Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: F 650 GS Dakar or V-Strom 650 ?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2006
    Μηνύματα
    1

    F 650 GS Dakar or V-Strom 650 ?

    Kalispera !!!! Eimai sto fovero dilima poia apo tis 2 mixanes na dialekso !!!

    Mporeite na me voitheisete ??
    Pou na estiaso ?

    Thanks

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2003
    Μηνύματα
    144
    θες επιδόσεις? V-Strom
    θες off-road? ΒΜW
    θες φόρτωμα-άνεση-προστασία απο αέρα? V-Strom
    θες καλό στήσιμο-πλαίσιο-κράτημα? και τα δύο...
    θες αξιοπιστία? και τα δύο...
    θες να ξεχωρίζεις? BMW


    ελπίζω να βοήθησα...

  3. #3
    ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΜΑΡΤΩΛΟΣ ΠΑΝΟΣ(..),ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΣΟΥ.ΑΝ ΥΠΕΡΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ,V-STROM ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ.ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΤΑΣ ΧΩΜΑ ΤΑΚΤΙΚΑ,ΒΜW.
    www.caferacers.gr

  4. #4
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304

    Re: F 650 GS Dakar or V-Strom 650 ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsi
    Kalispera !!!! Eimai sto fovero dilima poia apo tis 2 mixanes na dialekso !!!

    Mporeite na me voitheisete ??
    Pou na estiaso ?

    Thanks
    Αρχεγονο ερωτημα...
    *Μηλα ή πορτοκάλια?
    *Κιθαριστας ή ντραμερ?
    *'Ασπρο ή μαύρο?
    *Ξανθιές ή μελαχροινές?
    *Γιαπωνέζικο ή Ευρωπαικο?
    *PC ή MAC?
    *Windows ή Linux?
    .
    .
    *Vstrom ή F650?------>To σωστο διλημμα ειναι Vstrom ή BMW1200GS!
    Στα 650,ας πουμε μεσαια κατηγορια,το Vstromακι σκιζει γιατι απλα ειναι το...καλυτεροτερο μηχανακι για τα λεφτα του!Και μαλιστα χωρις να υστερει
    σε τιποτα σε σχεση με τα χιλιαρια που κοστιζουν απο δεκα χιλιαρικα και πανω.Αν εχεις λοιπον οκτω χιλιαρικακια παιρνεις ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ το Vstrom!Καλο μηχανακι και το BMW αλλα
    η τιμη του πλησιαζει επικινδυνα τιμες που μπορεις να βρεις και GS1150 μεταχειρισμενα:wacko:
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #5
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975

    Re: Re: F 650 GS Dakar or V-Strom 650 ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Αρχεγονο ερωτημα........
    Exeis dikio gia polla apo ta parapanw, alla 8a h8ela na pros8esw sta + tou BMW thn apoluth xrhstikothta tou mesa sthn polh (einai san papi) kai thn para polu kalh tou katanalwsh...


  6. #6
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ!

    ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ! ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙΣ!

    ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ!

    ΤΕΛΟΣ


  7. #7
    No bike.....No party Το avatar του/της zeli
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    244
    Δύο εξίσου πολυ καλά μηχανάκια με διαφορετικό ομως χαρακτήρα.
    Ο V-2 του strom θα σε βοηθήσει περισότερο στα μακρυνά ταξίδια
    Η σιλουέτα και το στήσιμο του Dakar θα σε πάει ποιο άνετα στην πόλη και στο χώμα.
    Ταξιδεύουν και τα δύο ανετα με 140-160 με το strom καλύτερα (αν το πιέσεις 200αρίζει κιολας) λόγο μοτέρ-υποδύναμης.
    Αν με ρώταγες προσωπικά θα επαιρνα το GS διοτι απο την μεσαία κατηγορία επιζητώ πανω απο όλα χρηστικότητα και οχι απόλυτα νούμερα που η κατηγορία αυτη δεν έχει.
    THE MORE WE SEE THE MORE WE KNOW...

  8. #8
    dakar αν το γουσταρεις,θες χωμα, κ δε θεσ να το χει ολος ο λαος,αλλα ΠΟΤΕ μη δοκιμασεις να κοντραρiστεις με v-strom

  9. #9
    Δεν αναφέρθηκε αλλά είναι σημαντικό: Το BMW έχει ABS.

  10. #10
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από micmic
    Δεν αναφέρθηκε αλλά είναι σημαντικό: Το BMW έχει ABS.

    +1000
    ΤΕΛΟΣ


  11. #11
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
    +1000
    To +1000 για το ABS εννοεις +1000 ευρω????
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  12. #12
    Κατα την γνώμη μου το Vstorm όπως και τα Varadero ,Africa twin κτλ.. ειναι μηχανές αποκλειστικά και μόνο για ταξίδια και για τίποτε άλλο. Το Vstorm είναι ένα ψηλό και βαρύ μηχανάκι, κατα την γνώμη μου αυτό ειναι απο τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα που μπορεί να έχει μια μηχανή. Μέσα στην πόλη είναι σαν να οδηγείς ένα μικρό αμάξι, αν χρειαστεί να κάνεις απότομους ελιγμούς έχασες, αυτό το έχω ακούσει απο άτομα που έχουν Vstorm.... Το Vstorm είναι καλό αν πηγαίνεις συνέχεια Αθήνα - Σαλονίκη!

  13. #13
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Georg_
    Κατα την γνώμη μου το Vstorm όπως και τα Varadero ,Africa twin κτλ.. ειναι μηχανές αποκλειστικά και μόνο για ταξίδια και για τίποτε άλλο. Το Vstorm είναι ένα ψηλό και βαρύ μηχανάκι, κατα την γνώμη μου αυτό ειναι απο τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα που μπορεί να έχει μια μηχανή. Μέσα στην πόλη είναι σαν να οδηγείς ένα μικρό αμάξι, αν χρειαστεί να κάνεις απότομους ελιγμούς έχασες, αυτό το έχω ακούσει απο άτομα που έχουν Vstorm.... Το Vstorm είναι καλό αν πηγαίνεις συνέχεια Αθήνα - Σαλονίκη!
    Εμενα κατα τη γνωμη μου ακους οτι σου λεει η παρεα στην καφετερια,αλλα ακου κι εμενα που εχω αισιως δυο χρονακια το Vstrom(και ουχι...Vstorm )
    To να συγκρινεις Varadero-Africa-Vstrom ειναι σαν να συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.Ειναι διαφορετικα,αν και σου φαινονται ιδια,μηχανακια.Το Vstrom ειναι σχετικα ψηλο και βαρυ μηχανακι,αλλα οχι τοσο ωστε να μην ελισσεται κιολας.Παπι δεν ειναι,αλλα αν το οδηγεις καταλληλα δεν εχει και κανα σοβαρο προβλημα στην πολη.Ειναι ομως μια μοτοσυκλετα η οποια κανει ΠΟΛΛΑ πραγματα μαζι,και αρκετα καλα μαλιστα.Ταξιδευει ανετα,εχει χωρους για δυο ατομα και μπαγκαζια,καιει ΕΛΑΧΙΣΤΑ για τα 70 αλογα της,στριβει απιστευτα και θα σε παει και στο χωμα χωρις πολλα πολλα.ΔΕΝ θα ανεβει στο μονοπατι,αλλα
    οποιονδηποτε χωματοδρομο θα τον περασει ευκολα ή δυσκολα.Ειναι θα μπορουσε να πει κανεις η χρυση τομη(οχι ομως χρυση μετριοτητα!).Απιστευτο μηχανακι,το αγορασα και δεν με διεψευσε.Καντο ενα testride και θα με θυμηθεις
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #14
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    .Ειναι θα μπορουσε να πει κανεις η χρυση τομη(οχι ομως χρυση μετριοτητα!)
    'Ενα Jameson με πάγο...

  15. #15
    Όπως και να έχει το Vstrom δεν μου λέει τίποτα . 1000 φορές ενα fazer ή ένα cbf ή ακόμα καλύτερα ένα er-6f. Ο καθένας έχει την άποψη του. Εγώ δεν θέλω η μηχανή να είναι ψηλή και βαριά και γι αυτό δεν μ'αρέσει το V-strom .

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aλλαγή ζάντας σε f 650 gs dakar
    από Christos-dakar στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2009, 11:22
  2. ΓΡΑΝΑΖΙΑ - ΑΛΥΣΙΔΑ 650 gs DAKAR
    από thriller στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2009, 09:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF