Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: Πώς παρκάρετε την καλή σας;

  1. #46
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Να πω ρεαλιστικό γεγονός που έγινε εν έτος 1997 που είχα ενα Rebel;


    Παρκάρισμα μηχανής, παράλληλα με πεζοδρόμιο , σε γειτονιά στα Α.Πατήσσια..έξω απο την σχολή πολεμικών τεχνών που πήγαινα...

    Τύπος με jeep Terano (μόλις είχαν πρωτοβγεί), δεν χώραγε σε χώρο που είχε αφήσει η μηχανή μου , πίσω (για κανονικό αυτοκίνητο και οχι τεθωρακισμένο) και προσπαθεί να την κουνήσει... Ταχύτητα μέσα, αδαής οβλάχος , το cyptonite περασμένο στον άξονα, και δεν πήγαινε βήμα η μηχανή ... Βαριά καθώς ήταν για τα κυβικά του , αρχίζει και την σπρώχνει με τα χέρια αρχικά και μετά με το jeep!!!

    (Μου το είπε ο απέναντι νεαρός παπόβιος)..

    ακολουθεί απολαυστικότατος βίαιος Διάλογος ....(τα ανήλικα να μην διαβάσουν)

    - Συγνώμη τι κάνετε εκεί;
    - Δικό σου είναι; (με κράνος ανα χείρα ς εγώ).
    - Δικό μου!... τι θέλετε;;
    - Δεν το παίρνεις το μπου$%$# απο εδώ να παρκάρουμε...!!!
    - ???!!!!.....(συγκρατήσου... μας βλέπει και κόσμος!!)
    - Τι με κοιτάς ρε τσογλάνι;;; πάρτο απο εκεί να μην στο κάνω ενα με την άσφαλτο::::
    - Οκ.. μισό λεπτό του λέω!!!
    ..

    Αφαιρώ το cryptonite και όπως το τελικό του πετάλου ξεκλειδώνεται απο τον άξονα, κάνει και την πρώτη προσπάθεια για να μιμηθεί , πτηνά του ουρανού, με προσγείωση "crash-test" πάνω στο μεγάλης επιφάνειας παρμπρίζ του Terano...
    Παραδόξως δεν θρυψάλιασε όπως στο Hollywood και να πετύχει την κεφάλα του, αλλά απλά το θρυμάτισε σε σταθερή στάση.

    Ο τύπος , χλωμιάζει.. πανιάζει , ...συνιδητοποιεί τι έγινε , ..κοκκινίζει και πάει να βγεί...

    Εκεί θυμήθηκα τα ποδοσφαρικά μου χρόνια στην αλάνα , και με κλωτσιά με το πέλμα, δοκίμασα τον νόμο δράσης-αντίδρασης σε μια αντιθέτως κινούμενη πόρτα αυτοκινήτου... Αλήθεια το ξέρατε οτι αυτά τα θηρία , έχουν πόρτες που δύσκολα βουλιάζουν;.... παρόλα αυτά , ο κύριος αυτός, έβγαλε κραυγή "Me Tarzan..you Jane" , καθώς το γόνατο του , απέκτησε την σφραγίδα "Terano" με ηχηρό τρόπο...

    Βγαίνοντας έξω, απο το αυτοκίνητο του... άρχισε κάτι περί αστυνομίας κτλ...

    Καλώ μόνος μου λοιπόν την αστυνομία ...

    έρχεται ομάδα Ζ...

    κλασσική ερώτηση...

    -Τι συνέβη;

    ακολούθησε περιγραφή των παραπάνω, και φιλική πρόταση του Ζ, για συμφιλίωση , αρχικά και δήλωση για ατύχημα για την ζημιά...

    Ο τύπος , εξεράγη!!!!!

    -Τι λες τώρα ρε λαμόγιο, μηχανόβιε και εσύ, που τα κάνατε πλακάκια με το τσογλάνι και πας να τον βγάλεις καθαρό.....!!#@$%@%$#

    ...Ακολούθησε σκηνή απείρου κάλλους, καθώς έκανε κίνηση , να πράξει βιαίως εναντίον του Ζ...:rotflmao: :rotflmao:

    Για να μην τα πολυλογώ... ο τύπος , απέλαυσε φιλοξενία του Ελληνικού κράτους , για ενα τριήμερο, καθώς ήταν Παρασκευή, με διάφορες κατηγορίες, ανάμεσα τους , και μια που αφορούσε εμένα και έλεγε οτι προσπάθησε να διαπράξει κλοπή , μετακινώντας την μηχανή μου , χωρίς άδεια...!!!!!


    Το χαρακτηριστικό αυτό επεισόδιο , μου έχει μείνει, ως κολωφαρδία δική μου μεγίστου βαθμού, καθώς την σκαπούλαρα πολύ χαλαρά, με την μαλακία του άλλου , όπως....

    όπως και το τι μπορείς να ισχυριστείς αν κάποιος προσπαθήσει να μετακινήσει την μηχανή σου , χωρίς άδεια...


    έτσι την επόμενη φορά που σας συμβεί κάτι τέτοιο , δοκιμάστε να φωνάξτε ,..... ΚΛΕΦΤΗΣ ΡΕΕΕΕ....ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΝ... :rotflmao: :rotflmao:
    και απολαύστε αντιδράσεις...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Να πω ρεαλιστικό γεγονός που έγινε εν έτος 1997 που είχα ενα Rebel;


    Παρκάρισμα μηχανής, παράλληλα με πεζοδρόμιο , σε γειτονιά στα Α.Πατήσσια..έξω απο την σχολή πολεμικών τεχνών που πήγαινα...

    Τύπος με jeep Terano (μόλις είχαν πρωτοβγεί), δεν χώραγε σε χώρο που είχε αφήσει η μηχανή μου , πίσω (για κανονικό αυτοκίνητο και οχι τεθωρακισμένο) και προσπαθεί να την κουνήσει... Ταχύτητα μέσα, αδαής οβλάχος , το cyptonite περασμένο στον άξονα, και δεν πήγαινε βήμα η μηχανή ... Βαριά καθώς ήταν για τα κυβικά του , αρχίζει και την σπρώχνει με τα χέρια αρχικά και μετά με το jeep!!!

    (Μου το είπε ο απέναντι νεαρός παπόβιος)..

    ακολουθεί απολαυστικότατος βίαιος Διάλογος ....(τα ανήλικα να μην διαβάσουν)

    - Συγνώμη τι κάνετε εκεί;
    - Δικό σου είναι; (με κράνος ανα χείρα ς εγώ).
    - Δικό μου!... τι θέλετε;;
    - Δεν το παίρνεις το μπου$%$# απο εδώ να παρκάρουμε...!!!
    - ???!!!!.....(συγκρατήσου... μας βλέπει και κόσμος!!)
    - Τι με κοιτάς ρε τσογλάνι;;; πάρτο απο εκεί να μην στο κάνω ενα με την άσφαλτο::::
    - Οκ.. μισό λεπτό του λέω!!!
    ..

    Αφαιρώ το cryptonite και όπως το τελικό του πετάλου ξεκλειδώνεται απο τον άξονα, κάνει και την πρώτη προσπάθεια για να μιμηθεί , πτηνά του ουρανού, με προσγείωση "crash-test" πάνω στο μεγάλης επιφάνειας παρμπρίζ του Terano...
    Παραδόξως δεν θρυψάλιασε όπως στο Hollywood και να πετύχει την κεφάλα του, αλλά απλά το θρυμάτισε σε σταθερή στάση.

    Ο τύπος , χλωμιάζει.. πανιάζει , ...συνιδητοποιεί τι έγινε , ..κοκκινίζει και πάει να βγεί...

    Εκεί θυμήθηκα τα ποδοσφαρικά μου χρόνια στην αλάνα , και με κλωτσιά με το πέλμα, δοκίμασα τον νόμο δράσης-αντίδρασης σε μια αντιθέτως κινούμενη πόρτα αυτοκινήτου... Αλήθεια το ξέρατε οτι αυτά τα θηρία , έχουν πόρτες που δύσκολα βουλιάζουν;.... παρόλα αυτά , ο κύριος αυτός, έβγαλε κραυγή "Me Tarzan..you Jane" , καθώς το γόνατο του , απέκτησε την σφραγίδα "Terano" με ηχηρό τρόπο...

    Βγαίνοντας έξω, απο το αυτοκίνητο του... άρχισε κάτι περί αστυνομίας κτλ...

    Καλώ μόνος μου λοιπόν την αστυνομία ...

    έρχεται ομάδα Ζ...

    κλασσική ερώτηση...

    -Τι συνέβη;

    ακολούθησε περιγραφή των παραπάνω, και φιλική πρόταση του Ζ, για συμφιλίωση , αρχικά και δήλωση για ατύχημα για την ζημιά...

    Ο τύπος , εξεράγη!!!!!

    -Τι λες τώρα ρε λαμόγιο, μηχανόβιε και εσύ, που τα κάνατε πλακάκια με το τσογλάνι και πας να τον βγάλεις καθαρό.....!!#@$%@%$#

    ...Ακολούθησε σκηνή απείρου κάλλους, καθώς έκανε κίνηση , να πράξει βιαίως εναντίον του Ζ...:rotflmao: :rotflmao:

    Για να μην τα πολυλογώ... ο τύπος , απέλαυσε φιλοξενία του Ελληνικού κράτους , για ενα τριήμερο, καθώς ήταν Παρασκευή, με διάφορες κατηγορίες, ανάμεσα τους , και μια που αφορούσε εμένα και έλεγε οτι προσπάθησε να διαπράξει κλοπή , μετακινώντας την μηχανή μου , χωρίς άδεια...!!!!!


    Το χαρακτηριστικό αυτό επεισόδιο , μου έχει μείνει, ως κολωφαρδία δική μου μεγίστου βαθμού, καθώς την σκαπούλαρα πολύ χαλαρά, με την μαλακία του άλλου , όπως....

    όπως και το τι μπορείς να ισχυριστείς αν κάποιος προσπαθήσει να μετακινήσει την μηχανή σου , χωρίς άδεια...


    έτσι την επόμενη φορά που σας συμβεί κάτι τέτοιο , δοκιμάστε να φωνάξτε ,..... ΚΛΕΦΤΗΣ ΡΕΕΕΕ....ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΝ... :rotflmao: :rotflmao:
    και απολαύστε αντιδράσεις...

    Gandalf
    :a19:
    ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣ!!!

    Κλειστε μεσα τους κλεφταραδες ρεεεεεεεε

  3. #48
    "Σιγά τώρα, το hornet..." Το avatar του/της Thoreevos
    Εγγραφή
    10/12/2003
    Μηνύματα
    111
    ρε μάγε... τι άλλο να πει κανείς δηλαδή?




    ....τώρα, για την κωλοφαρδία πάει...
    για την αντίδραση πάει.... δεν ξέρω



    προσοχή τώρα στις γιορτές ρε!
    Ορκιζόμεθα να φυλάττουμε πίστη στην Πατρίδα. Υπακοή στο Σύνταγμα, τους Νόμους και τα ψηφίσματα του κράτους.
    Ακόμα και όταν μας πηδάει κανονικά.

  4. #49
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Θεος ο μαγος.

  5. #50
    Χεχεχε ............σας διαβαζω ειδικα τις αφηγησεις των φιλων με τις φασεις του παρκαρισματος και γελαω !!!!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    δεν μπορω να καταλαβω ποσο καφρος μπορει να ειναι ενας αυτοκηνιτιστης τι στιγμη που και ο μοτοσυκλετιστης πληρωνει τελη κυκλοφοριας !!!!!!

    ο Δρομος ανηκει σε ολους !!

    Αλλα ρε παιδια να ειστε ΠΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ διοτι μας μενει η ρετσινια του Αλητη του ετοιμου για καυγα στην πρωτη λεξη ......

    απλα με ευγενια πειτε οτι δεν το κουναω το μηχανακι γιατι πληρωσα και εγω αυτη τη Χρονια τελη κυκλοφοριας !!!!!

    Αν παλι ειναι κανας ηλικιωμενος η καμια κυρια που δεν φημιζονται για τις ικανοτητες παρκαρισματος τοτε καντε και εσεις λιγο χωρο ........


    Ποτε ομως ΒΡΙΣΙΕΣ !!!!!!!! γιατι απο καφριλα ΚΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ ΧΟΡΤΑΣΑΜΑΝ (οπως λεμε στα Γιαννενα )
    Να αγαπιομαστε ....

  6. #51
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thoreevos
    (επιτέλους το thread πήρε την τροπή που ήλπιζα )

    εγώ προσωπικά έχω ξηγηθεί disc-block με σειρήνα(ξέρετε, για κείνους από εμάς που φάγανε σούπα στο ξεκίνημα επειδή ξεκίνησαν με κλειδωμένη τη μπροστινή...ουκ ολίγες!), η οποία, παραδόξως, έχει αρκετά ικανοποιιτική ένταση σε dB.. καλά, δε με ξυπνάει και στον δεύτερο όροφο, αλλά όσο έχω λιγάκι το νου μου την ακούω..
    αυτό για το ενδεχόμενο να απλώσει χέρι κανάς ξύπνιος να παρκάρει τ'αμάξι'τ'..

    κανα δυο φορές το ακουσα να βαράει.. κ δυο τρείς με γλίτωσε από μια ακόμη σούπα


    το νου μας
    Κάποιες πληροφορίες γι΄αυτό το disc-block???
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  7. #52
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Εγώ μάγκες μια φορά το είχα παρκάρει το cb-δάκι παράλληλα με το πεζοδρόμιο και δεν το ξανάκανα. Πάω βάζω τη μηχανή κολλητά στο πεζοδρόμιο(ισα να χωράει το δεξί μου ποδι όταν πάταγα κάτω) κατεβαίνω, τη στήνω στο μεσαίο σταντ για να μην γέρνει καθόλου προς το δρόμο βάζω λουκέτα και λοιπά αντικλεπτικά και φεύγωωωωω.....Όταν πάω να φύγω (2 -2.30 τα ξημερώματα) ΤΙ να δω...Μπροστά από τη μηχανή, αυτοκίνητο...πίσω από τη μηχανή αυτοκίνητο, ΔΙΠΛΑ στη μηχανή αυτοκίνητο Την είχαν περικυκλώσει τα αυτοκίνητα και δεν μπορούσα να βγω, ο τύπος δε που το είχε διπλά ήταν τόσο κοντά ώστε σε σχέση με τα άλλα αυτοκίνητα προεξείχε το πολύ μισό μέτρο από τα άλλα Δεν υπήρχε τρόπος να βγάλω τη μηχανη από εκεί και τι να κάνω βάζω μπροστα...το αφήνω λίγο να ζεσταθεί και αρχίζω τις 14άρες, έιναι και καμένη η εξάτμιση και φωνάζει πάρα πολύ...μετά το ανελέητο πυροβόλημα του κόφτη ένας τύπος βγαίνει στο μπαλκόνι και φωνάζει...:ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΚΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟΥ...Εγώ έμεινα μαλάκας γιατί περίμενα να μου πει για το θόρυβο και όχι για το παρκαρισμα, αρχίζω λοιπόν και εγώ τα κοσμίτικά επιθετα και μετά από μια 10λεπτη στοιχομυθία κατέβηκε κάτω ο π@λι0κ@ργι0λης και τελικά το πήρε και εφυγα, ας έχει χάρη που δεν μ'αρέσει να κάνω ζημιά στην περιουσία του άλλου αλλιώς θα του έκανα τέτοια ζημιά άμα προσπαθούσα να το βγάλω που θα τον έτσουζε ακόμη.
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  8. #53
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651

    Re: Πως παρκάρετε την καλή σας?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thoreevos
    Ένας γέρος, τις προάλες, μου έδωσε την ευκαιρία να αναρωτηθώ το εξής...

    ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΛΑΚΑΜΑΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!?

    ..βγαίνοντας από το σπίτι του κολητού μου, περνάω το δρόμο απέναντι να καβαλίσω το μηχανάκι μου και είναι ένας παππούς και μια κοιταει το κωλόκαρό του και μια τη μηχανή. Γυρνάει και μου ρίχνει μια ματιά με ύφος ουδέτερο, με μια υπόνοια από ευγενικό χαμόγελο.

    -Παλικάρι μου, δική σου είναι η μηχανή?
    -(θα με πρόδωσε η ισοθερμική επένδυση στην cordura, πρέπει να σκαμπάζει ο γέρος) Ναι ρε μάστορα, δικό μου είναι. (ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου του, εγώ ελπίζω ότι δε θα βγάλει καμιά καραμπίνα)
    -(ξεκινώντας να μπεί στο αυτοκίνητο) Ξέρεις, παλικάρι μου, τα μηχανάκια τα παρκάρουν έτσι ώστε να χωράει και κανένα αμάξι..
    -(κοιτάω την άδεια θέση parking πίσω από το μηχανάκι μου, κοιτάω προς το μέρος που είχε παρκάρει ο τύπος-ακριβώς μπροστά από τη μηχανή) Αδερφέ, εκεί που έχεις παρκάρει, όταν ήρθα εγώ, ήταν ένα transit.
    -ναι, όχι, δεν με κατάλαβες, εννοώ ότι όταν παρκάρεις ενα μηχανάκι(βάζω κλειδί και γυρνάω ON) δεν πρέπει να (βάζω μπρος και μαρσάρω καναδυο φορές) κλείνεις θέσω πάρκιν.
    -Και γιατί αυτό?
    -ε αμα θέλει κανεις να (ανοιγοκλείνω λιγο γκάζι, τον κοιτάω πάνω κάτω, προσπαθεί να μιλήσει πιο δυνατά να τον ακούσω πάνω από το θόρυβο της μηχανής)(αλλά μάταια) ...κατάλαβες?
    -δηλαδή αμα είχα αμάξι και ειχα παρκάρει πάλι εδώ δε θα σε πείραζε?
    -ε κοίτα άλλο το αμάξι και άλλο η μηχανή.
    -σε αυτό συμφωνούμε γέρο...
    -... ......... ..
    -δεν τα γουστάρεις και πολύ τα μηχανάκια, έτσι γέρο?
    -όχι κοίτα, ωραία είναι, κι εγώ είχα μια, όταν ήμουν μικρός
    -(και κάνατε βόλτες με το Χριστούλη, ξέρω) Παππού, το "πάρκιν", είναι χώρος στάθμευσης. Είτε αμάξι, είτε μηχανάκι, είτε αεροπλάνο, παρκάρει δίπλα στο πεζοδρόμιο.
    -αυτό δεν είναι σωστό
    -ε πάρε την αστυνομία
    -ε τώρα, σοβαρέψου..
    -παππού, με κούρασες, πάω γιατί έχω δουλειά.
    -να πας παιδί μου, να προσέχεις.. και σε παρακαλώ μην την ξαναγήσεις τη μηχανή έτσι.
    -ΧΕΣΕ με ρε ΓΕΡΟ! θα μου πεις και πως θα παρκάρω!
    -ααα, για να σου πω!
    -(μαρσάρισμα)
    -σταμάτα!
    -(δυνατότερο μαρσάρισμα)
    -σταμάτα ρε παιδί μου!
    -(κλείνω γκάζι και κοιτώντας τον στα μάτια τον δείχνω με το δάχτυλο) έχε υπόψιν ότι εαν εξετάζεις έτσι τη μηχανή μου μπορώ να σου επιτεθώ για απόπειρα κλοπής.
    -κοιτα,-
    -σε είδα!
    -άει στο διάολο κωλόπαιδο!
    -άντε και όπως είπαμε, έτσι? (χαλαρό γκαζάκι, κοιτάω πάνω από τον ώμο μου μη περνάει και κανά " αμάξ' ", και κάτι φλαμανδικά τραγούδαγε ο γέρος καθώς απομακρυνώμουν...

    Και όλα αυτά επειδή είχα παρκάρει τη μηχανή ΟΧΙ σφήνα ανάμεσα σε παρκαρισμένα, αλλα ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ, ξέρετε, σαν αυτά τα τσογλάνια με τις κωλομηχανές τους που νομίζουν ότι επειδή έχουν μηχανή μπορούν να καταλαμβάνουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ "ΠΑΡΚΙΝ" και να μη μπορεί ένας άνθρωπος να βάλει ένα " αμάξ' "... τα ΚΑΘΙΚΙΑ!... :a31:
    (υπόψιν, ούτε την πόρτα του σπιτιού του έκλεινα, ούτε τίποτα ενοχλητικό δεν είχε η στάθμευση της μηχανής.απλά είχα το θράσος να παρκάρω παράλληλα με το πεζοδρόμια.)

    ....ρε παιδιά πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζω το "ρε φίλε, μηχανή έχεις, βάλτην κάπου αλλού να πούμε, εδώ βάζει ο μπαμπάς μου το αμάξ'!"...εσείς πως παρκάρετε τη μηχανή σας?

    ....Υ.Γ.: ά'στα διάλα... χαζόβλαχοι...





    υ.γ.2:





    εχω χασει κατι;;;;
    σορυ αδερφε...δε βιαζοσουνα..;
    και ποσταρησες τους "αθλιους"του Ουγκο και βιαζοσουν κιολα;μπααα σε καλο σου...
    γραφτονα και καντηνε...
    κι αν ακουμπαγε τη μοτο τοτε...αλλαζε το πραμα....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
    Όταν πάω να φύγω (2 -2.30 τα ξημερώματα) ΤΙ να δω...Μπροστά από τη μηχανή, αυτοκίνητο...πίσω από τη μηχανή αυτοκίνητο, ΔΙΠΛΑ στη μηχανή αυτοκίνητο
    Κι εγώ το έχω δει αυτό, επίσης αλλή μηχανή παραλλήλα. Μια φορά είχα σταματήσει παράλληλα γιατί μου είχε σκάσει το ένα λάστιχο και κατέβηκα να επιθεωρήσω τη ζημιά και μου έλεγε μια οδηγός ΙΧ να το βάλω... στο πεζοδρόμιο για να παρκάρει αυτή

    Γι' αυτό μόνο στο δρόμο κάθετα ανάμεσα σε άλλες μηχανές διαφορετικά καλύτερα στο πεζοδρόμιιο (κάπου να μην ενοχλεί). Καλύτερα να φας πρόστιμο παρά να στη χτυπήσουν ή να φας καμιά λαχτάρα.

  10. #55
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Ανάμεσα σε αυτοκίνητα διαγώνια και μόνο αν έχει αρκετό χώρο κι απ΄τις δυό πλευρές.
    Αν λείπει αυτοκίνητο και είναι κενή η θέση δλδ πάλι διαγώνια και ακριβώς στη μέση της θέσης και καλά κλειδωμένη. Μεγάλες και βαριές μηχανές τουλάχιστον οι "έστω και λίγο λογικοί" δεν τις τραβάνε.
    Και πάντα στο δρόμο για λίγο χρόνο. Για περισσότερο στο γκαράζ.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek
    Ανάμεσα σε αυτοκίνητα διαγώνια και μόνο αν έχει αρκετό χώρο κι απ΄τις δυό πλευρές.
    Και πάλι δεν είσαι σίγουρος. Μπορεί να φύγει το ένα αυτοκίνητο ή και τα 2 και στη θέση τους να παρκάρουν άλλα πιο μεγάλα ή πιο κοντά στη μηχανή και να τα κλείσουν και από την άλλη μεριά.

  12. #57
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Διαγώνια σε σχέση με το πεζοδρόμιο όπου με πάιρνει βέβαια.Κρατάω και τους αριθμους κυκλοφορίας των οχημάτων που είναι μπρός πίσω σε περίπτωση που την βρώ κάτω.Αυτό για στάση δεκάλεπτου-τέταρτου της ώρας.Για παραπάνω ώρα αυτοσχεδιάζω.Τουλάχιστον να την βλέπω σε περίπτωση που ενοχλήσει ή ενοχληθώ.

  13. #58
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Τολη που τα βρισκεις ρε θηριο?
    Εγω αναγκαστικα εκει που ειμαι, το αφηνω πεζοδρομιο, αλλα χωρις να ενοχλω και παιρνωντας το ρισκο της κλησης.

  14. #59
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Τολη που τα βρισκεις ρε θηριο?
    Εγω αναγκαστικα εκει που ειμαι, το αφηνω πεζοδρομιο, αλλα χωρις να ενοχλω και παιρνωντας το ρισκο της κλησης.
    Άδεια έχω,σπίτι αραχτός σα τη Μαρία απο το Κωσταλέξι ένα πράμα,τι να κάνω σκάβω φόρουμ.

  15. #60
    Ωραίο θέμα ξέθαψες. Δεν το είχα διαβάσει.

    Άκρως εκνευριστικές καταστάσεις στις οποίες δεν νομίζω να είχα υπομονή να αντιδράσω ήρεμα εκτός βέβαια απο το αρχικό θέμα το οποίο ήταν όντως τσαμπουκαλίδικο χωρίς λόγο.

    Για πάρκινγκ και εγώ στον δρόμο την αφήνω, κάθετα στο πεζοδρόμιο και λίγο πλάγια. Πάντα ομως μπροστά μου και φροντίζω να έχει χώρο για να ξεπαρκάρουν και οι δύο. Δεν είμαι Αθήνα βέβαια οπότε αυτό είναι σχετικά εύκολο να το κανονίσω.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2014, 21:10
  2. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2010, 16:59
  3. Πως να πακετάρετε την μοτοσυκλέτα σας για ταξίδι!!!
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2008, 13:05
  4. Πώς να υπνωτίσετε την γάτα σας
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2008, 02:25
  5. Πως θα βρείτε την εσωτερική σας ηρεμία
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF