

    τελικά φαίνεται οτι για να μέγαρα παίζουνε μόνο γόμες αν θέλεις να κινηθείς κοντά στο .10, εκτός βέβαια αν λέγεσαι DrEvil.
    κ..
    Εχω να μπω μηνες σε τρακ ντει και ειδικοτερα στα Μεγαρα το 1,10 μου φαινεται δυσκολος χρονος,οταν ομως διαβαζω οτι Σινιωρης-Μπουστας με 600 ρες γυρναγαν στο 1 λεπτο παιρνω θαρρος και το 1,10 φανταζει ξενερωμα,επιτρεπεται να εχουμε καλες μηχανες 1000 ρες και να μας φοβιζει το 1,10; Θα μου πεις καλα κανουμε γιατι ετσι στεκομαστε και ορθιοι χωρις πτωσεις.Eπισης μου δινει θαρρος οτι τελικα τα μεγαρα δεν ειναι μονο γκαζι φρενο αλλα θελουν και στριψιμο.
    Εσεις τι λετε ποσο ευκολα πεφτουν οι χρονοι ;

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Εχω να μπω μηνες σε τρακ ντει και ειδικοτερα στα Μεγαρα το 1,10 μου φαινεται δυσκολος χρονος,οταν ομως διαβαζω οτι Σινιωρης-Μπουστας με 600 ρες γυρναγαν στο 1 λεπτο παιρνω θαρρος και το 1,10 φανταζει ξενερωμα,επιτρεπεται να εχουμε καλες μηχανες 1000 ρες και να μας φοβιζει το 1,10; Θα μου πεις καλα κανουμε γιατι ετσι στεκομαστε και ορθιοι χωρις πτωσεις.Eπισης μου δινει θαρρος οτι τελικα τα μεγαρα δεν ειναι μονο γκαζι φρενο αλλα θελουν και στριψιμο.
    Εσεις τι λετε ποσο ευκολα πεφτουν οι χρονοι ;
    Μμμ... ένα θέμα κι αυτό.

    Κατά τη γνώμη μου; το 1.10 δεν είναι δύσκολο. Ίσως και λίγο παρακάτω, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις γιατί η ψυχή και το θάρρος δεν φτάνουν.

    Το θέμα είναι ότι όσο κατεβάζεις το χρόνο, τόσο μικραίνουν τα περιθώρια λάθους. Μπορείς να γυρίζεις συνέχεια στο 1.10 και στο 1.09 χωρίς να κάνεις λάθος;

    Εγώ γυρίζω κατά μέσο όρο στο 1.15 γιατί πιστεύω ότι εκεί έχω κατά το μεγαλύτερο ποσοστό τον έλεγχο. Εκεί έχω ακόμα 5-6 μέτρα περιθώριο να χάσω τα φρένα και εκεί έχω ακόμα μερικές μοίρες περιθώριο να πλαγιάσω και να προλαβαίνω ταυτόχρονα να αντιλαμβάνομαι τι γίνεται γύρω μου... γιατί πάνω απ'όλα διασκέδαση είναι να γυρίζεις σπίτι σου όπως έφυγες όσο ξενέρωτο και αν ακούγεται αυτό σε κάποιους.

    Όσο δελεαστικός και αν είναι ένας χαμηλός χρόνος για πολλούς και διάφορους λόγους ψυχολογίας και αυτοπροβολής, η ιστορία έχει αποδείξει ότι όσοι τον κυνήγησαν, κάποια στιγμή έκαναν το λάθος...

    ...και επειδή πολλοί διαβάζουν και παρασύρονται, θα γίνω πάλι ο σπαστικός της παρέας να υπενθυμίσω ότι τα πλαστικά κοστίζουν!

    Ο Μπούστας μπορεί να γυρίζει στο λεπτό για αιώνες χωρίς να πέφτει. Έχει το ταλέντο έχει και την εμπειρία και τους αμέτρητους γύρους εξάσκησης. Πόσοι ιδιώτες μπορούν να κάνουν το ίδιο στο 1.10 και παρακάτω;
    Θάνος..

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2005
    Μηνύματα
    113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Εχω να μπω μηνες σε τρακ ντει και ειδικοτερα στα Μεγαρα το 1,10 μου φαινεται δυσκολος χρονος,οταν ομως διαβαζω οτι Σινιωρης-Μπουστας με 600 ρες γυρναγαν στο 1 λεπτο παιρνω θαρρος και το 1,10 φανταζει ξενερωμα,επιτρεπεται να εχουμε καλες μηχανες 1000 ρες και να μας φοβιζει το 1,10; Θα μου πεις καλα κανουμε γιατι ετσι στεκομαστε και ορθιοι χωρις πτωσεις.Eπισης μου δινει θαρρος οτι τελικα τα μεγαρα δεν ειναι μονο γκαζι φρενο αλλα θελουν και στριψιμο.
    Εσεις τι λετε ποσο ευκολα πεφτουν οι χρονοι ;
    Συμφωνώ μέ τόν Θάνο οτι τό 1:10 αντε τό 1:09 ερχεται μέ προπόνηση σχετικά ευκολα. Από εκεί καί κάτω αρχίζουν τά δύσκολα, μιάς καί τό λάθος δέν συνχωρήται πληρώνοντάς τό μέ πιθανή πτώση...τουλάχιστον μέ τά μηχανάκια ή μέ τά λάστιχα πού χρησιμοποιούμε.Στό τελευταίο track day είδα οτι μέχρι εκεί μπορεί τό μηχανάκι μου (1:10 καί τυχαία αν βγεί μισό δέκατο κάτω) μιάς καί σέ αυτόν τόν χρόνο τά γλυστρίματα ερχόντουσαν σέ κάθε γύρο ολο καί ποιό εντονα καί επικίνδυνα. Τώρα αν αλλαζα λάστιχα (γόμες) καί κοίταζα καί λίγο τίς αναρτήσεις μου ,δέν ξέρω πόσο ποιό ευκολα θά ηταν τά πράγματα καί κατά πόσο αξίζει νά προσπάθήσει κανείς.Απλά αν τόεκανα θά τό εκανα γιά είμαι πιό ασφαλής..?
    Αλλά γενικότερα, τί σχέση εχει η σύγκριση πού αναφέρθηκε μέ τούς κορυφαίους αγωνιζόμενους (στό θέμα χρόνου) τί σχέση μπορεί νά εχουμε εμείς (ιδιώτες) σάν αναβάτες καί τά μηχανάκια πού καβαλάμε μέ τούς αγωνιζόμενους. Είναι αστεία η σύγκριση ελεος..!! Αν καί υπάρχουν ατομα μεταξύ μας ,πού γυρνούν καί στό 1:06 - 1:05... μέ προπόνηση μία φορά τό μήνα αντε δύο, πού ανοίγει η πίστα.
    Αλλά γιά νά κλείσω τό θέμα μήν μπαίνουμε στήν διαδικασία κυνηγητού τού χρόνου γιατί είναι επώδυνο , από πολλές απόψεις... ο νοών νοείτω....
    Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι!!!!

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 08:07
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2012, 16:57
  3. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2009, 10:48
  4. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 11:59
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 12:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF